Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573292 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1545 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 12:13:41 »
W tym runie była jedna wybitna scena z tymi wszystkimi Robinami w knajpie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline adamarluk

Odp: Batman
« Odpowiedź #1546 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 12:30:13 »
No właśnie ten pierwszy tom Wiecznego Batmana jest najlepszy. Zamysł intrygi całkiem niezły, ale później historia strasznie się rozwleka i zaczyna powoli siadać. I aby zrozumieć zakończenie (kim jest główny zły) trzeba znać początek runu Snydera. Czytają miałem wrażenie, że Snyder wzorował się na historii Hush oraz Knightfall, bo Batman mierzy się tu z naprawdę dużą ilością swoich przeciwników.
Echhhh kupiłem tego Wiecznego Batmana tom 1, przeczytałem 3/4 i porzuciłem. Nie był to może jakiś bardzo słaby tom, ale na pewno nad wyraz przeciętny. Początek fajny, a czym dalej tym słabiej/nudniej. I te dziwne groteskowe postaci np. córka Jokera skutecznie mnie odrzuciły.
Tęsknię za klasycznym Batmanem.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1547 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 12:34:33 »
Czyli tak - od N52 główna seria o Batmanie ssie na maxa. Zobaczę zaraz czy mi Metal się spodoba.
Rozumiem, że to sarkazm? Jeśli nie podobała ci się seria Syndera to Metal tym bardziej ci nie podejdzie. A także i Batman który się śmieje, a także przyszłe Dark Nights: Death Metal. Jak na razie Snyder łączy wszystkie wątki z pisanych przez siebie serii, więc to jest naturalny ciąg dalszy, nawet Liga się do tego zalicza.

I te dziwne groteskowe postaci np. córka Jokera skutecznie mnie odrzuciły.
Żeby nie było córka Jokera jest jeszcze z przed ery New52, co prawda zmodyfikowano jej genezę, bo poprzednia jak pamiętam wynikała z Zabójczego Żartu.
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Sierpień 2020, 12:41:27 wysłana przez michał81 »

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #1548 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 12:59:11 »
Rozumiem, że to sarkazm? Jeśli nie podobała ci się seria Syndera
Ja to odczytałem odwrotnie - Bazyliszkowi run Snydera się podobał, a przynajmniej był lepszy od późniejszego runu Kinga

Echhhh kupiłem tego Wiecznego Batmana tom 1, przeczytałem 3/4 i porzuciłem.
Mnie akurat Wieczny Batman się podobał, choć faktycznie w pewnym momencie nastąpiło zbyt duże nagromadzenie wątków. Szybka i niezobowiązująca lektura z ciekawie poprowadzoną intrygą - akurat takie założenie preferuję w komiksach SH  :)

Offline Teli

Odp: Batman
« Odpowiedź #1549 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 13:11:48 »
Ja to odczytałem odwrotnie - Bazyliszkowi run Snydera się podobał, a przynajmniej był lepszy od późniejszego runu Kinga


To akurat nie jest specjalnie trudne. Cieszę się że koniec runu Kinga na horyzoncie bo od tej fabuły łamie mnie już w kręgosłupie.

Offline R~Q

Odp: Batman
« Odpowiedź #1550 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 13:18:31 »
Czy All Star Batman Snydera w jakikolwiek sposób spina Batmana z N52 i Metal? Batmana Kinga nie będę czytał, ale zastanawiam się nad ASB Snydera.

Offline Teli

Odp: Batman
« Odpowiedź #1551 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 13:27:03 »
W ASB Snydera można znaleźć delikatne odniesienia do późniejszych wydarzeń w Metalu aczkolwiek to zwykła kosmetyka i mruganie okiem. Co do odniesień do N52 nie zauważyłem, ale trzeba brać pod uwagę że tamten run się ładnie zamknął. Było jeszcze jakieś odniesienie do Metalu w DC Jamesa Tyniona IV ale to też tylko wzmianka za to jest dobra kontynuacja wątków z N52 - zwłaszcza Batrodziny. Za to King wykazał się mocnym kręgosłupem (przepraszam, to silniejsze ode mnie) i konsekwentnie olewał resztę wydarzeń z DCU których sam nie pisał na czele z Metalem (Ziemia 666 DC Kingverse? :P )

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1552 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 15:31:50 »
Rozumiem, że to sarkazm? Jeśli nie podobała ci się seria Syndera to Metal tym bardziej ci nie podejdzie. A także i Batman który się śmieje, a także przyszłe Dark Nights: Death Metal. Jak na razie Snyder łączy wszystkie wątki z pisanych przez siebie serii, więc to jest naturalny ciąg dalszy, nawet Liga się do tego zalicza.

