Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 273672 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #735 dnia: Nd, 17 Wrzesień 2023, 18:27:43 »
Jeszcze jedno pytanie - szukając właśnie informacji na ten temat natknąłem się na recenzje w sklepie gildii jakoby jakość druku pozostawiała w jednym tomie sporo do życzenia, naprawdę jest tak źle?
W tomie 4 historia Daredevil: The Man Without Fear ma widoczne niewyczyszczone rastry. Niestety wygląda to bardzo kiepsko na kredowym papierze.

Offline Raveonettes

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #736 dnia: Nd, 17 Wrzesień 2023, 18:47:46 »
Ok, dzięki, to anuluję zamówienie i dobiorę coś innego. :)

Jeszcze jedno pytanie - szukając właśnie informacji na ten temat natknąłem się na recenzje w sklepie gildii jakoby jakość druku pozostawiała w jednym tomie sporo do życzenia, naprawdę jest tak źle? Wcześniej nie przypominam sobie bym miał jakiekolwiek obiekcje (choć nie jestem tak oczytanym komiksiarzem jak większość tutaj).

https://www.gildia.pl/komiksy/440218-daredevil-wizjonerzy-frank-miller-tom-4
Prawda. Jakość miniserii zamieszczonej na końcu tego tomu jest bardzo zła.

Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #737 dnia: Nd, 17 Wrzesień 2023, 20:55:42 »
Ok, dzięki, to anuluję zamówienie i dobiorę coś innego. :)
https://www.gildia.pl/komiksy/440218-daredevil-wizjonerzy-frank-miller-tom-4

Anuluj i zamów 2 tom DD Millera, gdzie są wszystkie zeszyty po kolei. Tego tomu SBM nie kupiłem jak był w kiosku, bo jak np. WW Rucki czy JLA Morrisona Egmont wydał całość w komplecie i bardziej się to opłaca. Natomiast 4 tom DD Millera został źle wydrukowany i lepiej kupić WKKM i SBM




Offline xanar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #738 dnia: Nd, 17 Wrzesień 2023, 21:06:29 »
Bez przesady, jak ktoś tego wcześniej nie widział to pewnie nie zwróci na to uwagi, to widać tylko jak są jasnych kolorach. Tak kup sobie wersje z kolekcji, tam jest rewelacyjne tłumaczenie.

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Castiglione

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #739 dnia: Nd, 17 Wrzesień 2023, 21:40:52 »
WKKM: "Daredevil" #227-233; SBM: "Daredevil: The Man Without Fear" #1-5 (+ "Daredevil" #1 z 1964 roku)

Egmont: "Daredevil" #219, 226-233, "Daredevil: The Man Without Fear" #1-5, "Peter Parker, the Spectacular Spider-Man" #27-28


Z matematyki to chyba za dobry nie byłeś?

Offline xanar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #740 dnia: Nd, 17 Wrzesień 2023, 21:43:21 »
Zaokrąglił :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #741 dnia: Nd, 17 Wrzesień 2023, 21:47:44 »
Bez przesady, jak ktoś tego wcześniej nie widział to pewnie nie zwróci na to uwagi, to widać tylko jak są jasnych kolorach.
A wiesz, że widziałem taką recenzje, że autor (i to ogarnięty w temacie) nie zwrócił uwagi na to. Nawet stwierdził, że pasuje ten "brudny" druk do samej historii i dopiero w komentarzach, jak mu zwrócono uwagę to przyznał racje, że coś jest nie tak z tym drukiem.

Offline Castiglione

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #742 dnia: Nd, 17 Wrzesień 2023, 21:52:15 »
Zaokrąglił :)
No tak, to że w Egmoncie jest 33% więcej zeszytów Millera to taki wygodny fakt do pominięcia :)

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #743 dnia: Nd, 17 Wrzesień 2023, 21:53:40 »
No tak, to że w Egmoncie jest 33% więcej zeszytów Millera to taki wygodny fakt do pominięcia :)
Podwójne bazylowe standardy, jeszcze się nie przyzwyczaiłeś?

Offline Castiglione

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #744 dnia: Nd, 17 Wrzesień 2023, 21:55:23 »
Ja tak, ale nie ma co potencjalnie wprowadzać kogoś w błąd.

Offline Raveonettes

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #745 dnia: Nd, 17 Wrzesień 2023, 22:06:02 »
A wiesz, że widziałem taką recenzje, że autor (i to ogarnięty w temacie) nie zwrócił uwagi na to. Nawet stwierdził, że pasuje ten "brudny" druk do samej historii i dopiero w komentarzach, jak mu zwrócono uwagę to przyznał racje, że coś jest nie tak z tym drukiem.
Mi się to odrazu rzuciło w oczy. Najgorsze jest to, że ta słabiutka jakość pojawia się w jednej z najlepszych historii z tym bohaterem. Ja ten tom od razu sprzedałem i kupiłem sobie wydanie angielskie.

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #746 dnia: Nd, 17 Wrzesień 2023, 22:07:41 »
Gorszę to jest polecanie kupienia komiksów, który można zakupić tylko na wtórnym rynku i to po wysokiej cenie (Odrodzony z WKKM chodzi powyżej 70zł, może są jakieś pojedyncze przypadki, ale to jest cena za jaką można dostać ten album).

(+ "Daredevil" #1 z 1964 roku)

Czy wg pokręconego umysłu Bazyle nie powinni wyciąć zatem tego zeszytu z najnowszego tomu Kolekcji Marvel Origins? Czemu on o tym nie trąbi w każdym swoim poście jak to robi z innymi komiksami..... no tak podwójne bazylowe standardy, prawie zapomniałem.  :D

Offline Raveonettes

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #747 dnia: Nd, 17 Wrzesień 2023, 22:21:44 »
Gorszę to jest polecanie kupienia komiksów, który można zakupić tylko na wtórnym rynku i to po wysokiej cenie (Odrodzony z WKKM chodzi powyżej 70zł, może są jakieś pojedyncze przypadki, ale to jest cena za jaką można dostać ten album).
Mi jedynie chodzi o miniserie Daredevil:Man Without Fear i uważam, że żadne dotychczasowe polskie wydanie tego komiksu nie jest warte nawet złotówki : Tm-Semic brak niektórych stron, SBM żenujące tłumaczenie, Egmont bardzo słaba jakość druku.

Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #748 dnia: Pn, 18 Wrzesień 2023, 18:59:35 »
Jak wychodził ten 4 tom DD, to pisałem, że to te dwa zeszyty Peter Parker powinny zostać przeniesione do 3 tomu DD i byłoby wszystko ok. Ale z oryginalnego wydania amerykańskiego przeniesiono Love & War co nie miało żadnego sensu.

https://allegro.pl/oferta/wkkm-20-daredevil-odrodzony-14336419557

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #749 dnia: Pn, 18 Wrzesień 2023, 19:13:21 »
Powinni te dwa zeszyty całkowicie wyciąć, bo to jest środek wydany bez początku i końca.