Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573150 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Knl

Odp: Batman
« Odpowiedź #2565 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 10:39:37 »
Pytanie do wyjadaczy i batmanowych ekspertów: proszę o opinie dot. Knightfall. Dużymi krokami zbliża się premiera, ciekawi mnie czy ta historia faktycznie uchodzi za jedną z najlepszych i zadowoli fana Spider-Manowych Epiców od Egmontu? Czy faktycznie da się to w ogóle porównać (Epiki traktuję jako coś w rodzaju serialu o pajączku, który funkcjonuje dobrze tylko jako całość, jako ciągłość - czy z Knightfallem będzie podobnie?)?

Offline Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #2566 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 10:43:26 »
@Knl
Przejrzyj ostatnie strony, np. 167. Są tam opinie, w tym i moja.

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #2567 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 10:54:36 »
Knightfall to nie jest jedna z najlepszych historii o Batmanie. Często poziom jest poniżej średniej. Natomiast jest to jedna z najważniejszych historii.
Batman returns
his books to the library

Offline gashu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2568 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 20:08:44 »
Ani najlepsza, ani najważniejsza, skoro później odkręcono większość wprowadzonych przez nią do mitologii nietoperza zmian.
Co najwyżej jedna z najgłośniejszych.

Online Teli

Odp: Batman
« Odpowiedź #2569 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 21:12:48 »
Ani najlepsza, ani najważniejsza, skoro później odkręcono większość wprowadzonych przez nią do mitologii nietoperza zmian.
Co najwyżej jedna z najgłośniejszych.

A właśnie że historia bardzo brzemienna w skutki i wiecznie żywa. Nawet po lata współczesne.

Przez ten cały Knightfall trzeba było potem czytać 80 zeszytów masakry kręgosłupowej Kinga...ja wiem że bez tego pewnie wymyślił by coś równie drętwego i obciążającego psychikę, ale jednak to przez Knightfall zafundował nam tą odrodzeniową masakrę. Inne skutki uboczne też pewnie się znajdą.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #2570 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 22:05:26 »
mam to zebrane w 3 omnibusach, da radę przeczytać ale jest bardzo nierówno. do momentu walki z bane jest fajnie, jak jpv przejmuje stery na chwile jest ciekawie ale potem jest masa historii na jedno kopyto rysowana przez jakiś wyrobników. paradoksalnie uwazam ze tm-semic wybrał te najlepsze momenty i całkiem spójnie to przedstawił. na plus sporadycznie breyfogle, aparo, nolan i okładki kelleyego jonesa.

na pewno warto poznać, bo jest to bądź co bądź kamień milowy w mitologii batmana. ale gaci nie zrywa, raczej czytadło.

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #2571 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 22:18:38 »
Ja tam bawiłem się świetnie podczas lektury całego eventu i nie żałuję poświęcenia na niego czasu, choć rzeczywiście po zamianie protagonisty czekało się na powrót Batmana. Na pewno wielu się odbije od pierwszego tomu, jest to lektura dla miłośników trochę starszego sposobu pisania i rysowania,  jeśli chcecie jakiejś przełomowej opowieści( choć trochę taka jest) z jakimś drugim dnem, no to się zawiedziecie, bo to jest tylko, albo aż dobry akcyjniak z ikonicznymi momentami. Jestem też po pierwszym omnibusie Road to No Man's Land i to jest  dojrzalsza historia, ale Knightfall też daje radę, zważywszy na to, że ma prawie 30 lat. Po pojedynku z Banem na pewno na plus była cała historia powrotu Bruce'a, jego złamania( nie tylko fizycznego) i podnoszenia się. Sporo było takich ludzkich momentów jeśli chodzi o Bruce'a. I to mi się bardzo podobało, ale pelno też było głupotek i over the edge momentów, charakterystycznych dla tego okresu. Ale bez specjalnej przesady.
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Kwiecień 2022, 22:20:31 wysłana przez OokamiG »

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #2572 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 22:56:22 »
ciekawi mnie czy ta historia (...) zadowoli fana Spider-Manowych Epiców od Egmontu?

