Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573171 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline sir Nick

Odp: Batman
« Odpowiedź #3735 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 17:17:08 »

250 strone wątku postanowiłem uczcić wspomnieniem Kompletnie Kuriozalnego Komiksu czyli "Batman: Digital justice". Paul Pope i Scott Snyder wpadli na pomysł wykorzystania potomka komisarza Gordona (wnuk w "Year 100"/syn w "Black mirror"), ale to Pepe Moreno był przed nimi! 
Koniec XXI wieku. Gotham Megatropolis i cały swiat wyglądają jak coś z powieści Gibsona czy Stephensona, tyle że obrzydliwie wygenerowane w komputerze. Detektyw gothamskiej policji James Gordon (wnuk Jedynego Komisarza W Historii Wszystkich Policji Świata, Który Zjawiał Się Na Miejscu Każdej Zbrodni W Mieście) musi działać, bo ze swoim partnerem trafili na ślad dużej afery. Partner co prawda zginął, na szczęście/przypadkiem (!) Jim znajduje kostium dawnego obrońcy miasta - Batmana. Byc może nie zgadniecie, wiec popsuję - zaklada kostium, aby stoczyć walkę z neofaszystowskim (jakżeby inaczej!) reżimem reprezentowanym przez persony Lawmana, Mediamana, Moblorda i Madam X. Wspomagaja go w tym nowy Robin i nowa Catwoman oraz dwie AI wygenerowane na bazie Batmana i Alfreda.   
Byc może nie zgadniecie, wiec znów popsuje - za sznurki intrygi pociaga wirus komputerowy stworzony przez Jokera, który jakby zassał swoją osobowosć do kodu wirusa.



"Cyfrowa sprawiedliwośc" to projekt, który czyta sie cieżko, ale jeszcze ciężej oglada. Czasem może człowieka zemdlić. Komiks miał otworzyć Pepe Moreno droge do wielkiej kariery, ponieważ jak napisano w jego bio "Moreno jest pewny, że multimedia i cyfrowa rozrywka to powiew przyszłości. Planuje być na czele tego zjawiska". ZaPepewne widział swój komiks jako cos w stylu komiksowego odpowiednika "TRON" dla historii filmu. Cóż.::)
Wiem, że wśród czytających te słowa wielu z Was stwierdziło już, że ominie ten projekt szerokim łukiem.
Nie będzie to trudne - komiks ukazał sie w lutym 1990 r. i o dziwo z bliżej niesprecyzowanych powodów jakoś nie miał nowych wydań. ;D
Czy znajdzie sie chociaz jedna osoba, która nagle poczuła, że musi mieć go w Kolekcji? ;)
Nie ma różnic, nie ma płci
Nie ma walki, nie ma krwi
Tu problemów nie ma nikt
Nie pożądasz tutaj nic
Inkubator taki znam
Dorastają płody tam
Wielki ołtarz, dom ze szkła
Dał ci życie i śmierć da.

Proletaryat "Nowy wspaniały świat"

Offline Gustavus_tG

Odp: Batman
« Odpowiedź #3736 dnia: Pn, 26 Luty 2024, 19:20:47 »
Tak oglądam teraz Batman Animated Series na Netflixie i czekam na odcinek, w którym Two-Face zakochuje się w swojej psycholog, odzyskuje twarz, ale spotyka złą bliźniaczkę ukochanej i wszystko mu wraca, znaczy świruje. Był taki odcinek, czy to tylko w komiksie było?

Offline Danio

Odp: Batman
« Odpowiedź #3737 dnia: Pn, 26 Luty 2024, 19:46:17 »
Tak oglądam teraz Batman Animated Series na Netflixie i czekam na odcinek, w którym Two-Face zakochuje się w swojej psycholog, odzyskuje twarz, ale spotyka złą bliźniaczkę ukochanej i wszystko mu wraca, znaczy świruje. Był taki odcinek, czy to tylko w komiksie było?
Obejrzałem całe animated series chyba pół roku temu i nie pamiętam takiego odcinka.

Offline Gustavus_tG

Odp: Batman
« Odpowiedź #3738 dnia: Pn, 26 Luty 2024, 19:55:25 »
Czyli tylko komiks. A dałbym sobie coś uciąć, że było też w serialu. No nic, dzięki za info

Offline Piterrini

Odp: Batman
« Odpowiedź #3739 dnia: Pn, 26 Luty 2024, 20:08:36 »
"Two of a kind" z tego co się orientowałem kilka lat temu należało do kanonu serialu, oczywiście "nieoficjalnie", tak jak teraz DCAU co jakiś czas jest aktualizowane przez filmy z, teoretycznie DC Animated Original Movies. Tej historii w serialu ani w pełnych metrażach nie było (chyba że w jakimś innym serialu DC została zaadaptowana), ale została wykonana w ekranizacji shortów z Black & White:
Edit: ta historia ma/miałaby miejsce po odcinku 80 BTAS "Second Chance", nie pamiętam dokładnej fabuły, ale może to ten odcinek właśnie pamiętasz i po prostu miesza się z komiksowym "uzupełnieniem".
« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Luty 2024, 20:14:35 wysłana przez Piterrini »

