Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573213 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Batman
« Odpowiedź #3705 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 11:15:00 »
Rzuć przykładem jakiejś dobrej recenzji komiksu. Serio, z ciekawości bym zerknął, może się czegoś nauczę. Czasem po opisaniu jakiegoś komiksu, czy filmu z ciekawości zerkam na inne teksty o tym, żeby porównać wnioski i w przypadku komiksów trafiałem przeważnie na pisane w stylu gimnazjalnym peany pochwalne, albo teksty króciutkie i tak pobieżne, że sam po ich przeczytaniu mam wrażenie, że dalej nic nie wiem o przedmiocie recenzji. No ale za dużo nie szukałem.   A o co chodzi z tym patocelebryctwem (WTF?) to już naprawdę nie mam bladego pojęcia, nigdzie się nie promuję, nie reklamuję bloga/kanału YT ani nic z tych rzeczy.

« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Luty 2024, 11:38:01 wysłana przez Gieferg »

Offline Juby

Odp: Batman
« Odpowiedź #3706 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 11:17:26 »
Ludzie, dwie sprawy:
1) Jeśli nie skumaliście Gieferg tylko zacytował Jokera z TDK.

2) Gieferg ma taki sposób "pisania" (jak sam ostatnio słusznie przyznał na innym forum Mateusza, jest toksycznym użytkownikiem), a wy przez to zrobiliście off-topic na całą stronę tematu. Należałoby przenieść tę dyskusję do wątku o recenzjach czy coś.

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3707 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 11:23:26 »
Jest od tego specjany wątek w tym miejscu

Offline Gieferg

Odp: Batman
« Odpowiedź #3708 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 11:38:27 »
Naprawdę zaskakujące jest dla mnie to, że akurat na tym forum ludzie nie kumają znaczenia emotka " ;) "przyklejonego do wrzuconego dla jaj cytatu z... Jokera. I jeszcze zaczynają z czymś takim na poważnie dyskutować, obrażać się (WTF?) i rzucać tekstami, że będą moje teksty omijać szerokim łukiem?
Jeden z drugim zupełnie nie zajarzyli o co chodziło w jednej luźnej wypowiedzi i dopisali sobie do tego całą ideologię. A w chwilę później mamy już full scale circle-jerk w którym kolejni bezmyślnie powtarzają napisane wcześniej brednie

I to niby ja strzelam fochy?

ostatnie kilka stron tego tematu to jakiś paranoiczny absurd w który wręcz trudno mi uwierzyć. No ale akurat na tym forum to chyba standard że się szczuje ludzi z absurdalnych powodów (vide: Bazyliszek).

I dla jasności - komiksy są daleko w mojej hierarchii priorytetów, inne rzeczy mnie interesują, innym poświęcam czas, o innych piszę. Nie wiem z jakiej paki ktoś w ogóle oczekuje, że czemuś, co jest dla mnie poboczną pasją, jedną z wielu, mam intensywnie poświęcać czas, pisząc o tym bezinteresownie, z samej tylko chęci podzielenia się swoimi przemyśleniami. Nie mam na to czasu. Egzemplarz recenzencki = zobligowanie do tego, żeby to zrobić (i zdarza mi się to 2-3 razy do roku bo nie mam czasu i chęci na więcej), kiedy go nie ma, komiks po prostu kupię, a pisać będę o tym, co mnie bardziej interesuje (czyli o filmach). Simple as that.

« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Luty 2024, 12:40:41 wysłana przez Gieferg »

Offline Castiglione

Odp: Batman
« Odpowiedź #3709 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 11:39:22 »
Ale serio, o co jest to oburzenie? Gość nikogo nie obraził, napisał tylko, że normalnie po przeczytaniu komiksu nie chce mu się pisać recenzji, jak pewnie setce innych użytkowników tego forum. Nikt nigdzie nie napisał, że w robieniu czegoś z pasji jest coś złego. Zwykły żart bierzecie do siebie, jakby wam ktoś pojechał po rodzicach.

Offline Gieferg

Odp: Batman
« Odpowiedź #3710 dnia: Śr, 07 Luty 2024, 11:54:05 »
Natężenie absurdu w tym wątku juz dawno wywaliło poza skalę. Dobrze, że niektórzy to dostrzegają.

Offline jahred666

Odp: Batman
« Odpowiedź #3711 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 09:04:39 »
no więc wróćmy już dla świętego spokoju do Batmana :)

Offline bababatman

Odp: Batman
« Odpowiedź #3712 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 09:43:44 »
Wiecie, że Batman od tyłu to namtaB?

Offline greg0

Odp: Batman
« Odpowiedź #3713 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 10:39:01 »
 namtaB & niboR  :o
Ważne żeby narzekać...

Offline psychoszoku

Odp: Batman
« Odpowiedź #3714 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 10:40:36 »
niboR  :o
Dobrze, że nie WIBOR :D

Offline Komediant

Odp: Batman
« Odpowiedź #3715 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 16:31:02 »
Ale też szkoda, że nie Sztybor.

Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #3716 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 17:25:56 »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Spiff

Odp: Batman
« Odpowiedź #3717 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 17:50:28 »
niboR :o

- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #3718 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 19:16:02 »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Dacu

Odp: Batman
« Odpowiedź #3719 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 17:12:01 »
Ale nudny offtop.

Wracając do Batmana. Przeczytałem pierwszy tom Injustice: Bogowie pośród nas i zapowiada się na top5 historii SH jakie przeczytałem.

Nie spodziewałem się że komiks na podstawie gry (którą znam, kiedyś grałem ale bardziej dla bijatyki niż historii, choć intro było intrygujące) będzie tak znakomity.

Historia jak historia ot komiksowy story arc, ale to co próbuje nam czytelnikom przekazać to zasadniczo parafrazy z teorii totalitaryzmów, teodycei, moralności świata zachodu, indywidualizmu przeciwstawionego kolektywizmowi itp. Komiks mógłby spokojnie robić za pomoc naukową w szkole średniej na lekcjach historii i wosu.

Ile „żyć jednego człowieka” można poświęcić w imię dobra ogółu?
Ile potrzeba aby złamać najbardziej prawego z prawych?
Dlaczego „dobrzy ludzie” czynią zło?
I w końcu, co się stanie kiedy miłosierny bóg odwróci się od swoich wiernych?

To wszystko podane w przystępny sposób, w wartko napisanej historii, będącej suplementem do gry komputerowej! Wydaje się że dopiero danie wolnej ręki scenarzyście przy niszowym projekcie pozwoliło SH wzbić się na wyżyny fabularne. 

Szkoda tylko, że strona graficzna nie dowozi i humor rodem z Asteriksa też czasem razi. Liczę też, że kolejne tomy utrzymają poziom.