Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573201 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Brzon

Odp: Batman
« Odpowiedź #3285 dnia: Pt, 05 Maj 2023, 13:14:39 »
W sumie nie wiem gdzie to wrzucić, ale daję w temacie Batmana, bo TK mówił kiedys, że szykują się także do wydania Batmana "przed Knightfall".

I znalazłem na stronie Urban Comics świetne wydanie, na którym Egmont może bazować (nie widziałem, aby ktoś o tym pisał, więc jeśli było to z góry sorry).
https://www.urban-comics.com/batman-chronicles-serie/

Oprócz Batmana zaczęli też wydawac Supermana w ten sposób, jest i Flash i JSA. Świetny odpowiednik Epic Collection z Marvela. :)
Czekam!

Offline cinemaman

Odp: Batman
« Odpowiedź #3286 dnia: So, 06 Maj 2023, 09:25:39 »
Świetny pomysł :)

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3287 dnia: So, 06 Maj 2023, 09:50:43 »
I znalazłem na stronie Urban Comics świetne wydanie, na którym Egmont może bazować (nie widziałem, aby ktoś o tym pisał, więc jeśli było to z góry sorry).
https://www.urban-comics.com/batman-chronicles-serie/
Trochę by ich czekało wycinania materiału z tych tomów, jak chociażby Rok Pierwszy, Sekta itd.
 
« Ostatnia zmiana: So, 06 Maj 2023, 09:53:05 wysłana przez michał81 »


Online Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3289 dnia: Śr, 17 Maj 2023, 21:26:01 »
Czy ktoś kupił to nowe wydanie "Zagłady Gotham"? Dalej jest tłumaczenie Jarosława Grzędowicza i Marka Starosty? A czy redaktorem merytorycznym dalej jest Kelen? :) Przypominam sobie ten komiks jeszcze raz, żeby obejrzeć animację na jego podstawie i porównać. Zapomniałem że to jest dobra taka lektura. A DC wg Mignoli przebrnąć nie mogłem. Dobrze, że to wyszło w WKKDC.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3290 dnia: Śr, 17 Maj 2023, 21:39:04 »
Czy ktoś kupił to nowe wydanie "Zagłady Gotham"? Dalej jest tłumaczenie Jarosława Grzędowicza i Marka Starosty? A czy redaktorem merytorycznym dalej jest Kelen? :) Przypominam sobie ten komiks jeszcze raz, żeby obejrzeć animację na jego podstawie i porównać. Zapomniałem że to jest dobra taka lektura. A DC wg Mignoli przebrnąć nie mogłem. Dobrze, że to wyszło w WKKDC.

Tłumacz to tylko Grzędowicz, a redakcja merytoryczna Sidorkiewicz.

Online Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3291 dnia: Śr, 17 Maj 2023, 21:53:42 »
Czyli w sumie to jest to samo tłumaczenie co w wydaniu z 2004 roku chyba, jeśli Grzędowicz? To obniża koszty wydawnictwu. A mimo to ten komiks kosztuje 60 zł po zniżkach za 160 stron. Drogo. Cofnęliśmy się do 2010 roku i wydań Muchy.

Offline Xmen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3292 dnia: Śr, 17 Maj 2023, 22:00:51 »
Ja zagłady Gotham nie czytałem, oglądałem ostatnio animacje. Jeżeli komiks ma podobny poziom to nie chcę go nawet za darmo, szkoda miejsca i czasu.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #3293 dnia: Śr, 17 Maj 2023, 22:08:45 »
Czyli w sumie to jest to samo tłumaczenie co w wydaniu z 2004 roku chyba, jeśli Grzędowicz? To obniża koszty wydawnictwu.

Zależy, jak sformułowana była umowa do tamtego wydania, jak sformułowana jest umowa do tego i jak ułożyło się parę innych czynników. Trudno przesądzić.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3294 dnia: Śr, 17 Maj 2023, 23:18:59 »
Komiks jest dobry. Wartka historia, fajnie rozpisane postacie. Trochę Lovecrafta, trochę Narodziny Demona, trochę autoplagiatu "W świetle lamp gazowych". Fajny, choć rysunki mogłyby być lepsze. Ale właśnie. Jak już Egmont zdecydował się na drukowanie dubla Mignoli, to chyba lepiej byłoby "Gotham w świetle lamp gazowych", które jest już bardzo drogie na rynku wtórnym. I dostępne tylko w Noir. A jakby wyszło tak jak nowa Zagłada - w kolorze, to bym brał.

Offline saruman

Odp: Batman
« Odpowiedź #3295 dnia: Pt, 19 Maj 2023, 21:33:38 »
Z komiksów z batmanem mam tylko Knightfall. Zacząłem rozglądać się co jeszcze jest dostępne i powiem szczerze jest spory chaos, ciężko się połapać jak / co czytać.
Jest kilka serii z dopiskiem detective comics, inne bez dopisku, sporo tomów bez numerka z samym tytułem, odrodzenia, metale, jokery i inne robiny. Do tego w niektórych seriach wydaje się brakować kilku tomów (dodrukują / nie dodrukują?).

Nie wydaje mi się, żeby taki stan rzeczy sprzyjał sprzedaży... Jedynie do sagi metal znalazłem rozsądną grafikę z rozpiską.

Offline Mario

Odp: Batman
« Odpowiedź #3296 dnia: Pt, 19 Maj 2023, 21:40:15 »
Z komiksów z batmanem mam tylko Knightfall. Zacząłem rozglądać się co jeszcze jest dostępne i powiem szczerze jest spory chaos, ciężko się połapać jak / co czytać.
Jest kilka serii z dopiskiem detective comics, inne bez dopisku, sporo tomów bez numerka z samym tytułem, odrodzenia, metale, jokery i inne robiny. Do tego w niektórych seriach wydaje się brakować kilku tomów (dodrukują / nie dodrukują?).

Nie wydaje mi się, żeby taki stan rzeczy sprzyjał sprzedaży... Jedynie do sagi metal znalazłem rozsądną grafikę z rozpiską.


Offline 79ers

Odp: Batman
« Odpowiedź #3297 dnia: Nd, 21 Maj 2023, 15:09:02 »

Offline Marioo

Odp: Batman
« Odpowiedź #3298 dnia: Śr, 24 Maj 2023, 15:06:15 »
Zacząłem rozglądać się co jeszcze jest dostępne i powiem szczerze jest spory chaos, ciężko się połapać jak / co czytać.

Też kiedyś miałem ten problem. Proponuję zapoznać się z tym przewodnikiem:

https://marveldcchronologia.wordpress.com/jak-zaczac-czytac-batmana-cz-1/
https://marveldcchronologia.wordpress.com/jak-zaczac-czytac-batmana-cz-2/

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #3299 dnia: Śr, 24 Maj 2023, 20:41:12 »
Ooo, ktoś poleca moje poradniki - miło  ;D
Mam nadzieję, że moja praca pomaga Wam w odnajdywaniu się w zawiłej chronologii komiksów i wielości wydań.