Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573395 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Teli

Odp: Batman
« Odpowiedź #2310 dnia: Pt, 27 Sierpień 2021, 23:53:02 »
Ty się ciesz że nie osadzili akcji w Świebodziniu.

Offline pawlis

Odp: Batman
« Odpowiedź #2311 dnia: Pt, 27 Sierpień 2021, 23:59:02 »
No, pomnik syreny ma 6 metrów wysokości (choć faktycznie nieco przestrzelili z wielkością).

A laurka dla stolicy mnie nie dziwi, zwłaszcza jeśli wiadomo jakie poglądy ma Kołodziejczak. Zresztą lepsze to niż jakieś modne opluwanie (i sam monolog o Warszawie zjadliwy, bez powodowania u mnie cringe'u).

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #2312 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 06:07:08 »
Syrenka jest taka 'Gotham style' i mi specjalnie nie przeszkadza.
Domyślam się, że wiele amerykańskich lokacji, które widzę w komiksach jest w podobny sposób 'ulepszone'.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #2313 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 08:29:07 »
@pawlis skąd wziąłeś te 6 metrów?
jeżeli mówimy o tej syrence z powisla to na tym rysunku ona jest ze 3 razy za duża:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Pomnik_Syreny_w_Warszawie_(Powiśle)

Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #2314 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 09:31:23 »
Uwzięliście się.  :)
Skoro możemy przypuszczać, że to jest jedna taka szansa na jakieś 70 lat żeby zrobić Netoperka na tle nadwiślańskich terenów to i trzeba się jakoś wypromować.
Może i byłoby bardziej "odważnie" gdyby pokazać rzeczywistość w stylu burtonowskiego Gotham czy innego krzywego zwierciadła, ale widocznie ktoś się nie zdecydował. Dla nas będzie ckliwie, ale jeżeli jakaś garść Jankesów wygoogluje temat to tym samym komiks zrobi swoje.
W końcu to reklamówka.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Pan M

Odp: Batman
« Odpowiedź #2315 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 09:55:23 »
No na dobrą ile było historii Batmana osadzonych w Polsce? Stawiam na okrągłe zero. Ja tam nie narzekam, wiadomo, że scenariuszowo to przecież nie będą gackowe Millery, ale przyjmenie, że coś takiego zdecydowano się zrobić.

W ogóle Polska w uniwersum Marvela i DC nie ma ogromnej reprezentacji. Ile postaci o polskich korzeniach było na dobrą sprawę w tych lore? Kazimierz "Clown" Kazimierczak, Janos Prohaska,  Silk spectre I i II. Więcej nie kojarzę, na pewno jakieś postaci dalekiego planu były, ale mi chodzi teraz o takie bardziej istotne. Dlatego przyjemnie, że chociaż polskie miasto chcieli wykorzystać jako część uniwersum.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2316 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 11:13:24 »
No na dobrą ile było historii Batmana osadzonych w Polsce? Stawiam na okrągłe zero.

Może nie jakoś długi i mocno, ale przecież była historia o tym w Batman Confidential. https://dc.fandom.com/wiki/Batman_Confidential_Vol_1_37

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #2317 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 12:17:52 »
jeżeli mówimy o tej syrence z powisla to na tym rysunku ona jest ze 3 razy za duża:
Na dodatek zasugerowali, że jest brzydka. Tak więc Batman odwiedzi Warszawę - miasto, które symbolizuje wielkie, brzydkie babsko.

No na dobrą ile było historii Batmana osadzonych w Polsce? Stawiam na okrągłe zero. Ja tam nie narzekam, wiadomo, że scenariuszowo to przecież nie będą gackowe Millery, ale przyjmenie, że coś takiego zdecydowano się zrobić.

W ogóle Polska w uniwersum Marvela i DC nie ma ogromnej reprezentacji. Ile postaci o polskich korzeniach było na dobrą sprawę w tych lore? Kazimierz "Clown" Kazimierczak, Janos Prohaska,  Silk spectre I i II. Więcej nie kojarzę, na pewno jakieś postaci dalekiego planu były, ale mi chodzi teraz o takie bardziej istotne. Dlatego przyjemnie, że chociaż polskie miasto chcieli wykorzystać jako część uniwersum.
Niedawno były polskie okładki w Batmanie. Poza tym w komiksach DC przewijają się miejscowości w Polsce: Auschwitz, Kraków, Warszawa.
Batman returns
his books to the library

Offline Pan M

Odp: Batman
« Odpowiedź #2318 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 12:23:27 »
Może nie jakoś długi i mocno, ale przecież była historia o tym w Batman Confidential. https://dc.fandom.com/wiki/Batman_Confidential_Vol_1_37

Dzięki, tego nie znałem.


Na dodatek zasugerowali, że jest brzydka. Tak więc Batman odwiedzi Warszawę - miasto, które symbolizuje wielkie, brzydkie babsko.

Przesadzasz. Tam nie pisze, ze jest brzydka, bardziej to brzmi jak podkreślanie, że jej główny atut to nie piękno a heroiczny symbolizm.  Dobrze się to zgrywa mając na uwadze, że to nie wizerunek ala Arielka nastawiony na pokazanie Syrenki od strona piękna, ale bardziej symbolu waleczności.  Nie mam pojęcia co w tym złego. No ale jak kto intepretuje.

