Forum KOMIKSpec.pl

Komiksy => Komiksy amerykańskie => Wątek zaczęty przez: Gazza w Pn, 04 Luty 2019, 21:36:42

Tytuł: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pn, 04 Luty 2019, 21:36:42
Przy nowym rozdaniu nie może zabraknąć wątku o naszym ulubionym barbarzyńcy. 8)
Jest genialna kolekcja z Hatchette; z nowym rokiem Marvel zaserwował relaunch dwóch głównych serii (Conan the Barbarian/Savage Sword of Conan); za moment rusza spinoff Belit; pojawiają się piękne warianty okładkowe; po cichu liczę, że również Egmont nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Będzie się działo!
Zachęcam do dzielenia się swoimi wrażeniami.
Proszę tylko nie mieszać tematu z odczuciami o jakości prenumeraty czy dostępności nowych tomów kolekcji - niech to będzie wałkowane w temacie o Hachette.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: KubciO w Pn, 04 Luty 2019, 21:48:00
Miałem właśnie zakładać wątek. Też mam nadzieję, że Egmont jeszcze ruszy z Conanem, bo bardzo mi się podobało, te dwa tomy. Co do kolekcji - jestem po jednym tomie. Chyba mi się podobało. Tak, raczej tak. Czy dalej jest mniej więcej tak samo? Tzn. krótkie opowiadania, czasem jakieś dłuższe? Dobrze Wam się ciągle czyta (bo to już 30 tomów bedzie?)? Nabył z Was ktoś może omnibusa Conan the Barbarian?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: wonap w Pn, 04 Luty 2019, 22:18:00
Jestem po pierwszym tomkie od Egmontu i jest super. Niedlugo zakup drugiego;) Kolekcja mi jednak nie podeszla i skonczylem na 4 tomach.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Wt, 05 Luty 2019, 13:18:45
A przy okazji wywiad z autorem polskiego tłumaczenia egmontowego "Conana":

http://booklips.pl/wywiady/przede-wszystkim-warstwa-literacka-wywiad-z-dariuszem-stanczykiem-tlumaczem-serii-komiksowej-conan-kurta-busieka/
 
(https://forum.komikspec.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbooklips.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F01%2Fdariusz-stanczyk-conan-wywiad1.jpg&hash=bbe5f0848c21550dca1a8ec46417581c)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 20 Luty 2019, 16:45:04
31 tom trafił dziś do kiosków i już przeczytałem. Kolejny świetny tom z fantastycznymi rysunkami Buscemy. Niezła historia z kolejnym bogiem i z Syrenami. Bardzo dobra o tym jak odszedł od pustynnych Zuagirów. I jeszcze historia jak przerabiano opowiadanie "Skarb Tranicosa". Bardzo dobry tom.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: tomsawyer w Śr, 20 Luty 2019, 20:25:07
Wiązałem duże nadzieje z Conanem od H-te. Dałem radę do 4 tomu. Pewnie za stary jestem. Lubię tą klasykę w wykonaniu Howarda i kontynuatorów, ale Conan w tych komiksach za dużo kazał sobie wybaczać.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 20 Luty 2019, 21:25:58
Ale co wybaczać? Uzasadnij. Conan w marvelowskim wydaniu przez te dotychczasowe 100 numerów (30 tomów kolekcji) jest świetny i dokładnie taki jak być powinien. Przeżywa typowe dla siebie przygody, pełni te wszystkie role jakie dzieliły go od nastolęctwa do tronu Aquilonii po 40-stce. Zobrazowano większość oryginalnych dzieł Howarda, a potem w podobnym stylu tworzyli następcy Roya Thomasa. Wspaniała kreska, ekspresja zdarzeń, brutalność czasów, czarny humor gdzie się da, groźna magia, wojny, wyprawy po skarby. No czego jeszcze można chcieć od komiksów o Conanie? Czego ci brakuje?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: majkelus81 w Śr, 20 Luty 2019, 22:36:13
Przeżywa typowe dla siebie przygody
To tak jak ten z Dark Horse wydany przez Egmont.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: tomsawyer w Śr, 20 Luty 2019, 23:17:55
Możliwe, ze miałem zbyt duze oczekiwania odnośnie tego tytułu. Z wypiekami na twarzy jeździłem po mieście od kiosku do kiosku, żeby kupić pierwszy numer.
Fabularnie Conan to nie są wysokie loty. W opowiadaniach nadrabia wyobraźnia. Sądzę, że do komiksu zniechęciła mnie kreska. W tych albumach, z którymi sie zapoznałem jawiła mi się momentami jako dzieło amatora, który nie do końca opanował rzemiosło. Przed oczami miałem debiutancki album Thorgala i to co zaprezentowano w Conanie jawiło mi się jako przepaść. Najfajniejsze z tego wydania były okładki.
Może dalej jest lepiej, ale ten początek skutecznie mnie zraził do serii.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 20 Luty 2019, 23:30:57
Taaa - tylko niezadowalająca sprzedaż już doprowadziła do ucięcia serii, bo to typowy Egmont. :) Zresztą dla mnie to żaden problem mieć i starsze historie od Marvela i młodsze Dark Horse. Conana nigdy za mało.


Osobiście poznawałem tę postać najpierw dzięki serii animowanej puszczanej kiedyś na TVNie, potem dzięki książkom w wydaniu Amberu. zakochałem się w Conanie i do dziś, jak pokazuje ta kolekcja uczucie uwielbienia dla barbarzyńcy jest we mnie silne. Mi się jego przygody podobają i w wersji książkowej i komiksowej. I nie rozumiem cię, jak mogą nie podobać się rysunki Johna Buscemy, obecne w serii od 2 tomu. Przecież są genialne. A w 1 numerze był też przecież Neal Adams, z jego ostrym i surowym Conanem. Dla mnie rysunki są świetne i na pewno to nie jest wadą serii.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Voitas w Śr, 20 Luty 2019, 23:34:13
Nie lubię ramotek, a Conana łykam jak pelikan. Warto dać mu szansę. Wydaje mi się, że mimo powtarzalnych schematów im dalej tym lepiej. Graficznie na pewno się poprawia. Również (moim zdaniem) wraz z kolejnymi numerami zanika powoli ramotkowość serii, mniej narratora i mniej zbędnych opisów tego co się dzieje, więcej akcji i dialogów. Osobiście kupiłem pierwszy numer tylko po to, żeby się przekonać, że nie chcę wchodzić w tą serię. Było zupełnie inaczej.  W tej chwili jest to jedyna kolekcja, którą kupuję na bieżąco.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: majkelus81 w Śr, 20 Luty 2019, 23:42:08
Taaa - tylko niezadowalająca sprzedaż już doprowadziła do ucięcia serii, bo to typowy Egmont. :) Zresztą dla mnie to żaden problem mieć i starsze historie od Marvela i młodsze Dark Horse. Conana nigdy za mało.
Nie. Od razu były zapowiedziane te dwa tom. I nie masz żadnych danych sprzedażowych więc nie zmyślaj, tym bardziej, że wydanie Dark Horse zbiera dużo lepsze oceny w recenzjach na jakie można się natknąć niż kolekcyjne. Zakończenie na tych dwóch tomach pewnie jest spowodowane zmianą właściciela licencji, a nie jakimiś twoimi spekulacjami, dotyczącymi sprzedaży.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Midar w Cz, 21 Luty 2019, 00:16:22
Taaa - tylko niezadowalająca sprzedaż już doprowadziła do ucięcia serii, bo to typowy Egmont. :)
Pisząc takie głupoty pokazujesz, że nie masz pojęcia, co się dzieje na naszym rynku komiksowym. Seria z DH była zapowiedziana przez Egmont na 2 tomy. Nie ma żadnych potwierdzonych danych na temat słabej sprzedaży, jest natomiast problem z prawami na dalsze tomy od DH (o czym pisał wcześniej

Sorry, majkelus81, powieliłam Cię, ale nie będę już kasował. Może to dotrze do piewcy mnóstwa słabych, zdublowanych i często pourywanych historii w kolekcjach.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Cz, 21 Luty 2019, 10:20:49
Coś gdzieś zasłyszałem, że ewentualne, dalsze tomy zbierające opowieści z okresu przynależności licencji do adaptowania tytułów "howardiańskich" do Dark Horse może się jednak jeszcze pojawią.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 21 Luty 2019, 10:54:09
@Nawimar - To byłaby bomba! :)

31 tom trafił dziś do kiosków i już przeczytałem. Kolejny świetny tom z fantastycznymi rysunkami Buscemy. Niezła historia z kolejnym bogiem i z Syrenami. Bardzo dobra o tym jak odszedł od pustynnych Zuagirów. I jeszcze historia jak przerabiano opowiadanie "Skarb Tranicosa". Bardzo dobry tom.
Zgadzam się w 100%. Dodałbym tylko, że okładkę zdobi praca Billa Sienkiewicza, a standardowo w galerii jest również cover art Joe Jusko i inne.
W kolejnym, 32 tomie - wydany w zamierzchłych czasach polskiego komiksowa - MŁYN!! :)

Możliwe, ze miałem zbyt duze oczekiwania odnośnie tego tytułu. (...) Sądzę, że do komiksu zniechęciła mnie kreska. W tych albumach, z którymi sie zapoznałem jawiła mi się momentami jako dzieło amatora, który nie do końca opanował rzemiosło.
Wow! Rysunki Buscemy, Alcali, Chana czy nawet obecnego krótko Barry Windsor-Smitha to mistrzostwo świata! Ale spoko - o gustach się nie dyskutuje...
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: tomsawyer w Cz, 21 Luty 2019, 12:31:34
Napisałem tak jak to widzę. Wiem, ze Ci goście zbierają wysokie noty i nie chcę być kontrowersyjny, ale nie podeszli.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Martin Eden w Cz, 21 Luty 2019, 14:18:13
To już pora na MŁYN? Ekstra. Jakoś zakodowałem, że będzie później. Kolejna okazja do podróży sentymentalnej :-)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 21 Luty 2019, 21:02:02
Może to dotrze do piewcy mnóstwa słabych, zdublowanych i często pourywanych historii w kolekcjach.


Może nie pisz tego w temacie o tej Kolekcji gdzie wyjdą WSZYSTKIE historie zamieszczane przez Marvel o Conanie do lat 90-tych. Tu nie ma żadnych urwanych - masz wszystko we wstępach umiejscowione chronologicznie.


Te Dark Horsy oczywiście doceniam, ale znowu widać brak własnej inwencji Egmontu. Wydali coś na szybko w odpowiedzi na Kolekcję, bez żadnego większego planu, bez opracowania, bez praw. Trochę to niepoważne.


@Gazza - o tym że okładka jest od Sienkiewicza wspomniałem w swojej recenzji.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: majkelus81 w Cz, 21 Luty 2019, 21:12:06
Wątpię aby proces wydawniczy był "na szybko" jak to określasz. Podpisanie umów licencyjnych to nie jest coś co się załatwia w jeden dzień. Myślę że na Pyrkonie padną konkretne odpowiedzi co dalej z Conanem spoza kolekcji.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: robin w Pt, 22 Luty 2019, 23:18:34
To już pora na MŁYN? Ekstra. Jakoś zakodowałem, że będzie później. Kolejna okazja do podróży sentymentalnej :-)
Już pora. 31 tom doszedł do 102 numeru, a Młyn był w 105.


Ze znanych został jeszcze "Sen o imperium" z numeru 112.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w So, 23 Luty 2019, 21:07:41
Tak sobie nadrabiam conanowe zaległości i naszła mnie jedna myśl. Szkoda, że Hachette nie zdecydowało się ułożyć wszystkich opowiadań w Kolekcji chronologicznie nie względem publikacji w "Savage Sword of Conan" a według chronologii fabuły. Bo tak w każdym numerze skaczemy z jednego końca kontynentu na drugi, z nastolęctwa do trzydziestki. Kurczę - wstępy i całe opracowanie materiału jest bardzo dobrze zrobione. Można było spróbować to przekomponować. Tu jest właśnie zaleta dwóch tomów od Dark Horse, które szły od małoletności Conana z zachowaniem ciągłości narracyjnej.


To chyba moje jedyne zastrzeżenie do haszetowego Conana, choć to bardziej sfera marzeń, niż jakiś konkretny zarzut.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: robin w So, 23 Luty 2019, 23:03:34
Dzięki temu, że jest "po kolei", czyli wg wydawania - można prześledzić zmiany w podejściu do tej postaci przez scenarzystów, oraz rozwój artystyczny rysowników. To najlepsze wyjście. Ułożenie tego "chronologicznie" w sytuacji, gdzie niektóre z opowiadań nie wiadomo w jakim okresie jego życia się dzieją (nie zawsze na początku w opracowaniu H jest podawany wiek Conana i czas w którym to może się dziać - są wyjątki) - byłby bałagan i różnych autorów i różnych scenarzystów. W moim pojęciu wprowadziłoby to zbyteczny bajzel.
W książkach też nie było chronologii.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Nd, 24 Luty 2019, 09:06:01
No właśnie - w książkach też nie było chronologii. A raz chciałbym żeby była. Mi osobiście różne style by nie przeszkadzały, skoro w DC i Marvelu trykotowym to norma. Rozumiem czemu nie ma chronologii, ale mi osobiście trochę szkoda, że tak jest.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: majkelus81 w Nd, 24 Luty 2019, 09:41:49
Zawsze możesz kupić i przeczytać Conana od Egmontu, tam masz poprzestawiane zeszyty, tak aby było chronologicznie. Przewagą wydania kolekcyjnego jest to że zachowuje ducha oryginału książkowego.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Nd, 24 Luty 2019, 10:11:49
Przecież to właśnie napisałem.


I to jest najlepsze w początkowych tomach - jak Roy Thomas świetnie przekładał oryginale opowiadania Howarda na scenariusze komiksowe.  tym też już pisałem i dlatego właśnie uwielbiam tą Kolekcję i bardzo się cieszę, że Hachette zdecydowało się wprowadzić ją do Polski.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Martin Eden w Pn, 25 Luty 2019, 07:46:42
Ja też zdecydowanie wolę czytać w kolejności ukazywania się.
Ale w przyszłości dla odmiany być może zdecyduję się poczytać w kolejności fabularnej.
Czy ktoś na świecie pokusił się kiedyś o uporządkowanie tych historii w ten sposób?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pn, 25 Luty 2019, 17:56:50
Pójść do introligatora, niech delikatnie poodrywa strony komiksowe od okładek 70 tomów i włoży w te 70 okładek w podanej mu chronologicznej kolejności. :D Już sobie wyobrażam ile by to hajsu kosztowało. :D
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 01 Marzec 2019, 06:55:06
Wczoraj byłem w Empiku. I na Kolekcjach, gdy oglądałem nowe numery spotkałem pana około 60-tki. I się przypadkiem od niego dowiedziałem, że też czyta Kolekcję Conana. Więcej - ma prenumeratę i czeka na kolejną paczkę, bo ostatnio przyszedł mu numer 28-29, więc teraz zerkną na to jak 31 wygląda.


Dla mnie to jeszcze jeden dowód jak dobre są te komiksy i jak wielu ludzi je docenia. Bardzo dobrze, że Hachette zdecydowało się ją wprowadzić do Polski. No i teraz wiem, że na swojej emeryturze, też będę komiksy czytał. :D
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Pt, 01 Marzec 2019, 10:44:26
Jak widać filmowa adaptacja z 1982 r. okazała się niezapomnianym przeżyciem pokoleniowym i pewnie ma to niemało wspólnego z zainteresowaniem tego pana kolekcją. Dlatego przydałaby się kolejna porządnie zrealizowana adaptacja prozy Howarda. Może doczekalibyśmy się przedłużenia kolekcji po tomie 75. Materiału przecież sporo.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 01 Marzec 2019, 11:59:10
Ja bym bardziej był za tym, że po filmach ze Schwarcenegerem to jednak Amber podniósł rękawicę i zaraz na początku lat 90-tych zaczął wydawać swoją słynną Czarną Serię. I po kreskówce z TVNu ja własnie się conanowo rozbudziłem dzięki tym książkom. I za to Ave Amber.


A co do przedłużenia Kolekcji. Kto 3 lata temu przewidział (poza mną), że przedłużą Kolekcję Thorgala - Rosińskiego? Albo Kolekcję książek Świata Dysku. Jeśli będzie dobra sprzedaż to mogą coś wykombinować. Ale to zobaczymy w przyszłym roku.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: LordDisneyland w Pt, 01 Marzec 2019, 15:41:21
O co chodzi z tym najwyraźniej ciepło wspominanym ,,Młynem"? To jakaś prześwietna historia, której nie wypada nie znać? Zaciekawiliście mnie...
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 01 Marzec 2019, 15:43:15
Był wydany po polsku na początku lat 90-tych przez AS Editor w mniejszym formacie niż kolekcyjny. Jeden z niewielu polskich Conanów też z "Savage sword of Conan" przed 2018 rokiem. Bo potem TM Semic sięgną do innej serii z barbarzyńcą.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Pt, 01 Marzec 2019, 15:52:12
LordDisneyland - to kameralna i zarazem bardzo klimatycznie prowadzona fabuła. Jak dla mnie wszystko w niej jest dokładnie na swoim miejscu.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: LordDisneyland w Pt, 01 Marzec 2019, 16:50:50
Dzięki za info. W nagrodę okładencja z subtelnem nawiązaniem do Cymmeryjczyka ;)

(https://images.wolfgangsvault.com/crazy-vol-1-no-90/magazine/memorabilia/OMS23782-MZ.jpg)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: tomsawyer w Pt, 01 Marzec 2019, 20:08:59


Ja bym bardziej był za tym, że po filmach ze Schwarcenegerem to jednak Amber podniósł rękawicę i zaraz na początku lat 90-tych zaczął wydawać swoją słynną Czarną Serię. I po kreskówce z TVNu ja własnie się conanowo rozbudziłem dzięki tym książkom. I za to Ave Amber.

Słynną czarną serię zaczął wydawać PIK/ART. To tak dla porządku, skoro jesteśmy fanami :-).(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190301/840a50a8539ae9c07e924d864edfc43a.jpg)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w So, 02 Marzec 2019, 07:16:36
No tak, przepraszam za swój błąd. Dzięki za uświadomienie. Wtedy byłem bardzo mały a te książki zacząłem czytać na przełomie wieków. W mojej szkolnej i miejskiej bibliotece nie było wtedy tych najstarszych tomów, tylko te już amberowskie. W każdym razie była ona świetna i mnie wprowadziła w Erę Hyboryjską. Najbardziej pamiętam tom chyba 34 czy 36 gdzie Conan musiał się mierzyć z takim paskudnym nekromantą.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: tomsawyer w So, 02 Marzec 2019, 11:41:21
Nie ma co przepraszać. Ot, takie małe sprostowanie.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 06 Marzec 2019, 17:38:37
Uuuuuu - kolejny genialny tom. Jakość rysunków i tekstów Fleishera jest taka dobra, że ja się dziwię, że to na pniu się nie sprzedaje. Teraz wiem też dlaczego kiedyś "Młyn" i się podobał i wywoływał wrażenie. Nie zastanawiać się, tylko kupować natychmiast.
(https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/53618328_358562914987631_1455049750683320320_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=f88d0d39a16440889e99f49b0bcd43ae&oe=5D0D87B2)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: nori w Śr, 06 Marzec 2019, 18:47:51
Młyn to nadal rewelacyjna historia!


(https://scontent-waw1-1.cdninstagram.com/vp/1b056e0d94d96bc1a338b455ce6c650f/5D01B195/t51.2885-15/e35/53051117_154475598882895_5491709416000280504_n.jpg?_nc_ht=scontent-waw1-1.cdninstagram.com)


(https://scontent-waw1-1.cdninstagram.com/vp/e2d7947e8f1d71d7905621fbfd990a40/5D160ED9/t51.2885-15/e35/52590800_147645092918631_799832656721904895_n.jpg?_nc_ht=scontent-waw1-1.cdninstagram.com)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 06 Marzec 2019, 18:54:59
A jaka mroczna i brutalna. Tego motywu z głodem to się nie spodziewałem. I ten rysunek z ręką. Groza i moc. Kolejny świetny tom. Brać, brać, brać.

Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: majkelus81 w Pn, 11 Marzec 2019, 16:55:21
Szybkie pytanie, gdzie można nabyć poza stroną wydawcy aktualne tomy kolekcji? Sprawdzałem empik - nie ma. Sprawdzałem ruch online - też nie ma. Jest gdzieś jeszcze możliwość nabycia ostatniego tomu?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: redkaz w Pn, 11 Marzec 2019, 19:39:52
w kiosku ruchu na bazarze Szembeka chociażby. dziś widziałem  8)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: wonap w Pn, 11 Marzec 2019, 20:07:03
jakbyś podał o który tom chodzi to bym Ci szybciej w necie znalazł;)
Gildia zazwyczaj wszystko ma więc zakładam, że 23l;) https://www.gildia.pl/komiksy/380656-conan-barbarzynca-23-pani-srebrzystych-sniegow
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: LordDisneyland w Pn, 11 Marzec 2019, 20:22:11
Kurczę, znów się pogubiłem- ten "Młyn" jest w jakim tomie?  Nr 32, tak?


Cholera , tak patrzę po stronach i wygląda, jakby i Ruch , i Empik w ogóle tej kolekcji nie prowadziły na bieżąco.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: majkelus81 w Pn, 11 Marzec 2019, 20:24:47
o numer 32, nie ma go nigdzie już :(
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: redkaz w Pn, 11 Marzec 2019, 21:03:37
o numer 32, nie ma go nigdzie już :(
przecież ci napisałem, że jest.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: tabasko21 w Pn, 11 Marzec 2019, 22:12:10
Nie jestem wielkim fanem Conana wiec jedynie kupilem Tom 1 z kolekcji i wydaje mi sie ze nie jestem zainteresowany by wchodzic w pelna serie a tylko dobrac wybrane tomy . W zwiazku z tym ktore obecnie wydane tomy wedlug was sa warte zakupu ze wzgledu na historie oraz by nie tracic jakiegos glownego watku ?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Pn, 11 Marzec 2019, 23:05:51
jakbyś podał o który tom chodzi to bym Ci szybciej w necie znalazł;)
Gildia zazwyczaj wszystko ma więc zakładam, że 23l;) https://www.gildia.pl/komiksy/380656-conan-barbarzynca-23-pani-srebrzystych-sniegow
Gildia nie ma kolekcji od dawna.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Wt, 12 Marzec 2019, 01:33:32
Nie jestem wielkim fanem Conana wiec jedynie kupilem Tom 1 z kolekcji i wydaje mi sie ze nie jestem zainteresowany by wchodzic w pelna serie a tylko dobrac wybrane tomy . W zwiazku z tym ktore obecnie wydane tomy wedlug was sa warte zakupu ze wzgledu na historie oraz by nie tracic jakiegos glownego watku ?

Sorki że jeszcze nie wrzuciłem opisu 32 tomu na mój blog, ale byłem zajęty innymi rzeczami w zeszłym tygodniu - może zrobię to jutro. W każdym razie ostatnie 3 tomy 30-32 dla mnie są przegenialne. Świetnie się czyta te wszystkie historie. A Młyn jest bardzo dobry dla fanów jeszcze mocniejszego i brutalniejszego heroic fantasy. mam nadzieję, że dalej jeszcze wrócimy do przygód Conana w Hyperboreii.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: NuoLab w Wt, 12 Marzec 2019, 13:03:31
Kurczę, znów się pogubiłem- ten "Młyn" jest w jakim tomie?  Nr 32, tak?


Cholera , tak patrzę po stronach i wygląda, jakby i Ruch , i Empik w ogóle tej kolekcji nie prowadziły na bieżąco.

Ruch prowadzi, ale trzeba polować i codziennie sprawdzać stronę bo kolejne numery pojawiają się w losowych dniach tygodnia i znikają z oferty następnego dnia. Wszystkie numery (chociaż 32 jeszcze tam nie ma) można zamawiać na stronie hachette https://kolekcja-hachette.pl/ ale Ruch wygrywa kosztami dostawy (1zł)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: AntekSocjalny w Wt, 12 Marzec 2019, 17:14:17
w kiosku ruchu na bazarze Szembeka chociażby. dziś widziałem  8)
Mały off top. Pozdrawiam krajana z Grochowa
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Mateusz w Wt, 12 Marzec 2019, 18:16:11
Posty dotyczące filmów o Conanie wydzieliłem do tematu: https://forum.komikspec.pl/filmy-i-seriale/odp-conan-420/msg8978/#new
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 20 Marzec 2019, 17:43:32
W tym tygodniu tom trochę słabszy, bo gorsi rysownicy mieli głos w trzech historiach. Ale ostatnia autorstwa Fleischera i Kwapisza wyszła świetnie. Bardzo mi się spodobała. Czekam na ciąg dalszy w następnym tomie.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: NuoLab w Śr, 20 Marzec 2019, 20:58:17
Dla polujących - na stronie Ruchu pojawił się tom 33.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Voitas w Śr, 20 Marzec 2019, 22:46:24
Na stronie Empiku cisza. Udało mi się na szczęście dopaść jedyny egzemplarz z lokalnego stacjonarnego Empiku.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 21 Marzec 2019, 11:57:10
Nie jestem wielkim fanem Conana wiec jedynie kupilem Tom 1 z kolekcji i wydaje mi sie ze nie jestem zainteresowany by wchodzic w pelna serie a tylko dobrac wybrane tomy . W zwiazku z tym ktore obecnie wydane tomy wedlug was sa warte zakupu ze wzgledu na historie oraz by nie tracic jakiegos glownego watku ?
Wszystkie według mnie. Conan z Hatchette to jedna z nielicznych "kolekcji", która ma ciągłość wydawniczą i poniekąd fabularną. Jeśli nie chwycił Ciebie od początku - żałuj. Im dalej tym lepiej moim zdaniem, ale klimat, szata graficzna raczej są na stałym wysokim poziomie.

@up - nie wiem jak w internetowym empiku, ale w stacjonarnych jest co 2 tygodnie (choć różnie, jak widzę, z ilością dostępnych egzemplarzy).

Ciekawostka - w moim tomie #32 w ostatnim opowiadaniu na ostatnich kilku stronach brakuje dymków z tekstem...  :-\ A jak w Waszych egzemplarzach?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 21 Marzec 2019, 17:36:06
W tym co ja czytałem dymki były ok.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: robin w Cz, 21 Marzec 2019, 20:11:50
Ciekawostka - w moim tomie #32 w ostatnim opowiadaniu na ostatnich kilku stronach brakuje dymków z tekstem...  :-\ A jak w Waszych egzemplarzach?
Ostatni jest "Młyn" i wszystko jest.
Chyba masz "białego kruka" :)

Po długim czekaniu - udało mi się dzisiaj rano zamówić 33 tom w Empik.com :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pt, 22 Marzec 2019, 07:54:03
Ostatni jest "Młyn" i wszystko jest.
Chyba masz "białego kruka" :)

Po długim czekaniu - udało mi się dzisiaj rano zamówić 33 tom w Empik.com :)
Mea culpa - chodziło mi o najświeższy tom - #33. Sprawdźcie proszę.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Cyber w Pt, 22 Marzec 2019, 11:43:46
W moim jest tak samo... brak. Ale może tak ma być, nie mam pojęcia, jeszcze nie przeczytałem swojego tomiszcza.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: 2rcfrt w Pt, 22 Marzec 2019, 13:13:01
Uspokajam, tak ma być, w oryginale też nie ma.

Potwierdzenie: http://classiccomics.org/thread/19/annotated-savage-sword-conan?page=58
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: wonap w Pt, 22 Marzec 2019, 13:35:52
Można własne wpisać
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pt, 22 Marzec 2019, 14:40:44
Ewidentnie widać, że autorom to umknęło - postaci rozmawiają ze sobą ale na końcówce w redakcji była imprezka i "przeoczyli"...  :D
Dzięki @2rcfrt.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 22 Marzec 2019, 23:27:22
Eeee - tobie chodziło o brak dymków w najnowszym 33 tomie na kilku ostatnich tomach?? Przecież tak miało właśnie być. Obrazy Kwapisza przedstawiają to wszystko tak, że więcej słów nie trzeba. To kolejna zaleta tej właśnie ostatniej historii tego tomu. A kolejny zapowiada się równie soczyście.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: tomsawyer w So, 30 Marzec 2019, 22:34:15
To wprawdzie nie jest amerykański komiks, ale może znawcy tematu napiszą coś o tej serii:
 https://www.glenat.com/conan-le-cimmerien/conan-le-cimmerien-la-reine-de-la-cote-noire-9782344011966
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Nd, 31 Marzec 2019, 01:46:49
A co chcesz wiedzieć więcej, poza tym co na załączonym obrazku? Ot, seria komiksowej adaptacji prozy Howarda aktualnie wydawana we Francji, wygląda na niezłą konkurencję dla DH ;).
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: tomsawyer w Nd, 31 Marzec 2019, 10:30:16
Może, ktoś ma i porówna do DH. Bez zobowiazań ;-).
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: NuoLab w Śr, 03 Kwiecień 2019, 13:14:40
34 tom kolekcji pojawił się na stronie Ruchu.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 03 Kwiecień 2019, 17:15:59
@UP
Thank you Captain Obwious. Skoro dzisiaj ma premierę, to kiedy miał się pokazać?

Numer średni. Najlepsza jest historyjka z powrotem Pożeracza Dusz. Ostatnia o posążku też może być. Tyle że sam Kwapisz rysuje trochę gorzej niż w duecie z Ernie Chanem.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: NuoLab w Śr, 03 Kwiecień 2019, 21:11:32
@UP
Thank you Captain Obwious. Skoro dzisiaj ma premierę, to kiedy miał się pokazać?

Na stronie Ruchu nie ma reguł, trzeba polować.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 04 Kwiecień 2019, 13:38:46
Numer średni. Najlepsza jest historyjka z powrotem Pożeracza Dusz. Ostatnia o posążku też może być. Tyle że sam Kwapisz rysuje trochę gorzej niż w duecie z Ernie Chanem.
Ale za to przyjemny grubasek dla przeliczających cenę na ilość stron... ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 04 Kwiecień 2019, 17:36:04
A za 2 tygodnie aż 184 strony. Cieszę się jeszcze bardziej. ;)

(https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/56162404_406865580115203_5165576477072162816_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=b9f16f36e07602b66284051ea1279bcd&oe=5D4F2E11)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Midar w Cz, 04 Kwiecień 2019, 19:26:03
A za 2 tygodnie aż 184 strony. Cieszę się jeszcze bardziej. ;)

To, tak samo jak w tym tygodniu, a jakoś się nie cieszyłeś.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: SkandalistaLarryFlynt w Cz, 04 Kwiecień 2019, 19:32:59
Ponieważ w zeszłym tygodniu był jeszcze oszołomiony rewelacyjnym kubkiem Transformers.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 04 Kwiecień 2019, 19:48:23
W tym tomie stron nie liczyłem. Szkoda, że teraz mniej jest Alcali i Chana. W tomach 30-32 rysunki naprawdę wymiatały. Teraz są tylko dobre.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Nd, 02 Czerwiec 2019, 23:09:56
W najnowszym 38 tomie zdecydowanie najlepszą historią była ta o Czarnym Lotosie. Znów fenomenalne rysunki Chana, plus scenariusz skopiowany wręcz z "Za garść dolarów" i oczywiście walka z Reptilianami. Bardzo polecam. Jest ta scena co ktoś z angielskiej edycji na Gildii wrzucał.

