Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 155825 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #450 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 17:05:08 »
Czy "Deadpool Classic", tom 1, autorstwa Roba Liefelda i Fabiana Nicieza, uderza wprost w ten najbardziej klasyczny wizerunek - jeśli takowy w kwestii tej postaci istnieje - marvelowskiego najemnika z nawijką, Deadpoola?
Liefeld rysuje tylko jeden zeszyt z debiutem Deadpoola -  New Mutants #98. I nie jest to klasyczny wizerunek. Tak naprawdę to jest tam drugoplanową postacią, a całość jest wyrwana z dłuższej historii z New Mutants.
Następne dwie mini serię Deadpool: The Circle Chase oraz Deadpool: Sins of the Past to też nie to o co pytasz. Dopiero klasyczny wizerunek został stworzony przez Joe Kelly, którego pierwszy zeszyt regularnej serii jest w pierwszym Deadpool Classic, a ciąg dalszy w kolejnych tomach.

Szkoda, że tak jak w Kolekcji nie wydano oprócz Circle Chase innych występów Deadpoola w New Warriors sprzed runu Kellego.
?? Chyba New Mutants i zasadniczo to New Mutants skończyli się na #100 zeszycie i więcej niż w tym jednym zeszycie tej serii się nie pojawił.
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Czerwiec 2020, 17:10:14 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #451 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 17:37:13 »
Na stronie Wikipedii Kolekcji Hachette w opisie tomu Deadpool Beginnins są takie wzmianki - New Mutants #98, X-Force #2, #11 & #15, Nomad #4, Avengers #366 and material from X-Force #4–5, #10, #14 and #19–24. I jeszcze Silver Sable & the Wild Pack #23 w tomie z Circle Chase. Nie wiem co tam jest, ale bym to zobaczył. Musze nadrobić parę tomów Classiców, bo jestem trochę do tyłu. Wtedy mogę napisać co sądzę o późniejszym Deadpoolu.
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Czerwiec 2020, 17:39:44 wysłana przez Bazyliszek »

Offline michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #452 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 18:14:01 »
Na stronie Wikipedii Kolekcji Hachette w opisie tomu Deadpool Beginnins są takie wzmianki - New Mutants #98, X-Force #2, #11 & #15, Nomad #4, Avengers #366 and material from X-Force #4–5, #10, #14 and #19–24. I jeszcze Silver Sable & the Wild Pack #23 w tomie z Circle Chase.
X-Force #4 możesz łatwo sprawdzić bo jest zawarty w wydanym tomie Spiderman Todda Mcfarlane'a i występuje dokładnie na jednym kadrze, jak się mrugnie to można go przeoczyć. Zasadniczo Deadpool z okresu New Mutants/X-force występuje jako przydupas Gideona i utrudnia życie głównym bohaterom. X-Force #2 bije się z Kanem, w X-Force #4 jest na jednym kadrze jak wspomniałem wyżej, X-Force #5 jest na jednej stronie jak dostarcza Juggernaut i Black Toma, X-Force #10 jest na jednej ostatniej stronie, X-Force #11 bije się z Shatterstarem i Domino,  X-Force #14 znowu się pojawia na jednej ostatniej stronie, X-Force #15 bije się z Cablem (to jest powiązane z wydarzeniami z zeszytu #11), X-Force #19-24 tu pojawia się dopiero w zeszycie #21 na jednej stornie i do końca historii standardowo utrudnia życie ekipie X-force, aby dostać od nich po mordzie. Reszty nie czytałem, ale nie ma sensu czytać X-force dla samego Deadpool, który widać bardziej zalicza cameo w poszczególnych zeszytach. Historię które dzieją się na łamach New Mutants/X-force dotyczą samej grupy, a nie tej postaci, dodatkowo pierwsze zeszyty X-force to zdecydowanie prolog do wydanej u nas przez Tm-semic Pieśni Egzekutora.

