Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 10
Wiadomości Liczba polubień
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie Mnie nie interesują przygody nastoletnich bohaterów, stąd też nie sprawdzałem poziomu TT.  Wątki homo mi przeszkadzają, także cieszę się, że to olałem.
Natomiast bardzo lubię serię Tomasiego, której zamysł Bendis niszczy swoim runem. Relacje rodzinne rodziny Kentów jak najbardziej na plus. Nigdy nie byłem fanem Supermana, ale zmieniłem zdanie, czytając właśnie Odrodzeniowe serie.

Pt, 08 Luty 2019, 13:11:21
1
Odp: DC Deluxe - Egmont Mogliby wydać Green Lanterna Goeffa Johnsa w kilku tomach. Ale oczywiście nie doczekamy się nic z klasyki tego bohatera (pomijam WKKDC, bo tam w sumie dostaniemy 3 historie z tego runu) aż do momentu, gdy ktoś nie nakręci DOBREGO filmu o tym bohaterze.


Przydałyby się też jakieś albumy prowadzące do Nieskończonego Kryzysu (uzupełniające ten temat). Zwłaszcza, że kilka tytułów jest wymienionych w dodatkach na końcu.


No i na koniec warto wspomnieć o No man's land, Knightfall, czy Wojnie Gangów (ta ostatnia wspominana jest w Gotham Central i Catwoman tom 3 Brubakera - może coś więcej??)

Pt, 08 Luty 2019, 17:33:59
1
Odp: DC Deluxe - Egmont

Możesz podać konkretne tytuły?


1.       Green Lantern: Zemsta Zielonych Latarni
2.       Green Lantern: Poszukiwaczy Hal Jordan
3.       Green Lantern Tajna Geneza
Te 3 tytuły z WKKDC wchodzą w skład runu Johnsa.

Pt, 08 Luty 2019, 18:10:21
1
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie W czym problem? Przecież runy danego autora są zamkniętą kolekcją. To, że następny autor będzie powoływał się na minione wydarzenia to chyba normalne. A teraz spójrzcie na Volume 1, 2, 3 etc... Większość czerpie od poprzedników, bo to normalne. Raczej nikt nie odcina się od przeszłości, chyba że mamy restart serii (ale to też tak nie do końca, przykładem jest Odrodzenie i pamięć bohaterów o wydarzeniach z New 52). I nie raz w naszym kraju wydali kompletny run danej serii, a nie całą serię.


Można lubić jakiegoś bohatera; należy cieszyć się, że się dostało cały run (a nie podziurawiony); ale po co wydawać słabiznę, która słabo się sprzedaje? Ja nie rozumiem szefostwa DC, które daje(/dawało w przeszłości) pisać czołowe serie takim ludziom jak Hitch, Humphries, Hurwitz, Tony S Daniel (uwielbiam jego rysunki!) czy ostatnio Bendis.

So, 09 Luty 2019, 12:27:01
1
Odp: Batman No dobra. Niedawno przeczytałem Śmierć w rodzinie. Stary, kultowy komiks, w którym Batman traci głowę dla swojej bat-rodziny w postaci Jasona Todda, a mroku w tej powieści jest jak na lekarstwo. Wolę Trybunał Sów, Długie Halloween lub Rozbite Miasto. Tam jest idealny Batman-detektyw, świetne rysunki i bardzo dobra fabuła.


Rok pierwszy jest jedyny i niepowtarzalny. Ale nie oznacza to, że inne, późniejsze komiksy są do śmieci. Bo kolejne prace Franka Millera już nie zachwycają (no może oprócz cenionego Powrotu Mrocznego Rycerza).

Śr, 13 Luty 2019, 17:09:49
1
Odp: Batman Akurat Snyder to najlepsze, co przytrafiło się współczesnemu Batmanowi. Powtarzam, współczesnemu. To, że mamy do czynienia z innym Batmanem, po Flashpoincie, to już inna kwestia. Ale widząc, jak niektórzy współcześni scenarzyści masakrują tytuły związane z Nietoperzem, życzyłbym sobie, żeby Snyder ponownie zasiadł za sterami. Mnie we współczesnych tytułach najbardziej brakuje wątków kryminalnych, stricte detektywistycznych - a tym jest Batman, detektywem. I właśnie dlatego tak podobał mi się Trybunał Sów.