(https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/61597583_365130857465179_5574951899070726144_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=3a5f3fea11278195a5a320d19a0d25a2&oe=5D9349B8)

Już się nie dziwię, że TK tak uwielbia Conana. :) Po takich historiach każdy powinien go uwielbiać.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: misiokles w Pn, 03 Czerwiec 2019, 00:50:56
Hm... A ja nie lubię takich rysunków. Pozy postaci są posągowe, bez dynamiki :/

I gdzie są tła?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: LordDisneyland w Pn, 03 Czerwiec 2019, 01:21:31
Ten pokazany przez Bazyla rysunek to jest jakiś dramat...wygląda jak fanowska parodia : O

Cóż to za rysownik tak napaskudził?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pn, 03 Czerwiec 2019, 09:47:44
Dokładnie - Ernie Chan - i tła rysuje tam gdzie powinien ;) Czasami lepiej mu idzie, czasami gorzej, ale jest solidny. Taki urok tamtej pulpy.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pn, 03 Czerwiec 2019, 18:33:30
Nie są posągowe misiokles, tylko szczegółowe. To różnica. I tła oczywiście też są. Byli też inni rysownicy, ale w innych opowiadaniach trochę zbyt nadziubdziane jest. A Chan, Buscema czy Alcala w tym czarno-białym stylu są właśnie najbardziej odpowiedni wg mnie.

(https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/61613970_2953671071554245_8157525870278344704_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=bc06fb46c3445d223450216089d79a0e&oe=5D8CFB28)
(https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/62159226_459922527904631_1729783449805389824_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=c39556ac6293823f1765471a1c56964c&oe=5D5C8B1A)
(https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/61822441_602977466881380_8628674896362209280_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=a381b863b70460e34740e036105f60d1&oe=5D91002C)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Mateusz w Wt, 25 Czerwiec 2019, 15:13:18
Posty o Czerwonej Sonji wydzieliłem do nowego tematu: https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/czerwona-sonja/
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 10 Lipiec 2019, 20:13:28
Jak Garrego Kwapisza tuszują inni, to jego rysunki tak sobie mi podchodzą. Ale jak tuszuje go Ernie Chan, to wygląda to wyśmienicie. W ogóle ja rysunki Chana to mógłbym oglądać w kółko. Świetny artysta, jego prace są tak dobre, że palce lizać.

(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/66423461_851486208540611_4287611245382598656_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_oc=AQmmyN_FX5Z7Fn39AT-R-UcGU8iiVcjC409BAe1SUzVlK0R1CPnBVyv0g5UEaamW2-Wc8IpJKmb9cScB4L8Z_4Ao&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=b4a7e1e548ab1ef58407dcf5ec253286&oe=5DA47E9A)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 11 Lipiec 2019, 09:47:56
Zgoda, aczkolwiek powyższa plansza moim zdaniem wcale nie jest reprezentatywna, a bywają naprawdę znakomite.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: NuoLab w Cz, 11 Lipiec 2019, 15:39:28
Na stronie Ruchu są w tej chwili dostępne najnowsze numery 39, 40 i 41. Do niedawna nowe numery znikały w ciągu 2-3 dni. Albo Ruch zamawia więcej egzemplarzy albo ludzie przestali kupować...
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Voitas w Cz, 11 Lipiec 2019, 15:55:15
Na stronie Empiku najnowsze numery Conana też są dłużej dostępne.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Szekak w Cz, 11 Lipiec 2019, 17:57:53
Dla mnie te rysunki które podrzuca Bazyl są genialne, uwielbiam taką stylistykę.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 11 Lipiec 2019, 23:30:15
No właśnie -  John Buscema, Ernie Chan są przegenialni w tych komiksach. A w "Mistrzu Miecza" jeszcze mamy motywy hyboryjskiej wersji Japonii, Chin, samurajów itp.

(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/66493405_500038524068171_5615887893793865728_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQk_IfE9G62N1qlK1yz18otJvb9YJg9QGIA3svWOvi1G4jGmsDDNYpHbkyjKv46j_3vpyqNBstxlRhe7DHKuufsS&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=5a678c522eb6e6afb7f360c3b89c1996&oe=5DA92373)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/66476307_462500117897636_7571229071636430848_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQn-CK_ER4QmTysdvA-CqwYMRyoLecUv9f7wB7KfJTf4H29D8PJC8jyzSZcjZ9J6wF116hfgrsmyfO3uZJZrAi6j&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=a68ec28e71edd098758964313cef6eae&oe=5DC4F058)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/67052074_370844163622982_1627653388114067456_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQlreSejoHxOcyLwGm3i4Bpxndt7r3JLzmKUtvQ705RFs1_MhtHw2anjBN59bWtekStJvsAl8yQbVciQ7BNXennS&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=5814a7cf7e9204cbc55bf0c17e1017b5&oe=5DA16B9C)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/66494586_510920079732243_8712256652159483904_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQkDYt1nhkgdMauMKP6EX_efKMklgjIbDzwWSA8ETwdDufp3-I_THvB66V19JmCGVbS6NOVthGDkVRVANGGl0LfV&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=f4031d698084103e011239ba8d94e49d&oe=5DB4B653)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/66482873_962243877303441_6407260962683879424_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQmB1Ne7XJ1o-LiqJvU3C9uOM6vBOI1yqMNVCFh_ex-0CK9rZDhCVym2ZflXtyZOkjtMPX4aU2kv1OmlBZgsV-2f&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=777f5258089573c2c63ccb79bd9964b2&oe=5DBFB88B)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Cz, 11 Lipiec 2019, 23:44:38
To ja z innej beczki. Gdzieś już było o tym - wydawana wersja przez H. Kolekcja Conana to podobno ta ocenzurowana. Jak to było - czy Conan Marvela wydawany był w dwóch wersjach i czy to oryginalna wersja nie zawierała cenzury? Chodzi mi głównie o ilustracje.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 11 Lipiec 2019, 23:50:58
Parę sutków kobiecych na rysunkach było, ale w Dark Horse czasem było trochę pikantniej. Oczywiście nie ma nic więcej. O pełnej nagości można zapomnieć. Ale przemoc i krew są dość mocne.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Pt, 12 Lipiec 2019, 06:34:09
Ok, ale mówisz w tej kolekcji? Chodzi mi też o kolekcję Marvela, nie DH.
Zdaje się, że gdzieś były nawet kadry porównawcze, czy jakiś artykuł o tym, ale nie jestem pewien.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 12 Lipiec 2019, 08:54:57
Tak - mówię o tej Kolekcji. Jest obrazowanie przemocy i tryskająca krew. Golizna też, ale zwykle zakrywają kobiece sutki, oraz nie pokazują strefy bikini. Dużo nagich pleców kobiet pokazują. :)

(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/66493828_2372607136396402_1495407715822862336_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_oc=AQn2KqTsqG-mXjb1-y1w_0_kT20xXL5XPpSlNmNu5K6_4eUXkzwX9oMIyP9NHyHq2kfsaTjyo_ggVTwxSal_IK9e&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=d00f27692c605e6a4739f9e8c5053669&oe=5DA512BF)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/66467456_391653265035197_1887641906163220480_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQkyiZ0-GZhkNL8untZlyQGE_Nd5O4oUIlm3pLVzkVvej969-wq1TPnaGWZGhXhuuTxvCtnqMtWHcy8H-gNeeUV6&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=c09d2c68a0815a8f9d7787b4c415761a&oe=5DC0C302)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/66311967_2354778708077486_7102192821569847296_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQlQZnJfemS3cYKx7GJxNynZMu52pxGyQdF4SJbE2i-OyFXLleYGNc5ffOvUA_QspcTp7WcvDIps8KYaGAyUL3jz&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=fefb8cc5d630c15ca8d16e94bdcec19e&oe=5DB5D34A)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/66349188_727060294389881_7602158398150279168_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQmHHH48R9JPRaJ1NKOe-mrAwrvMA2Vr3oRslC2rXOMLGu28neSNLF9TtLjZxAaOmCWjVo1Z8ZV4UOSpFX-77KkL&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=1b9e9462b163d917ec7aadc2575beab4&oe=5DAB4695)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: SkandalistaLarryFlynt w Pt, 12 Lipiec 2019, 17:09:59
Tak jak niespecjalnie często zgadzam się z Bazylem tak w tej sprawie ma 100% racji, ogólnie cała seria wygląda rewelacyjnie, nawet te wyraźnie słabiej rysowane historie wyglądają co najmniej dobrze i nic dziwnego Marvel rzucił na ten odcinek frontu wszystkich najlepszych ze swojego portfolio. Ogólnie od samego początku Conan prezentował bardzo wysoki poziom brutalności, mniej więcej około 10 tomu zostają wyraźnie ściągnięte zostają cugle cenzurze i pojawia się nagość i to nie w postaci sutków a pełnej rozerotyzowanej golizny. Niestety jakoś po 20 tomie po przejęciu  pałeczki od Roya Thomasa przez Michaela Fleishera nagość przechodzi w formę mocno domyślną a ilość krwi i flaków drastycznie spada. Wiąże się to pewnie z pojawieniem się Conana Johna Milliusa w kinach i obniżeniem przez sprzedawcę progu wiekowego dla czytelników. Shame on you Marvel.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Martin Eden w Pt, 12 Lipiec 2019, 17:38:25
Ale też nie zawsze trzeba sięgać po flaki. Ja czytam z lekkim opóźnieniem z powodu prenumeraty, dlatego odniosę się do tomu 39, gdzie dostajemy epizod "Najemnik" i kadr z postacią Conana zbroczonego krwią i całą scenę ukrzyżowań. Dostałem tu portret Conana w słynnej pozie, którą znałem z jakiegoś czasopisma, a teraz mogłem poznać całą fabułę.
Kadry bez flaków, ale wystarczająco dojmujące, niezwykle naturalistyczne, gdzie twórcy zastosowali inną paletę środków wyrazu. Jeden z najbardziej przemawiających epizodów do tej pory.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Pt, 12 Lipiec 2019, 19:06:57
Ogólnie od samego początku Conan prezentował bardzo wysoki poziom brutalności, mniej więcej około 10 tomu zostają wyraźnie ściągnięte zostają cugle cenzurze i pojawia się nagość i to nie w postaci sutków a pełnej rozerotyzowanej golizny. Niestety jakoś po 20 tomie po przejęciu  pałeczki od Roya Thomasa przez Michaela Fleishera nagość przechodzi w formę mocno domyślną a ilość krwi i flaków drastycznie spada. Wiąże się to pewnie z pojawieniem się Conana Johna Milliusa w kinach i obniżeniem przez sprzedawcę progu wiekowego dla czytelników. Shame on you Marvel.
Coś musiało być na rzeczy - nie wszedłem jednak w kolekcję, poza pierwszymi czteroma tomami i w kwestii kobiecych aktów bardziej intymne części były tam skutecznie ukrywane - nie wiem jak rzecz miała się w kolejnych tomach. Drążąc temat to interesuje mnie fakt, czy były różne wersje tych samych historii, gdzie następowała ingerencja cenzorów w konkretne kadry.

Co do ilustracji w Conanie to równiez jestem zdania, że stoją one na bardzo wysokim poziomie, jednak wykonywane prawie cały czas przez tych samych artystów były lekko nużące. Najchętniej jednak chciałbym mieć do czynienia z ilustracjami Barrego Windsor-Smitha, który ponoć wyrabiał sobie kreskę na Conanie czy ToodaMcFarlane ( nie wiem czy rysował jakieś historie Conana i czy w tej kolekcji, ale z pewnością robił jakieś okładki).
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: MiLes w Pt, 12 Lipiec 2019, 19:50:02
Ave
Interesuje mnie Conan od Hachette, ale nie chcę wchodzić w całą kolekcję, możecie polecić w które poszczególne tomy się zaopatrzyć? Z góry dzięki.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 12 Lipiec 2019, 21:25:32
@UP
12 i 13 czyli adaptację powieści Lin Carter i L. Sprague de Camp - "Conan Korsarz". W pierwszych tomach są adaptacje oryginalnych powieści Howarda i "Droga Królów mi podeszła". Polecam też bodajże 5 i 6  tom (nie mam wszystkich tomów pod ręką) z poematem Era Hyboryjska Simmonsona i mapką całej Hyborii świetnie narysowaną.

Barry Windsor Smith z 1 tomu niespecjalnie do mnie przemówił. Za cienka kreska i ten Conan do siebie niepodobny. John Buscema zdecydowanie lepszy.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 24 Lipiec 2019, 18:44:02
Nie zdążyłem jeszcze dziś obejrzeć dokładnie nowego tomu, ale po pobieżnym przeglądnięciu dla mnie wygląda świetnie. Dixon pisze, a Kwapisz i Chan rysują.

(https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/67603738_2396207930422637_1715627710044176384_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQk-9uRWSh-NfLx-luAaanor3lUKYX5Mju3D5j1NYiaJhKFgfdHD7GLgNdVDpE5AqbjJIZLEBY6Smle2MAy7Sy_l&_nc_ht=scontent-amt2-1.xx&oh=28daf1b24d6b80e78a06582ff04d412e&oe=5DB3A1A0)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Śr, 24 Lipiec 2019, 20:28:07
Z trudem ale zakupiony w Gdańsku w megastore przy dworcu głównym (o 19 były 2 sztuki tylko). Wcześniej w galerii bałtyckiej niby jedna sztuka na stanie ale pracownicy Empiku nie byli w stanie odnaleźć.
Horror podczas wakacyjnego wyjazdu. 😉
Wygląda zacnie po przewertowaniu.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 24 Lipiec 2019, 20:55:48
@UP
Eeee Gaza czemu nie mówisz, ze jesteś u mnie - wyskoczylibyśmy na soczek. :)

Jako że już jestem Gdańszczaninem pełną gębą, to ci powiem, że wystarczy przejść przez całą Galerię Bałtycką, wyjść tylnym wejściem i pójść na stację Wrzeszcz PKP - z obu stron kas biletowych są Relaye i ten bliżej schodów do przejścia pod peronami ma wszystkie aktualne numery kolekcji. Nawet Conana. Tam często kupowałem kolejne tomy, gdy trwała promocja naklejkowa. Poza tym dwa przystanki dalej jest Jaśkowa Dolina i Galeria Manhattan - tam też jest Empik i Conan.

Inne miejscówki z Conanami to oczywiście Empik przy Dworcu PKP w przejściu podziemnym jak wspomniałeś, Empik w Galerii Forum, oraz daleko na Przymorzu jest Empik w Galerii Alfa Centrum i tam też są Conany. Oraz w tamtejszym Inmedio. Obecnie jest jeszcze za zimno na pływanie na gdańskich plażach (w ten weekend ma być niby cieplej), ale Conana poczytać można.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pt, 26 Lipiec 2019, 14:12:52
@UP
Eeee Gaza czemu nie mówisz, ze jesteś u mnie - wyskoczylibyśmy na soczek. :)
Next time, dude!
Byłem z rodziną podczas pierwszego tygodnia urlopu więc nie dałbym rady. Ale w grudniu będziemy na Boże Narodzenie (mamy rodzinę na Wrzeszczu) to dam znać. 😉
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 26 Lipiec 2019, 22:50:43
Przeczytałem dziś dwa opowiadania z najnowszego tomu (został mi Wyklęty) i powiem wam że jest dobrze. Rysunki Kwapisz-Chan to co jeden to lepszy. A scenariusze Dixona są brutalne, ponure, surowe, plus troszkę coananowego humoru. Takie jak lubię. Kolejna świetna robota. Najlepsze B&W w Polsce.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: BosMan w Cz, 01 Sierpień 2019, 09:34:34
Czy moze ktos mi powiedziec, ktory tom kolekcji Conana ukazal sie w ubiegla srode (24.07)? Spozniaja sie z wysylka  prenumeraty i juz nie wiem ile numerow jestem do tylu.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Voitas w Cz, 01 Sierpień 2019, 09:44:00
42 z tego co pamiętam
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: alfred2001 w Cz, 08 Sierpień 2019, 13:38:06
Czy ktoś miał problem z nabyciem Conana 43 (tego z wczoraj)? Próbowałem wczoraj dorwać w empiku ale brak, tak samo na allegro się do teraz nie pojawił a zazwyczaj jeden sprzedawca miał kilka egzemplarzy na premiere.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Voitas w Cz, 08 Sierpień 2019, 13:54:44
Kupiłem wczoraj lokalnie w Empiku. Była jedna sztuka jak zawsze. Widziałem rano, że na Empik.com też był dostępny.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: BosMan w Cz, 08 Sierpień 2019, 14:28:15
Wczoraj w ogole byl problem z kolekcjami. W jednym empiku gdzie zazwyczaj byly po poludniu 4-5 egzemplarzy, nie bylo ani Conana, ani Transformers, ani wkkdc. Dopiero w kolejnym empiku byly 2 Conany, 1 Transformers i 5 wkkdc.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 08 Sierpień 2019, 14:42:48
U mnie lokalnie w dzielnicowym empiku było tyle co zwykle +/-10 egzemplarzy, ale w pierwszej chwili ciśnienie mi podskoczyło ponieważ w stałym miejscu go nie dostrzegłem. Okazało się, że ktoś kreatywnie poukładał na Conanie jakąś gazetkę w foli z zabawką dla dzieci....

BTW: nieznane mi dotychczas wydawnictwo ABLAZE wyda w październiku pierwszy zeszyt serii CIMMERIAN QUEEN OF BLACK COAST #1. " By Crom! For the first time, Robert E. Howard's Conan is brought to life uncensored! Discover the true Conan, unrestrained, violent, and sexual. Read the story as he intended! Pursued for killing a judge, Conan finds refuge on a merchant ship. But soon after setting sail, the Cimmerian and his new companions face a threat: the legendary Bêlit, self-proclaimed Queen of the Black Coast!  Bonus Material:  The original Robert E. Howard short story is included! "
Poniżej podstawowa okładka:
(https://www.previewsworld.com/SiteImage/CatalogImage/STL132597?type=1)

I 3 warianty:
Mirka Andolfo
(https://www.previewsworld.com/SiteImage/CatalogImage/STL132598?type=1)
Ed Benes (homage Action Comics):
(https://www.previewsworld.com/SiteImage/CatalogImage/STL132599?type=1)
Pierre Alary
(https://www.previewsworld.com/SiteImage/CatalogImage/STL132600?type=1)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: BosMan w Cz, 08 Sierpień 2019, 15:12:15
Gazza, to gdzie masz ten empik? Bo wczoraj bylem w poznanskim empiku na Ratajczaka i niczego nowego z kolekcji nie bylo.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 08 Sierpień 2019, 18:03:59
Miałem dziś to samo w Empiku jak poszedłem po WKKDC. Podchodzę na półkę z kolekcjami a Conana nie ma. A WKKDC był zasłonięty autobusami PRLu.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pt, 09 Sierpień 2019, 07:46:30
Gazza, to gdzie masz ten empik? Bo wczoraj bylem w poznanskim empiku na Ratajczaka i niczego nowego z kolekcji nie bylo.
Plaza
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Mruk w Nd, 11 Sierpień 2019, 20:21:50
Od wielu miesięcy przychodzą do mnie kolejne tomy kolekcji Conana, które bez otwierania odkładam na półkę. No i postanowiłem wreszcie je przeczytać. Żeby nie było za łatwo, postanowiłem czytać chronologicznie, ale nie według kolejności wydania, tylko według kolejności przedstawionych zdarzeń.

Zacząłem szukać chronologii i znalazłem na jakimś forum coś, co nazywało się "Complete Conan Marvel Saga Chronology (SirMuddy)" (http://swordsofreh.proboards.com/thread/177/conan-saga-chronologies). Dopasowałem zeszyty do tomów Hachette i zacząłem czytać. W tej chronologii są zeszyty z innych serii (których nie ma w kolekcji Hachette), są zeszyty, które jeszcze w Polsce nie wyszły, więc czytam to co już jest a resztę pomijam.

Na początku było nieźle, wprawdzie w którymś momencie kolejność wydawała się trochę zgrzytać, ale to były drobiazgi. W dodatku w każdym tomie Hachette na początku jest krótki opis i jest w nim często podany wiek Conana. Doszedłem do mniej więcej 20 lat, po zajmowaniu się kradzieżami w Zamorze Conan wstępuje na służbę króla Turanu, po dwóch epizodach nagle z niej odchodzi i równie nagle znajduje się w Koryntii. W dodatku opisy ze wstępu zaczynają się rozjeżdżać - według tych opisów Conan ma 35, potem 27, potem znów 38 lat. Coś tu zdecydowanie nie działa z tą chronologią.

Czy znacie jakąś dobrą chronologię przygód z SSC, tych wydanych przez Hachette? Innych nie czytam i raczej nie zamierzam, bo słyszałem, że właśnie te z SSC są najciekawsze. A może ta chronologia jest dobra, tylko wstępy Hachette są nieprawidłowe? Ale nie wydaje mi się, za szybko to się wszystko dzieje. Tutaj złodziej, tutaj schodzi ze statku po wielomiesięcznym rejsie (ale nie było nawet jednego epizodu z tym rejsem), tutaj król Turanu, tutaj Koryntia, tutaj przyspieszony powrót do Cymmerii na ratunek miłości z dzieciństwa - jeden wielki groch z kapustą.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: SkandalistaLarryFlynt w Nd, 11 Sierpień 2019, 20:46:26
Chyba szkoda Twojego czasu, też tak trochę się przyglądałem temu komiksowi pod tym kątem. Większość tych nowel, nie sprawia wrażenia jakby jego twórcy umiejscawiali gdzieś konkretnie na osi czasowej akcję, tylko po prostu mieli pomysł na nową przygodę Conana i ją opisywali, a ktoś gdzieś tam później dorabiał do tego legendę i to się zgadzało lub nie. Czy Conan ma lat 17 czy 35 to i tak wygląda praktycznie tak samo, na dodatek większość nie jest ze sobą w żaden sposób powiązana i praktycznie żadnej ciągłości akcji nie ma. Zresztą Howard też jej nie utrzymywał. Zresztą tak na zdrowy rozum, Conan musiałby żyć z 1000 lat, żeby te wszystkie akcje przeżyć.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Nd, 11 Sierpień 2019, 20:46:54
Rozmawialiśmy już tu kiedyś o chronologii i żałowali, że Kolekcja nie została przez Hachette tak złożona, tylko że po prostu przedrukowywują numery. Komiksy Dar Horse są tak stworzone, ale niestety Egmont na razie wydał tylko te 2 tomy i nie wiadomo kiedy ciąg dalszy.

Osobiście dawno już czytałem książki. Ale pamiętam, że w oryginalnych tekstach Howarda na samym początku były te krótkie opisiki o losach Conana. Po Zamorze było chyba tak, że poszedł na służbę do króla Turanu Yildiza i dosłużył się stopnia kapitana, potem musiał uciekać z jego Armii, gdy Yezdigerd przeją władzę, dołączył do Kozaków, potem ruszył na Zachód, stał się korsarzem z Belit, a po wielu latach znowu wrócił i znowu był w Armii Turanu a potem został piratem na morzu Vilayet. Bo chyba był właśnie na służbie króla Turanu ze dwa razy. Ale nie jestem pewien bo nie mam przy sobie swoich tomów Conana i właśnie tych wstępów.

Tak sobie planuję że jak wyjdzie całość kolekcji (a jesteśmy już za połową), to sobie to wszystko pozbieram i się poukłada chronologię wg Roya Thomasa i Marvela.

@Skandalista LarryFlint
Eeeee - no nie przesadzaj z tym oderwaniem. Część to rzeczywiście stand alone'y i mogły się przytrafić wielu osobom. Ale większość jest powiązana. Choćby rozbita na dwa tomy 12 i 13 adaptacja powieści Conan Korsarz. Albo jak był wodzem Zuagirów to to się ciągnęło przez kilka numerów. Albo jak go gonił ten kapitan piratów, co go wrzucił na ofiarę dla demona. Albo to Bractwo Sokoła co go goniło. Wyprawa do alternatywnego świata. A teraz ostatnio w 41 tomie była opowieść o wilkach, a zaraz po niej prawie bezpośredni ciąg dalszy.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: SkandalistaLarryFlynt w Nd, 11 Sierpień 2019, 21:02:56
No, ale w jaki sposób są powiązane ze sobą Conan Korsarz, historia z Kapitanem i historia z alternatywnym światem? W żaden. To że historyjka zaczyna się w jednym tomie a kończy w drugim to nie znaczy że w tych tomach będzie jakakolwiek ciągłość, oprócz niej będą 4 inne historie zupełnie ze sobą nie związane i w różnych okresach czasu. Postacie i wątki praktycznie nigdy nie powracają.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Mruk w Nd, 11 Sierpień 2019, 21:10:52
W jakiś sposób są powiązane.

W Zamorze dzieje się akcja kilku opowiadań. W jednym z nich Conan przyczynia się do zniszczenia wieży z kości słoniowej w Arenjunie i w kilku innych częściach o tym wspomina. Kilka opowieści zaczyna się w Jatce w Arenjunie lub w Shadizarze. W jednej opowieści próbuje ukraść Oko Erlika, a zamiast tego jego dusza zostaje zaklęta w zwierciadle, w drugim ją odzyskuje (tego jeszcze nie ma po Polsku), a w kolejnym odzyskuje oko Erlika. Kilka opowieści dzieje się w miastach-państwach Koryntii.

Więc nawet jeśli te powiązania nie są jakieś bardzo istotne, to jednak są.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: PJP w Nd, 11 Sierpień 2019, 21:15:32
Jakaś tam jednak, szczątkowa bo szczątkowa, ale istnieje: http://najlepszefantasy.pl/czytelnia/125-chronologia-zycia-conana-barbarzyncy 8) Da się pewne wydarzenia osadzić na osi czasu, przynajmniej w opowiadaniach. Mam kilka grubszych komiksowych Conanów ;) i widzę, że raczej wybierane są ciekawsze czy kanoniczne opowieści ale jest sporo uproszczeń.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: SkandalistaLarryFlynt w Nd, 11 Sierpień 2019, 21:21:43
  No tak to się z rzadka zdarza, akurat historia z Okiem Erlika to nie jest autorski komiks tylko komiksowa wersja trzech powieści Ouffutta, ale to raczej wyjątek niż norma.
  No tak, "biografia" Conana jest mniej więcej znana, sam Howard ją nakreślił, tyle że zawartość tych komiksów nie sprawia wrażenia, żeby ich twórcy mieli jakikolwiek zamiar umieszczać je gdzieś konkretnie. Miał autor pomysł na historyjkę ze złodziejem to pisał o Conanie złodzieju, dawno nie było o Conanie piracie? Będzie o Conanie piracie.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Nd, 11 Sierpień 2019, 22:57:21
Albo gdy Conan opuścił Khoraję, po tym jak pomógł jej królowej ("Narodzi się Wiedźma") to w innych opowiadaniach jest to wspomniane. I jak wyżej wspomniano - z Pożeraczem Dusz było kilka opowiadań, które ciągnęły się w kilku tomach kolekcji.
Spoiler: PokażUkryj
Ukrył swoją duszę, zabił Pożeracza, ten powrócił, więc Conan musiał wymyślić coś nowego itp.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Pn, 12 Sierpień 2019, 02:43:23
    No tak, "biografia" Conana jest mniej więcej znana, sam Howard ją nakreślił, tyle że zawartość tych komiksów nie sprawia wrażenia, żeby ich twórcy mieli jakikolwiek zamiar umieszczać je gdzieś konkretnie.
Tyle, że nawet sam Howard nie nakreślił jej dosyć ściśle - próbowali mu w tym pomóc jako pierwsi jego fani, czyli Miller i Clark, a później inni. Pewnym jest, że adaptacje Howarda (równiez te dokończone przez innych pisarzy) będą tworzyły główny trzon chronologii Conana, pomiedzy które wpatane są inne historie, a pomiędzy te jeszcze inne.
A nieścisłości będą, bo sama chronologia Howarda ma kilka wersji w zależności kiedy była sporządzana i z jakich opowiadań.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pn, 12 Sierpień 2019, 18:56:26
Sięgnąłem jeszcze raz po 13 tom Conana i naprawdę nie wiem o co chodzi Larremu. We wstępie wyraźnie jest napisane, że "Gwiazda Khoraji" to kontynuacja "Cieni nad Zamboulą" za 5 tomu. I to wynika z jej fabuły. Poza tym w tym komiksie jest wspomniane kilka funkcji jakie Conan pełnił w przeszłości i o jakich można było czytać w kolejnych tomach kolekcji.

Jeszcze powiem, że moim ulubionym bo przewrotnie śmiesznym motywem z Kolekcji są momenty gdzie Conana pojmują Amazonki, a potem ich królowa oczywiście bierze go sobie do łóżka, bo jest wspaniałym okazem mężczyzny. Do tej pory było już tak ze dwa razy. Zarówno gdy złapały go białe i czarnoskóre Amazonki. :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Martin Eden w Pn, 12 Sierpień 2019, 19:11:34
Nie no, wiadomo, ze te kontynuowania przygód trzeba brać z lekkim dystansem. "Akcja dzieje sie po wydarzeniach z tomu ..., Conan ma xx lat". Traktujmy to umownie. To, że w jednym odcinku odjechał na koniu nie znaczy, że w kontynuacji ma na tym koniu jechać.
Brak bezpośredniej kontynuacji nie musi burzyć ciągłości.

To w ogóle ciekawa kwestia, bo sam też planuję kiedyś tak przeczytać Conana z kolekcji. Tak więc pytanie o sporządzoną przez kogoś chronologię bardzo mnie ciekawi. Czy będę czuł faktycznie kontynuację, czy nie, nie zmieni to tego, że będę się dobrze bawił.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Kadet w Pn, 12 Sierpień 2019, 19:19:38
To, że w jednym odcinku odjechał na koniu nie znaczy, że w kontynuacji ma na tym koniu jechać.

