Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573147 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1920 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 11:02:22 »
Przed Death Metal. Najlepiej wg mnie po pierwszym tomie Batmana Który się Śmieje, przed Flash Forward.
Okej, a masz gdzies rozpisane jak w takim razie czytać chronologicznie [wydarzeniami] komiksy związane z Metalem, Batmanem Który się Śmieje, JL Snydera, Kryzysem Bohaterów, Flash Forward (ten na pewno po Kryzysie Bohaterów). Do tego dołożę to co mi już napisałeś ws Death Metalu i Zegara Zagłady.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1921 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 11:10:34 »
Okej, a masz gdzies rozpisane jak w takim razie czytać chronologicznie [wydarzeniami] komiksy związane z Metalem, Batmanem Który się Śmieje, JL Snydera, Kryzysem Bohaterów, Flash Forward (ten na pewno po Kryzysie Bohaterów). Do tego dołożę to co mi już napisałeś ws Death Metalu i Zegara Zagłady.
Tak
Brakuje w tym zestawieniu tylko Zegaru Zagłady. To zestawienie jest orientacyjne i najlepiej czytać w tej kolejności jak były u nas te komiksy wydawane. 
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Luty 2021, 11:12:16 wysłana przez michał81 »

Offline Buc

Odp: Batman
« Odpowiedź #1922 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 11:50:38 »
Spoko ta inicjatywa metalowymi kapelami ale gdzie prawdziwe zespoły Death Metalowe ja się pytam? Taki Cannibal Corpse, Obituary czy Morbid Angel perfekto pasowałby w klimat ;)
Lacuna Coil, Ghost, Dream Theatre? Eeeeeeee mocno nie z tej parafii ale to niuans w sumie. Liczy się pomysł.
Ozzy'ego się nie czepiam, bo to legenda i nawet makijażu nie musieli mu robić ;) szkoda że nie wzięli reszty ekipy z Black Sabbath.

Offline Jaxx

Odp: Batman
« Odpowiedź #1923 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 15:11:28 »
Tak
Brakuje w tym zestawieniu tylko Zegaru Zagłady. To zestawienie jest orientacyjne i najlepiej czytać w tej kolejności jak były u nas te komiksy wydawane. 

A Zegar Zagłady jest w ogóle istotny w tej chronologii? Wnosi coś do całego wydarzenia czy można go pominąć?
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Luty 2021, 15:19:40 wysłana przez Jaxx »

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1924 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 15:29:40 »
Wg mnie można pominąć.

sum41

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1925 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 16:04:58 »
Przeciez u nas potną jak zwykle.

Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #1926 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 16:06:06 »
A ten "Death Metal" to przynajmniej dobra rzecz i warta rozważenia pod kątem zakupu?
Bo jak idei "prawdziwych" omnibusów na naszym rynku mocno kibicuję tak wydawania po parę stów na średniej jakości historie nie przewiduję.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1927 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 17:12:59 »
Przeciez u nas potną jak zwykle.
Czy możesz wyjaśnić co potną? Bo od czasu Batman Metal Egmont wydaje na "bogato" eventy. Jeśli nawet pominą tie-iny to i tak sama seria główna to jest lektura na ponad 200 stron.

death_bird wg mnie słabsze od Metalu, ale tym razem ma lepsze tie-iny, może nie wszystkie ale znaczną część. Mi finalnie całość się podobała, ale jeśli komuś nie podobał się Metal to Death Metal też mu raczej nie podejdzie.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1928 dnia: Pt, 05 Luty 2021, 07:29:16 »
Ja sie cieszę, że Metal wydali z tie-inami i chcą iść w tym kierunku. Dlaczego? Dla lepszego zrozumienia historii. Nie czytam pojedynczych zeszytów, czekam na trade'y, bo przyjemność jest większa. Nie każdy rozdział historii (zeszyt) zawsze trzyma poziom, czy jest dynamiczny, więc idea wydawania tradeów wraz z pobocznymi tie-inami ubarwia historię (jak dobra książka).
Metal jako całość mi się podobał, choć był przerysowany. Wyczekuje już tego Death Metalu i cieszę się, że dostaniemy całość w omnibusie. Wtedy przeczytam wszystko co z Metalem związane od początku, w jednym ciągu. Dam nawet szansę Kryzysowi Bohaterów, bo kontynuuje wątek Wallyego we Flash Forward, który zaś jest istotny w tym całym tzw. "metalversum".
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1929 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 12:28:49 »
chciałem przeczytać wszystkie batmany z rysunkami norma breyfogle - kupuję raczej wydania zbiorcze. mam jednak pewne wątpliwości czy udało mi się zebrać całość.

legends of the dark knight vol 1 &2 - materiał tylko norma, ale story arc może byc niekompletny jeżeli ktoś inny rysował jeden z zeszytów e.g. penguin affair

caped crusader vol 2 - 5

dark knight detective vol 2 - 5

knightfal omnibus vol 1

shadow of the bat vol 1 - last arkham

jest trochę dubli. pytanie do komplecistów czy mogłem przegapić coś godnego uwagi?

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #1930 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 13:31:32 »
W zbiorczym "Batman: Birth of the Demon" masz robiony przez niego origin R'asa do scenara "O'Neila.
W "Elseworlds: Batman vol. 1" masz "Holy Terror".

Oba to Norm w niezłej formie, aczkolwiek scenariusze to już inna bajka.
 
No i w "Caped Crusader" vol. 6 lub 7 będzie jeszcze "Return of the Scarface".

O ile będą kontynuować zbiorcze "Shadow of the Bat" to będzie jeszcze Norm w końcówce.

[nie jestem komplecistą :D]
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1931 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 13:39:16 »
dziekuje za odpowiedz - elseworlds i birth of demon mam:)

Offline angelscorpion

Odp: Batman
« Odpowiedź #1932 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 22:14:34 »


legends of the dark knight vol 1 &2 - materiał tylko norma, ale story arc może byc niekompletny jeżeli ktoś inny rysował jeden z zeszytów e.g. penguin affair


Przyznam, że było  to lekko irytujące podczas czytania, urwana historia, ponieważ nie rysował jej Norm. I szukaj sobie panie pojedynczego zeszytu...

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1933 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 08:32:55 »
czytalem gdzies że wydali w dc te tomy po latach żeby pomóc autorowi bo miał wtedy wylew. poskładali coś bez większego sensu i wydali. vol 3 pewnie nie będzie.

dla porównania podobny zbiorek kelley jonesa nie ma przerwanych historii.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1934 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 08:35:51 »
dla porównania podobny zbiorek kelley jonesa nie ma przerwanych historii.

A miał on jakieś historie, rysowane wspólnie z innymi rysownikami?