Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308821 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1815 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 17:54:45 »
Bo najśmieszniejszy komiks w całej historii polskich Gigantów to "Rekiny Reklamy" 4/1999. Koniec kropka. Ta historia mnie powala swoją absurdalnością i niby logicznym postępowaniembohaterów. Plus świetne utarczki słowne między Sknerusem (przepraszam - powinno być Skenrusem :) ) a Donaldem i Dziobasem.

Aktualnie pod ręką mam tylko rocznik 2022, więc nie mogę zrobić porównań, jak wyglądają starsze roczniki. Ale proszę was. Gołym okiem widać jak "W Mikroświecie" jest słabo wydrukowany.


Online James88

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1816 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 19:39:26 »
Nie wiem czy widziałeś Bazyliszku ale w nowym Kaczogrodzie jest tekst który powstał chyba z myślą o tobie. Brakuje tylko dedykacji.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1817 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 20:05:16 »
@UP
Napisałem powyżej - nie mam jeszcze Papugi z Singapuru. Będę miał za jakiś tydzień, może 10 dni. Ale proszę powiedz mi o który tekst chodzi.

Zresztą, skoro TK się do mła odnosił się już na festiwalu w Łodzi, to nic dziwnego, że są kolejne wzmianki. :) Tym bardziej, że tłumaczenie Kaczogrodów dalej niedomaga. :D

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1818 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 20:22:12 »
Nie wiem czy widziałeś Bazyliszku ale w nowym Kaczogrodzie jest tekst który powstał chyba z myślą o tobie. Brakuje tylko dedykacji.
To trochę wygląda tak jakby przy nim pracowały osoby, które zaglądają na to forum.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline zombie001

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1819 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 21:39:21 »
Ooo właśnie, jak zaglądają - a wiadomo, Pan Kołodziejczak to pewnie od tego każdy poranek zaczyna - to tutaj link do tego co powinni wydać next:

https://www.komiksydisneya.pl/2023/02/warto-wydac-5-kwantomaso-superkwekowe.html?m=1

:D

Choć ja i tak wolałbym PKNA.

KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1820 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 21:48:13 »
"Nie zostałem Imperatorem na piękne oczy" ;)

Tylko PKNA. Tylko i wyłącznie. Po Czarodziejach i Barksie to jest rzecz którą powinni wydać najsampierw. Może jak o tym będziemy pisać 10 lat jak o NML i KC to też wreszcie ujrzymy i początek i ciąg dalszy jedynie słusznych przygód Superkwęka.

https://th.bing.com/th/id/OIP.7LxdYYGW9aDT2d6_g1A-hQAAAA?pid=ImgDet&rs=1

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1821 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 21:50:04 »
I Kwantomasa mogliby też wydać 8)

Offline zombie001

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1822 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 22:19:47 »
No @radef bardzo ładnie to rozpisał. Ja bym brał.


Można się natomiast zastanowić, czy nie puścić tego np. w A5 i na miękko (chociaż TK coś na te twarde oprawy się upiera przy Kaczkach/Myszach).
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1823 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 23:18:18 »
Choć ja i tak wolałbym PKNA.
Każdy by chciał, ale to jednak projekty o zupełnie innym rozmiarze. PKNA dziś to 6-7 tysięcy stron. Kwantomas to dziś ok. tysiąc stron (a i tak na późniejsze tomy trzeba byłoby poczekać na "Giganta" i decyzje Niemców), razem z klasykami i Superkwękami Gervasio to może się zbierze z 2 tysiące, choć warto dodać, że cały czas regularnie powstają.
Można się natomiast zastanowić, czy nie puścić tego np. w A5 i na miękko (chociaż TK coś na te twarde oprawy się upiera przy Kaczkach/Myszach).
A5 - wg mnie idealny format. To czy na miękko, czy na twardo. Jeżeli byłyby to tomy po ok. 250 stron, to chyba nie ma aż takiego znaczenia.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1824 dnia: Cz, 09 Luty 2023, 02:38:10 »
Może jak o tym będziemy pisać 10 lat jak o NML i KC to też wreszcie ujrzymy i początek i ciąg dalszy jedynie słusznych przygód Superkwęka.

Jedyne słuszne to są te Guido Martiny, twórcy postaci, w których Superkwęka bohaterem nazwać ciężko, raczej sprawcą sprawiedliwości społecznej w trybie instant, co czasem kończyło się dla miliarderów w szpitalu. Tę wizję kontynuuje Gervasio dodając przy tym jeszcze genialny prequel z Kwantomasem (i jego prequel w Paperbridge), które obecnie ma TAAAAAAKI wątek o Forsancie, ale w Gigancie zobaczycie to pewnie za kilka lat dopiero.

Po Martinie postać Superkwęka straciła wszelkie jaja i zrobiono z niego basic superbohatera. Były próby (i to skuteczne, jak właśnie PKNA czy komiksy duetu Negrin/Leoni) stworzenia czegoś dobrego w tych warunkach, ale jedynymi słusznymi przygodami bym tego nie nazywał. We Włoszech nawet jest rozróżnienie między Paperinikiem a PK.

A co do błędów w Gigantach - jest ich porównywalna ilość do jakiego rocznika byś nie zajrzał (TAK, miałem przez pewien czas wszystkie giganty i inne wydania tomikowe, nie zamieniaj mnie w kamień ;) ), a z perspektywy amatorskiego tłumacza muszę powiedzieć, że mimo tego, że wyłapie się te 10 Donladów czy Skenrusów, to zawsze ten 11 gdzieś umknie, nieważne ile razy sprawdzisz.

Offline zombie001

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1825 dnia: Cz, 09 Luty 2023, 06:24:28 »


Każdy by chciał, ale to jednak projekty o zupełnie innym rozmiarze. PKNA dziś to 6-7 tysięcy stron.

Czyli jak dla mnie: 2 grubasy objętości takiego Knightfall  rocznie. Inaczej już tego nie widzę sensu wydawać.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1826 dnia: Cz, 09 Luty 2023, 21:30:26 »
Był przynajmniej taki jeden komiks z Superkwękiem jako właśnie mścicielem w polskim Gigancie. Nawet w dymku padła taka właśnie kwestia - Jestem Mścicielem a nie Bohaterem. To był Powrót do korzeni z 4/97.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1827 dnia: Cz, 09 Luty 2023, 21:46:10 »
To był Powrót do korzeni z 4/97.
Sequel wciąż niewydanego w Polsce pierwszego komiksu o Superkwęku "Paperinik il diabolico vendicatore".
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline martin685

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1828 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 19:19:47 »
Don Rosa twierdzi, że otrzymał informację od jednego ze swoich wydawców, że dwa jego komiksy zostają zbanowane i nie będą więcej publikowane i drukowane. Ciekawe czy chodzi o USA, czy może Europę też to czeka.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1829 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 19:24:10 »
A w tych ostatnich dodrukach Egmontu było ŻiCSMcK? I nie wiem co Disney Company przeszkadza rozdział "Najbogatszy Kaczor Świata". Że np. oszukał plemię z Afryki i ukradł im ziemię i plantację? Ale tak wszyscy magnaci tamtych czasów robili. Na tym zbudowano potęgę USA. Nie wiem w czym problem.

Czyli serio Mamut tom 37 "Podróż dookoła świata", to pierwszy od lat grubas z tylko jednym reprintem? Czyli 10 lat młotkowania Egmontu wreszcie cos dały. No to ta pozycja ląduje na mojej liście lutowych zakupów.
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Luty 2023, 20:00:37 wysłana przez Bazyliszek »