Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573261 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Online Xmen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3315 dnia: Śr, 21 Czerwiec 2023, 17:55:29 »
Na białej ramce, widać ciemny tusz i to wyraźnie. To żadna nowość, w innych komiksach egmontu też się to zdarza. Może dzięki kiepskiemu drukowi tną koszty?
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Online Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3316 dnia: Śr, 21 Czerwiec 2023, 18:20:10 »
Nie wiem czym teraz Edica Poznań rozwadnia swoje tusze, ale efekty są okropne. W cienkim tomiku JL "Pryzmaty", jest to samo. Fioletowe ślady na białej ramce, które przeszły z sąsiedniej strony.

Online OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #3317 dnia: Śr, 21 Czerwiec 2023, 19:22:26 »
Słabo widać na zdjęciu, przynajmniej robionym moim ziemniakiem. Na żywo widać to lepiej. Ale serio - w twoim egzemplarzu nie widzisz odbicia ciemnych tuszów na białych ramkach na kolejnych stronach?


He he. Brytol Alan Grant promował w "Powrocie Alfreda" Brexit, zanim było to modne. :) Teraz już wiadomo czemu do niego doszło. :)




Ja mam angielskie wydanie. Słabo trochę wyglądają te ślady.

Online Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3318 dnia: Śr, 28 Czerwiec 2023, 11:44:58 »
Nie za bardzo pamiętam tą ogólną sytuację jaka działa się w pierwszych polskich Batmanach. Ale skoro w BiZDC dostajemy naprawdę sporo komiksów dziejących się tuż po KnNZ i rozrysowujących sytuację nowej sytuacji w DC, to mam pytanie, co tam się działo u Batmana. Chodzi o ten okres między KnNZ i Knightfallem. Znaczy tak - była zmiana Robina na Jasona Todda, była jego śmierć, pojawił się Tim Drake. Ale było coś jeszcze ciekawego, czy to już wszystko?

No bo niestety na razie na Kolekcję Batmana się w Polsce nie zanosi.

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #3319 dnia: Śr, 28 Czerwiec 2023, 12:36:34 »
Ale skoro w BiZDC dostajemy naprawdę sporo komiksów dziejących się tuż po KnNZ i rozrysowujących sytuację nowej sytuacji w DC, to mam pytanie, co tam się działo u Batmana. Chodzi o ten okres między KnNZ i Knightfallem. Znaczy tak - była zmiana Robina na Jasona Todda, była jego śmierć, pojawił się Tim Drake. Ale było coś jeszcze ciekawego, czy to już wszystko?
Todd został Robinem jeszcze przed KnNZ (w 1983).

W okresie między Kryzysem a Knightfall mamy m.in. następujące zmiany w lore Batamana:
1986 - DKR wprowadza motyw niechęci i nieufności wobec siebie Batmana i Supermana i nową Robin (Carrie Kelley)
1987 - Narodziny Demona wprowadzają potomka Batmana i Talii al Ghul; Rok Pierwszy tworzy na nowo genezę Batmana; JLI daje członkostwo Batmanowi; My Beginning... dodało szczegóły odnośnie młodych lat Bruce'a, jego relacji z Leslie Thompkins, rodzicami zastępczymi; Year Two; nowa historia Jasona Todda w wersji pokryzysowej
1988 - Zabójczy Żart ustawia na nowo pozycję Jokera jako przeciwnika Batmana, wysyła Barbarę Gordon na wózek inwalidzki; Sekta inicjuje motywy ponownie poruszone później w Knightfall i No Man's Land; debiut Szczurołapa i KGBeasta
1989 - Śmierć w rodzinie uśmierca Robina - Jasona Todda; A Lonely Place of Dying - trzeci Robin, czyli Tim Drake; Shaman - nowe szczegóły odnośnie początków Batmana; film Burtona i komiksowa adaptacja wprowadzają gotycki klimat do komiksów; debiut Anarcha
1990 - Dark Knight Dark City wprowadza demona Barbathosa, ducha Gotham; Rite of Passage uśmierca matkę Tima a ojca pozostawia sparaliżowanego; debiut Brzuchomówcy i Scarface'a
1991 - debiut Abbatoira i Harolda - nowego pomocnika Batmana; trzeci Robin samodzielnie debiutuje na ulicach Gotham
1992 - Red Rain, czyli Batman ponownie zostaje wampirem a elseworld będzie później alternatywną Ziemią; nowy budynek i nowe władze w Arkham
Batman returns
his books to the library

Online Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3320 dnia: Śr, 28 Czerwiec 2023, 13:13:20 »
@UP
Super, dzięki za info.

Hmmm... Można by pomyśleć, żeby kupić sobie papierowe TM Semici dziejące się przed Knightfallem. W sumie to samo z Supermanem, poza Byrne'm i Kryzysem Szkarłatnego Kryptonitu, skoro WKKDC urwano przed Paniką na Niebie. Śmierć i Zmartwychwstanie udało mi się kiedyś kupić.

Mówiłem, że nie kupię sobie ani Roku Pierwszego, ani Sekty. Ale teraz trochę kusi, choć finanse ciągną w dół. Teraz priorytetem dla mnie jest dalsze zbieranie tego co w końcu będzie serwować nam Egmont - Epidemia, Kataklizm itp.

