Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308792 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1770 dnia: Cz, 17 Listopad 2022, 20:51:33 »
Niby mi też, ale Egmont już dawno położył kreskę na tym wydaniu. Tłumaczenie obecne jest słabsze niż kiedyś. Na jednej okładce Barksa był też kawałek płetwy, której nie skorygowano. Na Rosie dalej nie ma ręki w 10 tomie. Jakość jest iście egmontowo - japońska, czyli jako tako. Wszystkie ich komiksy są jakościowo takie same. Nie widać szczególnego dopracowywania.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1771 dnia: Cz, 17 Listopad 2022, 20:58:31 »
Cóż, mam dość odmienne zdanie, ale nie jestem obiektywny w tym zakresie, więc powstrzymam się od szerszej polemiki. Czasem jednak warto ferować wyroki ostrożnie ;)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1772 dnia: Cz, 17 Listopad 2022, 21:15:02 »
Kupuję każdy kolejny tom Kolekcji Barksa i kupiłem większość Rosy. Narzekam na nowe tłumaczenia Jacka Drewnowskiego, narzekam, ale kupuję dzielnie. I komentuję, bo komiksy Barksa czytam od 1994 roku i sobie pewne zdanie o nich wyrobiłem. Uwielbiam je, widziałem jak się zmieniały przez te lata, jak wpływały na moje poczucie humoru. Dlatego mam do nich szacunek i skoro mamy nowe ich wydanie zawsze dorzucę swoje trzy grosze na forum dyskusyjnym w temacie o nim przeznaczonym.

Stworki z bagien przeczytałem dopiero w zeszłym roku właśnie w kupionym okazyjnie KD. Niezbyt mi się ten komiks spodobał, bo więcej tam było tajemnicy i przygody niż humoru. Przypomnę sobie resztę komiksów  z tego tomu i się wypowiem, bo prawdopodobnie już jutro przyjdzie do mnie paczka.
A jak już pisałem czekam i cieszę się na Papugę z Singapuru. Im szybciej domkniemy lata 40-ste, tym lepiej.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1773 dnia: Pn, 21 Listopad 2022, 19:50:45 »
Nie, nie, nie. Do kroćset! Ten komiks nazywał się "Sokół od Zegadusa" a nie od jakiegoś Kupermajczka. Dlaczego J.Drewnowski aż tak zmienia te tłumaczenia? Dlaczego redaktor Kaczogrodu i Egmont na to pozwala. To zupełnie nie ma sensu. Psują dobre historie.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1774 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 00:02:55 »
W tym komiksie Donald dostaje sokoła od postaci nazywającej się "Eider Duck", czyli wujka Donalda i brata jego ojca. Postaci, która od wydanego w 1996 roku drzewa genealogicznego KD nazywana jest Kaczorem Kupermajczakiem, chociażby w X rozdziale ŻICSM, gdzie się pojawia. Więc Jacek Drewnowski ponownie wykonał swoją robotę znakomicie, ponieważ przetłumaczył nazwę postaci zgodnie z tym jak była nazywana przez ostatnie 26 lat, a nie jako "Zgredus", która to nazwa pojawiła się tylko raz, 27 lat temu.

Tutaj link, gdybyś nie wiedział, o kogo chodzi - https://inducks.org/character.php?c=Eider+Duck&view=1
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Listopad 2022, 00:06:39 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1775 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 09:19:48 »
Czasem jednak warto ferować wyroki ostrożnie ;)

 ;)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1776 dnia: So, 26 Listopad 2022, 20:06:02 »
Ja nie wiem, czy w tym roku zamawiać prenumeratę Giganta. No bo kurczę - 8 tomów za 96 zł, to wychodzi już po 12 zł za tom. A przez Ceneo tyle samo wychodzi na taniej książce. Jeśli dodam swoje rabaty to taniej mi wyjdzie kupowanie kolejnych numerów przez internet, niż zapłata za cały rok z góry.

https://www.ceneo.pl/140999903

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1777 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 12:53:30 »
Od ponad 10 lat próbuje sobie przypomnieć co to był za komiks a niestety numeru z nim już nie mam, aczkolwiek być może ktoś z was będzie wiedział :
- Był to komiks z Kaczorem Donaldem w którym Donald pracował w jakimś sklepie/lodziarni i tam między innymi sprzedawał lody (chyba gałkowe) i generalnie do tego sklepu przychodziła dostawa tych lodów ale były jakiś problem z dostawą i przychodziły lody o bardzo dziwnych (takich bym powiedział - nieapetycznych) smakach lodów. Mój umysł być może błędnie zapamiętał np. smak wątróbkowy. Prawdopodobnie komiks ten został opublikowany w magazynie Kaczor Donald w latach 2004-2010 (jest też pewna mała szansa, że w gigancie poleca lub megagiga w tych samych latach).