A Lucky Luke'owi się udaje. [przyczynek do hipotetycznej dyskusji na temat "LL kontra Conan - kto wygra?"] :)

Swoją drogą, w jego przypadku zabawa w chronologię ma jeszcze mniej sensu - wg francuskiej Wikipedii, żeby spotkać wszystkie postaci historyczne ze swoich przygód, Luke musiałby jeździć po Ameryce 40 lat.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Martin Eden w Pn, 12 Sierpień 2019, 20:17:59
No wiem, przerysowałem może trochę, ale chodziło mi o to, że mi nie przeszkadza niekiedy żadne wręcz powiązanie między epizodami przedstawianymi nam jako kontynuacje.
Jak zauważył SkandalistaLarryFlynt, trzeba to wszystko traktować umownie. Conan niezależnie od wieku wygląda tak samo i tak samo umie robić mieczem.
W kontynuacji Zębów Gwahlura partnerka Conana zmieniła całkowicie swój design :)
Dużo by tego wymieniać.

Z Luckym Luke ciekawe :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Mruk w Pn, 12 Sierpień 2019, 20:37:20
Tyle, że nawet sam Howard nie nakreślił jej dosyć ściśle - próbowali mu w tym pomóc jako pierwsi jego fani, czyli Miller i Clark, a później inni.

Wiele opowiadań o Conanie powstało po śmierci Howarda, komiksy powstały po śmierci Howarda, tak więc siłą rzeczy moje pytanie dotyczyło jak najbardziej współczesnej chronologii, najnowszej i najbardziej prawidłowej jaka jest.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Kadet w Pn, 12 Sierpień 2019, 20:47:02
Żaden, gdyby było po nim widać jakiekolwiek oznaki starzenia się. Czego w ogóle nie wymagam, w pełni akceptując "bezczasowość" Luke'a, podobnie jak Tintina, Kaczora Donalda i różnych innych postaci.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Wt, 13 Sierpień 2019, 01:25:05
Wiele opowiadań o Conanie powstało po śmierci Howarda, komiksy powstały po śmierci Howarda, tak więc siłą rzeczy moje pytanie dotyczyło jak najbardziej współczesnej chronologii, najnowszej i najbardziej prawidłowej jaka jest.
Komiksy powstały po śmierci Howarda, ale część z nich jest wiernymi adaptacjami, a skoro był problem ze stworzeniem ścisłej chronologii samych opowiadań...to ułożenie takiej chronologii nigdy nie będzie do końca prawidłowe...
Niestety, wynika to z faktu, że sam Howard nie przykuwał do tego takiej uwagi, z czego zresztą korzystali inni twórcy historii o Conanie.
Zresztą większość tych historii opiera się na tym samym motywie typowym dla heroic fantasy, więc czytanie ich na dłuższą metę może być nieco nużące.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: NuoLab w Wt, 13 Sierpień 2019, 11:03:51
Ja tam nie rozumiem ludzi którzy przykładają wagę do ścisłości conanowej chronologii. Rajtuzowcy mają swoje rebooty, różne originy, alternatywne ziemie i te ich uniwersa kupy się nie trzymają i jakoś nikomu to nie przeszkadza. Dla mnie takie uściślanie Conana to tak jakby starać się uzgodnić jedną prawilną wersję życia Janosika, Robin Hooda czy Heraklesa.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Wt, 13 Sierpień 2019, 13:43:49
Dokładnie. :)
Spoko - szanuję jeśli komuś to sen z powiek spędza, ale jakie to ma znaczenie w przypadku fikcyjnej postaci w fikcyjnym settingu?
Bardziej mnie śmieszy jak z lektury dowiadujemy się, że Conan ma w danej historii 18/25/30 lat, a na rysunkach i tak wygląda praktycznie niezmiennie.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Murazor w Wt, 13 Sierpień 2019, 13:47:55
Ja tam nie rozumiem ludzi którzy przykładają wagę do ścisłości conanowej chronologii.
Ja nie znając opowiadań, ani żadnych innych tworów o Conanie trochę przykładałem wagę, bo po prostu byłem mocno zagubiony w przeskokach między lokacjami/datami/wydarzeniami. W jednym tomie było nawiązanie do pobytu Conanu w X, historie dalej do wydarzeń w Y. Nie znając świata dość sporo się traci, więc coś tam doczytałem. Trochę poukładałem i lepiej mi się czyta jak wiem z kim, gdzie i po co :)

Bardziej mnie śmieszy jak z lektury dowiadujemy się, że Conan ma w danej historii 18/25/30 lat, a na rysunkach i tak wygląda praktycznie niezmiennie.
Za parę lat Marvel wyda Old Man Conan to może go trochę postarzą :P
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Wt, 13 Sierpień 2019, 13:54:18
Za parę lat Marvel wyda Old Man Conan to może go trochę postarzą :P
Dobre! :)
Ale prawdę pisząc - ubolewam, że Marvel tak poniewiera Conanem. Jakby nie wystarczył im rebot dwóch klasycznych serii + spinoffy, to musieli go do Savage Avengers wcisnąć i teraz Conan naparza z karabinów maszynowych, a Punisher biega z mieczem czy toporem.... Howard chyba się w grobie przewraca.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: NuoLab w Wt, 13 Sierpień 2019, 15:42:14
Notabene, zastanawia i ciekawi mnie w jakim kierunku literacko poszedłby Howard gdyby jednak zdecydował się pożyć nieco dłużej, w końcu teoretycznie spokojnie mógłby pisać do lat siedemdziesiątych.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Szekak w Wt, 13 Sierpień 2019, 15:52:05
Jakby nie wystarczył im rebot dwóch klasycznych serii + spinoffy, to musieli go do Savage Avengers wcisnąć i teraz Conan naparza z karabinów maszynowych, a Punisher biega z mieczem czy toporem.... Howard chyba się w grobie przewraca.
Chce to przeczytac! Egmoncie, please. :D
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: jotkwadrat w Wt, 13 Sierpień 2019, 16:09:05
Chce to przeczytac! Egmoncie, please. :D
Ja bym dorzucił Laser-Raptora.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Wt, 13 Sierpień 2019, 16:27:40
Pierwszy tom Savage Avengers wychodzi w listopadzie to u nas nie wcześniej jak za 3 lata :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Wt, 13 Sierpień 2019, 18:35:45
Bardziej mnie śmieszy jak z lektury dowiadujemy się, że Conan ma w danej historii 18/25/30 lat, a na rysunkach i tak wygląda praktycznie niezmiennie.

Może po prostu Conan ma dobre geny i się wolno starzeje. Keyano Reeves czy Krzysztof Ibisz mają tak samo i wszyscy uważają to za normalne.

Jeszcze mi się przypomniało, że przecież w np. w 10 tomie Conan ponownie spotyka Olgierda Vladislava z 3 tomu i mówią, że 3 lata upłynęły od ich ostatniego spotkania. Jak tu więc można mówić, ze wszystko jest oderwane?

A i jeszcze pytanie do innych - która adaptacja "Wieży Słonia" podobała się wam bardziej - ta z tomu 8 Kolekcji, czy ta z 2 tomu Dark Horse? Kolory pomagają, czy nie mają takiego wpływu na całość?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: PJP w Wt, 13 Sierpień 2019, 21:08:13
Wolę bez kolorków
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Śr, 14 Sierpień 2019, 00:27:44
Może po prostu Conan ma dobre geny i się wolno starzeje. Keyano Reeves czy Krzysztof Ibisz mają tak samo i wszyscy uważają to za normalne.
Chyba nie wziąłeś pod uwagę chirurgii plastycznej, czy make'upu, które w czasach Conana nie były tak zaawansowane. Chyba że...czary, bo chyba też nie serum regeneracyjne ;) Zresztą to Marvel, więc na pewno mutant ;D
A i jeszcze pytanie do innych - która adaptacja "Wieży Słonia" podobała się wam bardziej - ta z tomu 8 Kolekcji, czy ta z 2 tomu Dark Horse? Kolory pomagają, czy nie mają takiego wpływu na całość?
Jeśli chodzi tylko o kolory, to temat był poruszany chyba wiele razy. Dla mnie osobiście samo zastosowanie kolorów nie jest tak istotne, jak styl kreski, gdzie ta z DH w ogóle mi nie podchodzi. Mieliśmy kolorowe wydania Marvela w Semicach i wyglądało to dość słabo, ale gdyby zrobić to dobrze...i tak nie udało by się uniknąć pozbawienia pewnych szczegółów kreski, więc zawsze jest coś za coś.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 14 Sierpień 2019, 23:35:46
Na poprzednim forum Gildii sam rzuciłem przykład jednego opowiadania z tomu Kolekcji oraz jego kolorowej wersji w zeszytówce TM Semic. Lepszy druk i większa szczegółowość zadecydowały, że bardziej mi się podobała wersja black & white niż tanio kolorowana na gazetówce.

A jeszcze można też porównywać obie wersje Córki Lodowego Olbrzyma. Tutaj bardziej mi podszedł Dark Horse, bo cienka kreska Windsor-Smitha mnie odrzuciła. Jego Conan jest w ogóle nie podobny do utrwalonego wizerunku w kresce Buscemy, Alcali, Kwapisza i Chana.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Cz, 15 Sierpień 2019, 00:55:01
A jeszcze można też porównywać obie wersje Córki Lodowego Olbrzyma. Tutaj bardziej mi podszedł Dark Horse, bo cienka kreska Windsor-Smitha mnie odrzuciła. Jego Conan jest w ogóle nie podobny do utrwalonego wizerunku w kresce Buscemy, Alcali, Kwapisza i Chana.
W tym przypadku miałem tak samo - byłem pod wrażeniem tych kolorowych kadrów, mimo dość groteskowo rysowanych postaci. Tu kolor dużo dał, bo w kolekcji kadry w śniegu można było wziąć za pustynne. A kreska W-S rzeczywiście cienka (dosłownie i w przenośni), ale były to jedne z jego pierwszych prac, bo później szło mu to znacznie lepiej i nie chodzi mi akurat o sam wizerunek głównego bohatera.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 15 Sierpień 2019, 07:08:03
Mi się bardzo podobało to, że Roy Thomas postanowił w tej serii najpierw zaadaptować wszystkie dostępne opowiadania Howarda. Dzięki temu komiksy są dość wierne książkowemu oryginałowi. A jak mówi nam wstęp z 11 tomu potem Marvel zdobył dostęp do prac L Spague de Campa i Lina Cartera i to też jest super. Adaptacja Conana Korsarza, to jedna z moich ulubionych historii z Kolekcji. Długa, kilkuwątkowa, ciekawa, no i jest Toth Amon. :)

Mam tą grubą książkę, zbierającą oryginały Howarda. Szkoda, że na razie po polsku nie zebrano właśnie tych uzupełnień, przeróbek oraz dzieł własnych tej dwójki pisarzy, bo to też bym brał jak najbardziej. Jak się skończy Kolekcja można też będzie pomyśleć o polowaniu na te wszystkie książki z czarnej serii, które wydał Amber. Szkoda, że na wyklejce za okładką tomów Kolekcji, nie ma mapki krajów hyboryjskich właśnie tak jak miały książki z Amberu.

A co do chronologii, to po ostatnim tomie trzeba będzie siąść, przeczytać jeszcze raz wszystkie wstępy i zapisać listę tytułów po kolei.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Mruk w Cz, 15 Sierpień 2019, 08:35:42
A co do chronologii, to po ostatnim tomie trzeba będzie siąść, przeczytać jeszcze raz wszystkie wstępy i zapisać listę tytułów po kolei.

Same wstępy nie wystarczą.

Jestem już po lekturze kilkudziesięciu opowieści i nawet jeśli we wstępach podawano wiek Conana, to i tak w każdym roku jego życia było co najmniej kilka przygód. Z wstępów można je pogrupować w kolejne lata, ale kolejność wewnątrz roku trzeba już wnioskować z treści. Czasem we wstępach jest podane że coś się dzieje tuż po lub tuż przed czymś, ale rzadko.

A czasem we wstepie nie ma nawet wieku Conana - po prostu redaktor skupił się na autorach danej opowieści i o wieku nic nie napisał.

A czasem jest tak, że kilka opowieści wydają się być zbliżone do siebie (np. Conan jako najemnik w wojnach między miastami-państwami Koryntii), a we wstępie do każdego jest podany zupełnie inny wiek (raz 25, potem 38, potem znów 27) i bądź tu człowieku mądry...
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 15 Sierpień 2019, 08:56:09
Ja nie mówię, że to będzie łatwe. Zwłaszcza że mamy jeszcze sporo historii publikowanych w kolorowej serii "Conan the Barberian". Ale od czegoś trzeba zacząć. Oczywiście trzeba też analizować treść. Powoli, powoli coś się z tego da zrobić.

Tak jeszcze przy okazji - bardzo lubię te opowiadania/komiksy jak Conan jest już królem Aquiloni. Mam nadzieję, że przed końcem Kolekcji jeszcze parę takich tytułów w niej zobaczymy.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Pt, 16 Sierpień 2019, 01:11:36
Mam tą grubą książkę, zbierającą oryginały Howarda. Szkoda, że na razie po polsku nie zebrano właśnie tych uzupełnień, przeróbek oraz dzieł własnych tej dwójki pisarzy, bo to też bym brał jak najbardziej.

A dla mnie jedyny słuszny Conan, to ten od Howarda. Reszta to podróby i popłuczyny. Szkoda nieukończonych dzieł Howarda i oczywiście dobrze, że ktoś się nimi zajął, ale w jakiś sposób będą zawsze z lekka wypaczone.
Apropos uzupełnień i przeróbek to zdziwiony byłem, że użyto ich nawet w filmie z Arnim, tak jakby stanowiły część sagi o Conanie.

Mi się bardzo podobało to, że Roy Thomas postanowił w tej serii najpierw zaadaptować wszystkie dostępne opowiadania Howarda. Dzięki temu komiksy są dość wierne książkowemu oryginałowi.
I trzeba przyznać, że zrobił to bardzo dobrze, a te stanowią najbardziej wartościowe fragmenty kolekcji. Wszystko poza tym to czasem lepiej lub gorzej wykorzystane motywy prozy Howarda.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 16 Sierpień 2019, 06:55:44
A właśnie zastanawiałem się czy są właśnie tacy zadowoleni hardkorzy, że ten tom zbiera tylko "czystego" Howarda. :) Mi tam rozwinięcie jego twórczości przez panów L w ogóle nie przeszkadza i cieszę się że to zrobili. I dlatego właśnie chciałbym drugi tom z ich twórczością. Ale spoko, na razie jest jeszcze 40 tomów Kolekcji Hachette, więc jest w czym topić gotówkę. Potem się zobaczy co dalej. Może Egmont też w międzyczasie wyda wreszcie 3 tom Dark Horse.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Pt, 16 Sierpień 2019, 07:44:26
A co do chronologii, to po ostatnim tomie trzeba będzie siąść, przeczytać jeszcze raz wszystkie wstępy i zapisać listę tytułów po kolei.

Niejeden już to zrobił, wystarczy pogrzebać w sieci:
http://www.barbariankeep.com/chron.html (http://www.barbariankeep.com/chron.html)
https://hyboria.xoth.net/history/conan_chronology.htm (https://hyboria.xoth.net/history/conan_chronology.htm)
https://conan.fandom.com/wiki/Chronology (https://conan.fandom.com/wiki/Chronology)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Mruk w Pt, 16 Sierpień 2019, 13:31:13
Niejeden już to zrobił, wystarczy pogrzebać w sieci:

Kapralu, podałeś linki do chronologii opowiadań, a my od trzech stron dyskutujemy o chronologii komiksów.

Link który podałem w pierwszym poscie ( "Complete Conan Marvel Saga Chronology (SirMuddy)" - http://swordsofreh.proboards.com/thread/177/conan-saga-chronologies) to właśnie taka chronologia, zawierająca przy każdym tytule serię i nr zaszytu, w jakim się ukazał.

Jasne, można dopasowywać do podanych przez Ciebie chronologii każdy z kilkuset zeszytów, tylko po co?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Pt, 16 Sierpień 2019, 13:50:23
To sorry, musiałem coś przegapić. A te komiksu nie są czasem na podstawie opowiadań? Jak nie o Conanie, to o jakichś innych postaciach Howarda? Bo jak o innych bohaterach, to pewnie ni cholery nie da się ich wpasować w chronologię.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Mruk w So, 17 Sierpień 2019, 02:39:02
To sorry, musiałem coś przegapić. A te komiksu nie są czasem na podstawie opowiadań? Jak nie o Conanie, to o jakichś innych postaciach Howarda? Bo jak o innych bohaterach, to pewnie ni cholery nie da się ich wpasować w chronologię.

Oczywiście, że są, ale jak już dyskutujemy o chronologii komiksów, to lepiej bazować na spisie konkretnych zeszytów konkretnych serii i wydawców, niż spisie historii, do których komiksy trzeba dopiero dopasowywać.

A pamiętajmy, że nie zawsze komiks ma taki tytuł, jak opowiadanie i nie zawsze jedna historia to jeden komiks - czasem była podzielona na kilka zeszytów, z których każdy dostał osobny tytuł.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: SkandalistaLarryFlynt w Wt, 20 Sierpień 2019, 18:56:12
   Dojechałem do 33 tomu, niestety muszę stwierdzić, że seria mocno straciła na odejściu Roya Thomasa. Już nawet nie będę się czepiał że mocny zjazd z poziomem brutalności i nagości zasysa po całości, ale to co wypisuje Michael Fleisher zwłaszcza na początku to piramidalne bzdury. Teraz dopiero zauważyłem,  że autor stara się powiązać ze sobą poszczególne przygody wracając do użytych wątków i postaci, ale z powodu tego że czepia się swoich najgłupszych pomysłów wychodzi mu to raczej kiepsko. Postać tego Boraka al Szaraka, któremu w powrocie nie przeszkadza nawet pożarcie przez demona, albo przeskoki do innego wymiaru w którym Akwilorią rządzi król Kronan to festiwal żenady, momentami odnosiłem, że Fleisher biorąc ten tytuł ani specjalnie Conana nie lubił, ani nawet go nie znał. Tym niemniej powoli widać, że poziom się podnosi zwłaszcza w tym co pisze całkowicie osobno i niektóre opowiadanka można już uznać za "klimatyczne", także jest nadzieja na przyszłość, nawet dosyć nieśmiało wróciło nieco golizny. Jakby jednak nie patrzeć komiksy pisane przez innych autorów dalej są o wiele lepsze a wśród nich rządzi, bardzo polubiony przeze mnie jeszcze z AS Editora "Młyn" Dona Kraara, jest ponuro-naturalistyczny klimat, jest wręcz obsceniczna przemoc i kilka cierpkich spostrzeżeń na temat natury ludzkiej, doskonała lektura gdyby nie absolutny brak humoru to lekko by zalatująca Quentinem Tarantino. No i jako bonusik od życia te ilustrowane wiersze, odświeżające doświadczenie.
   Na koniec co do strony graficznej, to dalej jest ekstraklasa niestety muszę tutaj zmartwić Bazyliszka. Tak lubiany przez niego Gary Kwapisz to jeszcze nie ten znany z późniejszego Conana czy Punishera i póki co to najsłabszy ilustrator z całej czeredy. Co oczywiście nie znaczy, że zły bo już powyżej średniej.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Wt, 20 Sierpień 2019, 19:27:48
Taaa - jak opowiadanie się nie łączą - źle. Jak się łączą - też źle bo fabuła się nie podoba. Larremu nie dogodzisz. :P Co do brutalności i przemocy - jak wspomniałem wyżej, polecam "Wyklętych" z niedawnego tomu. Fleischera polubiłem bo umie włączać zabawne żarty do conanowego świata. A oba opowiadania z równoległym światem mi się podobały. Chociaż jak mówiłem - w drugim charakter Konara za bardzo zmieniono by pasował do kontynuacji.

Są takie okresy w życiu Conana i w kolekcji gdzie można sobie spokojnie to będzie poukładać. Np jak był wodzem Zuagirów, lub gdy wreszcie został zwiadowcą na granicy z Piktami. I od Czarnej Rzeki, przez Skarb Tranicosa do zostania królem jakoś to wyszło.

Najbardziej lubię duet rysowników Kwapisz - Chan. Zresztą przed nami jeszcze powrót Johna Buscemy do Conana w latach 90-tych i zobaczymy jak wtedy to będzie wyglądać. Szkoda, że nie mam pod ręką swojego egzemplarza Niezwykłej Historii Marvel Comics, bo mógłbym sobie odświeżyć karierę Roya Thomasa. Zapomniałem już co tam pisano o Conanie.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: SkandalistaLarryFlynt w Wt, 20 Sierpień 2019, 19:39:05
Jak się nie łączą to jest doskonale, zawsze byłem miłośnikiem krótkiej formy i w/g mnie Fleisherowi lepiej wychodzą te krótkie historyjki. Przeciwko odrobinie humoru od czasu do czasu też nie mam nic przeciwko i to też wychodzi mu nieźle. Ten równoległy świat jest nieco idiotyczny, Conan ścigany przez iranistańskich ninja wjeżdża w mgłę i wyjeżdża w świecie którym rządzi jego zły brat bliźniak, to brzmi jak treść kolejnego odcinka "Strefy Mroku" a nie "Conana". Zresztą mam wrażenie, że Fleisher nie bardzo kuma całą konwencję. On chyba jak dostał tytuł w swoje ręce to Conana nie bardzo znał.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 22 Sierpień 2019, 13:42:10
Jeszcze nie miałem okazji przeczytać nowego 44 tomu, ale po przejrzeniu wstępu i przekartkowaniu stron widać że cały numer rysował Garry Kwapisz. I jego rysunki są znowu obłędnie ładne. Kolekcja wymiata pod względem sztuki rysunkowej na naszym rynku.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Śr, 28 Sierpień 2019, 09:27:00
No to Bazyl coś dla Ciebie i miłośników staroszkolnego barbarzyńcy:
https://multiversum.pl/p/1790/116213/marvel-art-of-conan-the-barbarian-hc-dostawa-2019-26.html
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Cz, 29 Sierpień 2019, 05:53:48
Kolekcja wymiata pod względem sztuki rysunkowej na naszym rynku.
Byłbym nico ostrożniejszy z rzucaniem takich górnolotnych twierdzeń, tym bardziej, tak nieprecyzyjnych. Kolekcja ta, posiada też kilku rysowników, którzy posiadają odmienne style i siłą rzeczy różnią się od siebie. Nie wiem też, czy mówisz o pozycjach wydawanych na naszym rynku aktualnie, czy w ogóle, jakkolwiek brzmi to nieco wyniośle i nieco zatraca pozycję innych kolekcji, chociażby tych wydawanych  równolegle. A już to pojęcie "sztuka rysunkowa", to w ogóle odjechane, bo jednak też ciężko stwierdzić wielkość tych artystów na tle innych amerykańskich i z tamtej, można by powiedzieć, epoki komiksowej.
Ciężko też porównać kolekcję tą do innych, ze względu na specyfikę czerni i bieli.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 29 Sierpień 2019, 06:02:50
No bez przesady - teraz można porównać to do np. Batman Noir, lub czarno-białych tomów Sędziego Dredda od Ongrysu. Albo do Punishera TM Semic Puerto Dulce, który też był rysowany przez Johna Buscemę. Mi w każdym razie takie rysunki jak w 44 tomie leżą właśnie najbardziej. Bardzo dobrze wyważona komiksowa proporcja rysunków - ani zbyt kreskówkowo, ani hiper realistycznie. I oczywiście są odmienne style, ale IMHO Kolekcja i tak trzyma bardzo wysoki poziom. Paradoksalnie właśnie brak kolorów go podwyższa, bo nie można zakryć niedoskonałości wylaniem farby. Zresztą jeśli ktoś ma stare Conany od TM Semic, też może sobie porównać i stwierdzić która wersja bardziej mu się podoba - kolor czy B&W.

Ogólnie sam wcześniej czytałem bez barw tylko właśnie starego Punishera i nie wiedziałem jak mi się cała taka kolekcja spodoba. Ale te komiksy mnie kupują na każdym kroku. I to pod względem scenariusza i rysunków. Ogólnie - kupujcie Kolekcję kochani. :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: misiokles w Nd, 01 Wrzesień 2019, 17:29:36
Czyli kolekcja wymiata twój rynek komiksowy, jako czytelnika który wcześniej nikłą styczność z czarno-białą odmianą tego segmentu, tak?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Nd, 01 Wrzesień 2019, 17:38:38
Mi tu nie chodzi o kolekcyjność, czy mój brak obycia z B&W, tylko o jakość rysunków. A one są świetne i to mimo braku koloru. Obcuję z komiksami 25 lat a mimo to strona wizualna SSoC robi na mnie wrażenie. Postacie są świetnie oddane, sceny walk są pełne dynamiki a całostronne arty mnie wbijają w podłogę. Dla mnie Conan ma najlepsze rysunki.

(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/70260859_668296157016526_1565958781362241536_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQkXOxcPzWvxJlhx5NKgqYejByktuuU_8k31ukM9QjkVgJTSfQs-mdiZKDhnsO-JzIO7YgzCjNKn-nIwu1F2k3mn&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=1fe67551c39f4a60c6d0caf61ff7456b&oe=5DC7E3EA)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: ramirez82 w Nd, 01 Wrzesień 2019, 17:53:39
Dla mnie Conan ma najlepsze rysunki.

Biorąc pod uwagę twoją skalę porównawczą, to wyznanie naprawdę zachęca, żeby kupić całą kolekcję Conana, rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady ją czytać...
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: misiokles w Nd, 01 Wrzesień 2019, 18:45:26
Postacie są świetnie oddane, sceny walk są pełne dynamiki a całostronne arty mnie wbijają w podłogę. Dla mnie Conan ma najlepsze rysunki.
A jak w twoim rankingu wypadają komiksy ze stajni Studia Lain?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Pn, 02 Wrzesień 2019, 01:35:10
Ogólnie sam wcześniej czytałem bez barw tylko właśnie starego Punishera i nie wiedziałem jak mi się cała taka kolekcja spodoba. Ale te komiksy mnie kupują na każdym kroku. I to pod względem scenariusza i rysunków. Ogólnie - kupujcie Kolekcję kochani. :)
Z jednej strony podziwiam Twój zachwyt i nie próbuję się czepiać, tylko moim zdaniem masz nieco zawężone spojrzenie. Opierasz się w porównaniach tylko z wydaniami SH, gdzie kreska nie była na najwyższym poziomie.  Sama kreska też rzecz gustu i nie porównywałbym jej do pokolorowanej,co też może być zrobione różnie.
Ogółem cenię sobie bardziej kolorowe wydania, pod warunkiem, że barwy nałożone są dobrze. To też i sztuka i technika.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w Pn, 02 Wrzesień 2019, 19:21:05
A ja czarno-białych komiksów z zasady nie kupuję, o. Za to w dzieciństwie zdarzało mi się je kolorować :D - taki los spotkał min. tego starego Supermana i Żółwie Ninja od Semica.

Kolekcja Conana była dla mnie skreślona w chwili gdy się dowiedziałem, że BW.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pn, 02 Wrzesień 2019, 20:44:37
@UP
A czytałeś choć jeden tom? Może byś spróbował? Jak mówiłem - też byłem zdziwiony że ta Kolekcja jest bez kolorów. Ale siadłem, przeczytałem i podoba mi się bardzo. Inna rzecz, że w Conanie jestem zadużony od nastolatka. Moje ulubienie tej postaci przełożyło się na ulubienie komiksów z nią, plus doszła wysoka jakość artystyczna.

W każdym razie jeśli odrzuca cię tylko brak kolorów, możesz spróbować tych dwóch tomów od Dark Horse, które wydał Egmont. Też są niezłe.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w Pn, 02 Wrzesień 2019, 20:54:13
Cytuj
A czytałeś choć jeden tom? Może byś spróbował?

Teraz to już bez sensu - jak mi się nawet spodoba to jestem już 40 tomów w plecy i brak funduszy na kupowanie. Więcej niż jednej kolekcji na raz zbierać nie mogę, bo mam inne priorytety (filmy, muzyka itd.), więc każdy powód dobry żeby coś skreślić z listy :P.

Jakimś fanem Conana raczej nigdy nie byłem (ale mam na półce filmy i zbiór opowiadań Howarda), najlepsza rzecz z nim związana to dla mnie soundtrack do pierwszego filmu z Arnoldem (choć w tej roli wolę Momoę), oczywiście też na półce, wydanie 3-płytowe :).

Cytuj
W każdym razie jeśli odrzuca cię tylko brak kolorów, możesz spróbować tych dwóch tomów od Dark Horse

Jeśli to coś nowego, wyglądającego "współcześnie" nawet nie mam po co tam zaglądać - nie trawię tego jak się teraz rysuje komiksy. 
Do tych z kolekcji parę razy zajrzałem - rysunki spoko, w klimacie jaki lubię. Ale niestety B&W :P
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: misiokles w Pn, 02 Wrzesień 2019, 21:43:59
Czyli jeśli chcesz mieć jeden B&w komiks na półce to musisz kupić Armie Zdobywcy od Studia Lain. Jeden tom, duuuuży format a rysunki takie że Conan nigdy takich nie miał.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: celtic w So, 07 Wrzesień 2019, 17:33:42
Czyli jeśli chcesz mieć jeden B&w komiks na półce to musisz kupić Armie Zdobywcy od Studia Lain. Jeden tom, duuuuży format a rysunki takie że Conan nigdy takich nie miał.
Śmiem twierdzić że rysunki Buscemy z Czarnego Kolosa i wielu innych historii o niebo lepsze.

