Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573334 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #2535 dnia: Śr, 09 Marzec 2022, 11:19:39 »
Nie korzystam i NIE bede korzystal z Facebooka. Bojkotuje ta firme.
Nie trzeba być zalogowanym, ani nawet mieć założonego konta żeby przeglądać treści.

Dzieki za przeklejenie.
Proszę  :)

Online zombie001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2536 dnia: Śr, 09 Marzec 2022, 11:49:50 »


TK nie zapowiadał NML na 2023 tylko mówił, że chcą dojść do NML - z tego wynika, że NML nie jest jeszcze tak pewne jak saga Knightfall

Mnie się wydaje, że na pytanie o NML walnął tylko tekstem: "też wydamy".
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Hobgoblin

Odp: Batman
« Odpowiedź #2537 dnia: Śr, 09 Marzec 2022, 11:51:44 »
A odnosnie tej przedsprzedazy, o ktorej piszecie kilka postow wyzej na allegrowym sklepie E - jak dlugo utrzymywane sa z reguly ceny przedsprzedazowe?
Do ostatniego dnia czy juz np. na 2 tygodnie przed premiera widzieliscie, ze cena sie zmienia?

Offline Necr09

Odp: Batman
« Odpowiedź #2538 dnia: Śr, 09 Marzec 2022, 12:49:51 »
TK nie zapowiadał NML na 2023 tylko mówił, że chcą dojść do NML - z tego wynika, że NML nie jest jeszcze tak pewne jak saga Knightfall (pewnie zależy wszystko od sprzedaży Knightfall) i że ukaże się dopiero po 2023 roku.

Musiałem coś źle zapamiętać w takim razie, sorry za zamieszanie
FGO: 758,469,198

Offline Castiglione

Odp: Batman
« Odpowiedź #2539 dnia: Śr, 09 Marzec 2022, 23:53:36 »


Jakkolwiek jakimś wielkim fanem Batmana nie jestem, tak zdarzało mi się czytać trochę komiksów z jego udziałem, które w mniejszym lub większym stopniu przypadały mi do gustu. Najlepiej w tym przypadku wypadł Miller i jego "Powrót Mrocznego Rycerza", którego z miejsca po lekturze uznałem za najlepsze, z czym miałem do czynienia przy okazji tej postaci. Za nadrobienie kontynuacji zabierałem się jednak z oporem ze względu na towarzyszącą jej niezbyt przychylną renomę i natłok komentarzy głoszących jak to Miller zbezcześcił klasyka, którego sam wcześniej stworzył. Natomiast właśnie skończyłem czytać ten niesławny ciąg dalszy i muszę przyznać, że wbrew opiniom zrobił na mnie duże wrażenie.

Mimo wszystko trochę tego bezczeszczenia faktycznie tutaj jest, bo "Mroczny Rycerz kontratakuje" nie bierze jeńców i wylewa wiadro pomyj na absolutnie każdy temat, którego się tknie. Ten komiks nie ma nic wspólnego ze standardowymi historiami superhero, a przy tym jest całkowicie różny od swojego poprzednika. Mamy tu mieszankę wielu motywów, co prawda akcja rozgrywa się jedynie 3 lata po wydarzeniach z oryginału, jednak ma się wrażenie, że przez ten czas ludzkość zdążyła totalnie się zdegenerować, a świat zmienić w jawne kłębowisko brudu i zepsucia. Akcja pędzi do przodu, a Miller żongluje różnymi motywami, nieustannie przechodząc od jednego do drugiego. Mamy tu więc wizję dystopijnej przyszłości, momentami elementy wręcz cyberpunkowe, obśmianie wszelkich religii, politykę, obecną na każdym kroku seksualizację wszystkich aspektów życia czy krytykę mediów i ich informacyjnego szumu, a w to wszystko wrzuconą całą gamę bohaterów DC. Nieustannie towarzyszy nam pewien chaos, a zamiast klimatu komiksu o superbohaterach czuć wrażenie obcowania z jakąś undergroundową twórczością, która równie dobrze może być wyrazem buntu, co zwykłym bełkotem pisanym na prochach.

Warstwa graficzna jest równie szalona jak scenariusz, ale nie można jej odebrać tego, że stanowi idealne uzupełnienie z treścią. Miller w zależności od momentu w swoją typową kreskę wplata karykatury, nawiązania do anime czy zwyczajną psychodelę, którą w pewnych miejscach potęgują zastosowane kolory. Zależnie w którym miejscu w komiksie jesteśmy, możemy zarówno obcować z kompletnymi bazgrołami, jak i być świadkami epickich scen, które robią wrażenie swoim stylem jak chociażby rozpoczynające tę historię sceny pojedynku Atoma z groteskowym potworem. Natomiast nawet wtedy, gdy rysunkom bliżej jest do kreskówki, miałem wrażenie, że jest to absolutnie celowy zabieg i wyłącznie świadoma decyzja twórcy, i nic nie gryzło mi się w czasie lektury. W zależności jaki efekt chciał uzyskać autor - przedstawić moment bardziej humorystyczny, kolejny pojedynek czy podkreślić otaczające nas zepsucie - taki styl wybierał i według mnie zagrało to idealnie.

