Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573183 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1710 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 18:27:06 »
Taaa, widziałem dziś, jak przeglądałem - zawsze znajdzie się ktoś, kto musi się wyróżnić ;) Skoro założenie było black & white, to nie powinni się godzić na te czerwień.

Offline Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #1711 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 18:31:32 »
Tym bardziej, że część komiksów pierwotnie powstała w kolorze i je odbarwili.... Zapomnieli o niektórych???

Dla mnie to błąd wydawcy.

Juby

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1712 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 19:01:27 »
My dwoje dostało trochę kolorowych cieni w wydaniu Mad Love and other tales. Oryginalnie było czarno-białe tak, jak jest w Batman Noir.

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1713 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 20:18:51 »
Też się już cieszę swoimi Batkami. Ładne to cegiełki! Jak ja to będę czytał na leżąco na plecach? :o Egmont powinien wydać miniwersje, które da się czytać!
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #1714 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 22:21:45 »
Przekonaliście Panowie tymi fotkami. Zamówienie poszło.

Offline nori

Odp: Batman
« Odpowiedź #1715 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 12:16:29 »
Mam małe pytanko dotyczące Batmana jeszcze z Nowego DC Comics. Dwa tomy Szpona kiedy najlepiej czytać w stosunku do regularnej serii Batmana. Na rozpisce odchodzi od tomów 1-2, natomiast jak patrzyłem na zagraniczne zestawienia chronologii, to plasuje się gdzieś po 6 tomie. Sam jeszcze nie czytałem, dopiero się zabieram za epopeję Nowe DC-Odrodzenie-Uniwersum i chciałbym to sobie uporządkować, a i pewnie powstanie rozpiska jak w przypadku Marvel Now i Marvel Now 2.0. :)
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1716 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 12:27:41 »
Dawno temu robiłem rozpiskę Batmana z Nowego DC

Kolejność chronologiczna zbiorczych wydań serii Batmana (wg mnie):
Batman. Detective Comics #01: Oblicza śmierci #1
Batman #01: Trybunał sów
Batman #02: Miasto sów
Batman. Detective Comics #02: Techniki zastraszania
Batman: Mroczny Rycerz #01: Nocna trwoga
Batman: Mroczny Rycerz #02: Spirala przemocy
Batman: Mroczny Rycerz #03: Szalony
Batman #03: Śmierć rodziny
Batman #04: Rok zerowy. Tajemnicze miasto
Batman #05: Rok zerowy. Mroczne miasto
Batman. Detective Comics #03: Imperium Pingwina
Batman. Detective Comics #04: Gniew
Szpon #01: Utrapienie sów
Szpon #02: Upadek sów
Batman. Detective Comics #05: Gothtopia
Wieczne zło. Wojna w Arkham
Batman #06: Cmentarna szychta
Batman: Mroczny Rycerz #04: Glina
Wieczny Batman #01
Batman. Detective Comics #06: Ikar
Batman. Detective Comics #07: Anarky
Wieczny Batman #02
Wieczny Batman #03
Batman #07: Ostateczna rozgrywka
Batman #08: Waga superciężka
Wieczni Batman i Robin Vol. 1
Wieczni Batman i Robin  Vol. 2
Wojna Robinów
Batman #09: Bloom
Batman #10: Epilog

Szpona najlepiej czytać na pewno przed Wiecznym Złem Wojna w Arkham (ze względu na wątek Bane'a) oraz Gothtopia (ze względu na pojawienie się w niej Szpona).
« Ostatnia zmiana: Cz, 24 Wrzesień 2020, 12:37:30 wysłana przez michał81 »

Offline nori

Odp: Batman
« Odpowiedź #1717 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 14:27:28 »
No właśnie, podobna rozpiskę widziałem, a Egmont na grafice ma Szpona  winnym miejscu. Czyli reasumując, nieważne po którym tomie przeczytamy, byle przed Wiecznym Złem?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1718 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 14:45:52 »
No właśnie, podobna rozpiskę widziałem, a Egmont na grafice ma Szpona  winnym miejscu. Czyli reasumując, nieważne po którym tomie przeczytamy, byle przed Wiecznym Złem?
Tak. Po Mieście sów, ale przed Wiecznym Złem Wojna w Arkham. W Gothtopi pojawia się gościnnie (w Wiecznym Batmanie 3 też i więcej jego występów w polskich wydaniach nie ma).

Batman: Cmentarna szychta jest specyficznym zbiorczym, bo zbiera komiksy z różnych momentów serii i np. jeden z zeszytów należy czytać dopiero po 1 tomie Wiecznego Batmana, a jeden przed Rokiem zerowym, aby uniknąć spoilerów.
« Ostatnia zmiana: Cz, 24 Wrzesień 2020, 14:51:21 wysłana przez michał81 »

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1719 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 14:09:23 »
Batman: Three Jokers cześć 2 - jakie to jest dobre. Jestem zaskoczony jak Johns porozkładał te wątki w tej serii. Ten zeszyt skupia się na Bat-rodzinie, w głównej mierze na Jasonie i Barbarze i tym jak przepracowali traumę po starciu z Jokerem, a może jednak nie ;). I kolejny cliffhanger i kiedy poznamy odpowiedź to pewnie namiesza w przeszłości Batman. Czekam na finał.

Ktoś szukał Batman detektywa? To znajdzie go w Three Jokers.

Juby

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1720 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 14:13:21 »
Tylko bez spoilerów proszę! Czekam na wydanie zbiorcze od Egmontu, czyli pewnie do 2022. ;D

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #1721 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 14:27:31 »
Ja swoje zeszyty dostanę w przyszłym miesiącu, już nie mogę się doczekać, skoro nawet Michał chwali.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1722 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 14:38:48 »
Tylko bez spoilerów proszę! Czekam na wydanie zbiorcze od Egmontu, czyli pewnie do 2022. ;D

Mogę się założyć, że jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku 8)

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1723 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 14:53:10 »
Na pewno wcześniej będzie Batman: Curse of the White Knight, bo ten zbiorczy już jest.

Zbiorczy Batman: Three Jokers jest planowany na listopad 2020, ale nie wiem czy przez coivda ta data premiery jest aktualna.

Ale poza tymi dwoma tytułami to więcej zbiorczych w DC Black Label nie ma.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1724 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 15:06:16 »
No ok, teraz jak patrzę ile później u nas wychodziły tytuły z Black Label, to niekoniecznie w pierwszej połowie przyszłego roku. Zmyliła mnie Harleen, ale u nas była wyjątkowo szybko, inne miały większe opóźnienie.

Zbiorczy Batman: Three Jokers jest planowany na listopad 2020, ale nie wiem czy przez coivda ta data premiery jest aktualna.

A nie jest to przypadkiem taka bezpieczna data, uwzględniająca ewentualne obsuwy trzeciego zeszytu?