Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573351 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2610 dnia: Pn, 25 Kwiecień 2022, 19:17:30 »
Polski Knightfall będzie składał się z następujących pozycji:



(grafika kradziona z FB)

Online xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2611 dnia: Pn, 25 Kwiecień 2022, 22:38:31 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Midar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2612 dnia: Pn, 25 Kwiecień 2022, 23:35:18 »
Bardzo dobrze wygląda na tym papierze, znacznie lepiej niż w zeszytach ™-Semic. Mało dodatków.

sum41

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2613 dnia: Wt, 26 Kwiecień 2022, 12:05:49 »
No ja bym wolal ten szorstki papier, kartkuje i w paru miejscach troche slabsza jakosc druku ale to chyba przez skany  np zeszyty Azrael. Widac takie rozmyte kropeczki ale trzeba sie przyjzec.

Offline Hobgoblin

Odp: Batman
« Odpowiedź #2614 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 09:46:22 »
Druk jest raczej w porządku, gorzej z przygotowaniem/obróbką plików. Pare zeszytow wyglada naprawde słabo. A to nie jakies poboczne tylko z głównej linii Batman czy Detective więc powinien być dostep do poprawionych kopii w wysokiej jakości. Zraziło mnie to trochę i całej serii nie będę raczej kupował.

Tak jak patrzec na zawartosc tomów na zdjęciu powyżej - to jak oceniacie? Który będzie najlepszy a który najsłabszy? Albo jaki ranking wsrod tych 5ciu tomów?
Z tego co pamietam z TM-Semic to od kiedy pojawiła się zbroja to było dość słabo.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Kwiecień 2022, 09:52:09 wysłana przez Hobgoblin »

Online Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #2615 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 10:11:43 »
Ciężko powiedzieć, który tom jest najlepszy. Co do scenariuszy to zależy które dymki będziesz opuszczał. Graficznie jest tam cała paleta styli, od klasycznych, przez poprawne, po genialne, ale to już kwestia indywidualnych upodobań.

Dla mnie albo całość, albo nic. Można spróbować i zrezygnować, ale z pewnością nie można wziąć jakiegokolwiek tomu i próbować wejść. Niby można, ale po co? Czytelnik będzie się wtedy gubił.

Co do jakości plików, to nie ma znaczenia, że jest to z głównej serii. Przy wielu seriach z lat 90-tych okazuje się, że główne serie wcale nie mają wszystkich zeszytów w wersjach cyfrowych do druku. Chociaż przy takim tytule nie powinno tak być.
Swój egzemplarz już mam, ale nie sprawdziłem jeszcze tych skanów. A które zeszyty są gorszej jakości??

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2616 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 10:21:57 »
Tak jak patrzec na zawartosc tomów na zdjęciu powyżej - to jak oceniacie? Który będzie najlepszy a który najsłabszy? Albo jaki ranking wsrod tych 5ciu tomów?
Dwa pierwsze tomy najlepsze. Prolog oraz Knightfall.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Kwiecień 2022, 10:39:19 wysłana przez michał81 »

Offline Hobgoblin

Odp: Batman
« Odpowiedź #2617 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 10:36:59 »
Z tego co teraz czytam na goodreads - to ranking polskich tomów wyglądałby najprawdopodobniej tak:
Od najlepszego do najsłabszego:
2
1
4,5 ex aequo
3

Knightquest Crusade vol2 jest najsłabiej oceniana - czyli połowa 3ciego tomu polskiego. Następująca po nim Knightquest the search (PL połowa tomu 4) jest tylko troche lepsza.

Dodatkowo Troika jest słabo ocenianym  fillerem - czyli połowa 5tego tomu polskiego. Ale to już tylko cześciowo zalicza sie do story arc Knightfall.

Czyli generalnie środek Knightfalla jest słabym punktem. Końcówka jest lepsza, ale w polskim tomie 5 dorzucony jest też słaby filler czyli Troika. Wszystko co pisze bazuje na goodreads bo w czasach TM-Semic przestałem kupowac Bata na Knighfallu, a to co miałem to zapomniałem.




« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Kwiecień 2022, 10:58:51 wysłana przez Hobgoblin »

Offline Nephilim

Odp: Batman
« Odpowiedź #2618 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 10:49:20 »
Bardzo dobrze wygląda na tym papierze, znacznie lepiej niż w zeszytach ™-Semic. Mało dodatków.
Te 4 strony dodatków to taka troszkę kpina z czytelnika. Coś jak podwyżka emerytury o 0,46 groszy. Przyzwoiciej byłoby gdyby nie było wcale ;)

Online Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #2619 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 11:08:25 »
Pamiętajmy, że te opinie mogą być przereklamowane i w rzeczywistości jakość tych tomów jest inna. Te oceny są srednie. Jak tam patrzę, to conajmniej po 2 osoby dały niższe oceny niż średnie. Coś w tym musi być...

Offline dreamer36

Odp: Batman
« Odpowiedź #2620 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 12:12:30 »
Co do scenariuszy to zależy które dymki będziesz opuszczał.

I tym sposobem zrobiłeś mi dzień  ;D

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #2621 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 12:14:50 »
Te 4 strony dodatków to taka troszkę kpina z czytelnika. Coś jak podwyżka emerytury o 0,46 groszy. Przyzwoiciej byłoby gdyby nie było wcale ;)
W trejdach, na których bazują było niewiele więcej.

Offline SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #2622 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 13:19:24 »
Mnie tam ten kredowy papier w Knightfall odpowiada ,tak samo jak w Epikach. Szczególnie Miecz Azraela, na kredzie wygląda doskonale:

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #2623 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 14:39:23 »
W ogole bym sie nie zastanawial, czy warto brac pojedyncze tomy, ktory jest najsłabszy... Albo wszystko albo nic. W koncu dostalismy Sage o jaka nie jeden komiksomaniak walczyl. Mnie tam cieszy ze dostaniemy duzo materialu z lat 90.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

sum41

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2624 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 16:47:47 »
Tylko zeszyty Azraela wygladaja troszeczke dziwnie/nieostro, z plamkami ale trzeba sie przyjzec - Ja jestem zadowolony :)