Tak.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #2573 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 12:34:16 »
Pytanie do wyjadaczy i batmanowych ekspertów: proszę o opinie dot. Knightfall. Dużymi krokami zbliża się premiera, ciekawi mnie czy ta historia faktycznie uchodzi za jedną z najlepszych i zadowoli fana Spider-Manowych Epiców od Egmontu? Czy faktycznie da się to w ogóle porównać (Epiki traktuję jako coś w rodzaju serialu o pajączku, który funkcjonuje dobrze tylko jako całość, jako ciągłość - czy z Knightfallem będzie podobnie?)?

Dla mnie to najważniejsza premiera superhero tego roku. Obowiązkowa pozycja dla tych, którzy pamiętają czasy Semica. Obstawiam natomiast, że osoby wychowane już na współczesnym Marvelu i DC uznają ją za archaiczną i przegadaną. Pierwszy tom warto mieć chociażby ze względu na wznowienie Batman - Venom. Dla mnie to jedna z najdojrzalszych i najmroczniejszych opowieści o Gacku. 10/10.

Offline Tymon Nadany

Odp: Batman
« Odpowiedź #2574 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 13:06:01 »
Mnie saga Knightfall zadowoliła bardziej. Nie przepadam za rocznikami 1990-1992 spidermana, dlatego ich nie kupuję w formie epiców. Sagi Knightfall i Knighsend przypadły mi do gustu, Knighquest tak średnio, wątek z Search mnie nudził. Batmana w semicu od początku miały wyższy poziom niż spidery, no i nie było tak debilnych wątków jak człowiek królik czy Humbug co wyglądał jak Turbodymoman z reklamy.

Offline Warpath

Odp: Batman
« Odpowiedź #2575 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 17:48:11 »
Jak dla mnie cały cykl to must have. Ja mam wszystko jeszcze z czasów TM-Semica (stary pryk ze mnie), zatem zakupowo wejdzie jedynie ostatni 5 trejd z historiami, których nie wydano w PL. Dziwnie na półce, ale bez sensu płacić kolejny raz za to samo. Mam nadzieję, że w przyszłym roku Egmont wreszcie pociągnie coś zupełnie nowego jak Contagion / Legacy / Cataclysm / No Man's Land, cały cykl Bruce Wayne Murderer? i Fugitive. Wcale nie pogardziłbym też Officer Down i False Faces.

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2576 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 18:16:57 »
Jak dla mnie cały cykl to must have. Ja mam wszystko jeszcze z czasów TM-Semica (stary pryk ze mnie), zatem zakupowo wejdzie jedynie ostatni 5 trejd z historiami, których nie wydano w PL.
Jesteś świadom, że w tomie 3 będzie 75% nowego materiału nie opublikowanego przez Tm-Semic?

Offline Rodrigues

Odp: Batman
« Odpowiedź #2577 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 18:42:40 »

Odnośnie egmontowego Knightfalla to BatCave podało rozpiskę, co oryginalnie TM-Semic wyciął:
https://www.facebook.com/batcavecompl/posts/10158231228436008

dla tych co nie mają facebooka


Dorzuciwszy:











Offline Warpath

Odp: Batman
« Odpowiedź #2578 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 19:52:16 »
Tak, wiem, niemniej to trochę taki filler dla mnie jako że TM-Semic zgrabnie poskładało całą opowieść. Te dodatkowe zeszyty raczej nic na dłuższą metę nie wnoszą do linearnej historii. Przynajmniej mam takie wrażenie. Nie bardzo brakuje mi historii z Jean-Paul Valley'em w roli Batka. Nie na tyle bym skusił się na ten dodatkowy wycięty ze środka album. Jakbym brał całość pięcioksiąg - jasne. Jednak tak poza - to przerost kompleciarstwa nad sens IMO ;)

Offline andy13

Odp: Batman
« Odpowiedź #2579 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 21:44:16 »
Jaram się bardziej niż w dziewięćdziesiątym piątym 🙃