Nie wiem czy było wcześniej, ale amerykany zaczynają wydawać europejskiego Conana.

https://www.bleedingcool.com/2018/03/12/new-conan-comics-by-jean-david-morvan-and-pierre-alary-look-great-in-any-language/
Ach jak chciałbym go zobaczyć w powiększonym formacie u nas.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Lewaczek w So, 07 Wrzesień 2019, 17:58:44
Nie wiem czy było wcześniej, ale amerykany zaczynają wydawać europejskiego Conana.

https://www.bleedingcool.com/2018/03/12/new-conan-comics-by-jean-david-morvan-and-pierre-alary-look-great-in-any-language/
Ach jak chciałbym go zobaczyć w powiększonym formacie u nas.
Nie będą wydawać, Marvel zablokował.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: celtic w So, 07 Wrzesień 2019, 18:17:50
Jak na razie preorder zbierają, tylko bez Conana w tytule

https://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/cimmerian/1/desc/5?url=cimmerian
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Śr, 18 Wrzesień 2019, 08:47:01
Ostatnimi czasy nie bardzo mam kiedy czytać kolekcje "Conana" i stąd niejako z automatu nabywam kolejne tomy i dodaje do reszty na ogół bez przeglądania. Dzisiejszy tom jednak przejrzałem i wprost urzekły mnie ilustracje z pierwszej z zamieszczonych opowieści ("Uczta jelenia"). Niby nic wielkiego, ot stara szkoła klasycznej, solidnej ilustracji. A jednak niektóre kadry w wykonaniu Gary'ego Kwapisza (szkic wstępny) i Geoffa Isherwooda (wykończenie) to istny majstersztyk. Ogólnie jest dobrze.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 19 Wrzesień 2019, 14:54:55
Jak na razie preorder zbierają, tylko bez Conana w tytule

https://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/cimmerian/1/desc/5?url=cimmerian
Było już o tym kilka stron wcześniej i w Wariantach. ;)

@Nawimar III - zgodzę się, aczkolwiek rysunki w pozostałych opowieściach są moim zdaniem jeszcze lepsze. :)

Ogólnie cieszy mnie powrót Conana do łask wydawców i czytelników. Gdyby jeszcze tak Egmontowi dobrze schodziły darkhorsy to może sięgnąłby po nowe serie (Barbarian i SSoC) z Marvela. Kurcze no... Może TK sypnie jakimś newsem o kontynuacji podczas MFKi. Jeśli ktoś będzie - proszę, zapytajcie o Conana. :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Szekak w Cz, 19 Wrzesień 2019, 15:11:15
Mozliwe, ze E wezmie sie jeszcze za Conana jak H skonczy wydawac swoja kolekcje.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Cz, 19 Wrzesień 2019, 15:20:32
Gazza - a jakże! Ernie Chan (jeszcze jeden przedstawiciel szkoły filipińskiej), który nakładał tusz w kolejnej historii tego tomu to moim zdaniem jeden z najlepszych plastyków, który dotąd pracował nad komiksowymi przygodami Conana. Aż się przypomina "Pełzające bóstwo" wydane przez AS-Editor.

Faktycznie w Łodzi trzeba będzie podpytać Wielkiego T. czy coś się ruszy w przyszłym roku. Jak się dopcham do mikrofonu to sobie nie odpuszczę. Mogliby się też "szarpnąć" na tę nową europejską wersję. Przeglądałem i jest ogólnie nieźle.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Wt, 15 Październik 2019, 20:44:53
Powiem wam, że opowieści o Conanie Gladiatorze a potem generale są mega. Dixon chyba wziął sobie motywy z powstania Spartacusa i włożył do Hyborii. I całkiem zgrabnie mu to wyszło i to lata przed filmem "Gladiator" i serialem "Spartacus" :) A jak odstawił Ragnara Lothbrooka to było genialne. :) Nemedia wzorowana na Imperium Rzymskim też mi się podoba. Szkoda tylko, że to tak średnio umiejscowione jest w latach życia Conana. Niby tu już ma trochę lat, a ciągle niby nie ma doświadczenia i nie wierzy w magię. A przecież powinien.

Dla mnie Kwapisz i Chan mogli by już to rysować do końca. Piękne rysunki. No i wreszcie ci co narzekali na brak ciągłości będą zadowoleni. Cały tom 46 i 47 to jedna ciągła opowieść podzielona na 6 rozdziałów. Świetnie się to czyta.

(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/73364217_435215393866629_6655235989054685184_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQlArfDobL0TcTemkFvHFtgXSgxUogOw47Vyk0l7sHErqPXLYWqTRM5E0-QgIgH978c1xuRCcE4lHJ9R1XWi8Pxe&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=2f81d516b7dbcadf16840732f4482162&oe=5E27B0D8)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/72668793_1342929475876528_3010071208847736832_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQn1ZE3lT__51wOZQ3__Uij07_oLxgotrBlyWEh0XZl31haIKj0vbNpAkIBj7VAUvdYxHbdFo5qYIM-uG3QV-7VY&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=6c6b2d53a53befec3a466e19d46eff03&oe=5E5F3F43)

Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Voitas w Cz, 17 Październik 2019, 09:18:18
Dobija mnie ta kolekcja. Nigdzie nie można jej fizycznie kupić. Wczoraj przez większość dnia nie było dodanego nowego numeru na stronie Empik, teraz widzę, że jest ale niedostępne. Masakra.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: laf w Cz, 17 Październik 2019, 09:28:48
Ostatnio kolekcja Conana powróciła do sklepu Gildii, można tam spróbować - https://www.gildia.pl/szukaj/seria/conan-barbarzynca
Poza tym sądzę, że w najbliższym czasie najnowszy tom znowu będzie dostępny na Empiku.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: SkandalistaLarryFlynt w Cz, 17 Październik 2019, 09:36:28
W Empiku to standard, dzisiaj lub jutro już powinna być normalnie dostępna nie ma się czym przejmować. Ciężko już kupić normalnie w kiosku bo nakład jest mniej więcej dostosowany do liczby odbiorców, przecież ta kolekcja też już powoli zmierza do końca, szanse że teraz wskoczy w nią nowy czytelnik są praktycznie zerowe.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 17 Październik 2019, 15:40:43
(...) ta kolekcja też już powoli zmierza do końca(...)
To fakt, ale z naciskiem na "powoli" - pozostało 27 tomów. :) Ponad rok jeszcze.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Voitas w Cz, 17 Październik 2019, 16:27:01
Pojawił się w empik.com
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 17 Październik 2019, 18:17:51
Jak zawsze polecam stronę wydawnictwa, tam archiwalia są. Albo prenumeratę, wtedy wysyłka jest za darmo.

https://kolekcja-hachette.pl/numery?c=23&sort=new
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 14 Listopad 2019, 10:08:21
2/3 kolekcji Barbarzyńcy za nami. Zostało ostatnich 25 tomów.

Ciekawe kiedy Egmont uraczy nas swoimi wydawnictwami...?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Pawelek w Cz, 14 Listopad 2019, 11:29:59
Ciekaw jestem jak sobie Egmont z tym Conanem poradzi bo Omnibusy od DH rozchodzą się trochę zawartością z Epicami od Marvela. Pewnie zdublują bo raptem 6 zeszytów się pokrywa.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Cz, 14 Listopad 2019, 11:41:47
TK mówił że trzeci to będzie ich składak a czwarty ma być już "oryginalny" z Marvela.

Czyli z DH już nie będzie  ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: NuoLab w Pt, 03 Styczeń 2020, 10:57:05
Hej kolekcjonerzy.
Skorzystałem z okazji i przerwałem kupowanie gdy na stronie ruchu nie pojawił się nr 48.
Teraz widzę, że na gildii jest dostępny komplet numerów 48-53 i staram się zwalczyć w sobie ducha komplecisty.
Powiedzcie mi czy powyżej 48 są jakieś "must have" dla których warto kontynuować czy odpuścić sobie resztę bo to co już mam jest w miarę reprezentatywne dla serii ?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pt, 03 Styczeń 2020, 11:02:44
Reprezentatywne zapewne jest ale na Twoim miejscu skłoniłbym się jednak do skompletowania całości.
Po odejściu Thomasa nowi scenarzyści potrzebowali nieco czasu na rozkręcenie się i jest dobrze. Wiele historii to kontynuacje wcześniejszych wątków, graficznie nadal bardzo wysoki poziom (zestawienie z czarno-białym Thorgalem (Libertago) jednak zwycięża Conan!) i genialne okładki Norema, Jusko i innych.
Połowę masz dawno za sobą więc grzechem byłoby nie dociągnąć ;) do końca.
Ja osobiście polecam.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Voitas w Pt, 03 Styczeń 2020, 11:19:15
Ja również polecam. Cały czas świetnie się to czyta.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Cz, 09 Styczeń 2020, 11:28:20
Gdyby ktoś miał ochotę przypomnieć sobie klimatyczną historie pt. "Blask szmaragdu" (trzeci epizod z "miniaturowej" edycji AS-Editoru) to jest ku temu okazja (choć pod tytułem "Szmaragdowa żądza") sięgając po najnowszy, 54 tom kolekcji "Conan Barbarzyńca".
 
(https://i.pinimg.com/originals/4f/bc/94/4fbc94f106871541e28bfa294e163e20.jpg)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 09 Styczeń 2020, 12:58:09
Ubiegłeś mnie tym wpisem. Kapitalna sprawa! Po tylu latach historia ponownie została wydana w Polsce. Tym razem w godnym formacie i jakości. Nie porównywałem jakości tłumaczenia (tytuł delikatnie inny) bo zeszycik AS-Editora mam w pudle jakimś w lochu, ale bardzo fajnie się to czyta i wspomina. W jednej historii Conan, Sonja, Valeria... A sam barbarzyńca z baby do baby... :)) Rysunki Kwapisza jak zawsze na propsie!
Okładkowy art Jusko w lakierowanej części okładki wygląda przepięknie!
Bardzo leży mi ta kolekcja! :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Martin Eden w Cz, 09 Styczeń 2020, 14:09:48
Tak w ogóle mam wrażenie, że dobór Conanów wtedy przez As-a był całkiem niezły, co sądzicie? Ktoś tam miał konkretny gust do selekcji tych wszystkich tytułów. A może ta osoba dalej działa w komiksowie?

Tłumaczenia zawsze sobie porównuję - dla Młyna czy pozostałych dotąd wydanych (do nr 51, bo prenumeruję), wydaje się być naprawdę spoko. W wydaniach AS strasznie kulawe liternictwo, ale tłumaczeniowo różnice wydają się zachodzić tylko w kwestii tego, jak ogólnie zmienił się nasz język.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 09 Styczeń 2020, 16:05:23
Dobór był zaiste niezły - przynajmniej dla młodego wtedy mnie i popytu, który wtedy panował. Aczkolwiek obawiam się, że mógł być po prostu przypadkowy. Nie sądzę by ktoś wtedy regularnie to sprowadzał do PL i tak uznał. "Młyn" wtedy mnie oczarował. Nie przetrwał próby czasu i dziś już aż tak jak wtedy nie zachwyca, ale to wciąż sympatyczna lektura.

Mam komplet tamtych wydań, ale jak już pisałem - zabunkrowałem gdzieś w piwnicy i nieszczególnie chce mi się tego szukać - raczej dobędę przy okazji przeprowadzki kiedyś. Zastanawiałem się nawet cz nie prościej będzie kupić sobie je raz jeszcze (są na allegro oferty) - ale nie widziałem nigdzie w zadowalającym stanie, a moje są na pewno w lepszym. Co do liternictwa - trudno się nie zgodzić. W tamtych czasach to było chałupnictwo. Ba, jak się sięgnie po różne krajowe wydania z późnych lat 90 czy początki XXI wieku - liternictwo było długo piętą achillesową naszych wydawców. Nawet dziś wiele wydań ma różne problemy z tą kwestią. Teksty w Conanie nie są raczej wyszukane zatem tłumaczenie nie powinno być wyrafinowane czy wymagające ale różne zmiany w języku wynikające z upływu lat wcale mnie nie dziwią.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Pt, 10 Styczeń 2020, 11:03:21
Również jestem zdania, że dobór tych niestety tylko pięciu mini-albumików był trafny. Ponad rok temu podesłałem kilka pytań redaktorowi prowadzącemu AS-Editor, w tym także o kryterium doboru "Conanów". Pechowo, pomimo dwukrotnego przypominania się, do tej pory nie znalazł czasu (choć chyba raczej chęci) by na nie odpisać. Mogę się tylko domyślać, że brał po prostu to co mu podsyłał tajemniczy "pośrednik" z Niemiec Zachodnich.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Cyber w Cz, 23 Styczeń 2020, 08:24:57
Do tej pory kupowałem Conan przez Empik.com, niestety Tomu 55 w ogóle nie ma. Pomóżcie! Z jakiego innego źródła mogę go zakupić?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 23 Styczeń 2020, 08:34:56
Pojawi się, spokojnie. Na gildii też będzie w swoim czasie.
Grafika na okładce #55 jest przefachowa!
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Cz, 23 Styczeń 2020, 09:58:15
Wczoraj w Empiku też nie dorwałem. Standardowo przy takich sytuacjach przeszedłem się do saloniku Inmedio i tam bez problemu nabyłem (były trzy egzemplarze).
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 23 Styczeń 2020, 10:05:15
W moim przydrożnym empiku nawet mimo późnej pory był na regale standardowy zestaw +/-10 egzemplarzy. Nawet wypakowujący je nożownik oszczędził partię tym razem i wszystkie były igła! :))
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Wt, 28 Styczeń 2020, 09:17:09
Na kwiecień bliżej mi nieznane wydawnictwo Ablaze zapowiedziało zdaje się swoją wersję "Czerwonych ćwieków".
"Robert E. Howard's Conan is brought to life uncensored!  Discover the true Conan, unrestrained, violent, and sexual.(...)".
Cytując legendarną czołówkę jednej z kultowych trójkowych audycji - "(...) Nie wiem co się za tym kryje. Co to jest? (...)".  ;)
RED NAILS #1:
(https://previewsworld.com/SiteImage/CatalogImage/STL151034?type=1)
(https://previewsworld.com/SiteImage/CatalogImage/STL151039?type=1)
(https://previewsworld.com/SiteImage/CatalogImage/STL151044?type=6)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Negaido w Wt, 28 Styczeń 2020, 18:59:40
Czytał już ktoś w oryginale te historie, które ma wydać Egmont? Warto to kupić? Dodam, że kolekcji Hachette nie czytałem, ale mam sentyment do tej postaci dzięki bajkom, jakie oglądałem za młodu.  ;D
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: celtic w Wt, 28 Styczeń 2020, 20:17:16
Na kwiecień bliżej mi nieznane wydawnictwo Ablaze zapowiedziało zdaje się swoją wersję "Czerwonych ćwieków".
"Robert E. Howard's Conan is brought to life uncensored!  Discover the true Conan, unrestrained, violent, and sexual.(...)".
Cytując legendarną czołówkę jednej z kultowych trójkowych audycji - "(...) Nie wiem co się za tym kryje. Co to jest? (...)".  ;)
RED NAILS #1:
(https://previewsworld.com/SiteImage/CatalogImage/STL151034?type=1)
(https://previewsworld.com/SiteImage/CatalogImage/STL151039?type=1)
(https://previewsworld.com/SiteImage/CatalogImage/STL151044?type=6)

Chyba kolejna próba wydania w USA europejskiego Conana. Rysownikiem jest Olivier Vatine, chyba ten od AQUABLUE
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: sum41 w Wt, 28 Styczeń 2020, 20:28:27
Niewiem co to ale arty zacne 😀
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Śr, 29 Styczeń 2020, 15:04:23
Do tej pory kupowałem Conan przez Empik.com, niestety Tomu 55 w ogóle nie ma. Pomóżcie! Z jakiego innego źródła mogę go zakupić?
W Gildii jako nowość pojawił się dopiero #53 tak więc jeszcze trochę jeśli jeszcze nie nabyłeś inną drogą. ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Voitas w Śr, 29 Styczeń 2020, 15:19:14
jest dostępny na empik.com
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: celtic w Śr, 29 Styczeń 2020, 17:41:25
Wszystko jasne.

https://www.glenat.com/bd/collections/conan-le-cimmerien
https://www.glenat.com/conan-le-cimmerien/conan-le-cimmerien-les-clous-rouges-9782344007624#block-views-liseuse-block

Niech ktoś w końcu wyda tego europejskiego Conana
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Arion Flux w Śr, 29 Styczeń 2020, 18:12:53
W Gildii jako nowość pojawił się dopiero #53 tak więc jeszcze trochę jeśli jeszcze nie nabyłeś inną drogą. ;)

ok boomer ;)

Conan #53 jako nowość wisi na Gildii od co najmniej 2 tygodni (moze nawet 3). Co, biorąc pod uwagę również to, ze ostatnim z SM na Gildii był #79 (Morales) i od tamtej pory nic Hachette sie tam nie ruszyło, źle to wróży.

Dlatego na miejscu kolegi zaczałbym sie rozglądać za brakującymi numerami gdzie indziej, poki nie jest za późno.   
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Cyber w Śr, 29 Styczeń 2020, 18:36:52
W Gildii jako nowość pojawił się dopiero #53 tak więc jeszcze trochę jeśli jeszcze nie nabyłeś inną drogą. ;)

Już mam swój egzemplarz. Zakupiłem przez Empik.com. Ale czym bliżej końca kolekcji, tym bardziej zżera mnie myśl, że któryś numer mi umknie.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Śr, 29 Styczeń 2020, 20:14:29
Spokojnie, nawet jeśli coś mimo wszystko umknie - pozostaje telefon do.....wydawnictwa i nabycie numeru archiwalnego. Na Gildii pojawiają się ale z niezrozumiałym opóźnieniem, Empik.com ma zawsze ale lekko po premierze „salonowej”. Chill man bo zaraz mi się ten niepokój udzieli, a jeszcze 10 miesięcy! 😉

ok boomer ;)
(https://media.giphy.com/media/26xBJE5bLVQu9H0oU/giphy.gif)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: MLeKrSk w Śr, 29 Styczeń 2020, 20:17:25
Dobry jest ten Conan co będzie Egmont wydawał? A z tymi Omnibusami to jak teraz będą wydawali? Tom trzeci to będzie składak, a czwarty ma być dopasowany do wydań Marvela, ale o jakie wydanie chodzi, bo rozumiem, że omniaków od Dark Horse już nie będzie? Tylko na innym wydaniu będa się wzorowali, tak?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Śr, 29 Styczeń 2020, 20:34:23
Tego z MARVELA mam w zeszytach, ale kto kupuje te zeszyty do czytania? 😉 Czekam na PL to poczytam.
Z darhorsowymi to raczej już kicha i nie będzie tak dobrze jak się zapowiadało... Zresztą - kto odgadnie myśli pana Tomka? 😉 Jan T by wiedział ale ostatnio nas nie odwiedza.... 😥
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Kadet w Śr, 29 Styczeń 2020, 20:41:36
Przecież Conan od DH będzie kontynuowany. Jak Marvel przejął prawa do Conana, to przejął też prawa do komiksów DH z Conanem, i teraz sam je wydaje (chyba w jakichś epikach). Więc teraz po dwóch omniakach Conana w formacie DH będzie trzeci "pośredni", trochę poskładany z różnych historii, żeby potem od czwartego mogli już iść wydaniami przygotowanymi od Marvela - ale to ciągle będą te komiksy, które pierwotnie wydał Dark Horse.

No i oprócz tego Egmont wyda też tego nowego Conana od Marvela, ale to będzie obok, nie zamiast.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: KubciO w Śr, 29 Styczeń 2020, 20:46:40
Kadet dobrze prawi. TK o tym mówił na MFKiG:


A teraz jeszcze informacja o omnibusach Conana z DH. Nie wiem, czy się nie skuszę. Niemniej fajnie, że będzie po polsku. :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Śr, 29 Styczeń 2020, 21:24:46
Jeśli tak to znaczy, ze na opak odebrałem słowa TK i byłem przekonany, ze to już koniec z DH.
Jednym słowem - super! Nadzieja wróciła! 😃

Edit: tak, sprawdziłem raz jeszcze ten fragment (35 minuta). Nie wiem jak tego nie wyłapałem wtedy. Będzie! Dzięki panowie! 😃👍👉
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: MLeKrSk w Śr, 29 Styczeń 2020, 22:07:24
No wiem, że będą kontynuowali te komiksy, które wydawał Dark Horse, chodziło mi o to na jakich wydaniach teraz będzie się wzorował Egmont? To chyba będzie to "Epic Collection"?

https://www.amazon.com/dp/B07MQXXLJV?searchxofy=true&ref_=dbs_s_aps_series_rwt

Jeżeli tak, to w sumie fajne są te wydania, bo zeszyty są poukładane według kolejności, a w wydaniach od Dark Horse skakali po zeszytach. Ciekawe czy i jak utrzymają szatę graficzną, bo loga Dark Horse na grzbiecie już raczej nie będzie.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Pawelek w Pt, 31 Styczeń 2020, 10:16:49
Czytał już ktoś w oryginale te historie, które ma wydać Egmont? Warto to kupić? Dodam, że kolekcji Hachette nie czytałem, ale mam sentyment do tej postaci dzięki bajkom, jakie oglądałem za młodu.  ;D
Wczoraj przeczytałem Savage Sword of Conan Vol. 1: The Cult of Koga Thun. Typowy akcyjniak. Coś pomiędzy Terminator Sector War a przygodami Vadera (Ch. Soule'a) z SWK tylko w anturażu fantasy. Conan jako niepohamowana siła, która ciągle prze przed siebie depcząc, miażdżąc i rozpłatując wszystko co mu stanie na drodze. Zwroty akcji są całkowicie przewidywalne, okrucieństwo uzasadnione. Na początku pojawia się jedna nieścisłość, która pod koniec jest "wytłumaczona". Od strony graficznej jest ok, styl moim zdaniem pasuje do otoczki fantasy i do fabuły. Nie wiem czy Egmont ma zamiar za to się wziąć, na razie zapowiedzieli tylko Conan the Barbarian i Age of Conan. Marvelowy format dla takich czytadeł jest moim zdaniem w sam raz - taki sam jak wychodzący u nas Star Wars Komiks, tyle że SWK jest chyba na grubszym papierze.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pt, 31 Styczeń 2020, 10:45:23
Egmont za SSoC bierze się w drugiej połowie roku.
Format będzie taki jak Marvel Now! czy DC Odrodzenie - miękka oprawa ze skrzydełkami i na grubszym (lepszym) papierze niż prasowe wydanie Star Wars Komiks. :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Pn, 10 Luty 2020, 11:41:29
Widzieliście już tę super-bzdurę?

(https://www.bleedingcool.com/wp-content/uploads/2020/01/conanbftsc2020001002_col.jpg)

Miniseria nosi tytuł "Conan: Battle For The Serpent Crown" i chodzi w niej o to, że:
Cytuj
Conan wanders the desert, and as he reaches the city, no Stygian temple nor Vendyhan fortress greets him. No, something far stranger: the lights of fabulous Las Vegas! Conan is far from home, and it’s time for him to tread the thrones of the Marvel Universe under his sandaled feet!

Nie jest to pierwszy tego typu pomysł Marvela. Poprzednie pochodzą z lat 1978 (What If Conan the Barbarian Walked the Earth Today?) i 1984 (What If Conan the Barbarian Were Stranded In The 20th Century?). Ten z 1978 wznowiono rok temu w serii "True Believers #1", drugi widziałem tylko na issuu (https://issuu.com/planetejoabn/docs/what_if_-_v1_-_043_-_conan_the_barb). O dziwo, scenarzystą pierwszego był sam Roy Thomas. Czego to ludzie dla kasy nie zrobią?

(https://forum.komikspec.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2F3.bp.blogspot.com%2F-A9kz2-tIbbE%2FVTV1Fsa6oSI%2FAAAAAAAAQdQ%2FmKj8QeMIDH8%2Fs1600%2Fconan1.jpg&hash=0d79a912ed8e819f65b61c6c381cfbc4)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pn, 10 Luty 2020, 15:13:45
Tak. Śledzę Conana. Przed tym była inna głupawka - Savage Avengers gdzie Conan wraz kilkoma współczesnymi herosami biegał z karabinami maszynowymi!  :(
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Pn, 10 Luty 2020, 15:37:27
Coś mi to przypomina...

Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: pawlis w Pn, 10 Luty 2020, 15:56:07
Mnie to się skojarzyło z Władcą Zwierząt 2 :)

Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: LordDisneyland w Pn, 10 Luty 2020, 22:35:01
...tja. Toście mi przypomnieli....kliknijcie sobie, to PimpConan będzie większy ;)

(https://i.redd.it/btse61vva3321.jpg)

Wracam do lektury ,,Miasta złodziei".
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 21 Luty 2020, 21:55:14
Wróciłem do ominiętego tomu 15, gdzie jest Skarb Tranicosa i Conan Wyzwoliciel. Ksiązki jeszcze pamiętam. Roy Thomas robił naprawdę dobre adaptacje. A John Buscema wspaniale to rysował.

Spoiler: PokażUkryj
(https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2019/11/M7wJOemLvwETWtVC.jpg)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pn, 24 Luty 2020, 11:43:33
Okładki (warianty) majowego #2 CIMMERIAN RED NAILS z wydawnictwa ABLAZE (Kendrick Lim; Meghan Hetrick; Natasha Alterici; Olivier Vatine; Fritz Casas):
(https://previewsworld.com/SiteImage/CatalogImage/STL153543?type=0) (https://previewsworld.com/SiteImage/CatalogImage/STL153544?type=0) (https://previewsworld.com/SiteImage/CatalogImage/STL153545?type=0) (https://previewsworld.com/SiteImage/CatalogImage/STL153546?type=0) (https://previewsworld.com/SiteImage/CatalogImage/STL153547?type=0)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: sum41 w Pn, 24 Luty 2020, 14:39:57
Kurde pierwsze 2 mega a i 4 ladna w starym stylu.

Thx Gazza.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: BosMan w Pn, 24 Luty 2020, 15:18:38
Fajne. Ostatnia to uklon w strone Powrotu Mrocznego Rycerza Millera?
A na pierwszej okladce Pania z Rogami za pomoca magii ( lub miecza) pozbawiono sutkow? :D
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pn, 24 Luty 2020, 15:28:10
Tak, to homage Millera. :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Pn, 24 Luty 2020, 15:38:09
Otwieram lodówkę, a tam warianty. Gazza, wrzucaj Ty je do wątku o wariantach, a nie gdzie popadnie, OK?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Pn, 24 Luty 2020, 16:35:50
Hola, hola; ale przecież te warianty są jak najbardziej w temacie tematu. Jest Conan? Jest. I o to chodzi.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Pn, 24 Luty 2020, 17:34:53
To może te dwa też powinny być tutaj?

Jak dla mnie to mega ubogo wygląda majowy „przeciek” Marvela. Pewnie coś jeszcze wypłynie w tzw. międzyczasie ale zdaje się portfel odpocznie trochę jak pojawi się preorder.
Dorzucam tylko
CONAN THE BARBARIAN #16 Cover by E.M. GIST
(https://img.purch.com/h/1400/aHR0cDovL3d3dy5uZXdzYXJhbWEuY29tL2ltYWdlcy9pLzAwMC8yNzYvMjYyL29yaWdpbmFsL0NPTkFOQkFSQjIwMTkwMTYuanBnPzE1ODIyMjU3NDc=)
oraz
Variant cover by Cary Nord
(https://img.purch.com/h/1400/aHR0cDovL3d3dy5uZXdzYXJhbWEuY29tL2ltYWdlcy9pLzAwMC8yNzYvMjYxL29yaWdpbmFsL0NPTkFOQkFSQjIwMTkwMTZfTm9yZF9WQVIuanBnPzE1ODIyMjU3NDU=)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pn, 24 Luty 2020, 19:03:38
Otwieram lodówkę, a tam warianty. Gazza, wrzucaj Ty je do wątku o wariantach, a nie gdzie popadnie, OK?
Wybacz, ale nie wrzucam wariantów gdzie popadnie. Zakładając temat o Conanie nie zawężałem jego profilu. Wspomniany wyżej #2 z Ablaze to swoista ciekawostka wydawnicza (w ubiegłym miesiącu było info o #1 - wtedy nie przeszkadzało rozumiem.) Jak słusznie zauważył @celtic - to "europejski" Conan, który właśnie doczekał się amerykańskiego zeszytowego wydania i z kronikarskiego obowiązku tu podrzuciłem info o preorderze na kolejny odcinek. Fakt, że towarzyszy mu kilka ciekawych wariantów nie czyni z tematu drugiego wątku o wariantach okładkowych.
Ale ok - be my guest - jeśli jeszcze ze 2 osoby też się na to poskarżą - zaniecham tego w przyszłości i będę publikował tylko okładkę regularną. Warianty (jeśli jakiekolwiek ciekawe będą - na Twoją prośbę - trafią do tematu o okładkach).
BTW: skoro tamten temat to "Nowe ciekawe warianty okładkowe" to może potraktuj te jako .... nieciekawe i nie będzie zgrzytu. ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Midar w Pn, 24 Luty 2020, 20:06:05
Otwieram lodówkę, a tam warianty. Gazza, wrzucaj Ty je do wątku o wariantach, a nie gdzie popadnie, OK?
Otwieram wątek o Conanie, a tam... awanturujący się Kapral. Cholera, wszędzie go pełno!
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Pn, 24 Luty 2020, 20:08:02
Wybacz, ale nie wrzucam wariantów gdzie popadnie. Zakładając temat o Conanie nie zawężałem jego profilu. Wspomniany wyżej #2 z Ablaze to swoista ciekawostka wydawnicza (w ubiegłym miesiącu było info o #1 - wtedy nie przeszkadzało rozumiem.) Jak słusznie zauważył @celtic - to "europejski" Conan, który właśnie doczekał się amerykańskiego zeszytowego wydania i z kronikarskiego obowiązku tu podrzuciłem info o preorderze na kolejny odcinek. Fakt, że towarzyszy mu kilka ciekawych wariantów nie czyni z tematu drugiego wątku o wariantach okładkowych.
Ale ok - be my guest - jeśli jeszcze ze 2 osoby też się na to poskarżą - zaniecham tego w przyszłości i będę publikował tylko okładkę regularną. Warianty (jeśli jakiekolwiek ciekawe będą - na Twoją prośbę - trafią do tematu o okładkach).
BTW: skoro tamten temat to "Nowe ciekawe warianty okładkowe" to może potraktuj te jako .... nieciekawe i nie będzie zgrzytu. ;)

TL;DR
A wystarczyło napisać  "sorki, walnąłem się".
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Pt, 28 Luty 2020, 13:52:53
Przeczytałem "Erę Conana: Belit" i szczerze pisząc jestem wręcz przerażany miałkością tego tytułu. Obraz nędzy, rozpaczy i warsztatowej amatorszczyzny. Scenariusz niby jakiś jest, ale w sumie to chyba jednak nie. Z warstwą plastyczną jest jeszcze gorzej. Nawet w zestawieniu z tym co Katarzyna "Kasia" Niemczyk pokazała w "Mockingbird". Blask i magia tytułowej Ery Conana w tym przypadku gdzieś się ulotniła. Nie mam pojęcia do kogo skierowany został ten produkt, ale jak dla mnie rzecz jest zwyczajnie niepotrzebna. Proponuję omijać szerokim łukiem. Liczę, że przynajmniej Aaron nie da ciała w "Życiu i śmierci...".
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pt, 28 Luty 2020, 14:07:57
A tak w ogóle to Aaron w swoim runie pisze autorskie fabuły, czy też jakieś adaptacje/wariacje opowiadań Howarda i spółki?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pt, 28 Luty 2020, 14:14:26
Raczej autorskie.

