Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308891 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1755 dnia: Nd, 09 Październik 2022, 23:38:39 »
Najważniejszy okres - od 1947 roku do 1956 roku, w tym czasie wydana została zdecydowana większość najważniejszych komiksów w karierze Barksa. Przy czym taki już totalnie ścisły top to 1950-1954, czyli pierwsze komiksy z Sknerusem w roli głównej i najwybitniejsze przygodowe komiksy z Donaldem.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1756 dnia: Pn, 10 Październik 2022, 05:44:07 »
Na pewno warto mieć tom z komiksem "Stawiłem sobie pomnik" jako jeden z najlepszych (dla mnie) absurdalnych i mega śmiesznych pomysłów Barksa. Z drugiej strony - Barksa w dużej dawce przyjąłem za dzieciaka a wiadomo, że uzależniacze działają na młode mózgi o wiele mocniej, więc mogę nie być obiektywny.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1757 dnia: Wt, 18 Październik 2022, 12:12:40 »
Kurczę @radef wrzucił info o nowym Gigancie Extra tylko na swój portal i dlatego "Spookyzone" zaskoczyło mnie jak dziś zobaczyłem je na witrynie w kiosku. Duży plus za to, że są to same premiery. Na pewno kupię i może Egmont się przekona że warto wydawać znowu 12 zwykłych Gigantów w roku.

https://www.komiksydisneya.pl/2022/10/gigant-poleca-extra-2022-05-spookyzone.html


Offline Deg

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1758 dnia: Wt, 18 Październik 2022, 21:24:43 »
Nie obserwujesz KAI? Shame  ::)
This is my truth, tell me yours.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1759 dnia: Wt, 18 Październik 2022, 21:45:29 »
Obserwuję ale nie regularnie i codziennie. A do tej pory @radef zawsze przeklejał takie zapowiedzi do tego tematu. Poza tym mam tak mało czasu, że jeszcze tych najnowszych Gigantów nie przeczytałem.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1760 dnia: Nd, 30 Październik 2022, 08:17:31 »
Kolejne tytuły, które wyłapałem, że Egmont przerzucił do Białostockich Zakładów Graficznych:
- Ocaleni. Anomalie Kwantowe
- Myszka Miki 4 - Miki podróżuje w czasie.

Żadna z powyższych serii nie była tam wcześniej drukowana.


Zdjęcie nie oddaje, ale jest to naprawdę krzywo i dupowato "klejone" (nasmarkane).
TK tłumaczył, że zrezygnowali z płóciennych grzbietów i innych dodatków w tej serii, żeby utrzymać cenę.
Brak płóciennego grzbietu boli ale i tak chyba nie aż tak gdy porównać i zestawić jakość wykonania grzbietu tego tomu z poprzednimi trzema. Niebo a ziemia.
Wciąż liczę, że to nie umyślne, ukryte przed klientem oszczędności, tylko mieli tymczasowy problem z zapisaniem się w EDICe czy innych drukarniach.

Miałeś pecha bo mój egzemplarz wygląda ok.

https://www.instagram.com/p/CkVBSOMtWm6/

Ale powiem, że skoro Egmont zrezygnował z płótna, to może w ogóle by nie dawał tego paska po lewej stronie okładki z przodu. Teraz to wygląda ni przypiął, ni przyłatał, jak jakaś tania chińska podróbka poprzednich tomów. Stracił on swój sens i powinni zrezygnować z samego malowania.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1761 dnia: Śr, 09 Listopad 2022, 13:38:51 »
Ten Miki podróżujący w czasie to komiks taki se. I słabo rysowany i fabuła głupiutka. Myślałem, ze to będzie prawdziwa sprawa jak z Wehikułem Czasu prof Zapotka. :/

Ale zapowiedź nowego tomu Kaczogrodu na styczeń to mi przypomniała KD 9/1995 gdzie ukazała się Papuga z Singapuru. Jeju - ale to był dobry numer. I jak można nie chcieć jakiejś formy komiksów Vicara na twardo? "Jak zdobyć sławę i pieniądze" to był genialny komiks o kolejnej rywalizacji Sknerusa i Forsanta. :) Kupno jednego egzemplarza autobiografii zaważyło. :)

Offline plast

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1762 dnia: Śr, 09 Listopad 2022, 15:24:18 »
Mnie w tych egmontowych Kaczogrodach strasznie irytują grzbiety - pal licho że wszystko czerwone, ale do tego ten żółty ogromny napis "KACZOGRÓD" zamiast jakiegoś małego, a w jego miejsce tytuł przewodniego komiksu - teraz jak będę miał całą 30. tomową kolekcję to by znaleźć to czego szukam będę musiał najpierw do spisu na kompie zajrzeć, bo rocznikami to nie zapamiętam. Nie postarali się. Z kolekcją Dona Rosy jakoś dało radę dać tytuły na grzbiet.

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1763 dnia: Śr, 09 Listopad 2022, 18:37:17 »


I jak można nie chcieć jakiejś formy komiksów Vicara na twardo?

Egmont nie ma gotowca, więc nie ma co na takie rzeczy liczyć. Poza tym, Vicar to jest solidna masówka, ale okropnie męcząca w dużych dawkach, a lepszych komiksów Disneya, których u nas nie było jest cała masa. Jeśli Hachette zrobiłoby kolekcje Vicara - ucieszyłaby mnie ta informacja, jeśli miałoby to zajmować sloty Egmontowi - totalnie nie.

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1764 dnia: Cz, 17 Listopad 2022, 16:00:39 »
Kaczor Donald zwiększy w 2023r. częstotliwość z 6 numerów rocznie do 8 numerów w ciągu roku.
,,le monde est absurde"

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1765 dnia: Cz, 17 Listopad 2022, 16:06:20 »
Jedyna słuszna droga to powròt do 12 Gigantòw rocznie, bez extrasòw. KD dawno już nie kupuje. Albo niech Kolekcja Barksa będzie mieć 6 numerów rocznie, żeby doszła do mety.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1766 dnia: Cz, 17 Listopad 2022, 18:02:25 »
Albo niech Kolekcja Barksa będzie mieć 6 numerów rocznie, żeby doszła do mety.
W obecnej sytuacji - dramatycznego wzrostu cen wydań ekskluzywnych - nie ma sensu przyśpieszania wydawania kolekcji. Do końca zostało już tylko 12 tomów, czyli 3 lata. Chwila cierpliwości i będzie całość.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1767 dnia: Cz, 17 Listopad 2022, 20:13:44 »
Męczę się już 4 lata i ma czekać jeszcze 3. Super. A cena okładkowa ile jeszcze wzrośnie w tym czasie? Tempo się liczy, tempo. No i jak pisałem wcześniej - tom Znicz Olimpijski powinien być wydany w 2021, bo to była ta sama Olimpiada w Tokio.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1768 dnia: Cz, 17 Listopad 2022, 20:38:03 »
Kaczor Donald zwiększy w 2023r. częstotliwość z 6 numerów rocznie do 8 numerów w ciągu roku.
Szaleństwo xD

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1769 dnia: Cz, 17 Listopad 2022, 20:44:41 »
Tempo się liczy, tempo.

Osobiście wolę stawiać na jakość.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!