Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 273649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #255 dnia: Pn, 20 Lipiec 2020, 23:29:25 »
Może gdyby ktoś inny nie wydawał komiksów na wyrywki, to teraz nie musieliby się bać o sprzedaż części runów wydając całość i układaliby tomy trochę inaczej... E nie, to na pewno nie to.

Nie, bo 1 tom DD Milera wydali dokładnie tak jak powinni - pokrywający się zawartością z WKKM 85. I gdyby wydali tak wszystkie pozostałe tomy to by nie było problemu. Tyle że teraz specjalnie, na złość łączą ze sobą duble z premierą, by człowiek musiał płacić drugi raz za komiks który ma już w świetnym wydaniu. Dlatego właśnie War and Love zostało przeniesione do 3 tomu, choć powinno być w czwartym. Bo inaczej czwórka by się jeszcze gorzej sprzedała, gdyby zawierała W&L i Born Again. A tak cyk - teraz niby możemy namieszać w pierwowzorze, bo to nam pasuje. Ale gdyby czytelnicy chcieli w druga stronę - to nie, tak nie możemy bo wydanie amerykańskie było tak i tak i nic zmieniać nie można.

Offline Jigsaw

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #256 dnia: Pn, 20 Lipiec 2020, 23:59:38 »
Ja rozumiem wydać dubla, ale czemu w podwójnej cenie??? ;)

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #257 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 00:10:42 »
@Bazyliszke proponuje abyś tą energię włożył w krytykę Hachette za wycięcie tego jednego zeszytu z runu Ellisa w Secret Avengers o czym pisał JanT https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/kolekcja-superbohaterowie-marvela/msg86762/#msg86762
niż w dobrze wydane komiksy z serii Daredevil przez Egmont.

Offline zerodwatrzy

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #258 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 08:29:37 »


by człowiek musiał płacić drugi raz za komiks który ma już w świetnym wydaniu.

Świetne wydanie? A mówiłeś, że nie kupujesz komiksów po angielsku ;)

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #259 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 10:53:15 »
Nie, bo 1 tom DD Milera wydali dokładnie tak jak powinni - pokrywający się zawartością z WKKM 85. I gdyby wydali tak wszystkie pozostałe tomy to by nie było problemu. Tyle że teraz specjalnie, na złość łączą ze sobą duble z premierą, by człowiek musiał płacić drugi raz za komiks który ma już w świetnym wydaniu. Dlatego właśnie War and Love zostało przeniesione do 3 tomu, choć powinno być w czwartym. Bo inaczej czwórka by się jeszcze gorzej sprzedała, gdyby zawierała W&L i Born Again. A tak cyk - teraz niby możemy namieszać w pierwowzorze, bo to nam pasuje. Ale gdyby czytelnicy chcieli w druga stronę - to nie, tak nie możemy bo wydanie amerykańskie było tak i tak i nic zmieniać nie można.

Born Again to komiks, który swoją premierę miał ostatnio 7 lat temu i dla wielu nie będzie to dubel. Po drugie umieszczenie przez Egmont W&L w tomie 3 bez względu na intencje jest posunięciem, ze względu na czytelników, bardzo dobrym, bo tą historię lepiej jest przeczytać przed Born Again, bo jest to dobre wprowadzenie do zrozumienia relacji Matta i Fiska i wszelkie działania tego ostatniego podczas Born Again są bardziej zrozumiałe.
Po trzecie wydanie z kolekcji nie miało zeszytu 226. Od razu wyjaśniam, że nie jest to błąd, bo Born Again zaczyna się w zeszycie 227, ale zeszyt 226 pokazuje czytelnikom w jakim położeniu znajdują się bohaterowie.
Po czwarte wreszcie W&L nie jest dublem. O ile wiem w polskiej kolekcji ta historia się nie ukazała, więc jeśli Hachette postanowi to wydać, to ono zdubluje Egmont, a nie odwrotnie. Hachette ma mnóstwo czasu, by albo zrezygnować z tomu z Kingpinem, albo wstawić jakąś inną historię. Kilka ciekawych komiksów z tą postacią jest, nie tylko W&L.
Egmont wydaje komplet Daredevila Millera - rzeczywiście to wielka złośliwość. Problemem Bazyliszku jest to, że Hachette jest niereformowalne. Co prawda nie jestem takim optymistą jak reszta tutaj i nie uważam, że polski rynek wygląda jakoś znakomicie, ale faktem jest, że wygląda on inaczej niż 8 lat temu, kiedy WKKM trafiła do kiosków i ożywiła rynek komiksowy. Dziś nie wystarczy wydanie fragmentu jakiegoś runu, albo wielu przeciętnych historii. Gdyby w Hachette nie było takiej zlewki byliby w stanie wydawać dalej nawet kilka kolekcji, ale pod warunkiem pewnych zmian. Moim zdaniem oferta kolekcji znów stałaby się ciekawa, gdyby np. zaczęli wydawać jakieś ciekawe miniserie. Było zdziwienie, że kolekcja nie wydała nic z DD Bendisa, ale spokojnie mogłaby sięgnąć po "End of Days", którego nikt u nas nie wydał, a to znakomity komiks. Zamiast tego samego Punishera w obu kolekcjach mogliby puścić chociażby "Year One", które było przecież w niemieckiej wersji kolekcji. Ale nie, bo po co - lepiej wydać ten sam komiks w dwóch różnych kolekcjach.


« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Lipiec 2020, 10:56:00 wysłana przez Marvelek »

Offline Bazyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #260 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 11:48:52 »
Oczywiście masz rację z Punisherem. Razem z nie wydanym do końca Marvel Knights Spider-Man, zdublowanie samych siebie, to był największy wielbłąd Hachette w obu Kolekcjach. Ale niestety SBM nie może dać czegoś innego w tomie z Kingpinem, bo SBM jest szczelnie zamknięta. Przy łotrach już nie było kilku wariantów jak wcześniej przy mutantach. Niestety. Natomiast umieszczenie W&L i Born Again w jednym oddzielnym tomie nie stanowiło by dla Egmontu żadnego problemu. Ale tu chodzi tylko o to by znowu podłożyć nogę Kolekcji, bo inaczej oni nie umieją.

I przepraszam bardzo - jeśli w jednym tomie pierwsza historia to W&L a druga to Born Again, to czytelnik najpierw właśnie czyta jedno, potem drugie. Nie musi być przerwy aż pół roku by to sobie przyswoił. Przeniesienie W&L do polskiego 3 tomu, zamiast zostawić to w czwartym jak było w wydaniu amerykańskim, na którym te albumy bazują, nie ma moim zdaniem żadnego innego uzasadnienia niż dopiec konkurencji.

Offline Maragast

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #261 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 12:42:37 »
Niech ktoś w końcu zbanuje tego głupka...

Offline zerodwatrzy

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #262 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 12:48:05 »
Okej, w jaki sposób podkładają nogę kolekcji, skoro wydają komiks niedostępny w normalnej sprzedaży od 7 lat?

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #263 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 13:09:41 »
Wydając w ten a nie inny sposób tom 4 Egmont wyciągnął właśnie rękę do tych co kupowali kolekcje, umieszczając w jednym tomie dwa komiksy wydane wcześniej w WKKM i SM czyli "Odrodzonego" i "Człowieka bez Strachu" sprawił, że ci co wcześniej kupili je od Hachette (w tym ja) czwartego tomu nie muszą wcale kupować. No, ale niektórym głosy w głowie mówią zupełnie co innego.

Offline Maragast

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #264 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 13:13:33 »
A w 4 tomie nie będzie jeszcze jakiś wcześniejszych zeszytów Millera?
Coś tam jeszcze chyba właśnie ma być więc by mieć całość i tak trzeba kupić 4 tom :-\

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #265 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 13:23:35 »
Z tego co się orientuję ma być jeden 226 dziejący się przed "Odrodzonym" i nie mający z nim za wiele wspólnego. Mnie to niepotrzebne.

ramirez82

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #266 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 13:42:00 »
Tam po drodze był jeszcze zeszyt #219 pisany przez Millera, oraz narysowane przez niego Spectacular Spider-man #27-28, z gościnnym udziałem DD. Przynajmniej te zeszyty były jeszcze w Companion, więc może i u nas będą.

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #267 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 13:48:42 »
Ach to nie wiedziałem myślałem, że tylko Odrodzony i Człowiek będą w tym tomie. Tym niemniej to dalej wybór, mnie tam jakiś ścinki innych serii rysowane przez Millera nie interesują.

Offline SawiK

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #268 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 13:50:49 »
Ja tam z chęcią wymienię DD z haczetu na Egmontowe. Będę mieć je w końcu pasującym do serii i świetnym wydaniu 😎

Offline michał81

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #269 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 13:54:20 »
Tam po drodze był jeszcze zeszyt #219 pisany przez Millera, oraz narysowane przez niego Spectacular Spider-man #27-28, z gościnnym udziałem DD. Przynajmniej te zeszyty były jeszcze w Companion, więc może i u nas będą.
Tak, będą potwierdził to tłumacz. Przy czym sam DD pojawia się już w Spectacular Spider-Man #26, a sama historia ma początek w #25
Spoiler: PokażUkryj
gdzie Spider-man zostaje oślepiony
i kończy się w #31. Daredevil występuje ostatecznie tylko w 3 zeszytach (#26-28). Problem jest taki, że zeszyt #28 kończy się konkretnym cliffhangerem,
Spoiler: PokażUkryj
więc bazyl będzie miał kolejne powody do marudzenia, zapominając, że podobnie wydawane jest w kolekcjach. ;)  (spoiler użyty celowo, bo wybiegam w przyszłość o kilka miesięcy do tego co będzie się działo na forum).
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Lipiec 2020, 14:15:26 wysłana przez michał81 »