Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573319 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1695 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 15:41:06 »
Jak to przytakuje, przecież cały czas wydają najwięcej Batmanów, bo tylko to się sprzedaje z tego całego DC, pomijając to co muszą wydać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Juby

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1696 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 15:55:16 »
Tak to. :) Monco przyatakuje = w ciągu tylko tych dwóch miesięcy wydadzą nowe numery Batmana, Detective Comics + jakiegoś DC Deluxa, DC Black Label, coś nowego z NOIR i może jeszcze jakiś one-shot, albo start nowej serii (jak choćby wspomniany Morrison). Nie zdziwi mnie z 10 komiksów z udziałem Batmana na jesieni przyszłego roku (o ile premiera filmu z Pattinsonem się utrzyma).

Ew. może Eaglemoss wystartuje z tą całą kolekcją? Bo w tym roku już chyba nie ma na co liczyć.
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Wrzesień 2020, 15:57:08 wysłana przez Juby »

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1697 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 16:13:21 »
jestem pewien, że mają to w planach na kolejną pozycję Morrisona po Animal Manie.
Raczej Invisibles :)

Yossarian

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1698 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 17:26:45 »
Wjechał dziś do mnie duży kaliber - Batmany Noir - kolejny już w tym miesiącu (po AvP) kultowy komiks z czasów TM-Semic. Dosłownie kilka spostrzeżeń na szybko:

Najważniejsza informacja - zakładka tym razem biała, nie trzeba więc doszukiwać się z lupą mikroskopijnych przebarwień :)

Pierwsze co się rzuca w oczy, to na pewno grzbiety i "pierdyliard" nazwisk.
Już w pierwszym pakiecie Noir grafiki na grzbietach były mocno krytykowane, a tym razem jest jeszcze gorzej.

Z tyłu - dla odmiany - postawiono na minimalizm, obie okładki prawie całe czarne.
Nie wiem co za szalony grafik za to odpowiadał, ale pewnie jakiś szwagier TK ;)



Jakościowo (szycie, papier) bardzo podobnie do poprzednich wydań z tej serii.

Dodatki rozbite na obydwa tomy (jakieś 20-30 stron w każdym) - w jednym galeria grafik i szkiców, w drugim okładek i statuetek.

Zapowiedzi brak, ale można chyba zakładać, że serie będzie kontynuowana.
Jest jeszcze co wydawać, np. Trybunał sów albo Gotham w świetle lamp gazowych...

Offline Mateusz

Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1700 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 10:36:13 »
Przyznam szczerze, źe kusi to wydanie. Nie jestem fanem czarno-białych wydań, ale chyba każdy szanujący się fan Batmana powinien mieć te 2 albumy (ze względu na ich zawartość).
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Online OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #1701 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 10:53:22 »
No kusi, kusi ale nie w tym miesiącu. Jak nie wyprzedadzą, to pomyślę w przyszłym nad zakupem.

Offline Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #1702 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 10:54:49 »
A jak w tych Black & White wypadają literki w dymkach? TM-Semic starał się stworzyć indywidualnie do każdej historii. A jak tutaj? Dopasowane do historii, czy wszystko leci tak samo????

Offline Mateusz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1703 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 11:26:16 »
W niektórych historiach jest dostosowana czcionka. Na przykład:

Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Yossarian

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1704 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 11:35:14 »
Można nie być fanem czarno-białego komiksu, ale tu naprawdę w większości historii wygląda to fajnie - takie trochę Batmanowe Sin City.

Porównując do pierwszych pięciu tomów, gdzie mieliśmy odbarwione komiksy, które pierwotnie były kolorowe i czasami było czuć, że tego koloru brakuje, to tym razem mamy komiks od początku planowany jako czarno-biały i graficznie to jest petarda.

Co do czcionki to w większości jest standardowa, poza nielicznymi dymkami, w których mamy cytaty z pamiętników czy dzienników... Nie mam niestety wydań TM-Semic, więc nie porównam. Ale generalnie tak z 90% tekstów jest w standardzie.

Z tym czekaniem to trochę strach, bo w gildii są aktualnie niedostępne (być może chwilowo, nie wiem...)
Rozmawiałem z właścicielem Centrum Komiksu i on mówił, że do nich dojechało niewiele więcej egzemplarzy niż mieli zamówień preorderowych, więc wcale bym się nie zdziwił, gdyby nakład tym razem faktycznie był limitowany.

Dla wahających się fotka wszystkich 7 tomów, na żywo naprawdę robią ogromne wrażenie:


EDIT
To co Mateusz wkleił w poście nad moim, to są fragmenty listu i czcionka stylizowana jest na odręczną, ale większość komiksu niestety tak nie wygląda.
« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Wrzesień 2020, 11:43:53 wysłana przez Yossarian »

Offline Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #1705 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 11:37:02 »
Dzięki!!!

Moim skromnym zdaniem TM-Semic jakoś wizualnie lepiej zrobił dymki. Przynajmniej na podstawie tego zdjęcia.

Juby

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1706 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 11:58:47 »
Dla wahających się fotka wszystkich 7 tomów, na żywo naprawdę robią ogromne wrażenie:


Część jeszcze zafoliowana. ???

Jeszcze czekam na swoje egzemplarze, wtedy porównam je ze starymi Semicami. Ale nawet jeśli Egmont w 90% postawił na klasyczną czcionkę, to nie sądzę aby przegrywał pod tym względem z TM-Semic, którego tłumaczenie czasami niedomagało, ale liternictwo (wtedy pisane ręcznie) bywało nieczytelne.

Offline Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #1707 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 12:07:30 »
Owszem, miejscami była niewyraźna. Ale, jak na tamte czasy, to się starali, aby wyglądało to jak najbliżej oryginałom. Doceniam takie starania. I wtedy komputerowej czcionki raczej nie było. Artyści często sami wpisywali je w dymki. Dlatego fajnie by było jakby Egmont poszedł w stro e personalizacji czcionki. Mucha w Wieku Apokalipsy postarała się z tytułami.

Ale trudno. Jest tak jak jest. Rozważam kupno, ale finanse trochę blokują....

Juby

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1708 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 18:15:17 »
Moje przyszły dwie godziny temu! ;D



Porównanie z wydaniami TM-Semic:


Porównanie gabarytów z moim dotychczas największym formatem oraz najgrubszym komiksem na półce:


Porównanie przykładowych stron z historii My dwoje:

Offline Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #1709 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 18:24:45 »
"My dwoje" w sepii??? Wcześniej któraś historia na zdjeciach miała kolor czerwony. Black & White???

Jakiś brak konsekwencji, czy jestem czepialski????