Offline Gustavus_tG

Odp: Batman
« Odpowiedź #3740 dnia: Pn, 26 Luty 2024, 22:46:03 »
No właśnie gdzieś dzwoni, tylko nie wiem gdzie (animacja). Chyba że ta historia tak mi się wryła, bo mam ją w kilku wydaniach i może koniecznie chciałem widzieć w serialu W każdym razie dzięki za podjęty trud i tak szczegółową odpowiedź. Szacun

Offline LukCook

Odp: Batman
« Odpowiedź #3741 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 11:55:35 »
W drugim tomie Ziemi Niczyjej, zapowiedź tomu trzeciego, 'Walka o Gotham'.


Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #3742 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 19:39:23 »
Ile tego tomów ma być łącznie? 5 czy 7? Bo natrafiłem na takie i na takie info w internecie.

Offline 79ers

Odp: Batman
« Odpowiedź #3743 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 20:02:34 »
Zdaje się, że w ostatnim filmie TK było o 7.

Offline Kvothe

Odp: Batman
« Odpowiedź #3744 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 20:11:24 »
Ile tego tomów ma być łącznie? 5 czy 7? Bo natrafiłem na takie i na takie info w internecie.

Bo obie odpowiedzi są prawidłowe, zależy jak kto liczy. Tom 1-2 to droga do ziemi niczyjej (Batman: Road to No Man's Land), a 3-7 to ziemia niczyja (Batman: No Man's Land).

Offline Juby

Odp: Batman
« Odpowiedź #3745 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 20:39:45 »
Ile tego tomów ma być łącznie? 5 czy 7? Bo natrafiłem na takie i na takie info w internecie.
Rozpisałem to już dokładnie w tym wątku: https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/batman/msg248230/#msg248230

Bo obie odpowiedzi są prawidłowe, zależy jak kto liczy. Tom 1-2 to droga do ziemi niczyjej (Batman: Road to No Man's Land), a 3-7 to ziemia niczyja (Batman: No Man's Land).
Nie, tomy 1-3 to Road to NML, tomy 4-7 to główny event.

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #3746 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 20:49:16 »
Tak właściwie to:
- tom 1 to Kataklizm
- tom 2 to Wstrząsy wtórne
- tom 3 to Droga do Ziemi Niczyjej
- tomy 4-7 to Ziemia Niczyja.

Tak to się ukazywało pierwotnie i takie były tytuły.
Dopiero późniejsze wydania zbiorcze nazwę Droga do Ziemi Niczyjej rozszerzyły na Kataklizm i Wstrząsy wtórne (bo faktycznie te komiksy prowadzą do Ziemi Niczyjej) ale pierwotnie to było coś osobnego, a tylko tom 3 miał tytuł „Droga do Ziemi niczyjej”.

Offline Zwirek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3747 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 21:30:46 »
To teraz mi powiedzcie, bo się nasłuchałem, że ta Ziemia niczyja jest taka super, a teraz się okazuje, że zaczyna się od 4 tomu. Czy te 3 komiksy poprzedzające, tez są takie super hiper? Kombinuję, jak tutaj zrobić, żeby nie kupować 7 pozycji.

Offline saruman

Odp: Batman
« Odpowiedź #3748 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 22:35:26 »
Wpisz dane karty i poproś kogoś, żeby nacisnął za ciebie"potwierdź". :D

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3749 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 22:46:10 »
To teraz mi powiedzcie, bo się nasłuchałem, że ta Ziemia niczyja jest taka super, a teraz się okazuje, że zaczyna się od 4 tomu. Czy te 3 komiksy poprzedzające, tez są takie super hiper? Kombinuję, jak tutaj zrobić, żeby nie kupować 7 pozycji.
Co masz na myśli super? Bo jest to bardzo dobry komiks superbohaterski (dokładnie crossover), wielowątkowy, ze sporą ilością postaci ze świata Batman, trzymający równy poziom, jak na tak długą historię. Te 3 pierwsze tomy to wprowadzenie, bez tego wg mnie nie ma co zaczynać czytać o 4, bo to co się dzieje później ma podbudowę właśnie w nich.  Czy po przeczytaniu tej sagi stwierdzisz, że to było coś niesamowitego? Wątpię, ale nie powinieneś też czuć zawodu, jeśli lubisz komiksy superbohaterskie. Na pewno jednak nie decydowałbym się na zaczynanie przygody z Batmanem od tej sagi, raczej nadal polecam jedno tomowe historię.