@Nawimar III - też byłem zaskoczony gdy Tomek zapowiedział ten tytuł w parze z Conanem. Może z uwagi na Niemczyk, może Marvel w ramach licencji to wcisnął? Liczę, że Valeria będzie lepsza. Chyba, że po słabych recenzjach i miałkiej sprzedaży Belit nie sięgną po blondynkę.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: parsom w Pt, 28 Luty 2020, 14:20:01
Liczę, że przynajmniej Aaron nie da ciała w "Życiu i śmierci...".

No własnie - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: pioma10 w Pt, 28 Luty 2020, 14:59:14
No własnie - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Wg mnie nie dał, może trochę poza końcówką historii (w Polsce w 2 tomie).
A Valeria niestety nie lepsza.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 28 Luty 2020, 15:42:33
Jeszcze nie mam tego tomu, ale Nawimar mnie trochę przygnębił. Zobaczymy jak ja to odbiorę. Mam za to nadzieje, że w takim razie ten trzeci tom Conana od Dark Horse będzie lepszy. Bo poprzednie dwa były niezłe. Choć może to nostalgia we mnie zadziałała, bo ciągle pamiętam jak w tym 2005 roku czytałem te przygody w Hyperboreii na miękko.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Pt, 28 Luty 2020, 15:49:25
Wybacz Bazyliszku sianie defetyzmu, ale sam liczyłem, że będzie dużo lepiej. Na pewno nie w wymiarze plastycznym bo rysowniczka tego przedsięwzięcia ogólnie mi nie podchodzi. Miałem jednak nadzieję, że scenarzystka coś z siebie wykrzesa. Niestety próba ujęcia Ery Hyborejskiej w formule miesięcznika "W.I.T.C.H." (a takie właśnie miałem skojarzenia podczas lektury tego zbiorku) nie powiodła się na całej linii.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 28 Luty 2020, 16:43:40
Sam jeszcze nie przeczytałem, więc się nie mogę wypowiedzieć. Powiem tylko, że WITCH lubiłem miały fajne te rysunki a kreskówka czołówkę. :) Ale to było z 12 lat temu, to może oddziecinniałem od tego czasu. :) Jak w końcu kupię i przeczytam ten 1 tom, przeczytam Belit, to będę mógł się wypowiedzieć sam co myślę o tej serii.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 28 Luty 2020, 20:49:57
Za to 56 tom jedynie słusznego Conana od Hachette jak zwykle na dobrym poziomie. Uczniowie Romity świetnie ilustrują "Czerwone Kamienie". Rzut z góry na twierdzę-labirynt jest zachwycający. Dobrze, ze dziś swoją paczkę z komiksami dostałem.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Śr, 18 Marzec 2020, 12:02:20
Zaczynam martwić się o dostępność dzisiejszego tomu kolekcji. Czy w ogóle trafi dziś do sprzedaży? Ktoś coś?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Pawel.M w Śr, 18 Marzec 2020, 12:14:18
Na stronie Empiku można zamawiać.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Voitas w Śr, 18 Marzec 2020, 12:15:29
Pamiętajcie, że Empik daje na 2 miesiące opcję Premium w gratisie :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: The Next One w Śr, 18 Marzec 2020, 13:08:04
Wszystkie kolekcje będą w sprzedaży według planu - plus w najbliższym czasie numery będą dostępne w sprzedaży przez 4 tygodnie.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: nori w Śr, 18 Marzec 2020, 16:41:43
Conan zaprawiony w boju i potrafiący usiekać najstraszliwsze bestie niestety w Empiku poległ z wirusem. Dostaw od początku tygodnia brak, więc i kolekcje nie trafiły...
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 18 Marzec 2020, 16:49:53
Problem jest, że Empiki w galeriach są zamknięte. I niektóre Kolportery też. W zwykłych kioskach Ruchu tego nie ma. W Gdańsku by można zajrzeć do Inmedio czy Relayów gdzie widziałem nowe tomy kolejnych Conanów. Ale tutaj w Lublinie nie mam tych saloników, więc gdybym kupował stacjonarnie, też bym miał problem.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: jotkwadrat w Śr, 18 Marzec 2020, 16:50:01
To by nawet był dobry tytuł "Conan i Korona Wirusa."
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: BosMan w Śr, 18 Marzec 2020, 17:04:19
Problem jest, że Empiki w galeriach są zamknięte. I niektóre Kolportery też. W zwykłych kioskach Ruchu tego nie ma.
Wiwat prenumerata! :D
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Pawelek w Śr, 18 Marzec 2020, 17:17:25
To by nawet był dobry tytuł "Conan i Korona Wirusa."
Lekka modyfikacja i nawet bym się nie zdziwił, że takie opowiadanie jest - "Conan i Korona Wiarusa" ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: nori w Cz, 19 Marzec 2020, 07:27:10
Conan jest w Ruchu, dostawa do punktów odbioru złotówkę.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nesumi w Cz, 26 Marzec 2020, 04:54:47
To by nawet był dobry tytuł "Conan i Korona Wirusa."

Czytałem wasze wynurzenia and i couldn't help miself:


                                          (https://i.ibb.co/n30SLHC/Untitled-Artwork.jpg) (https://ibb.co/n30SLHC)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Pawel.M w Cz, 26 Marzec 2020, 05:50:11
"A niech mnie"? Co to ma być - Zagłoba? Bo Conan by rzekł: "Na Kroma!"
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nesumi w Cz, 26 Marzec 2020, 18:12:16
To taki konglomerat: nieco ze Slaina, trochu z Conana, a i Wolverine pewnie odnalazłby w nim jakieś swoje korzenie...
A Conan to mógłby nawet rzec: Na Croma!
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Pawel.M w Cz, 26 Marzec 2020, 21:45:17
A Conan to mógłby nawet rzec: Na Croma!
A nie, u nas w tłumaczeniach było "Na Kroma" i "Na Croma" (nie było "Na Sroma") :D
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 27 Marzec 2020, 18:59:12
Przyszła mi paczka z Conanami - tom 59 ma świetną okładkę z gigantycznym pajączkiem. Czytał ktoś w wydaniu Amberu, część "Conan i Bóg Pająk"?

(https://a.allegroimg.com/s1024/0c7cac/300dfbe94e6c87d56b83cf57d303)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Pt, 27 Marzec 2020, 20:05:04
Czytałem. Nie jest to co prawda poziom tekstów Howarda ale w zestawieniu z resztą jego epigonów prezentowanych w "czarnej serii" uważam ten tom za jeden z najlepszych.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Śr, 01 Kwiecień 2020, 09:20:31
Conan jest w Ruchu, dostawa do punktów odbioru złotówkę.
Na stronie Ruchu ostatnim tomem jest 58. Czy 59 w ogóle się tam pojawił?

59 zakupiłem przez Empik.com - dostarczyli w kopercie bąbelkowej ale cudem chyba uniknął uszkodzeń.
Dziś mam znów dylemat bo dzisiejszy 60 jest dostępny tylko na empik.com ....
A Wy jak ogarniacie temat?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Voitas w Śr, 01 Kwiecień 2020, 09:40:20
empik.com
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: sum41 w Śr, 01 Kwiecień 2020, 09:46:58
Ja mam prenumerate kazda paczka do drzwi przez listonosza dostarczona :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: nori w Śr, 01 Kwiecień 2020, 10:12:52
Na stronie Ruchu ostatnim tomem jest 58. Czy 59 w ogóle się tam pojawił?

W Ruchu kupiłem właśnie tom 59, dotarł ekspresowo, zamówiłem w środę wieczorem, w piątek rano był do odbioru.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Śr, 01 Kwiecień 2020, 15:00:22
Ja z kolei, jak niemal zawsze, nabyłem w pobliskim saloniku Inmedio. Według miłej Pani za szybą żadnych perturbacji z tą formą dystrybucji na ten moment nie trzeba się obawiać.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: nori w Pt, 03 Kwiecień 2020, 07:10:54
Conan 60 jest w Ruchu.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pt, 03 Kwiecień 2020, 08:05:57
Z polecenia kolegi z forum nabyłem via allegro od sprawdzonego dostawcy ;) Dziś odbiorę z paczkomatu. :)
Dziękuję wszystkim za porady i pozdrawiam miłośników Barbarzyńcy!
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: nori w Cz, 16 Kwiecień 2020, 08:25:58
Jak coś, Conan 61 jest w ruchu, więc można bez problemu zamówic z odbiorem w punkcie (doliczają złotówkę). Niestety, chciałem dobrać sobie coś z Kolekcji Superbohaterów Marvela, ale tutaj w Ruchu panuje posucha...
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Midar w Cz, 16 Kwiecień 2020, 14:25:13
Tylko szkoda, że tym razem nie ma żadnego portfolio ani okładek zeszytów.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Motyl w Cz, 16 Kwiecień 2020, 15:30:36
Tylko szkoda, że tym razem nie ma żadnego portfolio ani okładek zeszytów.

Bo było dużo komiksu i w oryginale też nie ma dodatków. (The cover gallery will be reprinted in the next one).
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Midar w Cz, 16 Kwiecień 2020, 18:09:04
Bo było dużo komiksu i w oryginale też nie ma dodatków. (The cover gallery will be reprinted in the next one).
168 stron, wliczając stronę zapowiedzi. W tej kolekcji były tomy mające więcej stron. Ale, skoro w oryginale też tak było, to ok.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: sum41 w Cz, 16 Kwiecień 2020, 21:51:53
Tylko szkoda, że tym razem nie ma żadnego portfolio ani okładek zeszytów.

Wycieli okladki przeciez kazda z nich to male cudenko, wczesniej tego nie robili, przy koncu zaczeli zlewac klientow?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: weiter w Nd, 03 Maj 2020, 21:23:39
Nie chcę być złym prorokiem, ale następny numer kolekcji Hachette z przygodami Conana, może być ostatnim na dłuższy czas w Polsce.
Ten numer, 63 w kolekcji, ukazał się we Francji jakoś drugiego marca i na dzień dzisiejszy był to ostatni numer jaki się tam ukazał.
Pewnie stało się tak za sprawą szalejącego we francji i na świecie koronawirusa.
Zobaczymy kiedy kolekcja u nich ruszy, jeśli wogóle.
Dobrze chociaż, że cały napis mamy na grzbiecie, nawet bez grafiki z prawej strony, całkiem dobrze to wygląda.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: roble w Nd, 03 Maj 2020, 21:33:32
weiter,
ta panorama i napis wygladaja ..FATALNIE..
zawartość miodzio żeby niebylo że conana krytykuje.. :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Nd, 03 Maj 2020, 21:47:32
Nie chcę być złym prorokiem
Tylko siejesz niepotrzebne zamieszanie. Myślisz że dostajemy materiały po tym jak u nich wyjdzie dany numer? :) U nas wszystkie kolekcję będą wychodzić normalnie. Info pewne jak 2 ostatnie tomy SBM :)

edit: SBM (i pewnie inne kolekcje Hachette) też im się zatrzymało w tym samym czasie.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Nd, 10 Maj 2020, 19:11:53
Znalazłem te wydania Marvela z których Egmont będzie kontynuował DH i jest to Conan Chronicles Epic Collection.

Więc u nas tak to powinno dalej wyglądać:

Tom 03: Conan 18, 26-28, 35-36, 39-40, 47-50
               Conan the Cimmerian 0-7

Tom 04: Conan the Cimmerian 8-25

Tom 05: Conan: Road of Kings 1-12
               Conan the Barbarian 1-6

Tom 06: Conan the Barbarian 7-25

Dalej jeszcze nie wiadomo ale zostało materiału na 2 tomy: Conan the Avenger 1-25 i Conan the Slayer 1-12.

Akurat ten trzeci wyjdzie jak się skończy Kolekcja Hachette :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Nd, 10 Maj 2020, 19:44:05
Zobaczymy na ile pary starczy Egmontowi, gdy jesienią skończy się Kolekcja SSoC. Jestem za wydaniem tego wszystkiego a potem po sięgnięcie po np. Króla Conana. Barbarzyńcy nigdy za wiele.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: 79ers w Nd, 10 Maj 2020, 21:40:05
A co było nie tak z układem Conan Omnibus  czyli formułą tomów 1,2 , że reorganizacja?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Nd, 10 Maj 2020, 21:45:47
Dark Horse nie miał wszystkiego w przeciwieństwie do Marvela.

3 pierwsze z Marvela mają taką zawartość:

01: Conan 0, 1–19
02: Conan 20–39
03: Conan 40–50, Conan the Cimmerian 0–7 (i tu Egmont pominął zeszyty 41-46 które już u nas wyszły i dołożył te pominięte wcześniej przez DH)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: 79ers w Nd, 10 Maj 2020, 21:48:09
Rozumiem, zatem duży plus i dziękuję za "lepsze" wydanie
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Wt, 12 Maj 2020, 19:22:44
Niedługo zakończy się Kolekcja SSoC z wszystkimi 235 numerami z tej serii. Nie obraziłbym się, gdyby ktoś wydał również 275 zeszytów kolorowej, klasycznej serii Conan The Barberian. Albo/i King Conan - to w końcu tylko 55 numerów. To są rzeczy, które też bym chciał przeczytać z Conanem. Zwłaszcza, że w Barberianie też siedział John Buscema.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: asx76 w Wt, 12 Maj 2020, 21:20:18
Jak ktoś, to tylko Egmont. Dociągnie Dark Horse'a, a następnie przeleci Marvela ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: nori w Cz, 14 Maj 2020, 07:04:06
Najnowszy Conan z kolekcji jest dostępny na Ruchu, ale uwaga, niespodzianka. Dostawa do punktu odbioru nie kosztuje już złotówki, ale 6 złotych. Podobno otwarli empiki?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: sum41 w Cz, 14 Maj 2020, 07:56:35
Czy kolejnym tomie tez niema okladek?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Voitas w Cz, 14 Maj 2020, 11:01:46
W 62 były okładki, również zaległe z 61 numeru.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: sum41 w Cz, 14 Maj 2020, 15:20:36
WOW to sie chwali takie podejscie nie to co Egmont w d..pie to ma i tnie na potege...
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Cz, 14 Maj 2020, 15:24:20
Gdzie teraz tną na potęgę?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Martin Eden w Cz, 14 Maj 2020, 15:26:19
Na potęgę posępnego czerepu.

A tak serio, to o tych okładkach we wstępie pisali, że będą później. Czytajcie wstępy!
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: BosMan w Cz, 14 Maj 2020, 15:27:57
WOW to sie chwali takie podejscie nie to co Egmont w d..pie to ma i tnie na potege...
Uwazaj, bo Bazyl cie zaraz dolaczy do swojego klubu ;) (bo chwalisz Hachette, a krytykujesz Egmont)  :) :) :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Midar w Cz, 14 Maj 2020, 16:16:27
W 62 były okładki, również zaległe z 61 numeru.
W 63 też są okładki i zapowiedź kolejnego. Tylko taki chudziutki ten tomik.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 14 Maj 2020, 19:58:37
Znalazłem filmiki z prezentacją amerykańskiego omniaka Savage Sword of Conan. W takim grubasie zamieszczono magazyny w całości. 16 numerów i specjal. Fajna rzecz - można popatrzeć na komiksy i materiały jakie były oprócz komiksów z Conanem w tym piśmie.Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Nd, 07 Czerwiec 2020, 15:09:15
Ktoś kupował po więcej niż jednym egzemplarzu Conana, żeby zanieść wszystkie tomy do introligatora i złozyć sobie w kilkunastu tomach chronologicznie? :)
A bardziej realnie - jest gdzieś na necie chronologiczna lista wszystkich historii z Savage Sword of Conan, czy będę sam musiał ją robić?

74x40 zł = 2960 zł. Ehhh - portfel boli ale serce się raduje.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: SIXXTBONE w Nd, 07 Czerwiec 2020, 20:48:30
Kupuje wszystkie obecnie wychodzące omniaki z Conanem tj. The Savage Sword of Conan i Conan The Barbarian, Marvel prawdopodobnie wyda wszystko po ok 12 Omnibusów każdy. Ale chętnie skorzystałbym, o ile w ogóle istnieje taka możliwość, z pomocy introligatora i wszystkie tomy wydawanego u nas w formie kolekcji Conana przerobił na omnibusy. Kto wie, kto wie...
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Nd, 07 Czerwiec 2020, 21:20:37
@UP
DO IT!

Jak tylko zrobisz, koniecznie wrzuć zdjęcia. A i te oryginalne omniaki angielskie mógłbyś wrzucić. Ciekawy temat. Jeśli czytałeś i porównywałeś, to napisz która seria jest lepsza czy też są na podobnym poziomie.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: SIXXTBONE w Nd, 07 Czerwiec 2020, 21:31:41
@UP
DO IT!

Jak tylko zrobisz, koniecznie wrzuć zdjęcia. A i te oryginalne omniaki angielskie mógłbyś wrzucić. Ciekawy temat. Jeśli czytałeś i porównywałeś, to napisz która seria jest lepsza czy też są na podobnym poziomie.

O Panie, kiedy na to czas znaleźć? Dziecko, budowa domu itd. Póki co zostaje "kolekcjonowanie" i rosnąca kupka wstydu. Niestety.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pn, 08 Czerwiec 2020, 08:13:11
(...) A i te oryginalne omniaki angielskie mógłbyś wrzucić. Ciekawy temat. (...)
Każdy z tych omnibusów masz solidnie zaprezentowany na yt przecież.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: SIXXTBONE w Pn, 08 Czerwiec 2020, 16:43:21
Każdy z tych omnibusów masz solidnie zaprezentowany na yt przecież.

Dokładnie. Chyba 2 najlepsze kanały na YT w tym temacie:

Near Mint Condition i Gem Mint Collectibles. Przy czym ten pierwszy merytorycznie o klase lepszy od  tego pierwszego.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: KubciO w Pn, 08 Czerwiec 2020, 19:24:37
Dokładnie. Chyba 2 najlepsze kanały na YT w tym temacie:

Near Mint Condition i Gem Mint Collectibles. Przy czym ten pierwszy merytorycznie o klase lepszy od  tego pierwszego.
Pierwszy lepszy od drugiego. ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: SIXXTBONE w Pn, 08 Czerwiec 2020, 21:21:18
Pierwszy lepszy od drugiego. ;)

Oczywiście. Uncanny Omar (Near Mint) lepszy od Steve'a (Gem Mint) :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Śr, 10 Czerwiec 2020, 20:55:52
Jak tam z dorwaniem dzisiejszego tomu kolekcji? W moim tradycyjnym punkcie dystrybucji, gdzie nie było z tym dotąd problemu dziś takowy nastąpił (albumu nie dowieziono). Ktoś z Koleżeństwa miał dziś więcej szczęścia?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Voitas w Śr, 10 Czerwiec 2020, 21:15:15
Empik.com
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: KubciO w Śr, 10 Czerwiec 2020, 21:21:15
Oczywiście. Uncanny Omar (Near Mint) lepszy od Steve'a (Gem Mint) :)
Ale obydwu przyjemnie mi się ogląda/słucha. ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Midar w Śr, 10 Czerwiec 2020, 21:41:43
Jak tam z dorwaniem dzisiejszego tomu kolekcji? W moim tradycyjnym punkcie dystrybucji, gdzie nie było z tym dotąd problemu dziś takowy nastąpił (albumu nie dowieziono). Ktoś z Koleżeństwa miał dziś więcej szczęścia?
Dokładnie tak samo. W punkcie, który obstawiam od dwudziestu numerów, dziś pierwszy raz nie otrzymali.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 11 Czerwiec 2020, 00:34:16
Ja tradycyjnie via Allegro dziś nabyłem.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Pn, 15 Czerwiec 2020, 14:07:34
Dziękuję za uspokojenie serca skołatanego. Nabyłem w końcu w sobotę w Łodzi, a dalej to się będę martwił za półtora tygodnia.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Nd, 28 Czerwiec 2020, 14:41:29
Ja się cieszę, że na początku lat 90-tych do Savage Sword of Conan wrócili Roy Thomas i John Buscema. I w ten sposób ponownie z Eddiem Chanem sformował się Dream Team i długie opowieści, złączone ze sobą fabularnie. Przecież teraz przynajmniej od 61 tomu Kolekcji mamy jeden ciąg fabularny. I to jest super.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: sum41 w Nd, 28 Czerwiec 2020, 17:01:17
Ile bedzie tomow?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Nd, 28 Czerwiec 2020, 17:02:32
75.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Śr, 08 Lipiec 2020, 17:12:59
Dzisiejsza odsłona kolekcji to wyjątkowa gratka z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na ekspresyjną, wyróżniającą się warstwę plastyczną. Duża w tym zasługa odpowiedzialnego za nałożenie tuszu na szkice Johna Buscemy E. R. Cruza. Po drugie w jednym tomie zawarto pełną adaptację w moim przekonaniu jednej z najbardziej udanych powieści epigonów Howarda, tj. "Conan i bóg pająk" L. Spraque de Campa. Dzięki temu po ten album spokojnie mogą sięgnąć osoby także nie gromadzące tej kolekcji, a które na zasadzie tzw. odskoczni miałyby ochotę jednorazowo zapoznać się z komiksową emanacją Ery Hyborejskiej. A już za dwa tygodnie adaptacja kolejnej powieści post-howardiańskiej, tj. "Conan i bogowie gór". Dodam, że jest to kontynuacja klasycznego opowiadania "Czerwone ćwieki".
 
(https://i.pinimg.com/originals/06/9f/53/069f537777d1ab7b636718d473edb2d4.jpg)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 08 Lipiec 2020, 17:40:22
w jednym tomie zawarto pełną adaptację w moim przekonaniu jednej z najbardziej udanych powieści epigonów Howarda, tj. "Conan i bóg pająk" L. Spraque de Campa. Dzięki temu po ten album spokojnie mogą sięgnąć osoby także nie gromadzące tej kolekcji

Eeeee, a są tu takie osoby? Mamy już numer 67, Kolekcja zaraz się kończy, więc najwyższy czas się zapoznać, jeśli jeszcze ktoś tego nie zrobił. Moim zdaniem jest to najlepsza seria komiksowa obecnie wychodząca w Polsce.

(https://a.allegroimg.com/s1024/0c5540/595ad2cf4fc9bf8ae1cf5166a090)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w Cz, 09 Lipiec 2020, 02:51:57
Cytuj
Eeeee, a są tu takie osoby?
Są.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 09 Lipiec 2020, 08:29:31
@UP
To się proszę zapoznać. Naprawdę polecam. Dobra lektura dla fanów dobrych scenariuszy i rysunków komiksowych. Jeśli ktoś lubi komiksy jako takie, to to jest wartościowy przykład tej sztuki.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Chmielu w Pt, 10 Lipiec 2020, 09:21:44
Pytałem już o to kiedyś na forum gildii, ale odpowiedzi nie wyczerpały moich wątpliwości. Mianowicie czy ktoś z Was kojarzy scenę z któregoś komiksów z Conanem (Marvel - lata '80/'90), w której bohater (bodajże na łodzi) rozmawia z gościem o twarzy ze skórą uformowaną w wir. Tak to zapamiętałem ;) - w każdym razie, z niemieckiej edycji, która przez chwilę była w moich rękach.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pt, 10 Lipiec 2020, 10:08:29
Ja nie kojarzę, ale jeśli gdzieś się natknę to dam Tobie znać. :)
Uprzedzam tylko, że z "starych" Conanów zbieram kolekcję (Savage Sword of Conan) i nie za bardzo mam dostęp do Conan the Barbarian, która ukazywała się "równolegle".
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Chmielu w Pt, 10 Lipiec 2020, 10:49:19
Z góry dzięki :). Komiks miałem w łapach trzydzieści lat temu i za cholerę nie jestem w stanie ustalić ani serii, ani numeru zeszytu. A że siła nostalgii jest konkretna to chciałbym to kiedyś wreszcie przeczytać, skoro na trzynastoletnim chłopaku zrobiła ta scena (kadr) takie wrażenie ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pn, 20 Lipiec 2020, 15:36:15
Tom 59 jest bardzo dobry. Jest historia z prawdziwym Bogiem Pająkiem ze świetnymi rysunkami, dobrą fabułą i żarcikami w środku. Potem mamy Conan - Karate Kid, gdzie uczy aż trzech uczniów. Czyta się to świetnie. I na koniec niezła opowieść o walce z szalonym Inkwizytorem. Plus ta okładka z pająkiem całego albumu.Polecam gorąco.

(https://ecsmedia.pl/c/conan-barbarzynca-b-iext58588094.jpg)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Wt, 21 Lipiec 2020, 14:52:34
Od tomu 61 zaczyna się prawdziwa saga przygód Conana. Czyli porzucono odcinkowość i fragmentaryczność na którą było trochę narzekań. Roy Thomas wrócił do magazynu, razem z Johnem Buscemą i to jest naprawdę wspaniała fabuła, którą świetnie się czyta. Jedyne moje zastrzeżenie co do pierwszych dwóch części - Thomas motyw Thulsy Dooma praktycznie powtarza z opowiadania "Groza spoza Czasu" z poprzedniego numeru. Ale - dostajemy też skrót fabularny losów Conana - od Venarium, aż do jego obecnych 35 lat. Duży plus, jeśli ktoś się pogubił. Zaś tom 62 ma fajną okładkę, ala Szczęki. :) Niektóre okładki były mocno szpetne, ale jest też sporo bardzo fajnych.

(https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/files/evl9bzjehhr7-PL/image;s=1000x700)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 22 Lipiec 2020, 12:35:50
Praca Thomasa od 61 jest wspaniała. Zmienił końcówkę serii na taką typową telenowelę bohaterską, którą ja osobiście lubię. Wydarzenia się dzieją tuż przy sobie i jedno wynika z drugiego. Dostaliśmy prequel "Skarbu Tranicosa" i prawdziwą, krok po kroku budowaną drogę Conana do zdobycia korony. Jestem ciekawy ile jeszcze takich rozdziałów Thomas zdołał zmieścić do 235 numeru SSoC. Plus genialne prace duetu Buscema i Chan. Ten drugi nie ważne czy wykańczał Kwapisza, czy Buscemę - jego Conan i tak zawsze będzie wyglądał dla mnie jak Punisher z "Puerto Dulce". :) Jak sam rysował to używał za dużo czarnego koloru. Ale jako tuszownik/wykańczacz jest świetny.

Hi hi hi. To jest naprawdę zabawne. Gdy Conana łapią jacyś jego wrogowie w niewolę, to przeważnie jest wśród nich jakaś królowa, księżniczka, dama dworu, albo nawet niewolnica, która pożąda go od pierwszego spojrzenia, a potem gdy się do niego zbliża, to go uwalnia, albo daje mu okazję do ucieczki. Tak było na Yamatai, tak się dzieje w Zabheli w tomie 65. No Roy Thomas mógłby wymyślić jakiś inny motyw, bo jak go spotykam co kilka numerów, to się nudne te scenariusze zaczynają robić. Dobrze, że w "kosie i Mieczu" są chociaż dobre dymki.

(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/109971048_2760140010928542_414584254393467816_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=cSbil7DEqDAAX_waDkq&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=f04770f413ca7238781bbf15a45d6843&oe=5F3F2BC9)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/110090642_2907039902757622_4667705527924626861_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=fchywKTpYlwAX8rWjMD&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=9f59240c63978a5f873c797ca0c2dc91&oe=5F3D8815)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/109953716_374153873564895_5488254355574997831_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=XKbjeEhLVNQAX81eWMC&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=ad4c1ce7917ac61b44cf244eaebeaec1&oe=5F3F9633)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/109038614_588004315231325_1487397279721946131_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=HLHwhp4xBjMAX-R9bRo&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=dd0b3c1d0e6d6d79a401456e084fa4d8&oe=5F3CE603)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/110151860_289052439194359_1434162066803763554_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=ZLzovroO0LQAX_XLI5d&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=31b4bd4507edf991a0c27e0ea43af94b&oe=5F3F6B04)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/110087555_353579156017541_829487844630109678_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=jlYhRNNay4oAX8pHK8D&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=1c3ccd45fa629889ca577c98c87fbc7a&oe=5F3DC2B0)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/109967669_659429274655341_3990307107017507322_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=35AIiWezpJsAX8LsJL4&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=c4e6478770533051e03da7dae2a5df00&oe=5F3F88D0)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/110254343_3295064517224939_6304710302464171470_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=crwML7f-6aQAX-gNfW1&_nc_oc=AQncId2LHfKylX-rpCyCIQFstbFGp1eNWs993GRTCYz-WcKzKIlQXGxRlBIfkzdWc0A&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=1430657e6b71f7e16070fd0196eb833c&oe=5F3D6E4E)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 22 Lipiec 2020, 15:18:18
Poza tym jak zwykle Conan jest seksistą i nosił blackface, zanim to było modne. :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 22 Lipiec 2020, 19:14:40
Tom 66 jest naprawdę super. Piękna kulminacja zmagań z magami Czarnego Kręgu i demonem Imhotepem. Jeśli ktoś nie jest jeszcze przekonany do Conana, to gorąco polecam przeczytanie tomów 65-66. Ta historia powinna zmienić jego zdanie. Chociaż najlepiej czytać przynajmniej od 61 tomu, gdzie wszystko leci po kolei.

(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/110117925_280021613071752_6772504598701419585_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=CJXxjtUO2WIAX8mzQ8-&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=40396caae30482f6f755a81c21df9ceb&oe=5F3C3965)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/110168896_289471415498044_8603835800486229191_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=sW8ogKe9zdYAX-NQIUn&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=1a31bba75518e9b6c1b91b8ee200bc48&oe=5F3F9206)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/109835705_414405082825058_9065413653426678726_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=j3xC5jHnfQ4AX8H6v-s&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=e47aeaec7afc6902cf4e10c27b4f836a&oe=5F3C5775)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/110109727_795205924738825_2241642863505858373_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=av9U2k5qVzYAX_hZ_Wy&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=68e0fd4a27ebf60e2d7a440f780058a3&oe=5F3D3E58)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/110156941_3228790467142295_187256694427557667_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=Di4Jg7VAa3IAX9V7xg6&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=949e751a8c828881b091b60100bc760f&oe=5F3D525F)
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/110182704_335525294125545_2577324787653223771_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=4z-lyCC6Qo8AX_654cI&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=e25fe67190e9857a1389c4139d66674b&oe=5F3C0E3F)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Motyl w Śr, 22 Lipiec 2020, 21:37:07
Masz Bazyl, abyś nie był osamotniony we wrzucaniu kawałków z Barabarzyńcy ;)

(https://images90.fotosik.pl/399/576798d3333f1087.jpg)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 22 Lipiec 2020, 21:48:17
Może w piątek mi paczka przyjdzie, to sobie jeszcze doczytam 67 i 68 tom. Ale Thomas wymiata. Najpierw świetnie adaptował dostępny materiał Howarda i inne książki, potem wspaniale uzupełniał luki między książkami, jak tutaj ze Skarbem Tranicosa. Teraz się będę wreszcie brał, za te trzy cienkie Egmonty co mam.