Miller tym komiksem zdaje się pokazywać wszystkim wokół środkowy palec, jest totalnie bezkompromisowy i jedzie absolutnie po wszystkich, po drodze poruszając każdy drażliwy temat, jaki przyszedł mu do głowy i urażając wszystkie możliwe (przynajmniej te 20 lat temu) grupy społeczne. Może i teraz bluźnię, ale według mnie jakkolwiek jest to tytuł całkowicie odmienny od "Powrotu Mrocznego Rycerza", tak ustępuje mu tylko minimalnie, jeżeli w ogóle. Odebrałem ten album jako bardzo samoświadomy na każdej płaszczyźnie i dostarczył mi mnóstwa dobrej zabawy. Zdecydowanie ma swój charakter i dużo bardziej trafił w moje gusta niż te wszystkie sterylne i wymuskane blockbustery Snydera, ogromne eventy czy inne podobnie bezpłciowe twory.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2540 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 07:43:13 »
Dokładnie tak, jestem wielkim fanem tego komiksu, bardziej chyba nawet niż Powrotu. Komiks totalnie autorski, dynamiczny jak mało co.

Offline Pan F.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2541 dnia: Nd, 13 Marzec 2022, 16:43:26 »
Batman Rok Pierwszy, Batman Ziemia Jeden, a teraz Batman Imposter po prostu świetny, bardzo mi się podoba. Uwielbiam takie przyziemne, noir klimaty w komiksach Batmana. Są jeszcze może jakieś podobne komiksy do tych wymienionych?

Jak czytam te nowe komiksy typu Wojna Jokera, to dla mnie, to zbyt duży miszmasz, gdzie chyba głównym targetem są dzieci, a jak czytam komiksy, które wyżej wymieniłem, to chcę takich, jak najwięcej.
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #2542 dnia: Nd, 13 Marzec 2022, 17:04:30 »
Sprawdź Batman Gotyk.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2543 dnia: Nd, 13 Marzec 2022, 17:45:25 »
Batman Imposter jednak lepszy od Gotyka. Gotyk jest świetny pod innym względami (bo to bardziej taka straszna opowieść - horror), ale to nadal klimat super bohaterskie jak wydawany obecnie Batman w linii Uniwersum DC. Impostor jest bardziej przyziemny, detektywistyczny, bardziej realistyczny. Zbliżony bardziej do klimatu obecnie granego w kinach The Batman Matta Reevesa.

Offline wujekmaciej

Odp: Batman
« Odpowiedź #2544 dnia: Cz, 17 Marzec 2022, 10:34:43 »
Czy dobrze widzę, że w nowym Batman - Ego prawie połowa komiksu to powtórka z tomu z Catwoman ?

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2545 dnia: Cz, 17 Marzec 2022, 10:58:43 »
Tak.

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #2546 dnia: Cz, 17 Marzec 2022, 11:59:02 »
Czy dobrze widzę, że w nowym Batman - Ego prawie połowa komiksu to powtórka z tomu z Catwoman ?
Z tego właśnie powodu odpuściłem sobie zakup tego komiksu  >:(

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2547 dnia: Cz, 17 Marzec 2022, 12:20:37 »
Nie no, to to już jest skandal Egmont wydaje duble po sobie a jest tyle tych mitycznych dobrych Batmanów do wydania :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2548 dnia: Cz, 17 Marzec 2022, 13:24:49 »
Wg mnie ten album jest skierowany do fanów Darwyna Cooke niż samych fanów Batmana. Po za tym Catwoman to nie Batman, więc pewnie nikt poza fanami Brubakera nie kupił tej serii. 😜

Druga sprawa to Egmont dubluje po kolekcji bo wydania Egomntu jak ktoś nie ma to jest nie dubel, a przecież kolekcje mają wszyscy.😜
« Ostatnia zmiana: Cz, 17 Marzec 2022, 13:27:41 wysłana przez michał81 »

Offline Castiglione

Odp: Batman
« Odpowiedź #2549 dnia: Cz, 17 Marzec 2022, 23:16:54 »
A ten tom to całość komiksów Cooke'a z Batmanem czy jest coś jeszcze?