Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 144623 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #615 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 14:50:50 »
Sorry, ze się czepiam ale patrząc na twórców, rok powstania i stylistykę wprost czerpiącą z Batman TAS to jednak jakąś wartość dla historii świata DC to ma.

Przecież nie twierdzę, że nie ma.
Chodziło mi tylko o to, że "wartość historyczna" to absolutnie nie jedyna rzecz, dla której warto zakupić i przeczytać ten komiks.

Offline Archie

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #616 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 18:31:07 »
Świetnie narysowanym i jednocześnie wartościowym historycznie jest Elseworlds Batman: Vampire autorstwa Moencha i Jonesa ;). Egmont mógłby się wziąć za to w ramach DC Deluxe, akurat wyszedłby jeden tom.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline grzegorz.cholewa

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #617 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 18:40:24 »
Oczywiście, nie tylko wartość historyczna bo Mad Love to dobra historia. I mając wybór co jest lepsze - pierwszy komiks z Harley czy geneza współczesna "Harleen" raczej wygra ten pierwszy gdy będą wybierać komiksiarze. Ale to ten drugi chcą kupować dziewczyny i czytać a nie komedyjną kreskówkę przeniesioną na papier. Popularność Harleen jest znacznie większa i lepiej się sprzedaje.

Offline Bazyliszek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #618 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 18:48:52 »
Świetnie narysowanym i jednocześnie wartościowym historycznie jest Elseworlds Batman: Vampire autorstwa Moencha i Jonesa ;). Egmont mógłby się wziąć za to w ramach DC Deluxe, akurat wyszedłby jeden tom.

Popieram.


Offline jotkwadrat

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #619 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 19:37:38 »
Ja już na Egmont w kwestii klasycznego Batmana od dawna nie liczę i kompletuję go w oryginale.

Musi być jakiś tajemniczy powód dla którego nie wchodzą w najbardziej oczywisty dla każdego komiksiarza w Polsce interes. 

Offline Bazyliszek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #620 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 19:53:03 »
No bo jak mieli monopol to mogli ludziom wszystko wciskać a i tak "Szkoły pójdą". Jak teraz Hachette zaczęło wydawać DC, to może coś się wreszcie zmieni. Ile można czekać na ten No Man's Land??

Offline jotkwadrat

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #621 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 20:25:19 »
Akurat NML już mam, ale szkoda mi kolekcji Batmana, bo było tam parę tomów niedostępnych w żaden inny sposób:, Batman: Detective, Private Casebook, Officer Down, Death and The City

Z tego samego powodu żal mi, że nie kontynuowano WKKDC - tam było Second Chances - normalnie biały kruk dzisiaj.

Offline Bazyliszek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #622 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 20:46:11 »
No dokładnie. Kurde - trzeba będzie jednak ten mail do polskiego De Agostini napisać, że może oni by to wydali i też bez opracowywania przez Egmont Polska, bo to się źle kończy. Może jest jeszcze szansa na polska Kolekcję Batmana.

Online Cringer

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #623 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 21:40:19 »
Ja już na Egmont w kwestii klasycznego Batmana od dawna nie liczę i kompletuję go w oryginale.
Musi być jakiś tajemniczy powód dla którego nie wchodzą w najbardziej oczywisty dla każdego komiksiarza w Polsce interes.
W maju Kołodziejczak wspominał że w 2022 roku wydadzą więcej klasycznego Batmana, ale na ten temat wypowie się więcej na jesieni.

sum41

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #624 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 21:59:19 »
Cykali sie tez starych Spiderow, pewnie przez doradcow typu Comcs Weekly ktory ciagle jechal po starociach.

Offline burberry

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #625 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 09:23:56 »
Koledzy, takie pytanie. Mam na półkach kilka komiksów z DC od Egmontu: Lobo Ostatni, Azyl Arkham, Kryzys tożsamości, może coś jeszcze z tych tzw. klasyków.

Możecie polecić coś  DC, co jest musthave, klasyka superbohaterów, ale taka, którą da się czytać? Oczywiście z wyłączeniem Vertigo, czy Strażników itd.

Dzięki.

Online LukCook

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #626 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 09:37:22 »
Koledzy, takie pytanie. Mam na półkach kilka komiksów z DC od Egmontu: Lobo Ostatni, Azyl Arkham, Kryzys tożsamości, może coś jeszcze z tych tzw. klasyków.

Możecie polecić coś  DC, co jest musthave, klasyka superbohaterów, ale taka, którą da się czytać? Oczywiście z wyłączeniem Vertigo, czy Strażników itd.

Dzięki.

Tak na szybko to przychodzą mi na myśl: Kingdom Come, Batman Gotyk, Batman Rok Pierwszy, Superman Czerwony Syn. Tytuły które wylądowały w Vertigo (startowały w DC): Potwór z Bagien i Animal Man -  obydwa warto bo to prawdziwa klasyka.

Offline donT

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #627 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 10:26:47 »
Batman: Mroczne Odbicie & Batman: Rok 100.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline pawlis

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #628 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 10:36:31 »
Z klasyki DC (która potem skończyła w Vertigo) to na pewno Doom Patrol Morrisona.

Odnośnie DC Deluxe, to jako uzupełnienie do Swamp Thinga Moore'a poleciłbym wersję Scotta Snydera rozszerzającego mitologię Bagniaka. Poleciłbym też Omega Men: To już koniec i Mister Miracle'a Toma Kinga, Multiwersum (było reklamowane nawet na TVP Kultura) i Green Arrowa Jeffa Lemire'a. 

Offline laf

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #629 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 10:40:30 »
Możecie polecić coś  DC, co jest musthave, klasyka superbohaterów, ale taka, którą da się czytać? Oczywiście z wyłączeniem Vertigo, czy Strażników itd.
Nowa granica, Batman: Rok pierwszy, Kingdom Come, Catwoman (3 tomy), Gotham Central, Omega Men, Mister Miracle, Batman: Mroczne odbicie.

Bardzo podobała mi się również nowa interpretacja początków Harley Quinn w albumie "Harleen" wydanym w ramach DC Black Label.
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Wrzesień 2021, 10:43:57 wysłana przez laf »