Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573394 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #3255 dnia: Śr, 12 Kwiecień 2023, 11:40:07 »
Fashion victim?

(bat)Fascism victim?

Hmm?
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline Raveonettes

Odp: Batman
« Odpowiedź #3256 dnia: Śr, 12 Kwiecień 2023, 12:13:31 »
@Kyms
Ale się cuda w tym Batmanie dzieją. Moja cierpliwość do czytania na bieżąco Nietoperza skończyła się gdzieś na początku Fear State. Po tak koszmarnym runie, założyłem że odczekam i sprawdzę Zdarskiego po polsku. Lepsze to chociaż trochę od Tyniona?

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3257 dnia: Śr, 12 Kwiecień 2023, 12:39:38 »
Po przeczytaniu pierwszego story arcu wg mnie jest inaczej, ale nie znaczy to, że lepiej. Bardziej przypomina to odjechane pomysły Snydera, gdzie więcej gadżetów, ale też nie do końca.
Spoiler: PokażUkryj
Wyobraźcie sobie taką akcje, że Batman po zniszczeniu pewnej bazy/satelity kosmicznej spada na ziemie, oczywiście pikując w atmosferę paląc się przy okazji. I wiecie co się dzieje? Oczywiście, że nic. Wstaje i otrzepuje kurz z peleryny, bo jest @#%$ Batmanem. Oczywiście trochę żartobliwie to piszę.


Natomiast nowy kostium Batmana, wygląda kiczowato.

Nie wiem czy to wina Zdarskiego, czy redaktorzy go pilnują co ma pisać, ale jestem na nie. Nie znaczy, że komuś się nie spodoba.

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3258 dnia: Śr, 12 Kwiecień 2023, 12:59:10 »
Obecny arc Zdarsky'ego jest lepszy od poprzedniego. Mniej w nim głupotek na zasadzie: upadek z kosmosu, otrzepanie się i nara czy walka z androidem "zaprojektowanego na Batmana", który jedną ręką kładzie całą Ligę Sprawiedliwości. Choć mamy przyziemniejszy poziom historii (teoretycznie) to Zdarsky kąpie się w utartych schematach łącząc je ze sobą - od #134 mówimy o historii łączącej koncept Multiwersum z Jokerem... Nie jest to kierunek, który lubię u Nietoperza. Za dużo było tego ostatnimi latami, żeby miało to być apetyczne czy w dobrym świetle kładło postać.

Lepiej siada mi Nietoperz pisany przez Ram V. Stworzył melodyjny, zagadkowy i ponury klimat nie kładąc nacisku na akcję. Fajnie bawi się motywami powoli rozwijając historię, sięgając do korzeni początków Gotham. Jedynym zastrzeżeniem jest tu bardzo wolne tempo rozwijania historii. Choć preferuję takie tempo budowania to Ram V nieco przesadza z tym i czasami ciężko mieć po rozdziale jakiekolwiek emocje/ustosunkowanie, ponieważ zeszyt w swojej formie potrafi mało wnieść do głównej historii (lub nic). Zdecydowanie jego historia będzie czytelniejsza zebrana w jeden tom niż czytana na bieżąco.

Odp: Batman
« Odpowiedź #3259 dnia: Śr, 12 Kwiecień 2023, 16:12:56 »
Jak oceniacie tymczasowy, nowy strój Tima Drake'a? Otrzymał go w dodatkowej historii do "Batman #134". Ma pomóc mu w poszukiwaniach Batmana dzięki połączeniu neuronowemu.



  Wolałbym coś bardziej retro. Wąsy, przeciwsłoneczne awiatorki, skórzana czapka z daszkiem.

Offline Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #3260 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 10:52:12 »
CBR.com zrobiło listę najlepszych mini-serii Batmana. Jak gla mnie dziwna kolejność. Niska pozycja DKR, wysoka wersji Mariniego....

https://www.cbr.com/greatest-batman-mini-series/#earth-one

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #3261 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 11:27:31 »
Takie zestawienia często mają na celu podbić zainteresowanie i sprzedaż nowych serii. Jak przypuszczam, dlatego trafiają tam często rzeczy średnie i słabe, za to dosyć świeże.

