Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573317 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3345 dnia: Pt, 21 Lipiec 2023, 15:44:01 »
Z wypowiedzi tłumacza wychodzi, że cała Ziemia Niczyja zostanie zamknięta w 7 tomach (pierwszy tom to zapowiedziany Kataklizm), czyli zakończenie raczej początek 2025.

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #3346 dnia: Pt, 21 Lipiec 2023, 16:42:25 »
Miało by to sens bo wydania zbiorcze obejmują:
- tom Kataklizm
- 2 tomy Drogi do Ziemi Niczyjej (z czego połowa materiału to Wstrząs Wtórny czyli konsekwencje Kataklizmu)
- 4 tomy samej Ziemi Niczyjej.

Offline Mario

Odp: Batman
« Odpowiedź #3347 dnia: Pt, 21 Lipiec 2023, 17:23:06 »
Żółty napis na grzbiecie? (Epidemia)

Offline Castiglione

Odp: Batman
« Odpowiedź #3348 dnia: Pt, 21 Lipiec 2023, 17:56:35 »
Żółty napis na grzbiecie? (Epidemia)
Bez sensu.

Online OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #3349 dnia: Pt, 21 Lipiec 2023, 18:13:24 »
W oryginale na grzbiecie też napis jest żółty.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3350 dnia: Pt, 21 Lipiec 2023, 18:39:55 »
Miało by to sens bo wydania zbiorcze obejmują:
- tom Kataklizm
- 2 tomy Drogi do Ziemi Niczyjej (z czego połowa materiału to Wstrząs Wtórny czyli konsekwencje Kataklizmu)
- 4 tomy samej Ziemi Niczyjej.
I tak właśnie opisał te tomy.

Offline R~Q

Odp: Batman
« Odpowiedź #3351 dnia: Pn, 24 Lipiec 2023, 09:40:02 »
Omnibusy fajna sprawa, ale .....

Niestety w pierwszym jest brak pełnego crossovera The Resurrection of Ra's al Ghul (Batman #670-671, Robin #168-169, Nightwing #138-139, Detective Comics #838-840). Są tylko dwa zeszyty serii Batman, bo tyle napisał Morrison. Jest tam jakieś streszczenie, ale spokojnie można byłoby wydać całość.

Druga sprawa to zeszyty #682-683, które są już u nas zawarte w wydaniu Ostatniego kryzysu, więc marudy o "dublowanie" materiału miałby by tu pole do marudzenia ;)

W drugim mamy pominiętą mini serię Batman: Battle for the Cowl , bo nie napisał jej Morrison. Kiedyś popełniłem taki wpis i nadal uważam, że to jedno z lepszych rozwiązań 2w1 tpb na wydanie tego runu. Może przy większych grubasach to 4w1 tpb wtedy zamykamy całość w 3 tomach.

Jestem świeżo po przeczytaniu tomu 1. omnibusa i zgadzam się z tobą w pełni. Ze Zmartwychwstaniem Ra's al Ghula jest tu straszny bałagan (wrzucono 2-stronicowe streszczenie tegoż); Battle of the Cowl zdobyłem na szczęście osobno.

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #3352 dnia: Pn, 24 Lipiec 2023, 14:30:01 »
Ja czytałem całość dzięki translacji - bardzo fajne.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3353 dnia: Pn, 24 Lipiec 2023, 20:26:57 »
Batman: The Dark Knight Detective Vol. 8
Spoiler: PokażUkryj
(Uwaga: Tego tomu jeszcze nie ma, ale zostało mniej więcej tyle materiału Detective Comics, aby uzupełnić lukę przed Knightfall).

Tak w ramach uzupełnienia co będzie zawierał ten tom, po ostatnich zapowiedziach DC:
Spoiler: PokażUkryj
Detective Comics #644-653, Detective Comics Annual #5 plus poprawione wydanie Detective Comics Annual #4


i tym samym kolejną historią jest wydany u nas Batman Knightfall: Tom 1 - Prolog, gdzie mamy kolejne zeszyty z serii Detective Comics oraz Batman.

Jakby wydawać 2w1 (bo tomy objętościowo wychodziłyby w okolicy 600+ stron, czyli coś jak wydany właśnie Knightfall) to spokojnie można zmieści całość w 8 tomach.

Offline Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #3354 dnia: Wt, 25 Lipiec 2023, 08:56:33 »
A jest jakiś zbiorczy tego, co wydano pomiędzy Knightfall? Jest tam trochę dobra w wykonaniu Kelleya Jonesa. Wiem ,że były zbiorcze z jego zeszytami, ale czy to jest całość tego, co brakuje?

Offline Zwirek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3355 dnia: Wt, 25 Lipiec 2023, 09:11:53 »
to spokojnie można zmieści całość w 8 tomach.
Kupiłem Knightfall bo Venom i Bane dokupiłem resztę tomów, żeby mieć cały Knightfall i zakończyć historię Azraela. Podobno No Man's Land dobry, ale warto mieć wstęp w postaci Epidemii. Teraz dowiaduje się, że tam będzie więcej tomów niż w Knightfall, zaraz się okaże, że będę potrzebował osobną półkę albo regał na te wszystkie stare Batmany.

Dobre to chociaż, czy tylko takie zbieranie żeby mieć całość? Venom był świetny, Bane też, nawet Azrael mi nie obrzydł z tą swoją brutalnością, może dlatego, że czytałem to ciągiem, a nie tak jak pierwotnie czytelnicy przez wiele miesięcy w zeszytach. No ale kolejne 8 grubasów, trochę mnie przeraża.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #3356 dnia: Wt, 25 Lipiec 2023, 09:33:45 »
A mnie przeciwnie. Jak najwięcej opasłych tomów Batmana! Porządnie wydane, jakościowo niezłe (lepsze niż to co wychodzi od kilku lat w ongoing), wymarzone przez wielu czytelników opowieści z lat '90. Szkoda, że inne postaci póki co nie dostały takich wydań. Zapowiedzianego kiedyś Supermana nie kupię, bo mam w oryginale, więc niepotrzebny mi dubel.
Powoli szykuje się na większe zamówienie komiksów Egmontu, jednakże póki co przychodzą do mnie wszelakie omnibusy i gdzie indziej koszta lokuje.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #3357 dnia: Pt, 28 Lipiec 2023, 20:20:10 »
W waszych egzemplarzach Batman Epidemia, w kilku zeszytach, też są tak rozmazane plansze?

Online Gieferg

Odp: Batman
« Odpowiedź #3358 dnia: Pt, 28 Lipiec 2023, 20:49:27 »
Byłoby prościej odpowiedzieć, jakbyś podał w których.

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #3359 dnia: Pt, 28 Lipiec 2023, 21:06:33 »
Azrael 13 i 14, Shadow of the Bat 49 i jeszcze wiele innych, ale te trzy najbardziej.