Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573174 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3165 dnia: Nd, 12 Luty 2023, 09:21:09 »
Nie czytam obecnie Batman, ale widzę że run Zdarsky'ego to nie jest chyba to na co wiele osób czekało. Przynajmniej w Polsce.

Online Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3166 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 17:43:44 »
Wziąłem do ręki wreszcie 3 tom Knightfalla, bo zaraz przyjdzie mi 4 tom. No i od pierwszego zeszytu widać, że skanowanie materiałów też nie jest najwyższej jakości. Widać ziarno i rozmycia.

W Polsce komiksy mogą się różnić tym formatem, okładką i może złoceniami na grzbietach. Ale kurde wychodzi na to, że jakość druku jest zwykle taka sama - średnia. I to nie ważne czy Mucha, czy Egmont czy Hachette. Ale w komiksach powyżej 100, 150 zł to boli bardziej jak się otwiera te woluminy.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3167 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 17:56:59 »
To już było przerabiane, takie materiały dostają, kupuj po amerykańsku to będziesz miał lepiej i nie będzie problemów z tłumaczeniem tak jak u Hachettów, ale to dobpiero ich "30" kolekcja, może przy 50-dziątej ogarną temat  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3168 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 18:04:47 »
To że któreś z tych trzech wydawnictw ciągle nie może zapewnić mi produktu odpowiedniej jakości, nie znaczy, że ja mam się na to godzić. To oni są wydawcami, niech kurde wykonają swoją robotę. Poza tym jest różnica jak płace 40-50 zł za tom Kolekcji a jak płacę 130 zł za Spectacular Spider-Mana czy Knightfalla. Głośno o tym mówię, bo jak będę siedzieć cicho, to wydawnictwa dalej będą nam wciskać produkty niedopracowane, albo poniżej pewnego poziomu.

P.S. Twoje posty są coraz bardziej od czapy. Napisałem uwagę o komiksie który czytam, a ty od razu na mnie naskakujesz. To zwykły spam, z którym moderacja niewiele robi.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3169 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 18:08:57 »
Tylko to nie będzie lepiej wyglądać bo to nie zależyod tych trzech wydawnictw, natomiast tłumaczenie i korekta jak najbardziej.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3170 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 18:22:48 »
To już było przerabiane, takie materiały dostają, kupuj po amerykańsku to będziesz miał lepiej i nie będzie problemów z tłumaczeniem tak jak u Hachettów, ale to dobpiero ich "30" kolekcja, może przy 50-dziątej ogarną temat  :)
Jak będzie tłumacz sam robił korektę to nigdy tego nie ogarną.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3171 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 18:28:59 »
Z tego co kojarzę to te kolekcje jakoś sensownie wyglądały jak Mucha się tym zajmowała, a później tu już lipa do dnia dzisiejszego, najlepszy był start SBM co drukowali te pierwsze tomy jeszcze raz, bo chyba ogarnęli, że Google tłumacz to nie najlepsze rozwiązanie :)
I jak sobie Bazy przeliczy strony na cenę to ta nowa kolekcja (z błędami) wychodzi dużo drożej niż te Egmontowe Batmany (bez błędów)
Egmont - najlepszy  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3172 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 18:50:56 »
Z tego co kojarzę to te kolekcje jakoś sensownie wyglądały jak Mucha się tym zajmowała, a później tu już lipa

Zgadzam się - jak Egmont zajmował się WKKDC to była straszna lipa. Choćby to tłumaczenie Zagłady Gotham pełne błędów, lub dwie różne wersje tytułów na okładce i w środku tomu z JSA. Wtedy było najgorzej.

I jak już powtarzanie po TM Semic jest w pełni w obecnych pozycjach Egmontu, to czemu już nie dorzucili tego Jeziora Ognia w Knightfallu? Co im szkodziło.

Offline HugoL3

Odp: Batman
« Odpowiedź #3173 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 11:46:06 »
To już było przerabiane, takie materiały dostają, kupuj po amerykańsku to będziesz miał lepiej i nie będzie problemów z tłumaczeniem tak jak u Hachettów, ale to dobpiero ich "30" kolekcja, może przy 50-dziątej ogarną temat  :)
Tylko to nie będzie lepiej wyglądać bo to nie zależy od tych trzech wydawnictw, natomiast tłumaczenie i korekta jak najbardziej.