« Ostatnia zmiana: So, 28 Sierpień 2021, 12:26:13 wysłana przez Pan M »

Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #2319 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 14:25:57 »
Niedawno były polskie okładki w Batmanie.

Ale czy one przypadkiem nie były dedykowane wyłącznie naszemu podwórku?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2320 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 19:24:20 »
Batman Trzech Jokerów

Z jednej strony to lektura na 30 minut, z drugiej historia zbudowana na intrygującej klamrze. Ciężko mi ocenić ten tytuł, bo ani to wybitne dzieło ani to tandeta. Nazwałbym pozycją średnią, lecz na tle superbohaterskiej przeciętności uznam, że to tytuł dobry. No bo realnie patrząc trochę tutaj brakuje, aby na stale zapisać Trzech Jokerów do mrocznej listy tytułów godnych uwagi. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy czytelnik jest pod wrażeniem samego dania, czy po prostu tego że ktoś spowodował iż zaczął odczuwać głód? Nie taki, który można pokonać poczciwym batonem, lecz większy jak po mocnym treningu. Wszyscy byliśmy uczestnikami otoczki, która wywoływała gigantyczne oczekiwania. Ciężko po tym przyznać, że otrzymaliśmy coś, co nie było tego warte. Ot kontrowersyjna fabuła, dla samego efektu wow.

Na pewno minusem tego komiksu jest ciągła akcja, spłycenie dialogów to krótkich przerywników pomiędzy kolejną bójką, rozpierduchą, wybuchem itd... Stopniowanie napięcia leży na ziemi. Potencjał tej opowieści był na pewno zdecydowanie większy, z chęcią wolałbym otrzymać bardziej rozbudowaną objętościowo historię. Budowa komiksu opiera się na błyskawicznych ujęciach. Bohaterzy skaczą po lokalizacjach w Gotham, odnajdują banalną wskazówkę i lecą dalej na oślep. Irytuje mnie Jason, z jednej strony w końcu postanawia rozstrzygać problemy raz a dobrze, wykańczając najgorszych zbrodniarzy, z drugiej wbija do bazy Jokera jak do swojego domu. Bez rekonesansu, bez oceny ryzyka, bez niczego. Efekt taki jak zawsze, zostaje uwięziony i upokorzony. Powtarzające się schematy psuły mi radość z lektury. Barbara cały czas jest uzależniona od Batmana, straszy swoimi wypowiedziami i nie wykonuje kroku w przód. Nie rozwija się. Jak zawsze jedynym kumatym w ekipie jest Mroczny Rycerz, reszta więcej mu przeszkadza niż pomaga. Nuda.

Spoiler: PokażUkryj
Z plusów, moim zdaniem Johns zrobił coś, co wydawało się niemożliwe! Dodał do relacji Jokera i Batmana kolejną płaszczyznę. Joker w pewien sposób uzdrawia ból Wayne'a, powodując że ten wybacza zabójcy jego rodziców. Nie tylko dwukrotnie ratuje mu życie, ale jest przy nim kiedy ten umiera. To bardzo mocny przekaz scenarzysty. Dodając do tego troskę Batmana o rodzinę Jokera i sytuację, kiedy obaj wielcy rywale znają swoją tożsamość, uważam że Johns jednak zasłużył, aby o Trzech Jokerach pamiętać.


Jason Fabok jak zawsze wykonuje kawał dobrej roboty, lubię jego styl i na pewno to fantastyczna sytuacja kiedy obaj Panowie mogę ze sobą pracować bez potrzeby ingerencji innych osób.

Reasumując plusy i minusy oceniam komiks na 7/10. Wilk syty i owca cała !
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Wrzesień 2021, 21:43:30 wysłana przez stachel »

Offline pawlis

Odp: Batman
« Odpowiedź #2321 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 22:41:29 »
Na dodatek zasugerowali, że jest brzydka. Tak więc Batman odwiedzi Warszawę - miasto, które symbolizuje wielkie, brzydkie babsko.
Twarda walcząca mieczem baba i chroniąca Polandię przed wszystkimi możliwymi złolcami (a jest wielu ;)) nie ma czasu na byciu pięknym :).

Offline Archie

Odp: Batman
« Odpowiedź #2322 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 12:58:58 »
Jak zawsze jedynym kumatym w ekipie jest Mroczny Rycerz, reszta więcej mu przeszkadza niż pomaga.
Ten który nie zorientował się po rysach i mimice twarzy, rozmiarze ciała, głosie i różnicach w zachowaniu, że ma do czynienia z trzema osobami zamiast z jedną? No kumaty w opór. ;)
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline sneider

Odp: Batman
« Odpowiedź #2323 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 13:24:10 »
bez przeesady z tą krytyką Batmana - świat. Przecież wiadomo było od początku że to bardziej materiał reklamowy, bardziej cieakawostka. Zresztą album ma 184 strony na 13 historii. Odejmując okładki, posłowia itp to zostaje jakieś 12 stron na każdą z historii. Fajnie że coś zrobili, ale bym tego nie oceniał w kontekście genialnych fabuł.

Online Cringer

Odp: Batman
« Odpowiedź #2324 dnia: Śr, 08 Wrzesień 2021, 17:29:59 »
Bardzo fajny trailer Batman: Świat