Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308826 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1905 dnia: So, 08 Kwiecień 2023, 17:21:59 »
https://inducks.org/issue.php?c=se%2FFJVL++1
Według linka z inducks nie ma go w tym wydaniu, są za to 4 inne komiksy Vicara - co cieszy, bo też lubię tego twórcę.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1906 dnia: So, 08 Kwiecień 2023, 18:27:50 »
@UP
No pisze wyraźnie, że ten komiks jest z 9/95. Tymon go nie czytał, bo jego pierwszy KD to 10/95. W tym numerze był za to komiks "Dzieciakom trzeba pozwalać na wszystko", który też jest świetnym komiksem.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1907 dnia: So, 08 Kwiecień 2023, 20:26:05 »
Ale ja odpowiadałem na twój post:
Ciekawe czy trafi do powyższego zbioru. Vicar był super rysownikiem.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1908 dnia: So, 08 Kwiecień 2023, 22:06:45 »
Przepraszam. Ja cię źle zrozumiałem.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1909 dnia: Wt, 11 Kwiecień 2023, 14:43:57 »
Z dzieciństwa pamiętam  taką scenę z jednego numeru KD z roku 1995  lub 1996. Donald w przebraniu rycerza na scenie zamiast powiedzieć do Daisy o królowa najcudniejsza niech się twoje liczą lica, powiedział o krowo najcuchniejsza niech się twoje liczą ryje. To na pewno była historia Barksa, kojarzy ktoś jej tytuł i w którym numerze się ukazała?

Jeśli to pytanie jest ciągle aktualne, to chodzi o komiks "Knightly Rivals". Polska wersja, o której piszesz, ukazała się w KD 12/1995 pod tytułem "Rycerskie obyczaje".
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Tymon Nadany

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1910 dnia: Wt, 11 Kwiecień 2023, 17:35:26 »
Dziękuje za odpowiedź. A wiesz może w którym numerze był komiks w którym Donald zajmował się burym kotem. W którym była taka scena że ktoś krzyknął Czyj to kot? A Jones i chyba inni sąsiedzi sprowadzili Donalda siłą po czym okazało się że kot dokonał czegoś dobrego i właściciel zasługuje na nagrodę a Jones odchodząc skwitował ten kot jest tak samo durny jak jego właściciel. Pamiętam że to na pewno nie był komiks ani Barksa ani Vicara.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1911 dnia: Wt, 11 Kwiecień 2023, 17:42:06 »
Wydaje mi się, że to mógł być komiks "Katzefreund" Gulbranssona, który wyszedł u nas jako "Kaczor, który kochał koty" w KD 23/1995.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1912 dnia: Wt, 11 Kwiecień 2023, 17:42:57 »
Bo to był Jan Gulbransson i "Kaczor który kochał koty". Zbieg okoliczności - dziś przeglądałem ten numer Kaczora Donalda (23/95), w którym był ten komiks o który chyba pytasz.



@EDIT
Dobra, to ja o coś zapytam, bo dziś znalazłem luźną stronę. Jaki tytuł miał krótki komiks w którym Donald był urzędnikiem na poczcie w okienku? I tak skrupulatnie przestrzegał przepisów, że nie dał wysłać jednemu facetowi podania. A potem się okazało, że to policjant chciał wysłać wniosek do szkoły policyjnej.  I wlepił Donaldowi mandat, bo ten przekroczył linię o 2 centymetry. Nie mogę skojarzyć ani tytułu, ani numeru Kaczora Donalda z którego ta strona pochodzi.
« Ostatnia zmiana: Wt, 11 Kwiecień 2023, 19:38:36 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Tymon Nadany

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1913 dnia: Wt, 11 Kwiecień 2023, 20:12:48 »
Tak to na pewno ten numer dziękuję za odpowiedzi. Pamięć mnie zmyliła że był w roczniku 1997, dlatego nie mogłem doszukać się tej historii