To w końcu te skany będą lepiej wyglądać, czy nie?
Miałem kilka wydań amerykańskich w ręku i nie zawsze robiły taki efekt wow. Omnibusy są fantastycznym kompedium wiedzy, ale męczy mnie czytanie takiej cegły. Tak, wiem że ktoś zaraz napisze o szklance whisky itd itp ale ja wolę tomy tak do 500-700 stron max, więc bliżej mi do zbierania Epiców niż Omniaków.

Ale z tego co pamiętam w dyskusji na temat Spectacular Spider-Mana, Mucha nie miała dostępu do lepszej jakości skanów, podczas gdy któryś z użytkowników forum miał oryginalne zeszyty u siebie xD Więc nie wiem z czego wynikają te braki. W dodatku, nie ma szans kupić tego Spectaculara po angielsku, bo był to premierowy składak (poprawcie mnie, jeśli się mylę).

Pierwszy tom Knightfalla wydany przez Egmont, to chyba również premierowy składak, bo dostaliśmy w nim Venoma i Miecz Azraela, tak?
Akurat gdy czytałem 3 tomy od Egmontu to nie zauważyłem drastycznego spadku jakości w prezentowanych treściach. Zdecydowanie bardziej zabolało mnie to w Specacularze. Na tyle, że chciałem reklamować tom pod pretekstem źle wydrukowanego.

Wiem, że w moim poście jest więcej o Spider-Manie, niż Batmanie, ale po prostu wiecej komiksów tej postaci posiadam - epici wydane przez Egmont wyglądają zdecydowanie lepiej niż oryginały, ale na niekorzyść jest to, że zajmują więcej miejsca na półce. Podczas gdy Batman... Za Egmontu otrzymaliśmy przepaskudną okładkę do The Dark Knight Returns i jest to główny powód, dla którego kupiłbym oryginalny komiks.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3174 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 12:30:37 »
Podczas gdy Batman... Za Egmontu otrzymaliśmy przepaskudną okładkę do The Dark Knight Returns i jest to główny powód, dla którego kupiłbym oryginalny komiks.
Czyli okładką jaka była w tamtym momencie w wykupionej licencji.

Bo za okładkę odpowiada DC.
Obecnie jest kolejna edycja już z inną okładką.
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Luty 2023, 12:37:03 wysłana przez michał81 »

Offline GoNzO

Odp: Batman
« Odpowiedź #3175 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 13:09:05 »
Fajny przykład aby nie oceniać książki po okładce  ;)

Nesumi

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3176 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 13:53:18 »
Ale pierwsze wydanie egmontu w miekkiej oprawie ma zupełnie fają okładkę.

Offline Xmen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3177 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 14:21:03 »
Ja w knightfallu też nie widziałem jakichś rzucających się w oczy spadków jakości. W spectacular spiderze to rzucało się w oczy bo tam przy części zeszytów ciężko mówić o jakiejkolwiek jakości a co dopiero jej spadku.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline Knl

Odp: Batman
« Odpowiedź #3178 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 08:40:51 »
Hej, noszę się z zamiarem zakupu trzech tomów Batman: Ziemia Jeden. Dobre to? Poproszę o opinie.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #3179 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 08:49:48 »
Hej, noszę się z zamiarem zakupu trzech tomów Batman: Ziemia Jeden. Dobre to? Poproszę o opinie.

Pierwszy tom świetny, jeśli doskonale znasz historię "narodzin" Batmana to ta opowieść jest po prostu alternatywą (elseworld), ale zrobioną z jajem. Trochę cierpi na niedobór dialogów, ale megarealistyczne rysunki Gary’ego Franka kradną show. To jeden z najpiękniej zilustrowanych albumów. Batman jest ujęty jako początkujący, popełniający błędy, nie wykorzystujący jeszcze swoich gadżetów i technologii.
Drugi tom jest bardziej spójny, z większym naciskiem na detektywistyczne śledztwo w stylu starego dobrego Detective Comics. Więcej tu dialogów pogłębiających rys postaci. Trzeci tom przede mną, dopiero wczoraj wylądował u mnie w domu, ale jeśli trzyma poziom poprzedników to polecam w ciemno!