A rysunki w tej serii to mistrzostwo świata. Brak koloru może być naprawdę piękny.

Szkoda, ze tak Kolekcja słabiej się sprzedaje i przedłużenia nie będzie. Poczytałbym ten oryginalny materiał Marvela jeszcze trochę. Dark Horse ma mniejszą moc.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Brzon w Cz, 23 Lipiec 2020, 15:42:01
To teraz pytanie do fanów panoramy :) Na jakim tomie skończył się napis "Conan" na panoramie, tj. od którego tomu zaczęła się grafika z Conanem i piękną niewiastą?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 23 Lipiec 2020, 17:07:28
@UP

Na 60-tym.

(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/s2048x2048/83370061_269925530891404_4899349149003070621_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=C7zv0hOOzskAX-W7fFq&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=7&oh=86ecc37437732ff3a09ec6704e9a6517&oe=5F3D514A)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Midar w Cz, 23 Lipiec 2020, 17:41:18
Ale kobieca nóżka ciągnie się już od 58.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: eferce w Cz, 23 Lipiec 2020, 18:11:20
Można końcówkę nóżki maznąć czerwonym lakierem na 60tym tomie. Ucięta kończyna widowiskowo zakończy panoramę pozostając przy tym w klimacie.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Midar w Cz, 23 Lipiec 2020, 18:48:11
Ale jedne z najlepszych tomów to 67-68.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 23 Lipiec 2020, 18:52:21
Od 61 tomu jest świetnie. Można też zakończyć na 59 tomie, ale po pierwsze to jest nierówna liczba, po drugie będzie brakować czerwonej ramki literki N. Też zauważyłem tą nóżkę, ale z nią trzeba się pogodzić, jeśli chce się przerwać zbieranie, albo zamalować ją na czarno-żółto. ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pt, 24 Lipiec 2020, 08:30:52
W październiku przedruk wydanego pierwotnie w 1986 r. HANDBOOK OF THE CONAN UNIVERSE # 1:
(https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/jv6bQQJQPN64KAZhWUQSyX-650-80.jpg.webp)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 24 Lipiec 2020, 09:18:31
Ten pierwszy tom egmontowy "Życie i Śmierć Conana", jest taki se. Oderwane fragmenty przygód po jednym zeszycie rzucają nas to tu, to tam. Jakieś nowe wymysły, dosłownie uje-muje-dzikie węże na Pograniczu Piktów czy walki w jamach w Zamorze, chociaż wtedy 17-letni Conan tylko kradł, a nie walczył. Prawie nie pokazane są walki. Bo jest scena jak pojawia się przeciwnik, jeden kadr jak Conan zamachuje się mieczem, a następny to jest już po walce, jak pokonał wszystkich. Suabo.

A jeszcze co do panoramy - trochę szkoda, że zamiast napisu nie dali jakiejś porządnej grafiki, z pola bitwy, albo walki z potworem. Na takie coś patrzyłoby się przyjemniej.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Szekak w Pt, 24 Lipiec 2020, 09:32:11
Szkoda, ze tak Kolekcja słabiej się sprzedaje i przedłużenia nie będzie. Poczytałbym ten oryginalny materiał Marvela jeszcze trochę. Dark Horse ma mniejszą moc.
A to już pewne? Bo mi ostatnio babka powiedziała, że jest możliwość przedłużenia, ale w sumie wszystkie kolekcje zaczynają się słabo sprzedawać więc pewnie tylko tak mówi, a już decyzja o nieprzedłużaniu zapadła...
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 24 Lipiec 2020, 10:09:09
@Motyl tu kiedyś pisał, że Conan nie osiąga poziomów sprzedaży jak WKKM i SBM. No szkoda, ale co mogę więcej zrobić, jak tu sporo ludzi nie kupuje tej perełki, a co dopiero reszta Polski? Tyle dobrego że Hachette nie urywa w połowie tylko dzielnie wyda do obiecanego 75 tomu.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: jotkwadrat w Pt, 24 Lipiec 2020, 10:17:01
Ja tam się cieszę, że wreszcie się skończy. Żeby nie było - seria ma wysoki poziom i świetne rysunki, ale ile można? Te wszystkie historie są na jedno kopyto.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 24 Lipiec 2020, 10:37:26
Można by dorzucić 55 numerów King Conan. To bym dalej chciał. Poza tym Roy Thomas trochę zmienił formę magazynu, gdy wrócił do niego w 1991 roku. Jest jeszcze lepiej.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pt, 24 Lipiec 2020, 11:59:15
Swego czasu zastanawiało mnie czy wydawca pociągnie temat i zaserwuje też Conan The Barbarian ....

Paradoksalnie cieszy mnie zbliżający się finał ale mimo wszystko wolałbym skompletować całość klasycznego Conana. Właściwie to całość Conana ever ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 24 Lipiec 2020, 16:17:12
Niestety, za mało ludzi kupuje i kolejnego przedłużenia jak WKKM nie będzie. Sam żałuję mocno. Jak kupiłem 235 zeszytów SSoC, to dałbym radę jeszcze z 270 Conan Barberian. Może jeśli Conan sprzeda się Egmontowi, to by machnęli omniak? Ehh. Dziś mi przyszła paczka, mam 68 numerów, zostało te 7 do końca.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: maxim1987 w Pt, 24 Lipiec 2020, 19:44:51
Jak kupiłem 235 zeszytów SSoC, to dałbym radę jeszcze z 270 Conan Barberian.
Conan Barberian... Nawet znalazłem
https://www.deviantart.com/mrbit3/art/Conan-the-Barber-227755098
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w So, 25 Lipiec 2020, 22:25:38
Czytam sobie tą Belit i łapie się za głowę. Co ten Marvel wymyśla za głupoty w tych swoich nowych Conanach? Stygijczycy nie składali Sethowi ofiar z węży. Przecież węże tam były święte jak krowy w Indiach. I pełzały sobie swobodnie po całej Stygii. Zniekształcanie nazw geograficznych też mi się nie podoba. Powinny być Asgalun i Luxor. Ehhh, się odechciewa czytać takie bzdury.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Nd, 26 Lipiec 2020, 09:22:02
Moja recenzja 67 tomu.

https://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2020/07/conan-i-bog-pajak-tom-67.html
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: michał81 w Nd, 26 Lipiec 2020, 12:51:32
Wszystkim fanom Conana polecam sięgnąć po Head Loppera. Coś cudownego. Świetny komiks przygodowo fantasy z dużo lepszymi historiami od Marvela.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Nd, 26 Lipiec 2020, 20:56:52
W 68 tomie są dwa opowiadania. Lepsze ale krótsze jest o tym jak wyznawcy Bela atakują Korynthię i Conan musi ich powstrzymać. Drugie dłuższe dzieje się po Czerwonych Ćwiekach. Niestety w nim Conan i Valeria muszą się użerać z dzikimi plemionami. Nie jest to aż tak fascynujące jak ostatnie przygody na Wyspach Baracha. Poza tym Conan rysowany przez Rafaela Kayanana w ogóle mi się nie podoba.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Wt, 18 Sierpień 2020, 15:06:32
Mi tam Windsor-Smith niezbyt podszedł w SSoC. Zrobił blondaska z Conana i  jego rysunki w "Córce Lodowego Olbrzyma" mi się w ogóle nie podobały.

O nie, jego prace w Conanie też są genialne  :)

Mamy inne zdanie. Jestem na nie w stosunku do "Córki Lodowego Olbrzyma". Ale nie pamiętam, nie widziałem jego prac w serii "Conan Barbarian". Może tam, z kolorowymi, czarnymi włosami, lepiej się spisywał.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: BosMan w Wt, 18 Sierpień 2020, 15:20:57
Czytalem " Essential Conan" od Mandragory (sa tam pierwsze numery " Conana Barbarzyncy" z rysunkami Windsor- Smitha) i rysunkowo byl swietny ( pomimo braku koloru).
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Wt, 18 Sierpień 2020, 15:27:21
Dziś żałuję, że nie mam tego i jeszcze kilku Essentiali. A teraz drogo na Allegro i się niezbyt opłaca kupić.

https://allegro.pl/oferta/conan-essential-tom-1-9602138365
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: maxim1987 w Wt, 18 Sierpień 2020, 16:12:23
Dziś żałuję, że nie mam tego i jeszcze kilku Essentiali. A teraz drogo na Allegro i się niezbyt opłaca kupić.

https://allegro.pl/oferta/conan-essential-tom-1-9602138365
Tego akurat nie masz co żałować. Bardzo słaba jakość wydania
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Wt, 18 Sierpień 2020, 16:19:03
Mam tylko Punishera i jestem zadowolony przez te 14 lat.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: michał81 w Pn, 24 Sierpień 2020, 11:17:59
A rudy Conan rzeczywiście istniał. Stworzył go w książkach Karl Wagner i nazwał Kane'm. Czytałem "Pajęczynę utkaną z ciemności" jeszcze w liceum.
To, że jedno i drugie to są klimaty fantasy to nie znaczy, że ci bohaterowie są jednakowi. Różnią się bardzo. Kane jest nieśmiertelny. W porównaniu do Conana jest nie tylko wojownikiem, ale też i czarnoksiężnikiem. I część jego przygód dzieje się we współczesności jak właśnie w Berserkerze. Sporo czerpie z biblijnego Kaina. Więc jeszcze raz Kane to nie rudy Conana jak sugerujesz. 
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Pawel.M w Pn, 24 Sierpień 2020, 15:13:51
To, że jedno i drugie to są klimaty fantasy to nie znaczy, że ci bohaterowie są jednakowi. Różnią się bardzo. Kane jest nieśmiertelny. W porównaniu do Conana jest nie tylko wojownikiem, ale też i czarnoksiężnikiem. I część jego przygód dzieje się we współczesności jak właśnie w Berserkerze. Sporo czerpie z biblijnego Kaina. Więc jeszcze raz Kane to nie rudy Conana jak sugerujesz.
Rzekłbym, że podstawową różnicą jest to, że Conan jest bohaterem (z zasady występuje po stronie "dobra", nawet jeśli sam nie jest autorytetem moralnym), a Kane - antybohaterem (występuje po swojej własnej stronie, a na "dobro" i "zło" ma wywalone). Kane pojawia się też w innych dziełach Wagnera, niestety, niewydanych po polsku, których akcja toczy się współcześnie - w jednym z opowiadań jest narkotykowym dilerem, w innym niezbyt moralnym potentatem wydawniczym.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: michał81 w Pn, 24 Sierpień 2020, 16:23:38
Conan jest bohaterem
polemizowałbym z tym, czy we wszystkich opowiadaniach i adaptacjach tak jest
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pn, 24 Sierpień 2020, 18:16:53
Trochę nie ten wątek, ale przychylam się, że Conan nie jest taki krystaliczny. To właśnie Cymeryjczyk jawi się głównie jako ktoś kto „występuje po własnej stronie”. Przynajmniej tyle bije z Savage sword of Conan. 🙂
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Pawel.M w Pn, 24 Sierpień 2020, 18:21:19
Przynajmniej tyle bije z Savage sword of Conan.
Wybacz, ale dla mnie znaczenie mają tylko dzieła Howarda, ewentualnie Cartera i de Campa, a komiksy w ogóle są poza kanonem.

Jak będziesz oceniał Sherlocka Holmesa, to też na podstawie dzieł Arthura Conan Doyle, a nie komiksów ze scenariuszami Sylvaina Cordurié.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Arion Flux w Wt, 25 Sierpień 2020, 11:39:20
Rzekłbym, że podstawową różnicą jest to, że Conan jest bohaterem (z zasady występuje po stronie "dobra", nawet jeśli sam nie jest autorytetem moralnym), a Kane - antybohaterem (występuje po swojej własnej stronie, a na "dobro" i "zło" ma wywalone). Kane pojawia się też w innych dziełach Wagnera, niestety, niewydanych po polsku, których akcja toczy się współcześnie - w jednym z opowiadań jest narkotykowym dilerem, w innym niezbyt moralnym potentatem wydawniczym.
Generalnie zgadzam się z Twoim postrzeganiem Conana, o ile to "dobro" będziemy utożsamiać z dobrem samego Conana. Innymi słowy, Conan ZAWSZE staje po stronie dobra, pod warunkiem, że uważa, iż zrobi mu to dobrze. A zatem walczy ze złem, jeśli to zło go atakuje; ratuje laski z opersji, jeśli laska wzbudza w nim pożądanie; i ogólnie siecze mieczem na lewo i prawo dla samej radości walki, przy czym w ogolnym rozrachunku tak się szczesliwie moralnie sklada dla Conana, że mozemy go nazwać bohaterem a nie antyboheterem, bo z rozpłatanymi łbami padają odpowiednio czesto ci źli (ale za sprawa decyzja tworcy, a nie wyboru samego Conana). Ale nie zapominajmy również, że Conan to m.in. również złodziej oraz pirat, który z Belit zapewne wypatroszył wielu niewinnych, oczywiscie zawsze w imię dobra, w tym przypadku dobra swojego trzosa.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Wt, 25 Sierpień 2020, 11:59:08
Wybacz, ale dla mnie znaczenie mają tylko dzieła Howarda, ewentualnie Cartera i de Campa, a komiksy w ogóle są poza kanonem.

Jak będziesz oceniał Sherlocka Holmesa, to też na podstawie dzieł Arthura Conan Doyle, a nie komiksów ze scenariuszami Sylvaina Cordurié.
Nie ma sprawy. ;)
Jak dla mnie z kolei niektóre postaci w toku dziejów twórczo-wydawniczych wymykają się ścisłemu kanonizowaniu przez pryzmat "first appearance". Prozę Howarda mam za sobą i choć minęło od tamtych zachwytów ponad 30 lat przysiągłbym, że jego (Cymeryjczyka) wizerunek i kręgosłup moralny są dość spójne z wspomnianą przeze mnie komiksową inkarnacją w SSoC. I tak (tu i tam) Conan jest hedonistą którego dobre uczynki wynikają niejako "przypadkiem" jako głównie efekt uboczny zaspokajania własnych (nierzadko cielesnych) potrzeb. Etos Conana Barbarzyńcy moim zdaniem nie różni się w poszczególnych dziedzinach popkultury i zdecydowanie nie odbiega od tych raptem kilku tekstów R.E.Howarda.

Nawet nie zamierzam dyskutować co jest, a co nie - kanoniczne.

Nie znam komiksów o Holmesie, ale z znanych mi tekstów Doyle'a i kilku ekranizacji jego prozy również postać arcydetektywa jest dość spójna by móc pokusić się o ocenę postaci przez pryzmat szerszego wachlarza środków wyrazu.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof_Kuryłło w Wt, 25 Sierpień 2020, 12:09:17
Etos Conana Barbarzyńcy moim zdaniem nie różni się w poszczególnych dziedzinach popkultury i zdecydowanie nie odbiega od tych raptem kilku tekstów R.E.Howarda.

Nie mogę się zgodzić - w popkulturze pokutuje obraz Conana jako przytępego osiłka który ma problem z wyrażaniem swoich myśli, co zawdzięczamy w głównej mierze filmom z Arnoldem (notabene - uwielbiam je). W oryginalnych powieściach bohater był zabijaką, ale sprytnym, zaradnym i z kompasem moralnym o którym wspominasz wcześniej.

O komiksach się nie wypowiem, przeczytałbym, ale już mam wystarczająco serii w które wskoczyłem i które wypadałoby dokończyć kupować.

Nawiasem mówiąc, przegenialną parodią Conana jest Cohen Barbarzyńca z uniwersum Pratchetta.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Arion Flux w Wt, 25 Sierpień 2020, 13:11:38
A mógłbys podać jakiś przykład tego "kompasu moralnego" Conana, o którym piszesz? Bo ja mam przed oczami taką oto scene z pewnego (niedokonczonego) opowiadania Howarda, która moim zdaniem znamionuje Conana sposob "bycia-w-swiecie" Howarda":

Conan przeczesuje pole pełne trupów po skonczonej bitwie, by ograbiać zwłoki ze inkrustowanych sztyletów, etc., i jest mocno wkurzony, bo wyglada na to, ze wszystkie trupy juz zostały przez kogos ograbione, gdy on lezal nieprzytomny w wyniku zadanej rany w udo. Nagle słyszy jakis jęk, który napełnia go radością, bo daje mu nadzieje na to, ze jednak moze znajdzie cos kosztownego przy ciągle żywym ciele. Niestety znajduje tylko poranioną laske. Zatem mocno zawiedziony unosi miecz zeby ją dobić. I tu nagle wkracza Howard, który zatrzymuje w ostatniej chwili miecz Conana i powoduje, że Conan unosi laskę z pola walki.

Dlatego wydaje mi się, że Conan, choć niewatpliwie sprytny, zaradny, a nawet darzący na swój sposob szacunkiem sztukę i artystów (ale nie ze wzgledu na sama sztukę, tylko z pragmatycznych, bo sztuka przetrwa znacznie dluzej niz trwa zycie ludzkie), jesli chodzi o moralność pozostaje marionetką w rekach Howarda. To, że nie jest postrzegany przez czytelnika jako antybohater, nie wynika z podejmowanych przez Conana decyzji, tylko z decyzji samego Howarda, ktory stawia swojego zabijakę w odpowiednich kontekstach sytuacyjnych.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Pawel.M w Wt, 25 Sierpień 2020, 13:14:08
Owszem Kuki, Conan bywał złodziejem, np. w opowiadaniu ze słoniem w tytule (Wieża słonia, chyba) chciał okraść złego czarnoksiężnika, a finalnie bodajże czarnoksiężnika ubił i uwolnił jego jeńca. Więc nawet jako złodziej był tym dobrym. Pewnie blisko mu do Janosika.

Nie kojarzę opowiadania, o którym piszesz w ostatnim poście - coś z tytułu? Pytam nieprzypadkowo, bo po śmierci Howarda niektóre jego opowiadania nieconanowskie przerobiono na conanowskie prostym sposobem: zamieniając imię głównego bohatera i nazwy geograficzne. "Conan" z tych opowiadań nie musi być spójny z klasycznym.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Arion Flux w Wt, 25 Sierpień 2020, 13:37:30
Owszem Kuki, Conan bywał złodziejem, np. w opowiadaniu ze słoniem w tytule (Wieża słonia, chyba) chciał okraść złego czarnoksiężnika, a finalnie bodajże czarnoksiężnika ubił i uwolnił jego jeńca. Więc nawet jako złodziej był tym dobrym. Pewnie blisko mu do Janosika.
Świetne opowiadanie: "Wieża słonia", ale nie do konca jest tak, jak napisales. Otoz Conan zmierza ograbić czarnoksiężnika żeby się wzbogacic (oraz sie sprawdzic, bo nikomu to sie jeszcze nie udalo), a nie dlatego, ze czarnoksieznik jest zly. W wiezy spotyka słoniowatego ufoludka (swoja drogą nowatorski pomysl jak na wczesne heroic fantasy!), którego czarnoksieznik wiezi i torturuje, by czerpac z niego moc. Sloniowaty ufoludek prosi Conana, żeby go dobił (tzn. ufoludka) i nastepnie zaniosl pewien jajowaty klejnot do komanty czarnoksieznika. Conan zabija ufoludka, ufoludek przelewa sie do klejnotu i nastepnie po przeniesieniu klejnotu do czarnoksieznika niszczy czarnoksieznika i w ogole cala wieze. Conan ucieka. Choc pewne ludzkie odruchy Conana sa tutaj zauważalne (litość), to jednak imo daleko mu do Janosika.
Cytuj
Nie kojarzę opowiadania, o którym piszesz w ostatnim poście - coś z tytułu? Pytam nieprzypadkowo, bo po śmierci Howarda niektóre jego opowiadania nieconanowskie przerobiono na conanowskie prostym sposobem: zamieniając imię głównego bohatera i nazwy geograficzne. "Conan" z tych opowiadań nie musi być spójny z klasycznym.
Wlasnie sprawdzilem i jest to niedokonczony fragment opowiadania Howarda "bez tytułu". Mozna je znalezc w rebisowskim "Conan i Pradawni Bogowie" na str. 579. We wstepie do tego rebisowskiego wydania, ktore jest tlumaczeniem zbioru "The coming of Conan the Cimmerian" , zarzekają się, ze wszystko to Howardowskie oryginaly, a dodatki tłumaczone sa nawet z błedami, ktore Howard popelnil, wlaczajac w to literowki.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Wt, 25 Sierpień 2020, 14:43:59
Conan nigdy Janosikiem nie był, bo większość skarbów zabierał dla siebie. Ale zdarzyło mu się od czasu do czasu obdarować jakąś laskę złotem, bo wiedział, że sam może je zdobyć następnym razem. Nie zabijał bezbronnych, kobiet, dzieci, starców. Jak napadał na karawany, to zwykle zabijał tylko tych co się bronili, a kupców co się poddali puszczał wolno. Podobnie jak był piratem - jeśli nie musiał, nie wyrzynał wszystkich, tylko dawał im odpłynąć po ograbieniu ładowni. A jak został królem to już był altruistą na całego. Robił co mógł by jego poddanym żyło się lepiej. Gdyby był skończonym hedonistą, to zachowywałby się jak Numidydes i gromadził skarby wyłącznie dla siebie, a tak nie było. W ogóle widać ewolucję postaci przez te 25 lat przygód, od Wieży Słonia, po tron Aquiloni. Najpierw egoistyczny, ale dość moralny zabijaka, staje się rozważnym człowiekiem, który myśli już na szerszą skalę, niż tylko kogoś okraść dla jego skarbów.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Pawel.M w Wt, 25 Sierpień 2020, 15:19:18
Conana nazwałem Janosikiem, bo okradał złych bogaczy i złych magów, ewentualnie grobowce, wymarłe miasta. Owszem, jego intencje nie zawsze są "dobre", ale ostatecznie zawsze okazuje się, że służył dobrej stronie.

Kuki
Wieża słonia to rzeczywiście bardzo dobre heroic fantasy. I czytałem jako jedno z pierwszych (bodajże w 1984 r. Fantastyka puściła dwa opowiadania z Conanem - właśnie Wieżę, a drugie było Cartera i de Campa).

Ale moje ulubione z Conanem to to z akcją w podziemnym mieście i dwoma walczącymj klanami - chyba tytuł był Czerwone ćwieki.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Dzidek w Wt, 25 Sierpień 2020, 16:01:20
Ale moje ulubione z Conanem to to z akcją w podziemnym mieście i dwoma walczącymj klanami - chyba tytuł był Czerwone ćwieki.
Tak, to "Czerwone ćwieki", gdzie u boku Conana pojawiła się Valeria. Zarazem to ostatni Conan Howarda. Też uwielbiam to opowiadanie (choć akcji ze smokiem mogłoby dla mnie w nim nie być).
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Arion Flux w Wt, 25 Sierpień 2020, 18:16:29
Conan [...] Nie zabijał bezbronnych, kobiet, dzieci, starców. Jak napadał na karawany, to zwykle zabijał tylko tych co się bronili, a kupców co się poddali puszczał wolno. Podobnie jak był piratem - jeśli nie musiał, nie wyrzynał wszystkich, tylko dawał im odpłynąć po ograbieniu ładowni.

Podczas lektury tych słow poczułem się jakbym czytał opis Matki Teresy z Kalkuty albo jakieś inne wyjątki z żywotów świętych. 

Niniejszym udowodniłeś wiec, że się myliłem, i Conan rzeczywiscie był gościem do rany przyłóż, a jego wielkie miąchy wzięły się po prostu z nieustannego dzwigania ogromnego kompasu moralnego. 
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Śr, 26 Sierpień 2020, 07:09:34
Niniejszym udowodniłeś wiec, że się myliłem, i Conan rzeczywiscie był gościem do rany przyłóż, a jego wielkie miąchy wzięły się po prostu z nieustannego dzwigania ogromnego kompasu moralnego.

Sugerujesz, że każdy kulturysta jest bandytą?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Dzidek w Śr, 26 Sierpień 2020, 10:12:28
Sugerujesz, że każdy kulturysta jest bandytą?
A nie jest? ;) Wszak każdy pijak to złodziej ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: jotkwadrat w Śr, 26 Sierpień 2020, 13:50:04
Podczas lektury tych słow poczułem się jakbym czytał opis Matki Teresy z Kalkuty albo jakieś inne wyjątki z żywotów świętych. 


Właśnie wyobraziłem sobie matkę Teresę z Kalkuty napadającą na karawany i zabijającą broniących się  :o
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Arion Flux w Śr, 26 Sierpień 2020, 15:19:42
Gdyby istniał rodzaj roślin zbudowanych z żelaza, wówczas nazywałyby się one Ironia.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Cz, 27 Sierpień 2020, 01:19:10
Wlasnie sprawdzilem i jest to niedokonczony fragment opowiadania Howarda "bez tytułu". Mozna je znalezc w rebisowskim "Conan i Pradawni Bogowie" na str. 579. We wstepie do tego rebisowskiego wydania, ktore jest tlumaczeniem zbioru "The coming of Conan the Cimmerian" , zarzekają się, ze wszystko to Howardowskie oryginaly, a dodatki tłumaczone sa nawet z błedami, ktore Howard popelnil, wlaczajac w to literowki.
Mocno przypomina to pierwowzór "Córki lodowego olbrzyma" apropos komiksu - pierwsza historia w pierwszym albumie i ponoć pierwsze opowiadanie w chronologii prozy Howarda, które jawnie ukazuje próbę gwałtu. Co prawda bohater widział to jako altruistyczną próbę pomocy w niesprzyjających warunkach klimatycznych... Co do polemiki nad aspektami opisującymi postać, nie wystarczy określenie "barbarian"???
 
Też uwielbiam to opowiadanie (choć akcji ze smokiem mogłoby dla mnie w nim nie być).
Żeby to był smok, to pół biedy, ale wykorzystano tam wizerunek stegozaura, który nijak nie pasował do klimatów fantasy, o ewolucji nie wspominając.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: LordDisneyland w Cz, 27 Sierpień 2020, 04:53:38
Niniejszym udowodniłeś wiec, że się myliłem, i Conan rzeczywiscie był gościem do rany przyłóż, a jego wielkie miąchy wzięły się po prostu z nieustannego dzwigania ogromnego kompasu moralnego. 


Kompas jak kompas, ale za quasiwolontariat przy żarnach ma u mnie plus.

(https://www.lulu-berlu.com/upload/image/conan-the-barbarian---world-s-greatest-heroes-action-figure---figures-toy-co-p-image-313145-grande.jpg)@Jigsaw- stegozaur pasuje do wszystkiego, nawet do dowodzonej przez człowieka radzieckiego wyprawy chrononautów ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 27 Sierpień 2020, 07:43:35
I to jest figurka!!!!!  ;D  Biere!  ::)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Pt, 28 Sierpień 2020, 02:29:33
@Jigsaw- stegozaur pasuje do wszystkiego, nawet do dowodzonej przez człowieka radzieckiego wyprawy chrononautów ;)
No nie wiem, najpopularniejszym dinozaurem w kulturze zwykł był raczej T-rex, ewentualnie velociraptory (mniejsze teropody). Typowe uniwersum Marvela to nie jest, więc wątpię, żeby zabłąkał się z Savage Landu.
No i może wyjaśnij, do czego nawiązujesz, bo nie kojarzę?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 28 Sierpień 2020, 06:31:11
Jeśli Conan zabił jednego tyranozaura na pustyni turańskiej wcześniej, potem zabił pterodaktyla w Koth, no to w Czarnych Królestwach już zabrakło tych gadów i został mu stegozaur. Teraz już wiemy co naprawdę zabiło ostatnie, ostatnie dinozaury.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Pawel.M w Pt, 28 Sierpień 2020, 10:44:19
Żeby to był smok, to pół biedy, ale wykorzystano tam wizerunek stegozaura, który nijak nie pasował do klimatów fantasy, o ewolucji nie wspominając.
Właśnie bardzo pasuje do heroic fantasy z pierwszej połowy XX wieku. To jest czas opowieści o zaginionych cywilizacjach i potworach, które cudem przeżyły wielkie wymierania. W takiej fantasy właśnie bajkowy smok byłby nie na miejscu. Ówczesna fantasy pełną garścią czerpała z Arthura Conan Doyle (Świat zaginiony), H. Ridera Haggarda (cykl o Allanie Quatermainie - z Kopalnie króla Salomona na czele), a nawet Juliusa Verne (Podróż do wnętrza Ziemi). Do tego oczywiście dochodziły zaginione lądy - Atlantyda, Mu, Lemuria, Agharta + wpływ okultystów pokroju Bławatskiej.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: LordDisneyland w Pt, 28 Sierpień 2020, 23:44:14

No i może wyjaśnij, do czego nawiązujesz, bo nie kojarzę?

Do jednego z najwspanialszych komiksów mojego dzieciństwa -

(https://www.esensja.pl/obrazki/ilustracje/131886_relax_10_29_570.jpg)

"Phrach" 8)
,,Najdłuższa podróż" Rosińskiego, Siwanowicza i Sawickiego [dwaj ostatni pod pseudonimem Rian Asars] ukazywała się od 1977 w Relaksie :) Jest w pierwszym tomie antologii, jakby co ;)

PS
Do tego, o czym pisze Pawel.M , dodałbym fascynację tysięcy ludzi tzw. "Wojną o kości" -
https://en.wikipedia.org/wiki/Bone_Wars
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Pawel.M w Pn, 31 Sierpień 2020, 19:46:01
To coś pod temat:
Tak mnie na wspominki wzięło, więc będzie o dziwacznych Conanach poprzedzone historią Cymeryjczyka w Polsce oraz krótką wycieczką na zachód, wschód i południe. Znaczy, o dziwnych Conanach będzie w części drugiej, bo dopadł mnie dziś słowotok i za dużo nasmarałem:

Conan z Mizerii (1) (https://seczytam.blogspot.com/2020/08/conan-z-mizerii-1.html)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Cz, 03 Wrzesień 2020, 14:45:20
PS
Do tego, o czym pisze Pawel.M , dodałbym fascynację tysięcy ludzi tzw. "Wojną o kości" -
https://en.wikipedia.org/wiki/Bone_Wars
No cóż, zabolał kogoś dzisiejszy stan wiedzy do wydźwięku używania kontekstu prehistorycznych zwierząt w dawnych publikacjach popkulturowych.
 "Wojna o Kości" to nie tylko czysta rywalizacja naukowa, ale też obalanie kolejnych dogmatów religijnych, które tak skrupulatnie głosił Kościół i udowadnianie teorii darwinizmu.
 Nagorsze co, to świadome niszczenie ów dowodów, które tyle przed nami bezpowrotnie skryło.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Cz, 03 Wrzesień 2020, 20:44:47
Jigsaw: "(...) ale też obalanie kolejnych dogmatów religijnych, które tak skrupulatnie głosił Kościół i udowadnianie teorii darwinizmu".
 
