Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573119 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.


Offline radioblackmetal

Odp: Batman
« Odpowiedź #2911 dnia: Pt, 30 Wrzesień 2022, 10:08:03 »
A jest w HC?  ;)
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Lipa

Odp: Batman
« Odpowiedź #2912 dnia: Pt, 30 Wrzesień 2022, 10:47:49 »
Taa ;)

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2913 dnia: Nd, 02 Październik 2022, 15:54:20 »
"Grób Batmana". Wrześniowa premiera od Egmont. Dawno tak dobrze nie czytało mi się współczesnych historii o Batmanie jak ta. Ellis dał radę.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2914 dnia: Wt, 04 Październik 2022, 22:18:03 »
Czy tylko mi kolory z Knightfalla w wydaniu TM Semic wydawały się lepsze niż w wersji Egmontu, czy ktoś jeszcze tak ma? W dzieciństwie kupiłem sobie tylko jeden komiks z Batmanem - właśnie ten z rękawicami. Może dlatego aż tak mi się wbił on w pamięć, zwłaszcza pierwsza strona. I teraz gdy zobaczyłem ją ponownie w 2 tomie, to wydaje mi się zupełnie nie tak jak powinna - za czysto, za jasno, zbyt sterylnie. W ogóle rysunki Aparo na tej kredzie, cały czas wyglądają jakby były robione w latach 70-tych.





Offline Rodrigues

Odp: Batman
« Odpowiedź #2916 dnia: Wt, 04 Październik 2022, 23:08:12 »
Czy tylko mi kolory z Knightfalla w wydaniu TM Semic wydawały się lepsze niż w wersji Egmontu, czy ktoś jeszcze tak ma? W dzieciństwie kupiłem sobie tylko jeden komiks z Batmanem - właśnie ten z rękawicami. Może dlatego aż tak mi się wbił on w pamięć, zwłaszcza pierwsza strona. I teraz gdy zobaczyłem ją ponownie w 2 tomie, to wydaje mi się zupełnie nie tak jak powinna - za czysto, za jasno, zbyt sterylnie. W ogóle rysunki Aparo na tej kredzie, cały czas wyglądają jakby były robione w latach 70-tych.

Bazyl to wrzuć porównanie. Ja akurat ne mam tego Semica :-[

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2917 dnia: Wt, 04 Październik 2022, 23:21:11 »
Kilka zdjęć ze środka tej publikacji - https://paradoks.net.pl/read/43964-batman-kompletny-przewodnik-polska-premiera-juz-12-pazdziernika
Fajnie prezentuje się encyklopedia, bo tak chyba możemy nazywać tę pozycję. Ładne wizualnie, szeroki zakres informacji choć w szczątkowej formie, ale nie powinno to stanowić problemu traktują jako szybką ściągawkę.

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #2918 dnia: Wt, 04 Październik 2022, 23:49:00 »
Zdjęcia ze środka kompletnie mnie zniechęciły a miałem zamiar kupować. 115 zł za 200 stron to trochę drogo. Dostajemy za te pieniądze kolorowe mydło i powidło. Przewodnik o wszystkim, czyli o niczym. Po jednym zdaniu na każdy temat. Knightfall streszczony w jednym akapicie. Niczego się z tej książki nie dowiem.
Batman returns
his books to the library

Offline SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #2919 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 08:53:11 »
Tu możecie zobaczyć porównanie Knightfall Egmontu z TM Semic:
Wydanie Egmontu bardzo potrzebne, widac jak się zestarzały zeszytowki.

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2920 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 10:35:38 »
Tu możecie zobaczyć porównanie Knightfall Egmontu z TM Semic:
Wydanie Egmontu bardzo potrzebne, widac jak się zestarzały zeszytowki.
Dobra robota. Przemyślenia Bazyliszka rozwiane ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2921 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 11:41:16 »
Dlatego pytam czy to tylko ja, czy filtr nostalgii mi się włączył. Mi przynajmniej ta pierwsza strona tego zeszytu bardziej podoba się w wydaniu TM Semic.

Offline Warpath

Odp: Batman
« Odpowiedź #2922 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 12:10:14 »
Mam tak samo, jakoś szlachetniej to wygląda ;) Ale podobne mam wrażenie i ze Spiderem i Epicami, więc dla mnie nie jest to jedynie Bat-syndrom ;)

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #2923 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 00:46:59 »
Batman Opowieść o Duchach - całkiem przyjemne, rozrywkowe czytadło. Tytułowa historia nadpisuje trochę przeszłość Nietoperza, ale robi to na tyle sprawnie, że nawet nie czuję zgrzytu z wprowadzeniem dawnego przyjaciela Bruce'a. Co prawda ich konflikt, który się pojawia jest trochę naciągany, ale przynajmniej zarysowany na tyle, że ja, jako czytelnik nawet oczekiwałem na jego rozwiązanie, które ostatecznie nie do końca dowiozło, ale sama historia była na tyle sprawnie napisana, że nawet spoko spędziło mi się czas nad lekturą. Punktem wyjściowym tomu są reperkusje po poprzedniej części, która strasznie mnie zniechęciła swoim miszmaszem rysunkowym i narracyjnym.  Tu jest prosta historia, narysowana ok i tyle wystarczy obecnie, by komiks o Batmanie był zdatny do czytania i w miarę udany. Trochę taka odtrutka po poprzednim rozbuchanym tomie. W bonusie otrzymujemy annual, który jest dość interesującą paralelą Batmana i głównego bohatera rzeczonego annuala oraz krótką kryminalną historię z Batgirl, która ma ciekawy koncept, ale niestety jej długość nie pozwala do końca się jej rozwinąć i trochę zbyt pędzi z akcją.
Ogólnie tom oceniam na takie 6/10, bo w sumie zaskakująco się nieźle bawiłem.
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Październik 2022, 00:50:31 wysłana przez OokamiG »

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2924 dnia: Nd, 09 Październik 2022, 11:41:04 »
Batman #128 od Zdarskyego i Jimeneza

Nie wiem jak to robi Zdarsky, ale udaje mu się tak wyważyć ogromną ilość akcji, aby czerpać z niej satysfakcję zamiast przytłoczenia lub znużenia. Nie jest to mój typ narracji czy sposób pisania Batmana, ale czerpię z niego radość i podoba mi się obrany kierunek. Motyw nie jest wielce oryginalny, w pewnych momentach można mówić o powtarzanych schematach, ale w swojej formie przekonuje mnie i chętnie przyglądam się kolejnym częścią. Akcja jest efekciarskia, adekwatna do udziału i umiejętności biorących w niej udział, konsekwentna w wyborach, a w międzyczasie dostajemy wstawki emocjonalne, które potrafią rozśmieszyć (np. Green Arrow niosący Batmana, a Tim ledwo targający Supermana na statek) czy rozczulające (wspomniana wcześniej rozmowa Bruce'a z Timem). Kupuję run Zdarskyego, choć nadal bliższa jest mi historia Ram V, która jest bardziej oryginalna w swojej formie, a spokojniejsze tempo akcji lepiej mi siada.

P.S. Rysunki Jimeneza są oh i ah ❤️
P.S. x2 Tim jest doceniany w tym runie, co bardzoooooo mi się podoba ❤️❤️