Offline dreamer36

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1914 dnia: Śr, 12 Kwiecień 2023, 08:52:54 »
Lubię od czasu do czasu poczytać kaczki, ale nie jestem jakimś mega wielkim fanem. Przeznaczyłem na nie jedną półkę, na której znajduje się kolekcja Rossy + Pamiętniki Sknerusa, do tego wybrane tomy Barksa. I nadszedł dzień, w którym zmieści się tam jeszcze jedna pozycja :)

Pierwotnie miał to być Barks "Moja snów dolina" (czekam na dodruk) i wtedy miał bym ciągłość 1947-1956. Ale teraz mają wyjść "Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza" i chciałem zadać pytanie - który z tych dwóch tomów warto kupić bardziej? Czy kolejnego Barksa (opinie ten tom ma bardzo dobre), czy lepiej kupić coś spoza, żeby mieć również coś innych autorów? O "Niezwykłych losach..." dobrze się wypowiadacie na forum, więc prosiłbym o opinie :)

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1915 dnia: Śr, 12 Kwiecień 2023, 09:16:36 »
Nie masz wszystkich Kaczorów Donaldów? No to stary Barks jest na pierwszym miejscu. To podstawa i fundament, na którym rozwija się gust kaczkofana. Masz te komiksy, potem dostawiasz Rosę i dopiero potem kolejne, inne pozycje. U mnie zawsze Team Barks. Jeszcze raz przeczytaj "pomnik Sknerusa" i sam się o tym przekonasz. :)

Jeszcze tak mnie olśniło, bo wcześniej się nad tym nie zastanawiałem. Wczesny Kaczor Donald był genialny po prostu. Komiks Rosy "Pierwsza Dziesięciocentówka" miał premierę w druku w czerwcu 1995. A już w październiku 1995 roku mieliśmy jego polską premierę. Oczywiście pomogli skandynawowie i druk Egmontu do kilku krajów w Europie na raz. Ale i tak dla polskiego rynku to było coś. Ja byłem olśniony tym dziełem. Wywarło niezatarty wpływ na mój młody ówczesny umysł. Dobrze, że 5 lat później dostaliśmy więcej dzieł Rosy po polsku, który wielkim twórcą komiksowym był.
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Kwiecień 2023, 09:44:38 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1916 dnia: Nd, 16 Kwiecień 2023, 07:31:17 »
Odpakowałem i przeczytałem wreszcie "Miki: Szalone Przygody". Jeju jaki to jest badziew. Jak można takie coś wydawać w Polsce? Rozumiem koncept, ale bez uzupełnienia tych brakujących plansz, to nie ma sensu. Znowu zemściło się na mnie to, że nie czytam spoilerów od radefa. Jak ktoś nie kupił, to odradzam.

@DOWN
Fragmentaryzacja jest najgorsza. To nie jest komiks, tylko zlepek starych stron. I wiem, że o to chodziło, ale czemu się nie pokuszono o odtworzenie brakującego materiału, lub zastąpienie go własną twórczością?
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Kwiecień 2023, 08:45:55 wysłana przez Bazyliszek »

Offline gashu

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1917 dnia: Nd, 16 Kwiecień 2023, 08:16:31 »
Ja polecam. Najlepszy album w serii z dotychczas wydanych. Szczególnie miłośnikom starej szkoły przygody/sf (Wells itp.)

Offline James88

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1918 dnia: Nd, 16 Kwiecień 2023, 10:03:49 »
Również polecam, świetna historia i kreska. A ta fragmentaryzacja Bazyl to celowy zabieg.
Znowu pudło z twojej strony. Coś masz kiepską passę ostatnio...
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Kwiecień 2023, 10:19:53 wysłana przez James88 »

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1919 dnia: Nd, 16 Kwiecień 2023, 12:46:18 »



Fragmentaryzacja jest najgorsza. To nie jest komiks, tylko zlepek starych stron. I wiem, że o to chodziło, ale czemu się nie pokuszono o odtworzenie brakującego materiału, lub zastąpienie go własną twórczością?

Jakie odtworzenie brakującego materiału, jakie zastąpienie go własną twórczością? xD Przecież cały komiks został napisany i stworzony właśnie w takiej formie jaką masz w albumie. Nie mów, że uwierzyłeś w to, że to odzyskane plansze z jakiejś starej serii xD