Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573266 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3180 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 09:25:55 »
Hej, noszę się z zamiarem zakupu trzech tomów Batman: Ziemia Jeden. Dobre to? Poproszę o opinie.
Czytałem w momencie premiery i dobrze zapamiętałem. Przede wszystkim dostajemy bardziej przyziemne, realistyczne i detektywistyczne podejście do przygód Batmana. Dwa pierwsze albumy trzymały dość równo poziom. Trzeci dopiero jutro/pojutrze będę czytał.

Offline psychoszoku

Odp: Batman
« Odpowiedź #3181 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 09:35:36 »
Alfred jako ochroniarz oraz Pingwin prezydent to główne różnice tego uniwersum?
Czy są jeszcze jakieś duże różnice?

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3182 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 09:38:38 »
Alfred jako ochroniarz oraz Pingwin prezydent to główne różnice tego uniwersum?
Czy są jeszcze jakieś duże różnice?
Tak. Ale to już są konkretne spoilery z 3 tomu.

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #3183 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 09:41:59 »
Zdecydowanie polecam. Zwłaszcza "dwójka" jest fajna. "Trójka" to już niestety jakościowy zjazd, ale też ma swoje mocne punkty, domyka watki, a Johns próbuje się zrehabilitować za rzekomy rasizm na planie "Justice League" od Jossa Whedona.
Rysunkowo też nie pożałujesz chociaż Gary Frank ciskał już lepiej. ;)
Całość była planowana na 5 tomów, ale chyba skończy się na trzech, niestety.

Dorzucę, że na stronach 163 i 164 wątku o Batsie masz trochę wypowiedzi forumowiczów o projekcie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Luty 2023, 09:56:59 wysłana przez Chmielu »
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline psychoszoku

Odp: Batman
« Odpowiedź #3184 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 09:46:16 »
Tak. Ale to już są konkretne spoilery z 3 tomu.
Zapewne chodzi Ci o ten kostium Catwoman, nad którym płaczą na Reddicie  ;D

EDIT: Swoją drogą, przejrzałem na szybko połowę TPB 3 i rozumiem, o których spoilerach mówisz.
Jeśli chodzi zaś o sam kostium, to owszem jest inny ale poza poniższym kadrem, który jest gorącą dyskusją na Reddicie to nie wygląda on w innych "ramkach" aż tak źle. Wiele tego typu kostiumów w świecie superhero.

« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Luty 2023, 09:54:45 wysłana przez psychoszoku »

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #3185 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 10:01:58 »
A co ich tak boli ten kostium? Przecież to elseworld, więc wszystkie chwyty dozwolone. Mnie się na pierwszy rzut oka skojarzył z klasycznym strojem Huntress (obecny oraz ten z New 52 mi się w ogóle nie podobają).
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3186 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 10:03:23 »
Zapewne chodzi Ci o ten kostium Catwoman, nad którym płaczą na Reddicie  ;D
Nie to miałem na myśli. Chodzi o dwie postacie. Jednego przeciwnika i jednego sojusznika. I w jednym i w drugim przypadku nie jest to Catwoman.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Luty 2023, 11:03:13 wysłana przez michał81 »

Offline jotkwadrat

Odp: Batman
« Odpowiedź #3187 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 10:49:45 »
Mnie bardzo podoba się ta wersja Alfreda. Zupełnie inna niż klasyczna, trochę kojarząca się z serialem "Gotham".

Offline psychoszoku

Odp: Batman
« Odpowiedź #3188 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 13:44:43 »
Nie to miałem na myśli. Chodzi o dwie postacie. Jednego przeciwnika i jednego sojusznika. I w jednym i w drugim przypadku nie jest to Catwoman.
Tak, wiem, przejrzałem w sieci i dlatego napisałem
Cytuj
Swoją drogą, przejrzałem na szybko połowę TPB 3 i rozumiem, o których spoilerach mówisz.

Mnie bardzo podoba się ta wersja Alfreda. Zupełnie inna niż klasyczna, trochę kojarząca się z serialem "Gotham".
O tak, wersja Alfreda z serialu "Gotham" to bardzo dobra wersja :D

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3189 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 18:54:45 »
Nadrabiam Knightfalla tom 3, bo 4 już leży na półce. I Dixon zawiódł mnie swoją nielogicznością w Detective Comics 872. Jakim cudem na stronie 405 Batman mógł się odurzyć narkotykiem z ciast, skoro ma pełną zbroję, która chroni całe jego ciało? Nie mógł tego ani spróbować ani wchłonąć przez skórę. A mimo to pada nieprzytomny, bo tak jest w scenariuszu. serio, panie Chucku, niech pan pisze staranniej, a nie na zasadzie, że ciemny lud kupi wszystko.

Offline SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #3190 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 18:57:58 »
Up
Powiedz/napisz w którym zeszycie tomie jest napisane że Batzbroja ma butle z tlenem i Batek nie zaciąga powietrza z zewnątrz?

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3191 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 19:04:19 »
No właśnie - gdyby to był gaz, to by pasowało, bo nie ma zamkniętego obiegu powietrza. Ale to był zatruty krem z ciasta. Jakim cudem miał się nim odurzyć?

Np. na stronie 525 w 3 tomie widać jak niekiedy są słabsze te skany. Rozmazania widać gołym okiem.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Luty 2023, 20:38:22 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Xmen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3192 dnia: Cz, 23 Luty 2023, 01:22:59 »
W knightfallu jest masa głupotek, zakończenie czwartego tomu to chyba największa z nich.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline psychoszoku

Odp: Batman
« Odpowiedź #3193 dnia: Cz, 23 Luty 2023, 14:30:57 »
Wczoraj przeczytałem tom 3 w całości.
Bardzo mocny zjazd jakości w stosunku do dwóch poprzednich.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3194 dnia: Cz, 23 Luty 2023, 14:44:08 »
Może u mnie nie tyle zjazd, co Jean Paul nie obchodzi mnie tak bardzo jak Bruce Wayne. Plus rysunki są średnie, zwłaszcza w zeszytach Shadow of the Bat. No i nie podobał mi się nowy bat-kask, który został założony po tym jak Corrosive Man zniszczył pierwszą zbroję nowego Batmana. Oddzielne czerwone oczy i maska bez odsłaniania ust była o wiele lepsza od tego czerwonego wizjera jak u motocyklisty. Sam design mogli zostawić.

Teraz będę się brał za 4 tom i zobaczymy jak mi to pójdzie. TM Semic robił to sprytnie, że jeden zeszyt był dla Azraela, jeden dla Bruce'a i tak na przemian. Dużo zeszytów z Bruce'm na wózku pod rząd może mnie zanudzić jeszcze bardziej.