Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 457150 razy)

Klima i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2490 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 13:53:42 »
Chyba troszeczkę przesadzasz.
Może zamiast migać się to weź chłopie jednak pod uwagę, że swoim tekstem kogoś jednak uraziłeś.
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Styczeń 2023, 14:04:23 wysłana przez Kyms »

Offline OokamiG

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2491 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 14:05:56 »
Ja tam bym się cieszył jakby ktoś uznał mnie w czymś za eksperta.

Offline xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2492 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 14:18:07 »
Może zamiast migać się to weź chłopie jednak pod uwagę, że swoim tekstem kogoś jednak uraziłeś.

Nic nie poradzę, że strasznie delikatny jesteś i nic ci w żartach nie można napisać, bo się oburzasz, trochę dystansu do siebie.

Mogę ci dać taką samą radę jaką ty dałeś:
Dziękuję za złotą radę. Sam zdecyduję co zrobię  :)

Jeżeli mój post uraził twoje uczucia komiksowe to tam masz taki link "Zgłoś do moderatora" i oni mnie osądzą.

A tak na marginesie to w sumie bardzo łatwo sprawdzić tamten tom:
Wpisałem w Google "gail simone birds of prey minds" i masz np. drugi link od góry
https://www.dc.com/graphic-novels/birds-of-prey-1999/birds-of-prey-of-like-minds
okładka ta sam, także mam podejrzenia, że to będzie to. BIRDS OF PREY #56-61
dla porównania
https://egmont.pl/Ptaki-nocy-Tajemnice-i-morderstwa,23886865,p.html
BIRDS OF PREY #56–67
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2493 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 14:21:35 »
Nic nie poradzę, że strasznie delikatny jesteś i nic ci w żartach nie można napisać, bo się oburzasz, trochę dystansu do siebie.
Nie myl żartu z chamskim odniesieniem się faworyzowanym na tej grupie. No nic, tematu nie było zatem.

Offline dreamer36

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2494 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 14:22:25 »
Czy te Ptaki Nocy nie były wcześniej wydane? Nie widnieją one w spisie https://hachettepartworks.com/en-en/dc-heroes-villains-collection/
Ktoś coś o obydwu zapowiedziach?  :)

Bazyl Ci już wyjaśnił dlaczego - ukrywają materiał źródłowy, żeby Egmont szybciej nie wydał :)

Jest co się oburzać, bo było to chamskie zachowanie z Twojej strony nie na miejscu.

Jak na osobę publicznie udostępniającą swój wizerunek, a na dodatek wrzucającą materiały na forum samych "KomikSpeców", masz zadziwiająco mało dystansu do siebie... Chyba trochę niepotrzebnie się nakręcasz - szkoda nerwów, bo to wysiada zaraz serce i żołądek - pamiętaj o złotej zasadzie "miej wyjebane a będzie Ci dane" :) Zdrówka :)

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2495 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 14:24:44 »
Jak na osobę publicznie udostępniającą swój wizerunek, a na dodatek wrzucającą materiały na forum samych "KomikSpeców", masz zadziwiająco mało dystansu do siebie... Chyba trochę niepotrzebnie się nakręcasz - szkoda nerwów, bo to wysiada zaraz serce i żołądek - pamiętaj o złotej zasadzie "miej wyjebane a będzie Ci dane" :) Zdrówka :)
Żołądek mam już zniszczony :) Nie preferuję tej zasady, wolę z szacunkiem i kulturą do innych się odnosić. Kiepskie, jeśli inni o tym zapominają i migają się "żarcikami", ale w sumie tutaj mnie to nie dziwi jakoś mocniej

Offline xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2496 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 14:37:51 »
dreamer36 dobrze pisze, trochę więcej dystansu, to tylko na zdrowie ci wyjdzie, szczególnie, że jesteś osobą publiczną.
Ale oczywiście, "sam zdecydujesz co zrobisz".

A co ja tam takiego strasznie chamskiego napisałem, bo cos się nie łapie, ale ja to prosty człowiek ze wsi jestem to mogę nie ogarnąć, mogę ci jeszcze poradzić żebyś wrzucił mnie do ignorowanych.