No widzę właśnie, że są odniesienia w Metalu nr 1 do całego N52 po amnezję i powrót Batmana w Bloomie. Ale i tak uważam, że tylko Trybunał Sów w 2 pierwszych tomach był spoko. Potem to już strasznie słabo Snyder pisał, zwłaszcza ten swój Rok Zerowy jako nowy Rok Pierwszy. Gothopię kiedyś miałem i sprzedałem. Zatem nie podoba mi się ani regularny Snyder, ani King. Wieczny Batman był trochę lepszy - mam te 3 tomy, Wieczny Batman i Robin i Wojnę Robinów. Te całe słabe N52 kupię tylko jeśli wyjdzie Kolekcja Batmana od Eaglemoss.

W Metalu problemem są jeszcze charakterystyczne rysunki Romity Jr. Choć stara się aby wszyscy nie wyglądali tak samo. :)

Offline R~Q

Odp: Batman
« Odpowiedź #1553 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 15:34:51 »
Echhhh kupiłem tego Wiecznego Batmana tom 1, przeczytałem 3/4 i porzuciłem. Nie był to może jakiś bardzo słaby tom, ale na pewno nad wyraz przeciętny. Początek fajny, a czym dalej tym słabiej/nudniej. I te dziwne groteskowe postaci np. córka Jokera skutecznie mnie odrzuciły.
Tęsknię za klasycznym Batmanem.
Potwierdzam, Wieczny Batman bardzo przereklamowany. Za to WBiR całkiem fajni.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1554 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 15:52:10 »
Mieliście rację z tym Kingiem w Batmanie. Słabiutki jest. Robi cały story arc prowadzący do ślubu, tyle ozdobników dodaje, tylko po to żeby Selina się rozmyśliła, po rozmowie z Jokerem.
Doczytaj run do końca to ci się wyjaśni :)

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1555 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 16:30:28 »
Szkoda mi hajsu na takiego słabego Gacka. Nabrałem się na numery ze związku z Catwoman i uważam to za wywalone w błoto pieniądze.

Online xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1556 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 17:06:47 »
Jakieś flashbacki masz  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1557 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 17:19:56 »
Potem to już strasznie słabo Snyder pisał, zwłaszcza ten swój Rok Zerowy jako nowy Rok Pierwszy.
I w czym problem. New52 było restartem uniwersum DC. Jakbyś poczytał wywiady to ze Snyderem to chciał to połączyć z Rokiem Pierwszym, ale pisząc tą historię wszystko się rozrosło i ostatecznie DC zdecydowało, że będzie to nowy początek Batmana. Czy to źle? Wg mnie nie, to że historia jest inna nie znaczy, że jest zła.
Gothopię kiedyś miałem i sprzedałem.
Tylko co ma Gothopia z runem Syndera? On tego nie pisał, nie mówiąc że wychodziła w Detective Comics.

Wieczny Batman był trochę lepszy - mam te 3 tomy, Wieczny Batman i Robin i Wojnę Robinów. Te całe słabe N52 kupię tylko jeśli wyjdzie Kolekcja Batmana od Eaglemoss.
Nie, Wieczny Batman za bardzo się rozłazi. Jeśli sam pomysł wyjściowy jest bardzo dobry, tak środek jest za bardzo przeciągnięty. Snyder napisała tylko początek i koniec. W tym czasie zajmował się pisaniem Roku Zerowego. Sam środek opowieści to wielu scenarzystów, gdzie każdy pisze oddzielny wątek, gdzie część jest całkowicie zbyteczna. Zresztą John Layman w wyniku całej tej sytuacji odszedł wtedy z DC, nie zamykając wątków z Detective Comics, co widać.
Wojna Robinów i Wieczni Batman i Robin zostali u nas wydani chyba jako przygotowanie pod wydawanie serii Nightwing. Bo ja innego powodu nie widzę.

W Metalu problemem są jeszcze charakterystyczne rysunki Romity Jr. Choć stara się aby wszyscy nie wyglądali tak samo. :)
Romity Jr. nie rysował w Metalu, a tylko w tie-inach do niego. Zresztą większość tie-inów nie pisał nawet Snyder a inni scenarzyści, nawet sam Morrison, który jak zobaczył co Synder wymyślił sam chciał w tym wziąć udział (podobno). Ale ty jak widzę wrzucasz wszystko do jednego wora.