Też martwi mnie fakt, że scenarzyści idą bardziej w widowiskowość, gdzie głównie mięśnie idą w ruch. Ale też nie odcinam się od tego, co powstaje, bo najwidoczniej taki jest trend. A lista klasyków kiedyś się wyczerpie.


Ed Brubaker byłby idealnym kandydatem do stworzenia obrazu noir w Gotham City i nakreśleniu smutnego przytłoczonego traumą życiową Mrocznego Rycerza-detektywa. Może moje modły kiedyś zostaną wysłuchane i gość napisze znowu coś dla DC z Nietoperzem w roli głównej.

Śr, 13 Luty 2019, 19:58:57
1
Odp: Batman Ja to mam wrazenie ze ludzie krytykuja bo jest to w modzie. Stare-kultowe, nowe nie dorasta do piet. I to nie ttlko w komiksach, ale i w filmach, czy muzyce slyszy sie ten tekst.
Grant Morrison tez jest przez jednych uwielbiany a przez drugich nienawidzony za to co robil Nietoperzowi przez 9 lat.

Śr, 13 Luty 2019, 21:07:57
1
Odp: Batman
Do kategorii "zjadliwych" rzeczy po starcie N52 wrzuciłbym Mrocznego Rycerza Hurwitza, Batmana i Robina Tomasiego, Master Race Millera i run Kinga. Co do tego ostatniego to znam tylko to co wydano w Polsce i nie wiem jak z poziomem jest dalej. Bardzo dobrych rzeczy nie potrafię wskazać... chyba najlepszy z tych wszystkich był już Master Race, ale zakończenie mocno rozczarowuje.
Naprawdę uważasz run Hurwitza za dobry? Był tak słaby, że szybko się skończył (Hurwitz jeszcze zmasakrował Punishera Maxa, zaraz po bardzo dobrym Ennisie). Zgodzę się co do BiR Tomasiego; Rasa Panów to nadal słabizna (Pan Miller się skończył dawno temu, przykro stwierdzić), a run Kinga ma swoje momenty (zbieram ze względu na relacje z Catwoman), ale jest słabszy od runu Snydera. Zresztą patrząc na anglojęzyczne recenzje to duża rzesza ludzi masakruje Kinga za mnóstwo fillerów i stagnację w fabule, choć uważam że nie jest aż tak źle (nie potrafią mu pewnie darować, że ślub nie doszedł do skutku; o Booster Goldzie i Ivy  też słyszałem niepochlebne opinie). Facet ma swoją wizję i trzeba mu dać dokończyć, nie popędzać go jak Snydera, żeby zmierzał do końca. Czasem mam wrażenie, że ludzie chcieliby zeby wszystko szło zgodnie z ich myślą (na pewno ślubem z Kotką King wszedłby do kanonu, bo byłoby to coś nowego). Nie wiem czy będzie jakiś plot twist, ale ja dałem szansę Kingowi i czekam na kolejne albumy.

Wiem, że możemy się tak przerzucać w nieskończoność, każdy z nas ma inne odczucia po przeczytaniu serii danego autora, także może spokojnie czekajmy co przyniesie przyszłość? :)

Cz, 14 Luty 2019, 07:20:31
1
Odp: Flash Ja mam problem z Flashem (jako postacią, nie serią z Odrodzenia). Strasznie nuży mnie Barry, a złoczyńcy, choć bardzo potężni, nie potrafią do siebie przekonać. Nie chciałbym jednak, żeby przerwano jego serię, bo Flash zawsze odgrywa ważną rolę w uniwersum ;)

Powiem szczerze, że nie potrafią mnie zainteresować historie o biegaczu, roli superprędkości. Jednak bardziej wkręciłem się w eSa, z którym też kiedyś miałem problem, a ostatnio bardzo polubiłem.

Cz, 14 Luty 2019, 07:36:26
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics A mnie w większości nużą te historię z dodatków, zwłaszcza te oldsqlowe z lat 60. To jest niestrawne w dzisiejszych czasach :D
Pt, 15 Luty 2019, 07:13:30
3