Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 159522 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Red Fury

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #195 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 18:36:26 »
tylko że zeszytów 43-47 nie pisze już Benjamin Percy,polecam sprawdzić dwa razy informacje zanim przekażesz tę bajkę dalej.Ostatni zeszyt napisany przez Percy to #38 i wejdzie on w skład ostatniego tomu green arrowa wydanego przez Egmont,więc dostaniemy cały run Benjamina wszystkie 38 zeszytów, które napisał on w rebirth.
Prawda nie zauważyłem, to jest wzięte z Amazona widać tam też samych "fachowców" zatrudniają. Ciekawe ile osób się nabierze i to kupi licząc, że to dalszy run Percego.
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #196 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 18:47:10 »
Nikt normalny nie sprawdza takich rzeczy na Amazonie  :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Luty 2019, 18:59:19 wysłana przez JanT »

sum41

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #197 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 19:48:18 »
Ja sprawdzam ale w komentarzach kupujacych bo tam poprawnie pisza 😁

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #198 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 20:25:47 »
Rysownikow mi przerwą ale teraz kult scenarzystow, wiec niewazne...

Teraz rysownicy zmieniają się co zeszyt albo nawet w połowie.
Inne czasy nastały.
Obecnie ciężko mi nawet wymieniać nazwiska rysowników i tych, których najbardziej zapamiętałem to Ci z czasów młodości (Tm-Semic)
W DC Rebirth najbardziej rysunki mi pasują w Halu Jordanie i Latarniach ale niestety nie pamiętam nazwiska/nazwisk.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

sum41

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #199 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 21:26:57 »
Niestety jest tak, dlatego nierozumiem zachwytow jak Jim Lee przyjechal do Polski przeciez to tylko rysownik a nie scenarzysta i jego run...

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #200 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 21:50:48 »
Moim zdaniem to kwestia "nostalgii za Tm-Semic"

Jim Lee najbardziej kojarzył się z X-menami i jego wygląd Wolverine'a jest chyba najbardziej klasyczny dla wielu polskich czytelników komiksów po 30-stce.

Ten facet od chyba 20 lat jest związany z DC a i tak jak ma coś narysować to ludzie go najczęściej poproszą o Logana.

Nawet w odrodzeniu dla części starszych czytelników rysunki tego artysty w Suicide Squad były magnesem.
Ja sam pewnie kupowałbym tę serię, gdyby nie tragicznie katastrofalny film i ilekroć myślę nad zakupem to przypominam sobie ten film i mi się odechciewa.

Ale mimo zupełnie innych czasów Jim Lee jest jednym z nielicznych rysowników, którzy mnie "jarają".
Nie umiem tego wyjaśnić ale może po prostu wychowałem się w latach 90-tych na komiksach Tm-Semic.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline FanEgmontu

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #201 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 22:46:01 »
Niestety jest tak, dlatego nierozumiem zachwytow jak Jim Lee przyjechal do Polski przeciez to tylko rysownik a nie scenarzysta i jego run...
Nazywając Jima Lee tylko rysownikiem wykazujesz się nie tylko arogancją ale i brakiem wiedzy. Lee jest powszechnie cenioną legendą branży, jest jednym z twórców image comics... więc kolego doucz się w tym temacie ;)

Offline Gazza

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #202 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 08:37:47 »
Ale to prawda - Jim Lee to "tylko" rysownik. W odróżnieniu od wielu kolegów po fachu - nie słyszałem by kiedykolwiek popełnił scenariusz bądź autorską serię/tytuł. Tak więc nie ujmując mu talentu czy wkładu w budowanie niezależnego wydawnictwa Image - to nadal rysownik.
PS: kogo jak kogo ale kolegi @sum41 o brak tej wiedzy bym nie posądzał ;)

KamilM

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #203 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 09:24:21 »
Uciekł z plantacji zwanej Marvel, w której wcale źle nie miał i po jakiś 5 latach wrócił na plantacje tylko, że u konkurencji. O tym jak potrafił zarządzać biznesem świadczy kondycja jego autorskiego imprintu WildStorm. Także Lee to rysownik i powinien nim pozostać. Jego zasługi dla branży są mocno przesadzone.
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Luty 2019, 09:36:28 wysłana przez KamilM »

Offline death_bird

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #204 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 14:57:17 »
Ale to prawda - Jim Lee to "tylko" rysownik. W odróżnieniu od wielu kolegów po fachu - nie słyszałem by kiedykolwiek popełnił scenariusz bądź autorską serię/tytuł.

A nie miał czasem jakiegoś wkładu koncepcyjnego w "Wild C.A.T.S."? Bo coś mi się tak telepie, że chyba... Inna sprawa, że byłby to jedynie wyjątek potwierdzający regułę.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline PawelC

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #205 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 20:02:16 »
Lee w jakimś stopniu współtworzył scenariusze do tego co robił dla Marvela (lata 90, oraz Heroes Reborn), to samo zdaje się było z Wild Cats.

W sumie nie kojarzę czy faktycznie coś samodzielnie napisał. Jeśli się zdarzyło to raczej nie było to nic znaczącego.

sum41

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #206 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 20:15:47 »
Mam prawie wszystkie komiksy Lee z Marvela (brakuje mi tylko pierwszego wystepu Gambita) z Image i imprintow mam wszystko co narysowal kolego.

Chyba jako jeden z nielicznych zbieram komiksy ze wzgledu na rysunki a Lee jest w moim top5 i znam jego poczynania.

Lee rysuje a jesli chodzi o scenariusze to jesli juz to kilka razy zdarzylo mu sie wspolpracowac to mocne slowo, hmm dawac ogolny pomysl/koncept ze scenarzysta.

Tak Lee byl jednym z pomyslodawcow Wildcats, bardziej autorska jego seria choc scenariuszy nie pisal to piekne Divine Right.

Ps Nawet uwarzajac Lee za wspoltworce Image to i tak nie odpowiada to na moje pytanie, gdyz lata 90te i bohaterzy z tych lat teraz ciagle sa wysmiewani, wiec i Lee...

Offline Gazza

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #207 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 14:57:25 »
Ja go lubię i szanuję. Szkoda, że tak mało go ostatnio. Wywarł spory wpływ na kolejne pokolenia rysowników.

sum41

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #208 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 15:03:09 »
Poszedł w sprawy biznesowe - fajnie że prowadzi regularne stremy z rysowaniem na żywo polecam :)

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #209 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 18:39:21 »
A czyta ktoś Wonder Woman? A dokładnie, mam na myśli runy Steve'a Orlando, a następnie G. Willow Wilson. Runy Rucki, Fontany oraz Robinsona mnie nie interesują. O ile doczekamy się w Polsce albumów z zeszytami #51+, o tyle chciałbym wiedzieć, czy warto się nastawiać ;)


Nadmienię tylko, iż miałem jedno spotkanie z WW, raczej mało przyjemne - mianowicie z chwaloną serią Rucki, wydaną u nas w Deluxe'ach. Te całe problemy społeczne; kwestie polityki, rasizmu, homofobii itp to nie dla mnie i szczerze się zraziłem tą postacią w jej solowym wykonaniu. Może zabrałem się za zły run. WW w wykonaniu Azzarello ponoć była bardzo dobra.
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Luty 2019, 18:40:58 wysłana przez Odyn »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley