Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 572848 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1605 dnia: Wt, 25 Sierpień 2020, 12:58:07 »
Dobra, przekonaliście mnie - wypożyczyłem z biblioteki pierwsze cztery tomy Batmana Kinga, zobaczymy jak szybko uda się scenarzyście zniszczyć mój obraz gacka :P

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1606 dnia: Wt, 25 Sierpień 2020, 15:04:00 »
Zaczynam drugi tom Metalu i nieźle że przedstawiają złych Batmanów. Podobają mi się bo sam jestem miłośnikiem Owlmana. Ale ci nowi mroczni to mają opisy z za dużą ilością pitolenia. I ciągle mówią, że nasza Ziemia za wszystko zapłaci bla bla bla...
« Ostatnia zmiana: Wt, 25 Sierpień 2020, 15:39:53 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Frank_C

Odp: Batman
« Odpowiedź #1607 dnia: Wt, 25 Sierpień 2020, 15:24:30 »
Zakończyłem swoją przygodę z Batmanem Kinga na 5 tomie i patrząc na to, co się tam dalej działo po tym filmie chyba dobrze zrobiłem.


Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1608 dnia: Wt, 25 Sierpień 2020, 16:27:23 »
No co ty gadasz  :) a kolega winckler jest zachwycony.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Szekak

Odp: Batman
« Odpowiedź #1609 dnia: Wt, 25 Sierpień 2020, 17:19:47 »
I po co te 2 ostatnie komentarze? Nawet jak Bazyl pisze o fabule to wyskakujecie jak Filip z konopi.
A po co ten twoj komentarz? Nawet jak bazyl marudzi jak zawsze, a mu rozwazamy nad tym jak polepszyc jego smutny byt na tym swiecie to wyskakujesz jak Filip z konopii. Nie godzi sie!
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1610 dnia: Wt, 25 Sierpień 2020, 17:24:09 »
JanT ma najwięcej nastukanych postów i myśli, że może każdego pouczać  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1611 dnia: Wt, 25 Sierpień 2020, 17:27:57 »
A tak ogólnie ten nagi Bruce (którego u nas i tak nie będzie), co była o to afera w USA, to w którym zeszycie się ukazał? Nie kupuję więcej Kinga, to nie wiem, czy to już u nas było, czy dopiero ma być.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1612 dnia: Wt, 25 Sierpień 2020, 17:29:50 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1613 dnia: Wt, 25 Sierpień 2020, 17:35:31 »
JanT ma najwięcej nastukanych postów...

Wypraszam sobie ;)

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1614 dnia: Wt, 25 Sierpień 2020, 17:40:20 »
A no to sorry  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1615 dnia: Wt, 25 Sierpień 2020, 18:56:38 »
A no to sorry  :)
Nie tak to się robi, tylko w ten sposób ;)

Online rekinn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1616 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 12:32:26 »
Hej, jak tam, jak tam, czytał już ktoś #1 Three Jokers? Bardzo fajne, ale jedno mnie totalnie zaskoczyło!
Spoiler: PokażUkryj
U Moora było takie super zakończenie, które sugerowało, że Batman jednak zakatrupił Jokera. Tak fajnie śmiech jednego się kończył, a drugiego dalej rozbrzmiewał. No i okazuje się teraz, że ten Joker żyje jednak. Jak dla mnie, to Jones spartaczył całą wizję Moora. :(

A wy co o tym sądzicie?

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1617 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 13:20:39 »
@rekinn zacznijmy od tego, że Zabójczy Żart jest w kanonie, więc
Spoiler: PokażUkryj
Batman nie mógł zabić tam Jokera, jak sugerujesz. (Choc w drugim poście w którym opisuje swoje rozważania mogło to się stać  ;) ). Nie pamiętam dokładnie, ale tą teorię sam Morrison bardzo promował, a sam Moore nigdy jej nie potwierdził, a samego Morrisona chyba nawet przeklną jak to ma w zwyczaju.


Three Jokers po tym pierwszym zeszycie zapowiada się dobrze, ale wszystko zależy od tego jak zostanie zakończony. Ten pierwszy zeszyt mam mocne zakończenie, ale sam w sobie jest bardzo dobrze napisany. Johns wyciągnął naprawdę dużo rzeczy z konfrontacji Batman z Jokerem (i nie tylko), widać że wszystko jest w kanonie co się do tej pory się wydarzyło (dla tej samej historii na pewno), ale może też być tak, że równie dobrze może to być elseworld
Spoiler: PokażUkryj
Co sugerują stroje Batgirl, Red Hooda i Batman, czy też żyjący Alfred.
Albo dzieje się to w nieokreślonym do tej pory momencie czasowym świata DC. Dla osób uwielbiających chronologię to będzie maskara gdzie to wepchnąć.

Sam już mam pewną teorię wyjaśniającą tego kim są ci 3 Jokerzy, ale na razie powstrzyma się od spekulacji. Mam też nadzieje, że samo zakończenie pozostawi więcej miejsca na domysły niż bezpośrednio wyłoży kim jest Joker, a tego obawiam się najbardziej.

Z dotychczasowych DC Black Lable najlepsza historia jak wyszła.
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Sierpień 2020, 14:22:02 wysłana przez michał81 »

Online rekinn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1618 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 13:23:45 »
Dawaj tą teorię w spoilerze! Jestem ciekaw!

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #1619 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 13:34:59 »
Mamy w tym komiksie trzech fizycznych Jokerów?