Chciałoby się rzec: "Śmiech na sali w pustym rzędzie", ale to oczywiście temat na inny temat i zdecydowanie bardziej rozległy. 

Wracając jednak do zagadnienia zasadniczego cieszy mnie, że na ostatniej prostej do finału kolekcji (tj. na kartach wczorajszego, 71 tomu) przytrafił się gościnny występ Solomona Kane'a. Liczyłem jednak na więcej tego typu wstawek; zwłaszcza z udziałem Kulla, których w oryginalnym "The Savage Sword of Conan" było całkiem sporo. Szkoda.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Kadet w Cz, 03 Wrzesień 2020, 23:32:15
Cóż, nie jestem ekspertem w dziedzinie nauk biologicznych, ale z tego, co mi wiadomo, Kościół katolicki nie miał aż tak dużego problemu z ewolucją, jak Kościoły protestanckie i anglikańskie, które przez rygorystyczne podejście do zasady sola Scriptura trzymały się literalnej interpretacji słów Biblii.

Wracając do tematu: ciekawe, czy Hachette planuje zastąpić czymś kolekcję Conana. W ich francuskim portfolio nie ma chyba żadnego cyklu o zbliżonej tematyce... najbliżej może taka kolekcja (https://www.bedetheque.com/serie-68275-BD-Rahan-La-Collection-Hachette.html), ale to chyba bez porównania mniej znane od "Conana", szczególnie na naszym rynku, i wygląda bardziej na coś w klimatach Tarzana. Jednak też na niektórych okładkach są dinozaury :)

Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 04 Wrzesień 2020, 06:58:28
@NawimarIII
Podobno gdyby przedłużono Conana, to do kolejnych tomów miały wejść pominięte historie właśnie o Kullu. Ale niestety ludzie za mało kupowali, to przedłużenia nie będzie. :(
A czy będzie jakieś zastępstwo i kolejna dobra kolekcja komiksowa od Hachette, to będziemy musieli pewnie minimum do przyszłego roku poczekać. Teraz weszły Kolekcje modelowe i dla dzieci. Piszcie na profil fb, tylko grzecznie poproszę. Bez chamstwa.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: michał81 w Pt, 04 Wrzesień 2020, 07:15:15
Nie będzie przedłużenia kolekcji, ale Kull będzie na zakończenie.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Pt, 04 Wrzesień 2020, 09:31:51
Jednak nie będzie Kulla bo tom 71 to Savage Sword of Conan 219-222 więc zostanie jeszcze na te 4 tomy 223–235.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: NuoLab w Pt, 04 Wrzesień 2020, 09:49:11

Wracając do tematu: ciekawe, czy Hachette planuje zastąpić czymś kolekcję Conana. W ich francuskim portfolio nie ma chyba żadnego cyklu o zbliżonej tematyce... najbliżej może taka kolekcja (https://www.bedetheque.com/serie-68275-BD-Rahan-La-Collection-Hachette.html), ale to chyba bez porównania mniej znane od "Conana", szczególnie na naszym rynku, i wygląda bardziej na coś w klimatach Tarzana. Jednak też na niektórych okładkach są dinozaury :)Najbliższa stylem rysunków to by było to:

(https://1.bp.blogspot.com/-1ZUNMVV6i-E/V2GuuxJEyRI/AAAAAAAA5lY/LEbeODe9_BUuaeGAUo3PozeLkxOlNztyACLcB/s1600/1-1.jpg)

(https://4.bp.blogspot.com/-d8GoICOHKWk/V2GvAE2S9NI/AAAAAAAA5lk/yzy6fTolbBA6-dhHkBiBTm3enDnJRZ7bgCLcB/s1600/1-10.jpg)

Tylko nie ma takiej kolekcji.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: LordDisneyland w Pn, 07 Wrzesień 2020, 06:45:04
Fajna kreska, nie znałem tego rysownika wcześniej.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pt, 18 Wrzesień 2020, 00:11:22
Końcowe odliczanie - jeszcze tylko trzy tomy...
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Motyl w Pt, 18 Wrzesień 2020, 08:24:52
Końcowe odliczanie - jeszcze tylko trzy tomy...

No smuteczek, ostatni tom poszedł do walidacji jakiś tydzień temu. Przygoda z Conanem skończona :(
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pt, 18 Wrzesień 2020, 08:29:10
73 zł w budżecie więcej na inne rzeczy - jak znalazł na przełom listopada i grudnia :D

Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Szekak w Pt, 18 Wrzesień 2020, 08:51:57
@NawimarIII
Podobno gdyby przedłużono Conana, to do kolejnych tomów miały wejść pominięte historie właśnie o Kullu. Ale niestety ludzie za mało kupowali, to przedłużenia nie będzie. :(
To nie dlatego, ze ludzie malo kupowali nie przedluzyli, tp Egmont zablokowal licencje.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Pt, 25 Wrzesień 2020, 02:11:57
A mi tam te Conany w ogóle nie robią, wolałem prozę, ale jak widzę coś takiego, to ślinka mi leci:

(https://i.annihil.us/u/prod/marvel/i/mg/6/b0/5cc1fd2459745/clean.jpg)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Hans w Pt, 25 Wrzesień 2020, 19:03:56
Właśnie zastanawiałem się nad zakupem tych Avengersow.
Wyszło kilka zeszytów, a fajny dobór postaci mocno trafia w moje gusta. Chyba w weekend zamówię.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: R3wolw3rowi3c w Śr, 30 Wrzesień 2020, 22:28:54
We Francji podobno przedłużają kolekcję do 115 nr. Ma być w nim Conan z Dark Horse'a.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Cz, 01 Październik 2020, 09:55:34
Skąd to info?

Całe Dark Horse się zmieści w tych 40 tomach i będzie tego więcej niż w tych grubaskach od Egmont bo będzie też prawdopodobnie King Conan i inne.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: ramirez82 w Cz, 01 Październik 2020, 09:59:41
Z Francji 8)

A swoją droga, bo nie jestem zorientowany, w kolekcji były te Conany, co TM-Semic je wydawał? Bo o ile pamiętam, była to inna seria?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Cz, 01 Październik 2020, 10:29:21
W TM-Semic były zeszyte z tej serii https://marvel.fandom.com/wiki/Conan_the_Barbarian_Vol_1

Dowiedziałem się więcej o francuskim przedłużeniu i takie info podaje ich BOK :) Przedłużenie ma zawierać Conana z Dark Horse 2003-2016 czyli wychodzi na to że będą to 23 tomy (albo ze 2/3 więcej jak będzie z tymi zeszytami co pominięto) więc reszta to będzie King Conan i mini serie. A to wszystko w większym formacie  :)

U nas jakby miało być to już chyba byłoby wiadomo.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: ramirez82 w Cz, 01 Październik 2020, 10:39:09
W TM-Semic były zeszyte z tej serii https://marvel.fandom.com/wiki/Conan_the_Barbarian_Vol_1

To szkoda, że nie przedłużyli o te serię.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Cz, 01 Październik 2020, 11:02:53
U nas Conan kończy się teraz definitywnie - słaba sprzedaż.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Motyl w Cz, 01 Październik 2020, 12:31:30
U nas Conan kończy się teraz definitywnie - słaba sprzedaż.
Nie gorsza niż SBM.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 01 Październik 2020, 12:32:27
Zajebiście byłoby gdyby Egmont poszedł za ciosem i puścił marvelowego "Conan the Barbarian". Najlepiej w Epicach. Choć w USA jadą aktualnie również z omniakami tej serii.
Dziękuję Hatchette za "Savage Sword of Conan", ale serie z Dark Horse wolę już z linii wydawniczej Egmontu (oby dociągnęli do końca).
Swoją drogą - zastanawia mnie czy we Francji kontynuacja kolekcji będzie w kolorze czy zachowają styl i wydadzą w cz/b?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 01 Październik 2020, 13:11:42
Nie mogą LL dociągnąć do końca, to ciężko im będzie z Conanem, zwłaszcza jak się Kolekcja skończy. :/

Jedna historyjka z TM Semic była i SSoC w Kolekcji. Tylko ta z Conan Barberian była słabiej rysowana a i kolory zrobiono na odp....

Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: ramirez82 w Cz, 01 Październik 2020, 13:22:35
U nas Conan kończy się teraz definitywnie - słaba sprzedaż.

Nie gorsza niż SBM.

Czyli co? Nie słaba? Czy słaba, ale SBM równie słaba, lub jeszcze słabsza? ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Motyl w Cz, 01 Październik 2020, 13:28:30
U mnie Conan z Empików znika, SBM czy Transy niekoniecznie. No chyba że przychodzą tylko po jednej sztuce, co parę razy się zdarzyło. Zresztą specyfika tych dwóch kolekcji jest inna. Conana można brać kolejne tomy, bo to seria stanowiąca zamkniętą całość, a SBM już nie musisz. Jakaś słaba historia, dubel lub postać, której się nie lubi i można dany tom odpuścić.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Cz, 01 Październik 2020, 14:19:42
Nie gorsza niż SBM.
U mnie Conan z Empików znika, SBM czy Transy niekoniecznie.
Czyli z obserwacji ze swojego Empiku wiesz jak idzie dana kolekcja? :) Ja takie info dostałem. Jakby Conan szedł tak jak SBM to pewnie też by przedłużyli. Chyba że ktoś podziela zdanie Bazyla i Egmont zablokował  :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: michał81 w Cz, 01 Październik 2020, 14:25:19
A może Hachette po nauczce ze wznowieniami Marvel Now w WKKM wie, że takie wznowienia się po prostu się nie sprzedają i stąd zakończenie kolekcji. Choć jak rozmawiałem z osobą współpracującą z tłumaczem i zajmującą się korektą to sugerował, że kolekcja stoi lepiej niż Transformers i raczej należy spodziewać się też historii z Kullem na zakończenie, ale to było rok temu a sytuacja zmieniła się drastycznie w ciągu roku.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Cz, 01 Październik 2020, 14:42:57
Szybko by wyprzedzili Egmont a może też byłoby to przeplatane z miniseriami (Conan and the Jewels of Gwahlur, Conan and the Demons of Khitai itp itd) których nie ma w wydaniach Egmontu. No i też na plus większy format i lepszy papier.

Transformers ponoć idzie najsłabiej (a pewnie jeszcze się pogorszy) i najsmutniejsze jest to że o przedłużeniu pewnie już można zapomnieć a do tomu 88 jest "stare" IDW  :'(
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Motyl w Cz, 01 Październik 2020, 16:25:55
Czyli z obserwacji ze swojego Empiku wiesz jak idzie dana kolekcja? :)

Nie tylko, mam też info z pierwszej ręki. Obserwacja natomiast potwierdzałaby tylko, że Conan radzi sobie niezgorzej.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Cz, 01 Październik 2020, 16:41:13
Muszę znów napisać bo Mateusz gra w kosza. I jak ładnie widać od którego wpisu zaczęła się dyskusja o Bazylu :)

Nie tylko, mam też info z pierwszej ręki. Obserwacja natomiast potwierdzałaby tylko, że Conan radzi sobie niezgorzej.
Niedawno było tak podane:

1.SBM
2.Conan
3.Transformers

I tak 3 na pudle  ;) Widocznie brakło tej różnicy a jaka ona była?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: ramirez82 w Cz, 01 Październik 2020, 16:44:39
I jak ładnie widać od którego wpisu zaczęła się dyskusja o Bazylu :)

Nie, widać tylko w którym momencie cenzura wycięła rozmowę :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: R3wolw3rowi3c w Cz, 01 Październik 2020, 18:52:45
Skąd to info?

Całe Dark Horse się zmieści w tych 40 tomach i będzie tego więcej niż w tych grubaskach od Egmont bo będzie też prawdopodobnie King Conan i inne.

Tutaj
https://www.bdgest.com/forum/the-savage-sword-of-conan-hachette-19-oct-2017-t77775-420.html


Hello,

La prolongation comprendra les aventures de The Legend of Conan publiées par Dark Horse entre 2003 et 2016 tout en couleur !
Le n°76 sera offert avec le n°75.


Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 01 Październik 2020, 18:58:05
Cóż powiedzieć - nie kupujecie Kolekcji Conana, więc u nas nie przedłużą. Francuzi są bardziej systematyczni. A my zostaniemy z tą nową, słabiutką serią Marvela o Conanie, co teraz Egmont na miękko drukuje.

W Lublinie jest mało Empików, to Motylowi łatwiej śledzić. W Gdańsku oprócz Empików, widywałem Conana w Inmedio, Świecie Prasy czy Relayu. Ale pewnie trochę zalegały.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Cz, 01 Październik 2020, 20:24:08
A my zostaniemy z tą nową, słabiutką serią Marvela o Conanie, co teraz Egmont na miękko drukuje.
Przyczepie się jak już zacząłem wcześniej   ;) A ta seria w HC gdzie trzeci tom wychodzi w przyszłym tygodniu? Z tego samego jest przedłużenie we Francji.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 01 Październik 2020, 21:28:12
Dark Horse jest lepsze niż te nowe Marvele. Tylko jak będziemy dostawać jeden tom na 2 lata, to ja nie doczekam kiedy wyjdą wszystkie numery.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pt, 02 Październik 2020, 07:43:35
Nie czytałem póki co całości z Dark Horse ale nowe serie Marvela (no może oprócz Belit) są dobre. O ile nie bardzo dobre. Nie generalizuj Bazyl jeśli Tobie nie styka.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Pt, 02 Październik 2020, 07:59:53
Dark Horse jest lepsze niż te nowe Marvele. Tylko jak będziemy dostawać jeden tom na 2 lata, to ja nie doczekam kiedy wyjdą wszystkie numery.
Przerwa była przez zmianę licencjodawcy. Mają być co najmniej 2 rocznie :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Megatron w Pt, 02 Październik 2020, 23:27:35
Mi pasuje, że to już koniec. Jestem już znużony tematem, od dawna zamiast czytać.... przeglądam ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Nd, 04 Październik 2020, 17:47:25
Nie czytałem póki co całości z Dark Horse ale nowe serie Marvela (no może oprócz Belit) są dobre. O ile nie bardzo dobre. Nie generalizuj Bazyl jeśli Tobie nie styka.

W porównaniu do Kolekcji te scenariusze i całe  nowe komiksy są naprawdę słabiutkie. Strasznie toporne cięcia kadrów, głównie że w w pierwszym Conan zaczyna walkę, a zaraz potem już wszyscy przeciwnicy leżą pokotem - bez pokazania jak to się stało. Reszta fabuły jest oderwana od książkowych oryginałów, wymyślają jakieś bzdury i to mi się nie podoba. Poza tym kreska o wiele gorsza od tych najlepszych z SSoC.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Nd, 04 Październik 2020, 17:53:20
Właśnie w kolekcji są toporne scenariusze. Dla mnie pierwszy tom Aarona bardzo fajny i stawiałbym na równo z tymi lepszymi z Dark Horse.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Śr, 14 Październik 2020, 17:37:30
W 75, ostatnim już tomie, nie będzie Kulla tylko dwie większe historie o Conanie.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 14 Październik 2020, 17:40:13
Już mówiłem przecież - Kull byłby tylko gdyby wydłużyli kolekcję. Ale skoro tylko ja i Gazza to kupujemy, to było za mało.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: 79ers w Śr, 14 Październik 2020, 17:58:07
iaaa, iaaa też kupuję Conana ...
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Voitas w Śr, 14 Październik 2020, 18:21:53
Ja też kupuję! Ale cieszę się, że już się kończy :) Wystarczy :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Śr, 14 Październik 2020, 18:24:40
Już mówiłem przecież
I po raz kolejnie źle bo przedłużenie jest z Dark Horse :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Śr, 14 Październik 2020, 19:02:57
Gdyby to był klasyczny The Barbarian MARVELA to bym brał. DH wolę w grubaskach Egmontu. A nowy w ekonomach jest też spoko (mam całego też w zeszytach poniekąd 😉 ).
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Pawel.M w Pn, 26 Październik 2020, 01:21:01
Jeszcze raz o literackim Conanie (choć w tym przypadku słowo "literacki" może być nadużyciem :D):

Conan z Mizerii (2)

Conan Grom to coś kuriozalnego. To opowiadania z cyklu orientalnego Howarda (czyli cyklu historyczno-awanturniczego) oryginalnie z akcją umieszczoną w XIV-XVI w., przerobione na Conany. Ale jak przerobione!

WIĘCEJ:
https://seczytam.blogspot.com/2020/10/conan-z-mizerii-2.html (https://seczytam.blogspot.com/2020/10/conan-z-mizerii-2.html)

(https://1.bp.blogspot.com/--bGRo9Twl_g/X5X4APHQD9I/AAAAAAAADik/Ldr3rndzj2kccSpjFz94gcNBFLwl7vMsQCLcBGAsYHQ/s999/00.jpg)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Voitas w Śr, 28 Październik 2020, 22:48:39
Ktoś ma ostatni tom? Na empik.com niedostępne, na allegro brak...
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 29 Październik 2020, 00:55:25
Jutro będę miał, to wieczorem wrzucę parę fotek.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: nori w Cz, 29 Październik 2020, 07:37:00
Byłem wczoraj w stacjonarnym Empiku, było parę egzemplarzy na półce. Trochę tak smutno było brać ostatni numer kolekcji...
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 29 Październik 2020, 07:50:01
W pobliskim Empiku było wczoraj na fajrant kilka egzemplarzy (część oczywiście pochlastana przez jakiegoś kreatywnego inaczej pracownika), a nawet jeden egzemplarz #74.
Lekki smutek faktycznie, ale i lekka ulga (mam dość tego modelu sprzedaży/zakupów - wolę swoim rytmem, a nie wydawcy).
Na "pożegnanie" dwie opasłe historie R. Thomasa, portfolio rysowników i galeria okładek.
W wstępniaku - "do zobaczenia!"
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Voitas w Cz, 29 Październik 2020, 07:55:24
To chyba muszę się przejść do Empiku
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: sum41 w Cz, 29 Październik 2020, 09:53:37
W pobliskim Empiku było wczoraj na fajrant kilka egzemplarzy (część oczywiście pochlastana przez jakiegoś kreatywnego inaczej pracownika), a nawet jeden egzemplarz #74.
Lekki smutek faktycznie, ale i lekka ulga (mam dość tego modelu sprzedaży/zakupów - wolę swoim rytmem, a nie wydawcy).
Na "pożegnanie" dwie opasłe historie R. Thomasa, portfolio rysowników i galeria okładek.
W wstępniaku - "do zobaczenia!"

Czyzby cos sie szykowalo?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: gashu w Cz, 29 Październik 2020, 10:40:47
Kolekcja plastikowych mieczyków i cymeryjskich hełmów.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Cz, 29 Październik 2020, 10:44:59
Z komiksów od Hachette test X-Men w przyszłym roku i nic poza tym.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Motyl w Cz, 29 Październik 2020, 10:59:57

W wstępniaku - "do zobaczenia!"

Dokładnie tak jest, a nie raczej "A na razie: żegnajcie!"?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Cz, 29 Październik 2020, 11:11:41
Tymczasem we Francji:

(https://www.bdgest.com/forum/download/file.php?id=102194&mode=view)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 29 Październik 2020, 11:28:15
Dokładnie tak jest, a nie raczej "A na razie: żegnajcie!"?
No to po...bałem ;)
Pisałem z pamięci, a do tego wszystkiego doszła kwestia "ostatniego" Star Wars Komiks i ....
Wybaczcie.

@Up - no u nas to chyba nie miałoby nawet sensu skoro Tomek na to rękę położył ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Cz, 29 Październik 2020, 11:33:03
No niezbyt :) Ale na plus na pewno większy format i papier. Może też będą mini serie których nie ma w omniakach od Egmont.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: R3wolw3rowi3c w Cz, 29 Październik 2020, 12:04:20
Tak prawdę mówiąc, to kontynuacja mogłaby funkcjonować jako niezależna kolekcja.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Motyl w Cz, 29 Październik 2020, 12:13:53
No to po...bałem ;)
Pisałem z pamięci, a do tego wszystkiego doszła kwestia "ostatniego" Star Wars Komiks i ....
Wybaczcie.

@Up - no u nas to chyba nie miałoby nawet sensu skoro Tomek na to rękę położył ;)

Nie mam jeszcze swojego egzemplarza, będę miał za pewien czas, spytałem, bo jestem ciekaw, czy korekta zmieniła ostatnie zdanie wstępu, dlatego byłem ciekaw tego "do zobaczenia" :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 29 Październik 2020, 13:28:57
Tak prawdę mówiąc, to kontynuacja mogłaby funkcjonować jako niezależna kolekcja.
Mogłaby, ale skoro Egmont już z tym jedzie - nie ma sensu.

Nie mam jeszcze swojego egzemplarza, będę miał za pewien czas, spytałem, bo jestem ciekaw, czy korekta zmieniła ostatnie zdanie wstępu, dlatego byłem ciekaw tego "do zobaczenia" :)
Sprawdzę w domu, ale pewnie masz rację. Tak czy inaczej - bez znaczenia w sumie skoro te darkhorsowe wydaje Egmont. Z drugiej strony - analogiczna sytuacja była z Thorgalem, a też się skusili i znalazł odbiorców.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Cz, 29 Październik 2020, 13:30:59
Była niewystarczająca sprzedaż na przedłużenie i nieważne co by w nim było.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Cz, 29 Październik 2020, 18:48:17
Przepraszam zacne grono - jest jak @Motyl napisał: „A na razie: żegnajcie!”. 
...
„na razie”.... 😉
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Motyl w Cz, 29 Październik 2020, 18:54:01
Przepraszam zacne grono - jest jak @Motyl napisał: „A na razie: żegnajcie!”. 
...
„na razie”.... 😉

Until then, farewell!
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: ramirez82 w Cz, 29 Październik 2020, 18:58:19
Do zobaczenia we wstępniaku w kolekcji X-Men ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Motyl w Cz, 29 Październik 2020, 19:02:37
Do zobaczenia we wstępniaku w kolekcji X-Men ;)

Marzenie, ale są lepsi fachowcy. AoA musi na razie wystarczyć. Praca nad drugim tomem wre :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 29 Październik 2020, 22:00:39
Obiecane zdjęcia ostatniego tomu. Jeszcze nie czytałem, ale i tak łezka się w oku kręci. To były dobre dwa lata. Przekonałem się jak czarno-białe komiksy mogą być piękne. Ale gdy szkicują je takie fachury jak Buscema, Chan, Alcala to co się dziwić. Tak dobrych pozycji potrzebuje nasz rynek.

(https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-0/p480x480/122811173_366029421297629_1523411296606309905_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=si5Np1E9s1IAX9crU9f&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&tp=6&oh=4afe37c87af7dd5c61e5f97cb18580ea&oe=5FBFEBCD)
(https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/p1080x2048/123131043_1050448632083187_1945405033801026398_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=At8Zn8aCwHYAX93Kb4z&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&tp=6&oh=4e709a194c8ec9cd6ba1e207c7bf01f4&oe=5FBF2DCA)
(https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/s2048x2048/123308469_782396202607711_1125208507948886712_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=ZFDZoO2ZB4YAX8vb-Ua&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&tp=7&oh=37bec4ca4b87c62f279bec841f69a3b9&oe=5FC051A1)
(https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/s2048x2048/122981860_782933775890953_5451681336092370178_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=g5L3KYD8s_sAX96xQ_D&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&tp=7&oh=5c877f072db9167839c265ad1b8fea15&oe=5FC09DED)
(https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/s2048x2048/123245678_3677393628970997_3317599093485874132_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=GyLkedR19OgAX_TbMo_&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&tp=7&oh=1ec45234ac7ea00b011e05ad986f9601&oe=5FBFF138)
(https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/s2048x2048/123114447_1059813074478536_2109741795924539779_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=JG_67wsWIlwAX_zSAAK&_nc_oc=AQmmQAx1hNBgH1rmHqJGXm5H7zvfwaGd_KaBtbZhfXR0h9XUJ2-kmo7EGfJMjq6RZ5M&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&tp=7&oh=70727bb208090ded44b087639f2eab8a&oe=5FC1325C)
(https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/s2048x2048/123218989_413572929645382_3731390302049198275_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=Mv9klpPCJ4oAX8ZigJU&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&tp=7&oh=c8b174110d43bdfd58a383f11f48ed98&oe=5FBFF62D)
(https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/s2048x2048/123185287_722621598395592_6268311168742531022_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=YLHVdJgEfZcAX8pUpF7&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&tp=7&oh=39d95bb5f97bf86357cbfb6bfdcb3a81&oe=5FBECD8F)
(https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/s2048x2048/123208404_997675097397517_5470784111404487589_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=J88PTL4cFqIAX8Zp34c&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&tp=7&oh=588b502232a889cde088f5f433dbb2de&oe=5FC0BEB9)
(https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/s2048x2048/122976702_699164034059888_2052828974861228140_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=dQ2SxGLH9noAX-wfyk6&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&tp=7&oh=3c8ce589ad7ea632f1ab82a5f628329c&oe=5FC1377F)
(https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/s2048x2048/123139834_878723055997297_8176147950305938711_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=pnhpEgfBYQIAX_zsWcc&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&tp=7&oh=d35c3a3839afbfcf1275711383fc0e57&oe=5FBF4333)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 29 Październik 2020, 22:20:17
I jeszcze apel do reszty - kupujcie dobrze kolejne 20 numerów SBM, żeby wyszła też ostatnia 10-tka z villanami. Bo jak będą słabe słupki sprzedaży, to Hachette nie przedłuży tej końcówki.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Pn, 02 Listopad 2020, 13:05:14
To teraz minusy przedłużenia Conana :)

Tomy są chudsze niż oryginalne pojedyncze:

(https://www.bedetheque.com/media/Versos/Verso_406987.jpg)

Format przycięli:

(https://www.bdgest.com/forum/download/file.php?id=102255&t=1)

Ale i tak plansze są sporo większe:

(https://www.bdgest.com/forum/download/file.php?id=102330&t=1)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Pn, 02 Listopad 2020, 13:14:01
Mnie pasuje aktualna oferta Egmontu więc bez żalu.
1-75 to przedruk SSoC, który było oryginalnie w formacie magazine (inne proporcje zdaje się), gdyby kontynuację zachowali w poprzednim - miałaby absurdalne marginesy po bokach. Szkoda drzew. :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: michał81 w Pn, 02 Listopad 2020, 13:46:44
Format przycięli:
Nie został przycięty tylko dopasowany do plansz. Zwróć uwagę, że orginalny SAVAGE SWORD OF CONAN był wydawany w innym formacie niż Conana z Dark Horse. Mogli oczywiście wydać marginesami na 1/4 strony tak jak to jest w przypadku Transformers z IDW, żeby pasowało do wcześniejszych tomów, ale w środku i tak by źle wyglądało.

Prawda jest taka, że lepiej było wydać drugą kolekcję.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: sad_drone w Pn, 02 Listopad 2020, 23:30:37
Panowie, teraz z perspektywy po zakończeniu kolekcji jak oceniacie różnorodność historii zawartych w poszczególnych tomach ? Ja odpadłem po pierwszych pięciu albumach, bo mimo że czytało mi się przyjemnie to miałem wrażenie jakbym ciągle czytał to samo z małymi wariacjami. Conan od dh którego wydaje egmont szalenie mi się podoba i teraz się zastanawiam czy może w związku z tym nie poddałem się za wcześnie z conanem kioskowym.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Wt, 03 Listopad 2020, 08:10:15
Na pewno te historie są strasznie na jedno kopyta. Powoli trzeba dawkować :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Motyl w Wt, 03 Listopad 2020, 10:14:42
Na pewno te historie są strasznie na jedno kopyta. Powoli trzeba dawkować :)

Bardzo krzywdzący osąd, równie dobrze można powiedzieć to samo o nowszych Conanach, bo Cymeryjczyk nie walczy z potworami z wymiaru X, nie lata, nie strzela promieniami z oczu i co najważniejsze, ma gdzieś, to co dzieje się w obszarze przestrzeni kosmicznej, a nawet nie planuje wyprawy na Marsa. Na jedno kopyto jest większość komiksów superhero, toteż po klasyczne Conany z kolekcji można sięgać śmiało, bo raz, że są tam bardzo dobre historie, a dwa jest szeroki przekrój rysowników, którzy pokazali się z najlepszej strony. A nie dzisiejszy tabletowcy i kolory z trzewi komputera.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Wt, 03 Listopad 2020, 12:28:06
Niedawno przeczytałem drugi tom Aarona i trzeciego "grubaska" i nie było:
miałem wrażenie jakbym ciągle czytał to samo
I bardzo fajnie się czytało poza tymi zeszytami które pierwotnie pominął Dark Horse (księga pierwsza w grubasku) które są zdecydowanie słabsze.

