Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 155862 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #510 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 19:36:05 »
  Michelina to sobie możesz na Paska założyć. Co z tego, że da się to czytać jak ludzie nie chcą kupować? Warlock jeden z najlepszych WKKMów był do kupienia w Empiku przez rok czasu, bardziej znane stare X-Meny, Hulki czy Fantastyczne Czwórki można było kupić po 2-3 miesiącach, Avengers vs X-Men wywiało w 3 dni, takiej ściery jak Sam Strach nie można było już kupić zanim wyszedł następny numer. To nie są żadne Twoje chciejstwa tylko wieczne trucie dupy nie poparte żadnymi rozsądnymi powodami o Egmoncie i Kołodziejczaku.

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #511 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 20:18:36 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #512 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 20:23:23 »
Oj, czepiacie się. Kingdome Come, Don Rossy, Daredevil: Reborn, David Micheline, że wymienię tylko przykłady z ostatnich tygodni, to tylko tytuły i nazwiska, każdemu może się pomylić. Grunt, że Bazyl nigdy nie pomyli się w swoim życiowym motto: Egmont to zło.

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #513 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 20:01:16 »
Mimo to fajnie, że te kawałki Hachette poskładało i wsadziło do jednego komiksu. Gdyby po polsku wyszedł taki tom, to bym brał. Nie mam McFarlane'a bo się Egmontowi wyprzedał i nie ma (i nie będzie) dodruku.

Ajks. Dobrze, że @michał81, @xanar czy @JanT nie odgrzebali tego postu. Bo bym musiał odszczekiwać swoje słowa, skoro ten nieistniejący dodruk jednak kupiłem. :) Widać jednak że to komiks z 2019, bo ani spisu treści, ani numeracji stron jak np. w Daredevilu t.3. Dobrze, że po 5 latach Egmont wreszcie zrozumiał, że numeracja czy spisy treści są ważne i przydatne. Hachette jest jeszcze przed podjęciem tej decyzji. :)

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #514 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 11:15:25 »
Skoro wczoraj Disney zapowiedział serial Armor Wars, to mam nadzieję, że wreszcie doczekamy się polskiej premiery tego klasyka. Potem już tylko czekać na debiut Kanga na dużym ekranie i Kang Dynasty.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #515 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 11:33:16 »
Ja się zastanawiam czy przyjdzie taki czas, że wydadzą u nas coś z F4 - run Waida, Straczynskiego, Millara czy Hickamana (wiem, że najlepszy jest Hickaman ale chyba bardziej przyjazny na początek lektury jest właśnie run Waida i potem Straczynskiego)

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #516 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 11:36:02 »
Jak się zrobi miejsce za kilka lat to może :)

Offline Bazyliszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #517 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 12:14:55 »
Ja się zastanawiam czy przyjdzie taki czas, że wydadzą u nas coś z F4 - run Waida, Straczynskiego, Millara czy Hickamana (wiem, że najlepszy jest Hickaman ale chyba bardziej przyjazny na początek lektury jest właśnie run Waida i potem Straczynskiego)

Pod warunkiem że ten ewentualny 1 tom tego FF będzie zbiorczo zawierał Niepojęte i Uzasadnioną Interwencję. A drugi ciąg dalszy. :)

Ale też żałuję, że Future Fundation nie załapało się do WKKM. Dostaliśmy tylko Voyages.

ramirez82

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #518 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 12:33:21 »
Ja się zastanawiam czy przyjdzie taki czas, że wydadzą u nas coś z F4 - run Waida, Straczynskiego, Millara czy Hickamana (wiem, że najlepszy jest Hickaman ale chyba bardziej przyjazny na początek lektury jest właśnie run Waida i potem Straczynskiego)

Run Hickmana w Marvel Classic pod premierę zapowiedzianego filmu - nie może być inaczej 8)

Motyl

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #519 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 13:29:46 »
Hickmana Egmont kiedyś pewnie wyda, możliwe, że w okolicach filmu. To najlepsza rzecz z FF, którą czytałem od runu Byrne'a, ale to też były inne czasy w amerykańskim komiksie. Przy Waidzie nie za bardzo przypadły mi do gustu rysunki Wieringo, run Millara również mi się podobał, natomiast z prac Straczynskiego chyba najmniej właśnie lubię jego wersję pierwszej rodziny Marvela. Niemniej na naszym rynku mało jest FF i przydałyby się jakieś komiksy z tą, jakby nie patrzeć, zasłużoną drużyną.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #520 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 16:17:03 »
Millar to taki wstęp do Hickamana.
Pewne wątki, które Millar rozpoczął potem Hickaman rozwijał u siebie. Zresztą (choć tu nie jestem pewien na 100%) ale to chyba Millar zaczął pisać tą "mądrą" Val co potem tak fajnie Hickaman dalej poprowadził.
Run Millar (czy może bardziej mini-run bo to ma mniej niż 20 zeszytów) ja bym traktował jaki taki wstęp do runu Hickamana.

Offline Arne

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #521 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 19:47:00 »
Jesli juz, to powinni wydac run Millara a potem Hickmana, bo wtedy jest to spojne i daje sie spokojnie czytac. Przy samym Hickmanie, juz nie do konca, sa pewne braki fabularne.

ramirez82

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #522 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 19:52:00 »
Nie wiedziałem, myślałem, że run Hickmana można czytać niezależnie. Skoro tak, to pewnie, że powinni poprzedzić go Millarem :)

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #523 dnia: Nd, 13 Grudzień 2020, 21:15:00 »
Generalnie to powinno tak być, że każdy run powinno się czytać niezależnie i w sumie się uda ale jest kilka przypadków gdy nowe runy bardzo nawiązują do poprzednich, przykładowo:
- Daredevila Brubakera niby można czytać bez Bendisa ale czytelnik będzie strasznie zagubiony na początku,
- przy F4 Hickamana może nie jest to aż tak powiązanie jak przy śmiałku ale pojawia się sporo wątków, które kontynuują albo wynikają z tego co Millar napisał.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #524 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 14:50:21 »
To chyba dobry wątek, ale sprawa dotyczy nie tylko Egmontu. Chciałbym wejść tylko w Klasyczne Komiksy Marvela w nowym wydaniu. Taką serię ma Egmont. I teraz takie pytanie. Egmont nie jest jedynym wydawnictwem, który wydaje Klasykę Marvela. Jak to ma się np. z innymi wydawnictwami? Na wikipedii jest tabela od wydanego najwcześniej komiksu w ramach klasyki. Czy w zupełności wystarczyłoby mi to co wydaje Egmont czy nie? Bo np. jeśli chodzi o Mucha Comics to ona wydaje Erę Apocalypse'a a to też jest klasyka...? :)