Chociaż z drugiej strony skoro to forum takie chamienie i brak na nim kultury, to nie wiem co ty tu robisz, jak miałbym takie podejście jak ty to bym się nie udzielał w takim miejscui i jeszcze ta moderacja nic z tym nie robi, skandal.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2497 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 14:54:36 »
Bazyl Ci już wyjaśnił dlaczego - ukrywają materiał źródłowy, żeby Egmont szybciej nie wydał :)
Egmont wydał to w lutym 2020 pod film (pomijam różnice fabularne), a ogłoszenie tej serii jeśli dobrze pamiętam było na emefce 2019. I jeśli dobrze pamiętam to o kolekcji słuchy zaczęły chodzić dopiero z końcem 2020 (bo wcześniej brano pod uwagę całkowicie inną kolekcję do wydania i nie był to Spider-man ;) ), a sama kolekcja ruszyła w sierpniu 2021. Nie przesadzajmy, że pan Kołodziejczak to, aż taki evil mastermind. To raczej tylko bazylowe majaki.

Offline Kamiloss

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2498 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 21:39:37 »
A będzie wojna z Korpusem Sinestro? Egomt też to wydał, ale zdaje mi się że w kolekcji też miało być w dwóch tomach?

Online Kandor

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2499 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 22:20:26 »
A będzie wojna z Korpusem Sinestro? Egomt też to wydał, ale zdaje mi się że w kolekcji też miało być w dwóch tomach?
Jeśli będzie, to za jakieś  dwa lata (czy więcej), pod koniec kolekcji (zaplanowana jest  chyba na 100 numerów). Niezależnie od tego co wypisuje kolega Bazyliszek (w skrócie: jak coś się powtarza to tomasz Kołodziejczak zrobił po to aby inicjatywa konkurencji upadła) to musi być zrobione z głową, i JEST z reguły: zarówno Hachette jak i Egmont starają się zachować rozsądny odstęp między swoimi "powtórkami", nie jest to kwestia kurtuazji (choć wierzę też w to że na małym polskim rynku nie ma jakiejś wielkiej nienawiści między wydawnictwami), tylko zdrowego rozsądku bo oba wydawnictwa by straciły. Podobnie Egmont zdecydował się wydać takie komiksy jak "Zagłada Gotham" czy "Golden Age" (wyjdą w tym roku w DC Deluxe) jakieś kilka lat po ich wydaniu ("Zagładę" oczywiście wydał kiedyś Egmont w miękkiej oprawie) w ramach Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comics.
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Styczeń 2023, 22:23:51 wysłana przez Kandor »

Offline chch

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2500 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 22:26:52 »
("Zagładę" oczywiście wydał kiedyś Egmont w miękkiej oprawie) w ramach Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comics.
Zagladę Gotham wydał egmont w 2004 roku, zanim pojawila sie jakakolwiek kolekcja, a potem zdublował eaglemoss w WKKDC

Offline Popiel

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2501 dnia: Śr, 01 Luty 2023, 09:59:35 »
Chciałbym przypomnieć, że dziś w kolekcji ukazał się jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) komiks o Supermanie "Na cztery pory roku".

W stosunku do egmontowskiej edycji z 2006 roku wzbogacony o trzy krótkie historyjki.

Bardzo dobra, bardzo mądra historia, nie zawracająca sobie głowy jakimkolwiek continuity, chwytająca za serducho i pięknie narysowana oraz pokolorowana. Polecam jak żadnego komiksu z jakiejkolwiek kolekcji do tej pory.

Offline OokamiG

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2502 dnia: Śr, 01 Luty 2023, 10:07:12 »
Już zamówione.

Offline Takesh

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2503 dnia: Śr, 01 Luty 2023, 10:08:31 »
Coś więcej o tych dodatkowych historiach?

Offline Popiel

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2504 dnia: Śr, 01 Luty 2023, 10:21:36 »
Coś więcej o tych dodatkowych historiach?

Łącznie raptem 14 stron, więc skromny to bonusik. Zestaw autorów ten sam, tylko (jak ze spisu treści wynika) genialnego Bjarne Hansena zastępują na stanowisku kolorysty Mark Chiarello i Jose Villarrubia.