Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573170 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1650 dnia: Wt, 08 Wrzesień 2020, 12:20:28 »
Tak bardzo narzekacie na Batmana Snydera, że nie ma co się dziwić że do tej pory nie został opublikowany Batman Morrisona ;P .

A tak na serio to wątpię, aby DC chciało wracać do klimatów Batmana - detektywa. Teoretycznie coś tam Tomasi próbuje w Detective Comics w tych klimatach np. w story arcu z Arkham Knight, ale i tak ostatecznie to ustępuje akcji, a ostatnie zeszyty, które są tie-inami do Joker's War to już tylko akcja, akcja i akcja.

Za to całkiem przyjemną lekturą jest  Batman: Universe od Bendisa.

« Ostatnia zmiana: Wt, 08 Wrzesień 2020, 12:28:07 wysłana przez michał81 »

Odp: Batman
« Odpowiedź #1651 dnia: Wt, 08 Wrzesień 2020, 12:47:49 »
  I z powodów naszych narzekań Egmont co chwilę wydaje jakiegoś snyderowskiego Batmana? Żeby jeszcze ten Batman Morrisona to był jakiś rewelacyjny, bo tak patrząc po tych dwóch tomach wydanych przez Eaglemoss to było nieźle i nic ponad to. Wydadzą kupię, nie wydadzą, płakać nie będę.
  Wróci, wróci. Prędzej czy później każda moda wraca. Osobiście liczę, że na fali obecnej kotłowaniny w DC, wypłyną nowi scenarzyści i odsuną niedługo Tyniona od Batmana, facet jest wręcz wzorcem przeciętnego scenarzysty, podejrzewam że da się czytać to co on tam teraz tworzy, ale pewnego poziomu nigdy nie przeskoczy.

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #1652 dnia: Wt, 08 Wrzesień 2020, 12:58:27 »
Sęk w tym, że w Ameryce mają dobrych scenarzystów, tylko nie trafiają oni do pisania Batmana :) Dochodzi do tego jeszcze kwestia na co bonzowie pozwolą twórcy, a z tego co mi wiadomo istnieje cały podręcznik "co wolno/czego nie wolno" w historiach z Batsem. No i niestety to właśnie DC wymusza, że ma być kolorowo, wybuchowo i najlepiej żeby Joker zawsze czaił się za rogiem. A teraz będzie jeszcze bardziej wybuchowo, bo nowe szefostwo chce kasować serie o mniej dochodowych postaciach i odpalić więcej komiksów z Nietoperzem.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1653 dnia: Wt, 08 Wrzesień 2020, 16:22:38 »
Wróci, wróci. Prędzej czy później każda moda wraca.
Ok, tak mnie oświeciło. Jeśli ktoś oczekuje powrotu Batmana detektywa to powinien sięgnąć po "Trzech Jokerów" Geoffa Johnsa. Po pierwszym zeszycie polecam, pomimo jak bardzo dziwnym pomysłem wydaje się sam pomysł.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1654 dnia: Śr, 09 Wrzesień 2020, 08:28:33 »
ja dla odmiany wyśmienicie bawiłem się przy last knight on earth. zaznaczam jednak że skończyłem czytać run snydera na 10tym hc. nie znam kompletnie eternal, metal itd.

temat alternatywnej przyszłości jest ograny do bólu - nawet morrison w swoim runie poszedł w tym kierunku. nie wspominając o marvelovskich przyszlościach claremonta czy age of apocalypse. podobały mi sie nawiązania do poszczególnych tomów - mr.bloom, sowy, gotham is...

końcówka trochę rozczarowuje ale fajnie skupia się na jednym wydarzeniu z przeszłości - otwieranie drzwi - które w tym kontekście definiuje batmana.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1655 dnia: Śr, 09 Wrzesień 2020, 18:11:08 »
Batman Black and White powraca :)

https://www.dccomics.com/blog/2020/09/09/batman-black-and-white-%E2%80%93-the-iconic-anthology-series-returns-december-8?fbclid=IwAR0XHg7kohuwJsSOqabrEaKfbX_oP3hNUn1AtlqyTBPw93iL5snkt2l_chI

Cytuj

Paul Dini & Andy Kubert
Tim Seeley & Kelley Jones
Emma Rios
John Arcudi & James Harren
Gabriel Hardman & Corinna Bechko
JH Williams III
Tom King & Mitch Gerads
G. Willow Wilson & Greg Smallwood
Sophie Campbell
David Aja
Dustin Weaver
Bilquis Evely
Joshua Williamson & Riley Rossmo
James Tynion IV & Tradd Moore
Lee Weeks
Chip Zdarsky & Nick Bradshaw
And many more!
« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Wrzesień 2020, 18:14:27 wysłana przez ramirez82 »

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1656 dnia: Śr, 09 Wrzesień 2020, 20:22:27 »
TK: Ej DC zrobilibyście jeszcze jakiegoś Batmana B&W bo nie mamy co wydawać w Batman Noir.
DC: Dobra.

 ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1657 dnia: Śr, 09 Wrzesień 2020, 20:32:11 »
Nie no, jeszcze mają co wydawać! Ja wciąż liczę na pozostałe Batmany Noir wydane przez DC.

I te sytuację wyobrażam sobie bardziej tak:

TK: Dajcie nam całego B&W, wydamy w dwóch tomach.
DC: Jasne, nie ma sprawy. Macie wyłączność na DC w Polsce, rządzicie. (takiego ch*ja, zaraz zrobimy kolejne hehe)


JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1658 dnia: Śr, 09 Wrzesień 2020, 20:34:55 »
Po prawdzie to każdego Batmana mogą odkolorować  :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1659 dnia: Śr, 09 Wrzesień 2020, 20:39:34 »
Kto? Egmont? Jak TM-Semic Punishery? ;)

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1660 dnia: Śr, 09 Wrzesień 2020, 20:42:28 »
Egmont. Tego Kinga sami odkolorowali.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1661 dnia: Śr, 09 Wrzesień 2020, 20:44:50 »
Hmm... Racja, zapomniałem o nim.

Ciekawie, czy faktycznie oni to robili, czy dostali materiały B&W.

Offline Pan M

Odp: Batman
« Odpowiedź #1662 dnia: Cz, 10 Wrzesień 2020, 00:06:56 »
Batman Morrisona to jeden z najlepszych runów tej postaci i być może nawet najodważniejszy.

Jest cholernie dziwny, więc przeciwnicy stylu Morrisona nie będą zachwyceni.

Taki "Batman i Syn" wydany w WKKDC to był dość słaby początek całej batepopei szalonego szkota, więc może nie chwytać, ale potem się rozkręca.

Namiastkę runu Morrisona  polscy czytelnicy dostali też w  "Ostatnim Kryzysie", który zazębia się z nietoperzowymi historiami Morrisona.



Jego run to czysty absurd, dziwactwa i wrażenie obcowania z niesamowitością w końcu to 
Spoiler: PokażUkryj
batmite,powrót do motywów sprzed dziesiątek lat  jak batman zur en arrh, siatka batmanów działających globalnie, batman podróżnik w czasie
a nie wyłącznie kolejna, bezpieczna historia o batmanie detektywie. Ja  sam lubię historyjki jak batman rozwiązuje kameralne sprawy, ale czytanie o nich 250 razy już męczy.

Za to takie rzeczy jak Batman Morrisona sprawiają, że jeszcze chce mi się czytać superhero, bo jest tam jednak miejsce na szalone eksperymenty, a nie tylko szablon.

Snydera nie zestawiałbym z Morrisonem, ten pierwszy nie ma tak mocnej zdolności pisania rzeczy tak kompletnie absurdalnych w taki sposób by zachować przy tym całą dramaturgię i wiarygodność przedstawionych sytuacji.

Coś jak taki komiksowy Kojima, który opowiada poważne historie o wojnie, ale też każe łazić protagoniście w kartonowym pudle i talent twórcy sprawia, że to się nie gryzie.

Morrisona mamy ostatnio dużo na rynku- Doom patrol, Animal man, Multiwersum, Green Lantern. Wrzucenie go na Polski rynek własnie teraz jest najlepszym momentem. No i forum by przynajmniej  posprzeczało się o coś ciekawszego niż głupoty Toma kinga ;p
 
« Ostatnia zmiana: Cz, 10 Wrzesień 2020, 00:26:01 wysłana przez Pan M »

Offline Archie

Odp: Batman
« Odpowiedź #1663 dnia: Cz, 10 Wrzesień 2020, 15:10:20 »
Jest cholernie dziwny, więc przeciwnicy stylu Morrisona nie będą zachwyceni.
Niektórzy zwolennicy stylu Morrisona również nie będą zachwyceni. Mimo, że lubię jego twórczosć to tutaj w mojej ocenie mamy rewolucyjne pomysły (nawiązujące do starych czasów np. Zur-En-Arrh), ale dostarczone jako słabo napisany run.
« Ostatnia zmiana: Cz, 10 Wrzesień 2020, 15:15:14 wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1664 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 17:56:19 »
Dzień Batmana i karty kolekcjonerskie od Egmontu.

https://swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,761,dzien-batmana.html

Cytuj
Dzień Batmana czyli święto fanów i sprzedawców komiksów już 19 września! Tego dnia po prostu TRZEBA przeczytać komiks o Mrocznym Rycerzu. Również z tej okazji Wydawnictwo Egmont przygotowało karty kolekcjonerskie zawierające wizerunki najsłynniejszych postaci z uniwersum Batmana.

Każda z 42 kart posiada na awersie rysunek postaci, zaś na rewersie okładkę komiksu, na łamach którego dana postać pojawiła się po raz pierwszy.

Autorami ilustracji są tak znani rysownicy komiksowi jak Jim Lee, Andy Kubert, Jason Fabok, czy Brian Bolland.

Karty będą dostępne jako dodatek przy zakupach w wybranych sklepach komiksowych, które z okazji Dnia Batmana przygotowały dla fanów wiele atrakcji.

« Ostatnia zmiana: Pt, 18 Wrzesień 2020, 17:57:56 wysłana przez ramirez82 »