Ja też nie napisałem że kolacje Hachette jest słaby tylko że trzeba dawkować po trochu  :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Hans w Cz, 05 Listopad 2020, 15:34:06
Conana z serii H. trzeba czytać z przerwami, sam zauważyłem że przy kolejnym tomie mnie męczy, a jak sięgam po jakimś czasie to dostrzegam wiele smaczków w rysunkach.
2-3 tomy to absolutne maksimum.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Voitas w Cz, 05 Listopad 2020, 16:04:00
Jeden tom raz na dwa tygodnie to optymalna dawka. Mnie udało się być na bieżąco ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Pt, 06 Listopad 2020, 10:16:38
Zgadzam się, że sporo historii, zwłaszcza od innych twórców stało się powtarzalnych, bo albo Conan szukał skarbu, albo uciekał po przegranej wojnie i na nowo organizował swoją bandę. Ale przecież wszystkie komiksowe adaptacje Roya Thomasa książek Howarda były genialne. Scena ukrzyżowania autorstwa Buscemy była genialna. Jak Conana goniło bractwo assasynów, albo ten gościu w charakterystycznym rogatym hełmie, to było spoko. Wreszcie sam Roy Thomas postanowił zmienić narrację i dopisać ciągłość fabularną do wydarzeń przed Skarbem Tranicosa. I to było z 6 numerów ciągłej fabuły. Szkoda, że Marvel to przerwał. Ale znowu - adaptacja "Boga Pająka" była genialna.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Raben w Pt, 06 Listopad 2020, 11:41:57
Hej wszystkim, jestem nowy na forum  :)

 Kolekcja Hachette swoją drogą, ale czy ktoś z Was czytał Conana z Glenat (w Polsce chyba nikt nie zapowiadał)? Ładnie to wygląda.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: michał81 w Pt, 06 Listopad 2020, 11:49:17
Kolekcja Hachette swoją drogą, ale czy ktoś z Was czytał Conana z Glenat (w Polsce chyba nikt nie zapowiadał)? Ładnie to wygląda.
Strzelam, ale chyba będzie publikowany we fragmentach w nowym Relaxie.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: eridraven w Pt, 06 Listopad 2020, 11:53:36
Jeden tom raz na dwa tygodnie to optymalna dawka. Mnie udało się być na bieżąco ;)

Ja np. dopiero od kilku tygodni zbieram tę kolekcję. I powiem wam, ze zakochałem się w niej. Nie zestarzało się to tak mocno jak Marvele i DC, ale fakt faktem, raz na 2 tygodnie jeden to, to optymalna zabawa ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Mruk w Pt, 06 Listopad 2020, 14:13:15
Od dawna czytam sobie co jakiś czas Conany (wcześniej z As-Editor czy TM-Semic, ostatnio z kolekcji Hachette). Teraz postanowiłem zajrzeć też do nowszych produkcji - serii Busieka, serii Aarona oraz "Miecza Barbarzyńcy".

W starych Conanach było mnóstwo fajnych epizodów jak bohater jest już dorosły, natomiast o młodości Conana w Cimmerii wiadomo było niewiele. Oczywiście, w wielu opowieściach powtarza się, że urodził sie na polu bitwy, a jako piętnastolatek brał udział w ataku na Venarium, ale to jak slogany polityczne - tak naprawdę niewiele z tego wynika. Niby było parę epizodów dziejących się w młodości, ale tak naprawdę nie wiadomo było, dlaczego syn kowala opuścił Cimmerię i został wolnym strzelcem. Lukę tę bardzo fajnie zapełniają "Narodziny legendy" Busieka. Scenarzysta zebrał strzępki informacji i posklejał z nich bardzo fajną opowieść o dorastaniu i o wyruszeniu we własną drogę.

Percepcję niestety utrudniała szata graficzna. Niby rysunki Rutha nie są złe, ale czesto nie miałem pojęcia kto jest kto. Zwłaszcza, jak była awantura między dzieciakami, wszystkie wyglądały tak samo. Co do rysunków Norda to niby są świetne, a coś mi w niech nie pasuje. Chyba jest to fizjonomia głównego bohatera, która czasem wygląda jak kołek z ledwie wyciosanym wielkim nosem.

Jeśli chodzi o "Życie i śmierć Conana" i "Kult Kogi Thuna" to jest bardzo przyzwoicie. Rysunki lepsze niż ww, taki amrykański standard. Scenariusze także w porządku. Co ciekawe - "Miecz barbarzyńcy" zawiera jedną dłuższą opowieść, a "Conan Barbarzyńca" to zbiór epizodów - w latach 80-tych chyba było odwrotnie.

Ogólnie patrząc i porównując do lat 80-tych - myślę, że wszystkie próby reaktywacji Conana wyszły co najmniej przyzwoicie, nie gorzej niż SSoC, a lepiej niż Marvelowe CtB. Mi najbardziej przeszkadzały rysunki w opowieściach z DH.

Co jeszcze mi przeszkadzało to dziwna organizacja tomów Busieka - ani nie było tak, że każdy epizod jest poprzedzony okładką, nazwiskami twórców itp, ani nie było tak, że tego nie ma. Takie okładki z informacjami były trzy, tak jak amerykańce wydawali trejdy. Na odwrocie takiej okładki były informacje o autorach całego trejda, bez podziału kto co robił. Dziwne to. Jak widziałem amerykańskie omnibusy, to tam każda opowieść była wyodrębniona i podpisana - czasem był to jeden zeszyt, a czasem sześć - nie ważne - jedna opowieść - jedna okładka i opis. Tutaj było trochę dziwnie.

Z kolei w nowych tomach przed każdym zeszytem była okladka i mapka (fajnie), ale na mapce był ten sam tekst. No i dziwnie to wyglądało, jak w tomie on się powtarzał sześć razy. Chyba powinien być raz, na początku, a potem sama mapka.

Ale to są szczegóły, ogólnie przyjemna lektura.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 11 Listopad 2020, 16:49:59
Łezka się w oku kręci po przeczytaniu wstępu z 75 tomu. Prawie trzy lata minęły szybciutko i już nie będzie takich dobrych Conanów. Szkoda, tym bardziej, że kolejne ponad 200 zeszytów kolorowej serii "Conan the Barbarian" leży i czeka na polskie wydanie.

Szkoda też, że Francuzi przed skoczeniem do Dark Horse nie wydali w swojej edycji tych 10 zeszytów "Conan The Savage". Ale pewnie europejskie Hachette olało licencję na te kilka numerów.

Dobra - jest 3 tom DH i te nowe serie Conana od Marvela, które wydaje Egmont. Na razie dla mnie są słabsze od SSoC, ale i tak będę kupował. Mam też nadzieję, że TK nie urwie tego jak to ma w zwyczaju zaraz jak 2020 się skończy.

@DOWN
Batman & Superman, Green Lantern Rebirth, Aquaman itp.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: SkandalistaLarryFlynt w Śr, 11 Listopad 2020, 16:54:22
 A co takiego urwał Egmont?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: R3wolw3rowi3c w Śr, 11 Listopad 2020, 17:01:04
A co takiego urwał Egmont?

Batman/Superman?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: JanT w Śr, 11 Listopad 2020, 17:08:40
Na początku miał być tylko Loeb ale wydali jeszcze piąty bo w WKKDC był szósty :)

Czarny Wir "urwali"
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: xanar w Śr, 11 Listopad 2020, 17:12:17
A kolekcje urwały dwie kolekcje  :) brutalnie  :) Tak, tak, wiemy to "Ojciec Chrzestny" TK wszystkim steruje.

Czarny Wir "urwali"

Nie urwali, tylko wydali niekompletny  :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: SkandalistaLarryFlynt w Śr, 11 Listopad 2020, 17:16:26
Coś jeszcze?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: xanar w Śr, 11 Listopad 2020, 17:17:51
Te parę serii z Rebirth pokończyli/ pourywali.

No i nie ma WW Rucki tom 3  :)


Walki na mieście się skończyły, można iść robić co konstruktywnego  :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: LordDisneyland w Cz, 12 Listopad 2020, 16:41:14
Coś jeszcze?

"All-Star Western" się liczy? Cholera, żal mi tej serii było : /
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: jotkwadrat w Cz, 12 Listopad 2020, 22:03:19
Mi żal było Flasha i WW z DC52
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Martin Eden w Pt, 13 Listopad 2020, 15:07:26
Kto kolekcję Conana prenumerował, ten w cyrku się nie śmieje.

Tak bardziej na poważnie, to dziś dotarła do mnie ostatnia paczka z komiksami z kolekcji Conan Barbarzyńca, więc wykorzystam ten moment, by podzielić się moimi wrażeniami z tej trzyletniej niemal podróży.

Odnośnie samej prenumeraty. Wbrew żartowi z początku mam same pozytywne odczucia. Jako opłacający zaraz po otrzymaniu paczki, nigdy nie mogłem uskarżać się na terminy. Przeciwnie, w drugim okresie prenumeraty udawało mi się przecyzyjnie wytypować tydzień, a czasami nawet dzień, kiedy powinienem spodziewać się awizo. Innymi słowy, jeśli nie zwlekasz z kasą i nie strugasz jelenia, paczka przychodzi.

Pakowanie. Hmm... Mimo czasami ilości folii bąbelkowej danej na styk i mimo  lekkiego odczucia, że zawartość przesuwa się w środku, stan komiksów był w większości przypadków bez zarzutu. Na 37 przesyłek dosłownie jedna w mojej ocenie podpadała pod wymianę (rąbnięte narożniki), czego zaniechałem, bo nie jestem aż takim purystą - uszkodzenia nie były aż tak konkretne. Za to widząc stan paczki z zewnątrz dwa razy na poczcie nie omieszkałem dać krótkiej prośby, by przekazano komu trzeba, że jednak z przesyłkami warto uważać. Komiksy mimo tych sytuacji wychodziły raczej bez szwanku.

Na tej podstawie zaryzykuję polecenie takiej przenumeraty w miejmy nadzieję kolejnych kolekcjach.
Trochę zabrakło mi dzisiaj jakiegoś insertu do paczki, w stylu ulotki informującej o innych kolekcjach, jakiegoś zainteresowania inną ofertą, albo chociaż "po info o kolejnych kolekcjach zaglądajcie na forum komikspec" :). Ale może potencjalny zwrot od lojalnych klientów jest za mały względem kosztów, pewnie wydawca wie to już najlepiej. Miło by pewnie było przeczytać jakieś słowo podziękowania, ale nie to, że jestem jakoś strasznie zawiedziony - po prostu inaczej bym to rozegrał komunikacyjnie. Wiem, że umieszczono jakąś formę pożegnania w ostatnim tomie i też doceniam, choć to pewnie przedruk. Na samej fakturze dostajemy za to standardowe info o możliwościach odstąpienia od prenumeraty  :o

Treść. Dużo już zostało powiedziane w tym temacie, więc krótko. Ja w przeciwieństwie do najczęściej spotykanych na forum opinii, im więcej tych historii czytałem, tym łatwiej pochłaniałem kolejne. Działało tu chyba przyzwyczajenie do konwencji. Wiadomo było, czego należy się spodziewać. Na przestrzeni tych kilkunastu lat możemy śledzić ewolucję w stylach narracji, możemy prześledzić jak historie o Conanie reagowały na zmiany w samym medium i poza nim. Dostajemy Conana z literackimi opisami, dostajemy Conana karatekę, przez chwilę rozdającego bardzo techniczne kopy na głowę, mamy podróżnika w czasie widzącego osiągnięcia kosmiczne człowieka, po 60 tomie doświadczamy też nieco bardziej marvelowskiej narracji, gdzie bohaterowie w rozmowie między sobą opowiadają sobie, co się wydarzyło w poprzednim tomie. Wszystkie te rzeczy to bardzo fajny kąsek dla kogoś, kto chciałby śledzić w tych fabułach zarówno zmiany w samym stylu, jak i nawiązania do motywów spoza samego universum bohatera.

Sam bohater również przechodził przez różne fazy, na co zwracają uwagę redaktorzy serii w ich przedmowach. Raz jest dobrotliwy, innym razem jest bezwzględny. Rzadko chyba odstępuje od własnych zasad. Nieokrzesanemu niby barbarzyńcy zdarza się też przemycić kilka uniwersalnych prawd życiowych, jak choćby "Crom pomaga tym, którzy umieją pomóc sobie sami", "Wszystko, co krwawi, da się zabić". Jest również mistrzem iście filmowych dialogów, kiedy w rozmowie z kobietą mówi (pisane z pamięci): "Jeśli mówią o mnie dobre rzeczy, to prawda. - A jeśli złe? - To po dwakroć prawda". Czasami na wyżyny filozoficzne wspinają się towarzysze broni naszego bohatera: "Barbarzyństwo to naturalny stan ludzkości. Cywilizacja jest formą jedynie przejściową". Jako Król, Conan jest władcą hojnym i szczodrym: "Dziś będziemy pić wino. - Ale wino nam się kończy i zostanie nam już tylko piwo! - Nieważne, dziś będziemy pić wino!".

Najmocniejszą stroną całej serii jest bez wątpienia warstwa graficzna i dla samego rzemiosła twórców warto zapoznać się z tą częścią amerykańskiego komiksu. O niej nie trzeba pisać - kto gustuje, tego nie trzeba przekonywać. Kto jest nieprzekonany, niech zdobędzie się na odwagę.

Bardzo polecam całą serię, większość tomów da się chyba czytać na wyrywki. Bardzo się cieszę, że Hachette odważyło się na tę kolekcję, zasiadłem dzięki niej do trzyletniej uczty przy cymeryjskim - i nie tylko - stole.Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: BosMan w Pt, 13 Listopad 2020, 18:58:32
Tez dzis odebralem ostatnia przesylke prenumeraty :).
Teraz juz nie mam zadnych wymowek, zeby w koncu zabrac sie do czytania 1 tomu....  ;)
No dobra, wymowka zawsze sie znajdzie: najpierw musze skonczyc "Strefe bezpieczenstwa Gorazdze'" Joe Sacco, ktora wlasnie czytam - tam to jest dopiero opisana "era barbarzyncow"... :'(
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pt, 13 Listopad 2020, 19:28:45
Teraz juz nie mam zadnych wymowek, zeby w koncu zabrac sie do czytania 1 tomu....  ;)

O, a myślałem, że tylko ja tak zamarudziłem, bo aktualnie czytam tom 6 :) Ale czyta mi się to wybornie, rysunki są przednie, a każdy tom to megatona klimatu.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: jotkwadrat w Pt, 13 Listopad 2020, 19:46:03
To ja widzę jestem wyrywny, bo póki co jestem przy 13.  ;D
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: LordDisneyland w So, 14 Listopad 2020, 02:53:49
A ja zaczynam żałować, że kupiłem tylko 8 pierwszych tomów i chyba ze 2-3 przypadkowo, z doskoku w rozmaitych rozjazdach. Zwłaszcza, że żaden ostatnio komiks nie zapewnia mi takiej rozrywki, jak porządne, staroświeckie sword & sorcery z Conanem w roli głównej.
Aż chyba do prozy wrócę :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Motyl w So, 14 Listopad 2020, 10:38:48
A ja zaczynam żałować, że kupiłem tylko 8 pierwszych tomów i chyba ze 2-3 przypadkowo, z doskoku w rozmaitych rozjazdach. Zwłaszcza, że żaden ostatnio komiks nie zapewnia mi takiej rozrywki, jak porządne, staroświeckie sword & sorcery z Conanem w roli głównej.
Aż chyba do prozy wrócę :)

Możesz nadrobić, Conan jest nadal dostępny i można kolekcję uzupełnić.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w So, 14 Listopad 2020, 12:31:25
A ja zaczynam żałować, że kupiłem tylko 8 pierwszych tomów i chyba ze 2-3 przypadkowo, z doskoku w rozmaitych rozjazdach. Zwłaszcza, że żaden ostatnio komiks nie zapewnia mi takiej rozrywki, jak porządne, staroświeckie sword & sorcery z Conanem w roli głównej.
Aż chyba do prozy wrócę :)

Hachette ma na swojej stronie chyba wszystkie archiwalia.

https://kolekcja-hachette.pl/numery?c=23

Ewentualnie można skupować na Allegro/olx. Dla Warszawiaków jest opcja kupowania w booklandach na dworcach, lub po antykwariatach.

Zapowiedzi:
- kontynuacja Conana od Marvela (obie serii) plus zapowiedź klasyki z Dark Horse (3 tomy na 2 lata) na bazie epiców

3 tomy DH na 2 lata?? Mało! Wydajcie to szybko w całości a nie wleczcie w męczarniach jak LL. Niestety te nowe serie Marvela są słabsze jakościowo.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Voitas w So, 14 Listopad 2020, 13:13:58
Jakby ktoś był zainteresowany kupnem całej kolekcji to mogę się zastanowić nad sprzedażą :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: KubciO w So, 14 Listopad 2020, 14:28:11
Ten Conan na twardo z DH faktycznie ślamazarnie planują wydawać. Rozumiem, że równolegle będą szły dwie serie z Marvela, no ale... i tak by człowiek chciał częściej te tomy.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: nadęta waltornia w So, 14 Listopad 2020, 16:02:20
Również zacząłem czytać kolekcję, dopiero po skompletowaniu całości (istny Olympus Mons wstydu zawiera u mnie pewnie koło 1000 komiksów, książek, gazet itp. i rośnie, więc zwyczajnie w zgodzie z rachunkiem prawdopodobieństwa i statystyką padało przez ostatnie lata na inne pozycje do czytania). Jestem teraz na tomie 12, ale przeplatam co jeden tom z innymi komiksami żeby nie wpaść w rutynę. Póki co historie są ciekawe, wciągające, niekiedy lekko abstrakcyjne (np. Conan i bomba atomowa), ogólnie świetnie się poznaje cały ten świat (prozę Howarda czytałem dość dawno temu), no i rysunkowo miazga. Nawet specjalnie nie razi lekko archaiczna narracja i pewna naiwność fabularna typowa dla tego rodzaju fantastyki, moim zdaniem sprawnie autorzy operują wewnątrz takiej konwencji.
Co do prenumeraty to nie mam żadnych zastrzeżeń, również byłem w stanie prawie co do dnia zgadnąć kiedy dostanę awizo. Żadnych uszkodzeń nie zaobserwowałem i w ogóle bardzo się cieszę, że Hachette zdecydowało się na tego typu kolekcję (i na np. Transformers), bo pewnie nie dostalibyśmy w innym wypadku porządnie wydanej całości.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Guru_Komiksu w Pn, 16 Listopad 2020, 10:17:13
Ja jestem przy 40 tomie. Dla mnie te pierwsze da się przełknąć, ale dopiero jak za scenariusz przestał odpowiadać Roy Thomas to czyta się znacznie lepiej, historie są ciekawsze (może też przez to, że pierwsze opowieści to komiksowe wersje opowiadań Howarda, które mam za sobą). Rysunki z kolei to poza małymi wyjątkami są zawsze na co najmniej przyzwoitym poziomie. Na początku co prawda razi to, że mamy w kadrach głównie postacie, brak tła, scenografii, krajobrazów; kadry są mało urozmaicone, głównie to gadające głowy. Dopiero jak pojawia się Kwapisz można zawiesić oko na rozległe panoramy, sceny bitew itp. Mam nadzieję, że z każdymi kolejnymi opowieściami poziom będzie wzrastał, przynajmniej do czasu powrotu Thomasa.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Wt, 08 Grudzień 2020, 21:30:30
Dlaczego Dariusz Stańczyk w 3 tomie Conana DH, przetłumaczył tytuł jako "Okrwawiona korona", a nie "Skrwawiona korona", jak było wszędzie indziej?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Wt, 08 Grudzień 2020, 21:54:05
W tym akurat momencie nie mam jak tego sprawdzić. Zaryzykuję jednak twierdzenie, że DS zacytował przekład autorstwa Tomasza Nowaka, który robił co tylko mógł (nie pierwszy to tłumacz i na pewno nie ostatni - by wspomnieć głośno komentowane w swoim czasie przekłady Jerzego Łozińskiego), by swoją wersję uczynić inną niż wszystkie poprzednie. A zdaje się, że wspominany DS posiłkował się właśnie tym tłumaczeniem.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: horror w Śr, 09 Grudzień 2020, 08:14:09
W tym akurat momencie nie mam jak tego sprawdzić. Zaryzykuję jednak twierdzenie, że DS zacytował przekład autorstwa Tomasza Nowaka, który robił co tylko mógł (nie pierwszy to tłumacz i na pewno nie ostatni - by wspomnieć głośno komentowane w swoim czasie przekłady Jerzego Łozińskiego), by swoją wersję uczynić inną niż wszystkie poprzednie. A zdaje się, że wspominany DS posiłkował się właśnie tym tłumaczeniem.

nie bez znaczenia pozostaja rowniez prawa autorskie. byc moze tlumacz nie chcial odwolywac sie wlasnie do zadnego tlumaczenia.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Śr, 09 Grudzień 2020, 09:13:37
Mogło tak być. Tłumaczenie komiksu już wcześniej przetłumaczonego to katorga. Cały czas trzeba się pilnować, żeby nie używać tych samych zwrotów, co poprzednik. W sumie to podwójna robota za te same pieniądze.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Śr, 09 Grudzień 2020, 10:50:30
Trochę to absurdalne i może wypaczać oryginał.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Śr, 09 Grudzień 2020, 12:18:06
Owszem. Kłania się casus Łozińskiego.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: michał81 w Śr, 09 Grudzień 2020, 13:27:08
No to proponuje nastawić się na kolejne nowe tłumaczenie związane z Conanem w ramach wydawanej serii w nowym-starym Relaxie
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: horror w Śr, 09 Grudzień 2020, 13:37:26
Trochę to absurdalne i może wypaczać oryginał.

masz tutaj racje. niestety.

fajnie to widac na przykladzie filmow. czasem dubbing ogromnie rozni sie od napisow , tylko po to zeby bylo inaczej i niestety prowadzi to do pewnych przeklaman w odbiorze.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Śr, 09 Grudzień 2020, 14:51:35
No to proponuje nastawić się na kolejne nowe tłumaczenie związane z Conanem w ramach wydawanej serii w nowym-starym Relaxie
Ale to akurat będzie premierowe wydanie. To jest komiks z 2020 więc raczej nikt tego nie przekładał jeszcze. Tłumacz może "zaszaleć" i nie patrzeć na poprzedników bo ich zwyczajnie nie ma ;)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w Śr, 09 Grudzień 2020, 15:40:58
Cytuj
czasem dubbing ogromnie rozni sie od napisow , tylko po to zeby bylo inaczej

Dubbing się różni się po to, żeby było inaczej tylko dlatego, że polskie kwestie muszą w nim trwać tyle samo czasu co oryginalne, żeby się zgrywały z ruchem ust aktorów. A w ten sposób nie zawsze wyjdzie najlepsze tłumaczenie.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 09 Grudzień 2020, 16:43:42
Dialogi i dymki w komiksie rozumiem. Trzeba pozmieniać, żeby się facetka nie zorientowała. :) I dlatego tłumaczenie Muchy "Witaj w domu Frank" jako drugie, jest gorsze, niż Mandragory. Przez zmiany zabito komizm wielu tekstów i komentarzy Punishera. Ale kurczę tytuł, to tytuł. Powinno zostać "Skrwawiona Korona" i już. Ale to Egmont - zmienia tytuły w kaczkach, zmienia i w Conanie.

(https://g1.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/974000/974869-conan-i-skrwawiona-korona.jpg)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: horror w Śr, 09 Grudzień 2020, 16:45:28
Dubbing się różni się po to, żeby było inaczej tylko dlatego, że polskie kwestie muszą w nim trwać tyle samo czasu co oryginalne, żeby się zgrywały z ruchem ust aktorów. A w ten sposób nie zawsze wyjdzie najlepsze tłumaczenie.

Pewnie masz racje i w jakims stopniu to wyjasnia , ale wersje z lektorem tez sie roznia, a tutaj juz tego wymogu nie ma.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: michał81 w Śr, 09 Grudzień 2020, 16:48:52
Ale to akurat będzie premierowe wydanie. To jest komiks z 2020 więc raczej nikt tego nie przekładał jeszcze. Tłumacz może "zaszaleć" i nie patrzeć na poprzedników bo ich zwyczajnie nie ma ;)
Ok, ale to nie jest czasem kolejna adaptacja prozy Howarda? Tak czy inaczej może być różnie.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: LordDisneyland w Śr, 09 Grudzień 2020, 21:26:33
Pewnie masz racje i w jakims stopniu to wyjasnia , ale wersje z lektorem tez sie roznia, a tutaj juz tego wymogu nie ma.

Oczywiście, że jest.
Nie wiem, skąd masz takie informacje; długość/czas wypowiedzi widniejące w oryginalnym skrypcie dialogowym filmu winny być jak najbardziej zbliżone do długości/czasu przetłumaczonej kwestii, którą ma przeczytać lektor. I jest tak we wszystkich filmach, również dokumentalnych.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Cz, 10 Grudzień 2020, 06:14:21
Zaletą komiksów od Dark Horse było to, że opowiadały ciągłą historię. Młody Conan najpierw walczył na Północy, potem był niewolnikiem w Hyperboreji, złodziejem w Zamorze, złodziejem i najemnikiem w Brythunni i Nemedii, żołnierzem w Turanie itd. Po 3 tomie spodziewałem się, że dalej będzie ciągła historia, przerywana tymi wstawkami z księciem i wezyrem czytającymi Kroniki Nemedyjskie. A przynajmniej na początku tego komiksu znowu mam serwowane oderwane od siebie historie. A po tym co dostałem w SSoC wszystkie takie późniejsze formy wydają mi się gorsze. Plus np. "Jeszcze raz będą panami" to opowieść która była już w Kolekcji Hachette, o tym jak spiskowcy przeciwko Królowi Conanowi zostali załatwieni przez Toth Amona.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: horror w Cz, 10 Grudzień 2020, 08:24:29
Oczywiście, że jest.
Nie wiem, skąd masz takie informacje; długość/czas wypowiedzi widniejące w oryginalnym skrypcie dialogowym filmu winny być jak najbardziej zbliżone do długości/czasu przetłumaczonej kwestii, którą ma przeczytać lektor. I jest tak we wszystkich filmach, również dokumentalnych.

informacje zdobyte z pierwszej ręki od osoby, która ogląda seriale z lektorem. Często się zdarza, że zdania złożone w j.ang. załatwiane są za pomocą trzech słów przez lektora. Polecam oglądnąć ST z napisami po ingliszu.

Odchodząc od seriali i tematów zastępczych, Hachette mógłby zrobić kolejny krok i wydać Conana Barbarzyńcę. Bazyliszku jak masz jakieś układy w tym wydawnictwie to zaczynaj już działać.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: LordDisneyland w Pt, 11 Grudzień 2020, 15:45:45
informacje zdobyte z pierwszej ręki od osoby, która ogląda seriale z lektorem.


Aha.
Dzięki za wyjaśnienie.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: horror w Nd, 13 Grudzień 2020, 18:20:24

Aha.
Dzięki za wyjaśnienie.

nie no wiadomo, że z przymrużeniem oka trzeba moją wypowiedź traktować. Może za mało sarkazmu dodałem. Rozumiem doskonale, że są jakieś wytyczne i że tłumaczenie pod obraz ruchomy jest trudne, a być może i trudniejsze od choćby książkowego. Po prostu oglądanie seriali pokazuje dokładnie, że teoria sobie a życie sobie.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Nd, 13 Grudzień 2020, 19:04:15
Kto wie, jaki rysownik robił opowieść o dziadku Conana w 3 tomie DH? To ten sam co rysował Bannera od Mandragory?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: BosMan w Nd, 13 Grudzień 2020, 19:23:13
Tak, to Richard Corben. RIP :'(
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Nd, 13 Grudzień 2020, 19:26:27
Nie lubię jego stylu. Reszta tomu była ładniejsza. Choć szkoda że całość nie miała ciągłej fabuły, tylko tak ostatnie 1/3 tomu.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Nd, 27 Grudzień 2020, 20:09:05
Jak ktoś jest ciekawy, to panorama po 75 numerach wygląda tak.

(https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/133943762_422712792244609_5860329039630956425_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=w-Cw6IazfwcAX8abQ3P&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=12a134ece3618290fef081286a76f33d&oe=600F2698)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Megatron w Nd, 27 Grudzień 2020, 20:16:01
Grafik płakał jak projektował. Mam też komplet, cenię sobie grafiki b&w, ale panorama jest obrzydliwa.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Nd, 27 Grudzień 2020, 20:20:12
Mogli dać to co było na tekturce w 1 numerze. Tam z tyłu była fajna graficzka.

(https://a.allegroimg.com/s1024/0c1807/46c5b7fe4497a6873438042be716)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Nd, 27 Grudzień 2020, 21:36:07
Problemem jest koszmarny napis, a nie same grafiki. Mam komplet, ale całkowicie zakamuflowany. Paradoksalnie najlepsza kolekcja komiksowa Hatchette, ale kompletnie niefotogeniczna i nie warta eksponowania. Moim zdaniem oczywiście. 😎
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: SkandalistaLarryFlynt w Nd, 27 Grudzień 2020, 21:48:25
Też to schowałem do szafy, ale głównie z uwagi na to że przy tym papierze wolałbym jednak unikać zakurzenia, tym niemniej faktycznie nie ma się czym chwalić. Najlepsza panorama to zdecydowanie kolekcja Star Wars.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Pn, 28 Grudzień 2020, 16:09:27
Ja postawiłem całość na najwyższej pólce, jaką miałem. W efekcie jest praktycznie jakieś 10 cm od sufitu, dużo powyżej linii oczu i nie widać jej od razu, jak się wchodzi do pokoju, bo uwagę skupiają DC Deluxy, MarvelNOW... w zasadzie to wszystko inne :)
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Śr, 30 Grudzień 2020, 08:33:08
Po, zdaje się, porażce tomiku o Belit - brak zapowiedzi Valerii z serii Age of Conan. Może niewiele lepsza miniseria ale coś cicho ze strony Egmontu.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: michał81 w Śr, 30 Grudzień 2020, 09:00:10
Przyczyna wydania Belit jest oczywista, rysowała tą historie Katarzyna Niemczyk. Jakby rysowała też Valerię to byśmy ten tom też już dostali.

@Gazza możesz wyjaśnić mi "porażkę tomiku o Belit"? Bo napisanie, że jest to przeciętny komiksy nie wiąże go od razu z porażką. Mało to wychodzi średniaków z DC i Marvela na poziomie Belit?
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Gazza w Śr, 30 Grudzień 2020, 09:05:19
Pisząc o porażce miałem na myśli totalną miazgę w recenzjach i opiniach czytelników. Oczywiście nie znam wyników sprzedaży ale obstawiam, że ten tomik im będzie dłuuugo zalegał.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: michał81 w Śr, 30 Grudzień 2020, 09:10:43
A ja myślę, że jak wrócą festiwale to będzie sprzedawała sie znacznie lepiej niż inne pozycje. Wystarczy, że bedzie na nich można zdobyć autograf lub wrys pani Katarzyny. Pamiętam na emefce kolejki jakie do niej się ustawiały przy premierze Mockingbird, a to też nie był komiks wysokich lotów.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: horror w Wt, 05 Styczeń 2021, 18:36:32
Czy ktoś ma pod ręką Conana Szermierza i mógłby sprawdzić kto jest autorem Gwiazdy Khorali? Właśnie czytam Conana 13 od Hachette i wydaje mi się, że są błędnie podani autorzy opowiadania i zamiast Lina Cartea powinien być Björn Nyberg.
Tytuł: Odp: Conan
Wiadomość wysłana przez: Bazyliszek w Śr, 06 Styczeń 2021, 14:58:07
(https://static.tezeusz.pl/images/50/40/6b//conan-szermierz.jpeg)