Ja rozumiem, że może się nie podobać co zrobił Snyder z Batmanem. Tylko, że mam wrażenie, że wiele osób narzekających na ten run zapomina, że Batman od dawna nie jest taki jak w latach 80-90. I na pewno jest też inny od tego kiedy debiutował w latach 30. Podejrzewam, że masa osób znienawidziłaby też run Morrisona, jeśli ten ukazałby się u nas w Polsce, bo on jeszcze bardziej odjeżdża od wizerunku znanego polskiemu czytelnikowi Tm-semica. To jest współczesny Batman i raczej należy się nastawić, że nie wróci to co było kiedyś. Każdy marudzi, ale jakoś nie słyszę chęci do powrotu Batman z 50, 60, 70?  ;)
Doczytaj run do końca to ci się wyjaśni :)
Doczytałem i szczerze takiej gównianej serii dawno nie czytałem. A nie wróć, czytałem Kryzys Bohaterów. Tak czy inaczej King powinien mieć kogoś do pomocy w pisaniu tak długich serii tak jak to było w przypadku Graysona, gdzie seria jest super, a tego Batman nie da się czytać. Tak, są momenty, jest kilka fajnych pomysłów, ale całościowo to jest strasznie rozwleczone i nieczytelne. I zakończenie wg mnie jest naprawdę złe. Jeśli można to nazwać zakończeniem, bo chyba oficjalnym będzie ta maski seria Batman Catwoman.
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Sierpień 2020, 17:23:19 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1558 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 18:16:25 »
Aha. Czyli jak ja mówię, że dla mnie Rok Zerowy był kijowy a Wieczny Batman OK, to tak nie może być. Ale jak @michał81 mówi że jest dokładnie odwrotnie bo on tak mówi, to jest to prawda i się wszyscy mają zgadzać. Typowy @michał81. Napisze wszystko, byle się ze mną nie zgodzić.

Rysunki Romity Jr są w tomie Batman Metal 1 wydanym przez Egmont. I do nich się odnoszę. I jeśli usprawiedliwiasz scenariusze współczesnego Batmana, to twoja sprawa, każdy lubi swoje komiksy. Ale jeśli obecny Batman jest pokazywany i zachowuje się jak idiota, to ja na te komiksy pieniędzy wydawać nie będę. Wolę starego, genialnego Gacka, który zawsze wszystko rozwiązuje i załatwia nawet samego Darkseida. Dlatego chciałbym No Man's Land by wreszcie po polsku wyszło. I zobaczyć co tam było w tych tomach WKKDC co nam ucięto. I nie wydanych u nas tomach kolekcji Batmana. Bo to jest Gacek sprzed 2011.
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Sierpień 2020, 18:21:41 wysłana przez Bazyliszek »

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1559 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 18:39:34 »
Aha. Czyli jak ja mówię, że dla mnie Rok Zerowy był kijowy a Wieczny Batman OK, to tak nie może być.
Widzisz Rok Zerowy ma 3 konkretne rozdziały, gdzie każdy ma swój początek, rozwinięcie i koniec, przy czym całościowo się to spina. Tam wątki się przecinają i ostatecznie kształtują Bruce jako Batmana. W przypadku Wiecznego Batman tak nie jest, wyrzucasz wątek Husha i nic się nie dziej, wyrzucasz wątek Batwinga i też nic się nie zmienia. Czy jakby wieczny Batman wyszedł w standardowych zbiorczych po 6 zeszytów to byś się nim zachwycał? Wątpię. Możesz mieć swoje zdanie, problem jest, że nie przedstawiasz żadnych argumentów, aby pokazać dlaczego jest lepszy.

Rysunki Romity Jr są w tomie Batman Metal 1 wydanym przez Egmont.
Napisałem ci wyraźnie to jest tie-in, jak grochem o ścianę. Jakby wyszło wydanie takie jak w USA, to byś narzekał, że nie poukładane. Tak narzekasz na rysownika TIE-INu. Przeczytałeś chociaż całość, aby móc dyskutować?
Ale jeśli obecny Batman jest pokazywany i zachowuje się jak idiota, to ja na te komiksy pieniędzy wydawać nie będę. Wolę starego, genialnego Gacka, który zawsze wszystko rozwiązuje i załatwia nawet samego Darkseida.
To ty za mało komiksów z Batmanem przeczytałeś.


Dlatego chciałbym No Man's Land by wreszcie po polsku wyszło. I zobaczyć co tam było w tych tomach WKKDC co nam ucięto. I nie wydanych u nas tomach kolekcji Batmana. Bo to jest Gacek sprzed 2011.
To weź zacznij czytać oryginały, a nie żyjesz przeszłością, jak te kilka lat temu pisząc o jednym Batmanie na rok. Stoisz w miejscu, może pora ruszyć do przodu?
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Sierpień 2020, 18:46:20 wysłana przez michał81 »