Natomiast jeśli ktoś czyta dużo Batmana i interesuje go cała jego historia, bez trzymania się kurczowo jednego okresu, to polecam takie Top 100:
https://retro-sanctuary.com/Top-100-Batman-Stories-Page-1.html
Batman returns
his books to the library

Offline Necr09

Odp: Batman
« Odpowiedź #3262 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 11:27:56 »
Podobało mi się Trzech Jokerów, ale w życiu bym nie dał na tym miejscu o.O
FGO: 758,469,198

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3263 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 11:37:11 »
Zgadzam się. Również "Trzech Jokerów" nie umieściłbym na pierwszym miejscu. Przehajpowany tytuł z ładnymi rysunkami, który nic nie wnosi do szczęścia, mimo że czytało mi się to nie najgorzej. Jakakolwiek pozycja z miejsc 2-10 byłaby zasadniejsza na pierwszy miejscu niż "Trzech Jokerów"
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Kwiecień 2023, 12:44:07 wysłana przez Kyms »

Offline jotkwadrat

Odp: Batman
« Odpowiedź #3264 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 13:11:08 »
Z tej dziesiątki jak dla mnie może ze 3 pozycje powinny się tam znaleźć.
Imposter? One Dark Knight? The Dark Prince Charming? Serio?

Offline Nephilim

Odp: Batman
« Odpowiedź #3265 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 15:41:31 »
CBR.com zrobiło listę najlepszych mini-serii Batmana. Jak gla mnie dziwna kolejność. Niska pozycja DKR, wysoka wersji Mariniego....

https://www.cbr.com/greatest-batman-mini-series/#earth-one
Akurat DKR to strasznie wymęczony i pretensjonalny komiks. I fatalnie narysowany. Batman Mariniego totalnie jałowy scnariuszowo ale za to śliczny wizualnie ;)

Offline Rotting Hood

Odp: Batman
« Odpowiedź #3266 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 16:48:39 »
Które z tej listy 100 Batmanów są dostępnie w Polsce? Może bym sobie sprawiła według takiej listy, czy to z Tm-Semic, Egmontu, Muchy czy kolekcji? Ktoś pomoże? Faktycznie aż tak dobry jest nr 1 DKR, animacje widziałam ale po przejrzeniu rysunków, nie starczyło siły żeby to przeczytać w odróżnieniu od Zabójczego Żartu gdzie i wersje Tm-Semic i każde wznowienie plus animacje wchłonęłam. 

Offline Raveonettes

Odp: Batman
« Odpowiedź #3267 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 16:53:34 »
CBR.com zrobiło listę najlepszych mini-serii Batmana. Jak gla mnie dziwna kolejność. Niska pozycja DKR, wysoka wersji Mariniego....

https://www.cbr.com/greatest-batman-mini-series/#earth-one
Ja bym zostawił w tej dziesiątce komiksy duetu Sale/Loeb i może jeszcze White Knight. I tyle. Co tam robi taki Dark Prince Charming, do bólu przeciętny Imposter czy koszmarny One Dark Knight to nie wiem.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3268 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 17:07:01 »
Które z tej listy 100 Batmanów są dostępnie w Polsce? Może bym sobie sprawiła według takiej listy, czy to z Tm-Semic, Egmontu, Muchy czy kolekcji? Ktoś pomoże? Faktycznie aż tak dobry jest nr 1 DKR, animacje widziałam ale po przejrzeniu rysunków, nie starczyło siły żeby to przeczytać w odróżnieniu od Zabójczego Żartu gdzie i wersje Tm-Semic i każde wznowienie plus animacje wchłonęłam.

Tak dosłownie lecąc na szybko bez większego sprawdzania, to wygląda to mniej więcej tak (nie mam pamięci dobrej do przedruków tych najstarszych historii na łamach np. WKKDC, także tutaj mogą być braki/błędy między innymi):

99, 97, 96, 88, 85, 77, 75, 73, 69, 50, 49, 44, 40, 28, 2 TM-Semic

93, 88, 81, 66, 62, 61, 55, 51, 50, 47, 45, 40, 38, 35, 30 (w planach), 25, 23, 22, 20, 18, 16, 11, 7, 6, 5, 3, 2, 1 Egmont

93, 78, 42, 32, 31, 22, 20, 11, 5 WKKDC

57 WKKDC: BiZ

28 Mucha Comics

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3269 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 18:54:02 »
Chodzą słuchy, że jesteś przymierzany na następcę TK  :) i tak kobieta to w Egmoncie to tylko na chwilę ma być aż ktoś poważny przyjdzie :)
Twój komiks jest lepszy niż mój