Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573289 razy)

LukCook i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2625 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 17:07:38 »
To standard z tymi planszami wydaniach DC, No Man's land też parę takich zeszytów jest, najwyraźniej nie mają lepszych materiałów.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Hobgoblin

Odp: Batman
« Odpowiedź #2626 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 17:08:40 »
W ogole bym sie nie zastanawial, czy warto brac pojedyncze tomy, ktory jest najsłabszy... Albo wszystko albo nic. W koncu dostalismy Sage o jaka nie jeden komiksomaniak walczyl. Mnie tam cieszy ze dostaniemy duzo materialu z lat 90.

Dla mnie to już jednak trochę za późne lata. Nie mam tak sentymentu jak do Breyfogle. Wezme tom 2 w lipcu a potem się zobaczy w pazdzierniku.

Azrael jest tylko lekko rozmyty. Batman 484,485 to jest najslabsze - aż tak słaba jakosc w epikach Spidera się nie zdarza.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2627 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 18:04:35 »
W ogole bym sie nie zastanawial, czy warto brac pojedyncze tomy, ktory jest najsłabszy... Albo wszystko albo nic. W koncu dostalismy Sage o jaka nie jeden komiksomaniak walczyl. Mnie tam cieszy ze dostaniemy duzo materialu z lat 90.

  No nie tak do końca, jak ktoś chce przeczytać to co najlepsze to równie dobrze może wziąć tylko tomy 1 i 2 i będzie miał w sumie kompletny Knightfall.

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2628 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 19:53:04 »
Recenzja zapowiedzianego w katalogu komiksu Grób Batmana. Ciekawostka - komiks ten nie wyszedł w DC Black Label jak to będzie mieć miejsce u nas.


Offline Castiglione

Odp: Batman
« Odpowiedź #2629 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 22:07:49 »
Mnie dziwi, że do katalogu nie dali "Batman: Reptilian".

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2630 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 22:12:25 »
Mnie dziwi, że do katalogu nie dali "Batman: Reptilian".
Pewnie dlatego, że zbiorczy będzie mieć premierę dopiero na koniec maja.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #2631 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 19:54:55 »
Zmarł Neal Adams, legendarny rysownik Batmana :(
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley


Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #2633 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 14:30:40 »
Co do ceny i dostawy, to ktoś inny musiałby się wypowiedzieć, bo nie jestem obeznany...

ale same tylko "Year One" i "Long Halloween" to jedne z pierwszych komiksów o Batmanie i jedne z moich ulubionych komiksów z Batmanem. Chyba najulubieńsze :) Wspaniałe opowieści o początkach kariery Batka z wciągającą akcją. "Year One" to brudna, realistyczna historia bez superłotrów - jest Batman, policja, mafia i zepsute miasto. "Long Halloween" to z kolei rozpisana na wielką skalę opowieść będąca skrzyżowaniem "Ojca chrzestnego" i kryminałów Agathy Christie. Obie wręcz chłonąłem. Mazzucchelli i Sale mają różne style rysowania, ale oba bardzo lubię - to nie jest standardowy hiperrealizm, ale smakowita stylizacja ze wspaniałym warsztatem. Choć oczywiście to kwestia gustu i niektórzy kręcili nosem na rysunki Sale'a, więc lepiej sprawdź przykładowe plansze, by się nie rozczarować...

No i "Ego" - planuję kupić niedługo, bo naprawdę uwielbiam rysunki Darwyna Cooke'a. Jego "Nowa granica" należy do mojej czołówki komiksów superhero. Więc jeśli chodzi o oprawę graficzną, to polecam, ale jeszcze nie czytałem wszystkich historii z tego tomu, czyli tu nie pomogę :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Hobgoblin

Odp: Batman
« Odpowiedź #2634 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 17:11:21 »
https://www.amazon.pl/Batman-Box-Set-Halloween-Other/dp/1779514298/ref=asc_df_1779514298/?tag=plshogostdsp-21&linkCode=df0&hvadid=504564285006&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=17781578239328039683&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=m&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1011535&hvtargid=pla-1445551204254&psc=1

Znalazłem taką ofertę. Warto kupić? Ogólnie te komiksy raczej dobre recenzje mają. Możecie się wypowiedzieć?

To sa znane tytuly, ale w Polsce ciezej potem odsprzedac komiksy po angielsku jak po polsku. A po polsku wychodzily.

Ego nie znam. Rok pierwszy wydawal mi sie staroswiecki (a jestem fanem komiksow z lat 80tych) troche byl tez nudny. Dlugie Halloween szybko sie czyta, fajny twist na koncu i duzo ludzi ten komiks lubi. Kreska jest mocno charakterystyczna (Tim Sale) wiec sprawdz czy Cie nie odrzuca.

Cena jest przyzwoita ale ja bym tego nie kupowal.

sum41

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2635 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 17:20:04 »
Smutna wiadomosc panowie Neal Adams RIP 1941-2022

 Bardzo lubilem jego kreske i to jak walczyl  dla tworcow/tworcy Supermana z DC o ich lepsze i wdzieczniejsze traktowanie...

Wrzucilem tutajbo chyba niema tematu  ogolnego o DC.

Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #2636 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 17:43:28 »
Motyl pisał o tym w temacie "Komiksowe kalendarium": https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/komiksowe-kalendarium/msg178451/#msg178451

Jeden z najważniejszych twórców komiksów z Batmanem. Niech spoczywa w pokoju :(

Rok pierwszy wydawal mi sie staroswiecki (a jestem fanem komiksow z lat 80tych) troche byl tez nudny.

Jak widać, indywidualne opinie mogą bardzo się różnić :) Ja nigdy nie nazwałbym "Roku pierwszego" nudnym - uważam, że to najlepszy komiks dla kogoś, kto chce zacząć przygodę z Batmanem.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline andy13

Odp: Batman
« Odpowiedź #2637 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 19:29:45 »
Wrzucilem tutajbo chyba niema tematu  ogolnego o DC.
Cztery posty wyżej Odyn o tym napisał.

Jak widać, indywidualne opinie mogą bardzo się różnić :) Ja nigdy nie nazwałbym "Roku pierwszego" nudnym - uważam, że to najlepszy komiks dla kogoś, kto chce zacząć przygodę z Batmanem.
Też uważam, że to jedna z lepszych historii na początek przygody z Batmanem i już kilka razy do niej wracałem. W żadnym wypadku nie wrzuciłbym jej do kategorii dzieł przereklamowanych. Moim zdaniem ładnie się zestarzała.

Offline Kamiloss

Odp: Batman
« Odpowiedź #2638 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 01:19:29 »
Rok pierwszy i halloween już sprawdziłem i kreska mi się podoba. Niestety w Polsce aktualnie nie do kupienia w naszym języku. EGO jeszcze nie sprawdzałem. Całość w tym pakiecie wyjdzie po prostu taniej.

Offline czytelnik

Odp: Batman
« Odpowiedź #2639 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 06:46:11 »