Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 144635 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Odyn

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #600 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 11:44:52 »
Ja na szczęście nie mam żadnego problemu. Im większa zawartość tym lepiej, bo wychodzi taniej niż w podziałce na kilka tomów.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline xanar

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #601 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 11:58:47 »
Dokładnie, im cięższa książka tym tańsza.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #602 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 12:02:48 »
A mimo to dwutomowe wydanie Nieskończonego Kryzysu w BiZDC będzie zawierało więcej zeszytów, niż grube wydanie Egmontu.

Offline michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #603 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 12:29:31 »
Nie rozumiem narzekania na za duży format DC Deluxe. Ten format jest najlepszy do amerykańskich komiksów. Nieporęczny to jest format z linii Limited, ale nie znaczy to też że jest zły.

Nie rozumiem, jak można chcieć mniejszego formatu, kiedy komiksy to w głównej mierze rysunki.

Offline xanar

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #604 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 12:35:53 »
Nie przesadzałbym, Przedwieczni mają ok. 400 stron i wcale to nie jest jakieś nieporęczne, duże i ciężkie to były omnibusy DC - 1500 stron, były bo te nowe to już trochę lżejsze są.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline bibliotekarz

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #605 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 14:02:34 »
Format De Luxe to niewielka różnica i jest ok, choć ściąganie obwolut faktycznie irytuje. Natomiast jest na rynku wiele komiksów, które do swobodnego czytania są bardzo nieporęczne.
Batman returns
his books to the library

Offline LukCook

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #606 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 14:05:59 »
Idealnie to format Deluxe bez obwoluty. Liczę na to, że Marvel Deluxe będzie tak wydawany.

Offline Bazyliszek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #607 dnia: Pn, 23 Sierpień 2021, 23:17:42 »
Obwoluta niech sobie będzie. Ale pod nią powinno być to, co w muszej "Sprawiedliwości". A nie czarne płótno. Często wydrukowane do góry nogami. ;)

Offline SawiK

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #608 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 09:38:07 »
Up
Jak czesto jest do góry naogami ???

Offline Bazyliszek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #609 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 13:08:45 »
Ja miałem tak w "Czerwonym Synu". Ktoś jeszcze wrzucał podobną sytuację.

Offline Darth_Simon

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #610 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 13:11:13 »
Kosmiczna odyseja przeczytana i jest to komiks zdecydowanie dla mnie. Bardzo pasuje mi historia i rysunki. Ogólnie mówiąc polecam i cieszę że kupiłem.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline gashu

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #611 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 13:39:42 »
„Superman: Czerwony Syn”.

Niestety jak dla mnie komiks ten to spore rozczarowanie. Po tylu entuzjastycznych recenzjach spodziewałem się sam nie wiem czego, tymczasem dostałem mocno sztampową, do bólu przewidywalną historyjkę ze świata DC (tyle, że ubranego w inną niż zazwyczaj skórkę). Wątek z Brainiakiem zupełnie z d…, miałem wrażenie, że wymyślił to nie Millar, tylko uwielbiający tego typu „komiksowe” (w złym tego słowa znaczeniu) rozwiązania fabularne Kevin Smith. Rysunkowo to też najwyżej przeciętny poziom. 

Podsumowując „Red Son” to jak dla mnie niestety zdecydowanie zmarnowany potencjał.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #612 dnia: Nd, 29 Sierpień 2021, 23:56:27 »
"Batman. Szalona miłość i inne opowieści"

Dla fanów Harley Quinn. Pierwszy komiks z nią. Ci dwaj co to napisali i narysowali ją wymyślili jeszcze w Batman: Animated Series. Czy trzeba coś jeszcze dodawać? Komiks ma wartość przede wszystkim historyczną. Jej geneza też jest tu zawarta. Z pozostałych historii najciekawiej wypada ta 10-stronicowa ze Strachem na Wróble.

Offline gashu

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #613 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 13:26:19 »
Ja tam nie jestem żadnym fanem Harley Quinn, a "Szalona Miłość..." to jeden z moich lepszych komiksów zeszłego roku.

Zdecydowanie wart polecenia ze względu na to, że to kawał świetnego, rewelacyjnie narysowanego komiksu, a nie jakieś tam "wartości historyczne"... ;)

Offline Pan M

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #614 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 13:57:29 »
Ja tam nie jestem żadnym fanem Harley Quinn, a "Szalona Miłość..." to jeden z moich lepszych komiksów zeszłego roku.

Zdecydowanie wart polecenia ze względu na to, że to kawał świetnego, rewelacyjnie narysowanego komiksu, a nie jakieś tam "wartości historyczne"... ;)

Sorry, ze się czepiam ale patrząc na twórców, rok powstania i stylistykę wprost czerpiącą z Batman TAS to jednak jakąś wartość dla historii świata DC to ma. Tym bardziej, że po dziś dzień ta kreskówka to jedno z najlepszych osiągnięć DC, ale też przeniesienia komiksów  na inne medium w ogóle.

BTW Co do samej Harley nigdy nie byłem wielkim fanem, ale co raz mocniej doceniam tą postać. Jedna z tych postaci z uniwersów superhero u  której widać realny, naprawdę duży progres. Od zakompleksionej pani psychiatry przez toksyczny związek z Jokerem potem uniezależnienie się od niego i współpracę z Poison Ivy, aż po zostanie już bardziej bohaterką pozytywną, albo jak kto woli antybohaterką. Jak dla mnie bije na łeb taką Carol Danvers zarówno w wersji komiksowej jak i filmowej.