Deadpoola najlepiej zaczynać od runu Kelliego. Te dwie mini serię można również pominąć.
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Czerwiec 2020, 18:28:02 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #453 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 18:29:53 »
Mimo to fajnie, że te kawałki Hachette poskładało i wsadziło do jednego komiksu. Gdyby po polsku wyszedł taki tom, to bym brał. Nie mam McFarlane'a bo się Egmontowi wyprzedał i nie ma (i nie będzie) dodruku.

Offline SawiK

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #454 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 18:41:05 »
Up
Zawsze można kupić z drugiej ręki za 50%okladkowej 😊

Offline michał81

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #455 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 19:19:23 »
Mimo to fajnie, że te kawałki Hachette poskładało i wsadziło do jednego komiksu.
taaa, drugie Tm-Semic, polecam jednak zapoznać się z kompletnym X-force

Nie mam McFarlane'a bo się Egmontowi wyprzedał i nie ma (i nie będzie) dodruku.
To sprawdź w kolekcji Spider-man ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Czerwiec 2020, 19:30:29 wysłana przez michał81 »

Offline MacLeKrSk

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #456 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 20:16:34 »
Jest gdzieś potwierdzone, że dodruków Spider-Mana McFarlane'a nie bedzie?

Online gashu

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #457 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 20:53:05 »
Skoro Bazyl tak pisze, to musi być prawda!  :o

Offline MacLeKrSk

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #458 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 21:25:18 »
Skoro Bazyl tak pisze, to musi być prawda!  :o

Skoro to jedyne źródło, to w takim razie czekam na dodruk :-P

Offline Arne

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #459 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 08:08:26 »
Szkoda, że tak jak w Kolekcji nie wydano oprócz Circle Chase innych występów Deadpoola w New Warriors sprzed runu Kellego.

 Deadpool w New Warriors?  A nie chodzilo ci czasem o New Mutants/X-Force?

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #460 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 15:55:40 »
@UP
Tak, oczywiście chodzi o New Mutants. New Warriors to literówka, bo post wcześniej ktoś napisał o New Warriors.

Skoro to jedyne źródło, to w takim razie czekam na dodruk :-P
No to se jeszcze poczekasz.

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #461 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 10:13:09 »
Fajnie, że w "Śmierci Kapitana Ameryki" dostaliśmy tie-iny do Civil War. Wreszcie. Teraz by się przydał Spider-Man Civil War. Nie musi być na twardo - może być w takiej formie jak w Civil War II. Akurat te zaeszyty z Pająkiem były najistotniejsze z tie-inów. Pokazały jakie były prawdziwe przyczyny wprowadzenia ustawy o rejestracji Superbohaterów i jak Stark to wszystko ukartował.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #462 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 10:28:39 »
Ale to część runu Straczynskiego więc jeśli już to tylko razem z całym runem wyjdzie - a to prędko się nie stanie bo najpierw musieliby zakończyć Ultimate Pająka, a jeśli dodatkowo wejdą w Milesa to jeszcze się przedłuży.

Offline ThePinkFin

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #463 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 15:29:13 »
jeśli dodatkowo wejdą w Milesa to jeszcze się przedłuży.
To prawda, bardzo na to liczę, ale myślę, że jak dogonią Marvel Now n.0, to przeskoczą na miękki format i zwolni się miejsce w klasyce.

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #464 dnia: Nd, 21 Czerwiec 2020, 16:16:32 »
Czytam sobie Preludium Wojny Królów i tak sobie myślę. Skoro Egmont wydrukował już tą historię, jak Black Bolt się wkurzył i sobie trochę zaczął rządzić w kosmosie, to może przydałoby się wydać trochę wcześniejszą "Cichą Wojnę"? Kiedy Inhumans zaatakowali USA w zemście za to, że im Quicksilver zniszczył kryształy Terrigenu. Kupiłbym taki album.

Aaaa - i mam nadzieję, że to już przesądzone, że czy to Mucha czy Egmont wydadzą Mesjaszy, Utopię i Drugie Przyjście. I będzie już całkiem sporo mutantów nadgonionych po polsku.
« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Czerwiec 2020, 16:59:20 wysłana przez Bazyliszek »