Ktoś może kojarzy co to za komiks ?
,,le monde est absurde"

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1778 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 13:36:44 »
Ja nie wiem, czy w tym roku zamawiać prenumeratę Giganta. No bo kurczę - 8 tomów za 96 zł, to wychodzi już po 12 zł za tom. A przez Ceneo tyle samo wychodzi na taniej książce. Jeśli dodam swoje rabaty to taniej mi wyjdzie kupowanie kolejnych numerów przez internet, niż zapłata za cały rok z góry.
W prenumeracie płacisz też za wygodę. Tomy przychodzą najczęściej na premierą, a dostępność "Giganta" w księgarniach jest bardzo różna - czasem tom pojawia się dopiero kilkanaście dni po premierze. Plus zauważ, że od stycznia cena okładkowa "Giganta" znów o 1 zł w górę.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1779 dnia: Pn, 28 Listopad 2022, 19:19:15 »
@UP
Prenumerowałem ostatnie dwa lata właśnie dlatego, że jeden tom wychodził mi taniej nawet niż na bonito czy taniejksiążce. Jeśli teraz sytuacja się odwraca, to raczej bez sentymentu zrezygnuję i będę kupował po jednej nutce za mniej niż 12 zł za tom. Ja kupuję robię zamówienie co miesiąc, więc i tak mogę sobie dobierać na bieżąco. Tak teraz kupuję te wydania extra. I rozumiem, że mogę dostawać kolejne tomy z opóźnieniem, ale na razie jestem do tyłu dwa regularne Giganty i 3 extrasy. Zatem oszczędności cenię ponad szybkość, skoro i tak się nie wyrabiam. I zawsze będę mógł zaprenumerować w środku roku jeśli coś się zmieni. Albo potem kupię duopaki.

@kaczogród
Nie, nie pamiętam.
« Ostatnia zmiana: Pn, 28 Listopad 2022, 19:21:07 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1780 dnia: Pn, 28 Listopad 2022, 19:41:16 »
Od ponad 10 lat próbuje sobie przypomnieć co to był za komiks a niestety numeru z nim już nie mam, aczkolwiek być może ktoś z was będzie wiedział :
- Był to komiks z Kaczorem Donaldem w którym Donald pracował w jakimś sklepie/lodziarni i tam między innymi sprzedawał lody (chyba gałkowe) i generalnie do tego sklepu przychodziła dostawa tych lodów ale były jakiś problem z dostawą i przychodziły lody o bardzo dziwnych (takich bym powiedział - nieapetycznych) smakach lodów. Mój umysł być może błędnie zapamiętał np. smak wątróbkowy. Prawdopodobnie komiks ten został opublikowany w magazynie Kaczor Donald w latach 2004-2010 (jest też pewna mała szansa, że w gigancie poleca lub megagiga w tych samych latach).

A to na pewno był komiks z Donaldem? Bo ta historyjka chyba dobrze pasuje do opisu, z tym, że bohaterem jest Miki:

https://inducks.org/story.php?c=D+2002-216
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1781 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 16:29:54 »
Tak sobie oglądam ten Mundial i oglądam. I zawsze staje mi przed oczami ten komiks z Giganta "Sędzia doskonały", w którym Diodak na zamówienie Sknerusa zbudował robota do perfekcyjnego sędziowania meczów. Tyle że gdy on wszedł do użytku to Donald i inni przestali oglądać mecze, bo nie mogli się kłócić o błędy sędziowskie. Jakie to było śmieszne. Jaka to jest ciągle celna szpila wbijana we współczesny futbol. Mistrzostwa Świata się odbywają, a chociażby sędziowie liniowi to dalej pachołki są, bo nie potrafią od razu odgwizdać spalonego.

Pamiętam też komiks Flaminga Andersena o tym jak Donald szukał w Amazonii nowego bramkarza dla FC Kaczogród. Ale ten komiks o robocie sędziowskim uważam za najlepszy piłkarski.

P.S. O widzę że @radef dziś wrzucił przypomnienie o nim na swoją stronę na fejsie. Wielkie umysły... :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 29 Listopad 2022, 17:17:53 wysłana przez Bazyliszek »

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1782 dnia: Cz, 01 Grudzień 2022, 17:21:49 »
Jestem wreszcie po "Stworkach z Bagien" i rzeczywiście. Autoplagiat Barksa który po "W Wielkim Kanionie" dekadę później napisał jeszcze raz "Klub Troskliwych rodziców" słabo wyglądał. Przypomniałem sobie za to historię "Buszujący w lodówce" i jeszcze raz zaśmiałem się jakie to jest dobre. Prosta historia o lunatykowaniu, a ile śmiechu. Oczywiście poprzednie tłumaczenie lepsze. A nowe tytuły typu "Szczur szur szur", to już w ogóle przywołują ból zębów.

Tak mi teraz się te kwestie nasunęły, jak już przekroczyliśmy półmetek Kolekcji. Ile w niej w ogóle jest liczbowo komiksów Barksa dłuższych niż jedna strona? I ile z tego wyszło w polskich Kaczorach Donaldach? A ile komiksów Barksa wyszło w KD z lat 1994-2000? Są gdzieś takie statystyki, czy trzeba samemu liczyć?

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1783 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 10:34:12 »
Można sprawdzić w INDUCKS.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1784 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 14:40:34 »
A to na pewno był komiks z Donaldem? Bo ta historyjka chyba dobrze pasuje do opisu, z tym, że bohaterem jest Miki:

https://inducks.org/story.php?c=D+2002-216

Tak. Chodziło o ten komiks. Nie wiem dlaczego przez cały czas źle pamiętałem iż to historyjka z Donaldem. Bardzo dziękuje za pomoc.
,,le monde est absurde"