Online OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #3321 dnia: Śr, 28 Czerwiec 2023, 14:01:38 »
Sekta i Rok Pierwszy to bardzo dobre tytuły. Lepiej zainwestować w nie, niż współczesne Batmany. Rok Pierwszy to zresztą podstawa dla fana postaci. Ja ostatnio skończyłem Dark Knight Detective vol 7 i choć historie są proste, czasami naiwne to czyta to się naprawdę przyjemnie. Może dlatego, że ja mam po prostu sentyment do starszego sposobu opowiadania przygód Batmana. W końcu wychowałem się na TAS. A wspomniany prezez mnie komiks też dzieje się przed Knightfall i choć czasami pojawia się lekki absurd, to i tak wolę absurd rysowany przez Jima Aparo, niż pstrokaty, przesadzony w historii i warstwie graficznej tworzony dzisiaj. Czasami się dziwię, że nie ma ostrzeżenia przed epilepsją w niektórych tomach.
Z kolei Epidemia ma ciekawy punkt wyjścia i fajnie jest zobaczyć Batmana w walce z nietypowym wrogiem. Kataklizm z kolei to prolog Ziemi Niczyjej I choć jest dobrym wstępem, to i tak to tylko przystawka przed daniem głównym.  Wg. mnie No Man's Land to najlepszy Batman. Nie wiem jak Egmont to wyda, ale to jak ten event rozwija postaci wokół Batmana, ile jest świetnych małych historii, wątków pobocznych, które mają znaczenie dla całej historii I razem  się składają na obraz zniszczonego miasta, to superhero w naruszymy wydaniu. Mój chyba ulubiony Batman.
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Czerwiec 2023, 14:12:02 wysłana przez OokamiG »

Online Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3322 dnia: Śr, 28 Czerwiec 2023, 14:12:19 »
A kto powiedział, że kupuję regularnie to co nam współczesnego Egmont daje? Mój ostatni tom to Wojna Jokera i jestem rozczarowany. Dlatego zaglądam do klasyki. Sekta ma słabe rysunki, Rok pierwszy, widziałem animację. Aparo niestety mi się nie podoba, ponieważ jego styl rysowania został w latach 70-tych. Przez to średnio się oglądało jego Batmana w Knightfallu.

Online Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3323 dnia: Cz, 06 Lipiec 2023, 13:52:16 »
Na wiele lat pominąłem 38 tom WKKDC "Zjawy z przeszłości". Teraz do niego przysiadłem i widzę, że to jest niezła historia, jak na czasy sprzed Kryzysu. Rysunki Marshala Rogersa całkiem zacne, nie ma kiczu, postacie cieszą oko. Podoba mi się, że wygląd Rupherta Thorna bardzo podobnie odwzorowano potem w Batman TAS. Hugo Strange'a zresztą też. Co podkreśla zaletę osadzenia tamtej kreskówki w ówczesnym lore Batmana. Fabuła tych historii też jest zjadliwa. Batman trzymał wtedy poziom, nic dziwnego że dalej jest perłą w świecie DC.

Offline Buc

Odp: Batman
« Odpowiedź #3324 dnia: Pn, 10 Lipiec 2023, 09:55:03 »
Sekta ma słabe rysunki, Rok pierwszy, widziałem animację. Aparo niestety mi się nie podoba, ponieważ jego styl rysowania został w latach 70-tych. Przez to średnio się oglądało jego Batmana w Knightfallu.

1. Nie zgodzę się, "Sekta" ma wyśmienitą, retro szatę graficzną, nawiązującą do klasycznych opowieści opowieści grozy. Graficznie to wysmakowana pozycja.
2. Rok Pierwszy to chyba jednak trzeba mieć na półce bo to rzecz nie tylko bardzo dobra ale niezwykle ważna dla samej postaci Batmana.

Offline Knl

Odp: Batman
« Odpowiedź #3325 dnia: Wt, 11 Lipiec 2023, 09:28:35 »
Szanowni Państwo, proszę o opinię dot. nadchodzącego Batman Epidemia.

Przy Knightfall bawiłem się tak sobie, do tego stopnia, że skończyłem to na dwóch tomach. Jak to się ma do Epidemii? Kupować?

Offline Zwirek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3326 dnia: Pn, 17 Lipiec 2023, 22:11:52 »
Batman by Grant Morrison
https://www.goodreads.com/series/257512-batman-by-grant-morrison-omnibus

Na kanale Czytelnia Komiksu ''Między Kadrami'' pojawiła się recka oryginalnego wydania i zaciekawiło mnie to.
Jak myślicie, jest szansa, że wydadzą to w Polsce?

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3327 dnia: Pn, 17 Lipiec 2023, 22:23:19 »
Batmana ? Zawsze.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3328 dnia: Wt, 18 Lipiec 2023, 06:59:09 »
Batmana ? Zawsze.
+ Morrison.

Offline Buc

Odp: Batman
« Odpowiedź #3329 dnia: Wt, 18 Lipiec 2023, 11:58:49 »
Cena może być straszliwa.....