Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 572797 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #2055 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 13:11:15 »
Przedwczoraj premiera Trzech Jokerów. Jakiś fan już czytał/przeglądał?
Batman returns
his books to the library

Offline Teli

Odp: Batman
« Odpowiedź #2056 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 14:14:55 »
Po lekturze stwierdzam że całkiem to przyzwoite było.
Nie czytałem wcześniej oryginału więc podszedłem do tego na czysto i dałem się pozytywnie zaskoczyć. W kontekście ostatnich nietoperzy gdzie gacek robi za niezniszczalnego superherosa miło było zobaczyć jak scenarzysta próbuje znów wbić go w spodnie detektywa. Owszem można by to było zrobić lepiej ale dla mnie jest satysfakcjonująco. Dużo korespondencji z "Zabójczym żartem" i "Śmiercią w rodzinie" też na plus.

Największą zaletą jak dla mnie jest domknięcie wątku z NEW52 bez
Spoiler: PokażUkryj
 wyciągania cudów w postaci alternatywnych ziem, dr Manhattana czy innych cudów i próby wytłumaczenia pojawienia się trzech Jokerów w bardziej przyziemny sposób
.
Rysunki też na plus, a układ graficzny korespondujący z "Zabójczym Żartem" ładnie domyka koncepcję.
Minusem jest dla mnie to że cała opowieść pojawiła się na rynku zdecydowanie za późno i cierpi na ten sam syndrom co "Zegar Zagłady". Gdyby ta opowieść pojawiła się wcześniej np. zaraz po "Wojnie Darkseida" mogła by mieć  większy wpływ na to co działo się później  w głównej linii zwłaszcza w relacji Joker -batrodzinka. A tak mamy kolejny fajny pomysł który można zaliczyć do głównego uniwersum ale nie koniecznie.

Dla mnie solidne 8/10. Ale to oczywiście moje odczucia.

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #2057 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 21:11:38 »
Pełna zgoda - wczoraj przeczytałem i bardzo dobrze spędziłem ten czas.
Johns świetnie rozumie postacie, które pisze co zresztą widać w jego runach (Flash, Hal Jordan i reszta Latarni, Aquaman) jak i tych najnowszych komiksach bo w Zegarze Zagłady świetnie uchwycił charakter Manhattana, a ostatni zeszyt to przecudowna laurka dla Supermana, zaś w Trzech Jokerach bardzo fajnie pokazał Batka detektywa i szaleństwo Jokera/Jokerów, a także postacie Jasona i Barbary.

Online gashu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2058 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 08:09:15 »
Ja również polecam. Nie jest to może komiks, który zapisze się w historii tego medium, ale udana, sprawnie poprowadzona i narysowana historia, w dodatku pełna nawiązań do wydarzeń z przeszłości i rozmaitych smaczków dla fanów nietoperza.

IMO, najlepszy "współczesny" Batman od dawna.

Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #2059 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 08:51:49 »
A sama koncepcja broni się?
Bo szczerze pisząc jak przeczytałem co jest ideą przewodnią (po ponad 80-ciu latach ganiania Gacka za Klaunem) to się zjeżyłem wewnętrznie. Prędzej przyjąłbym do wiadomości, że Joker to "kosmita" rodem z "To"...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2060 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 09:23:54 »
Pewnie, że się nie broni. To tak niedorzeczny pomysł, że gdyby Johns nie byłby architektem DC to nikt by mu nie pozwolił na jego realizację. A przypominam, iż teoretycznie (pomimo upchnięcia tego projektu pod szyldem "Black Label") jest to oficjalne kontinuum.

Johns stara się być jak Alan Moore, a Fabook jak Bolland, ale ze starań niewiele wyszło.
A wiele sobie obiecywałem po tym komiksie, bo miałem kiedyś Johnsa za zdolnego scenarzystę i łudziłem się, że wpadł na jakiś rzeczywiście dobry pomysł.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2061 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 10:16:05 »
A przypominam, iż teoretycznie (pomimo upchnięcia tego projektu pod szyldem "Black Label") jest to oficjalne kontinuum.
Nie jest tak jak piszesz. Nigdzie nie ma oficjalnego potwierdzenia, że jest w kontinuum. Finalnie zależy to czy ktoś pociągnie temat dalej, albo będzie się odnosił do tych wydarzeń. Podobna sytuacja była z Zabójczym Żartem.

Oczywiście można też potraktować zakończenie Death Metal jako potwierdzenie tego, że Trzech Jokerów jest w kontinuum, ale pierwotnie historia była pisana całkowicie chyba z innym zamysłem.

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2062 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 10:26:24 »
Wątek trzech J. pojawia się w "JL" z New52. New 52 jest w oficjalnym kontinuum, więc wszyscy maniacy kontinuum (próbujący na siłę sklejać coś czego nie da się skleić) muszą przyjąć, że 3J to również oficjalne kontinuum. Skoro wątek pojawia się w "Death Metal" (nie wiem, nie czytałem) to znaczy, że został jakoś tam przyklepany (a pierwotne zamysły nie mają tu znaczenia).
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2063 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 10:31:22 »
W "JL" z New52 są rzeczy, które też obecnie przeczą temu co się dzieje w Uniwersum DC.

Skoro wątek pojawia się w "Death Metal" (nie wiem, nie czytałem) to znaczy, że został jakoś tam przyklepany (a pierwotne zamysły nie mają tu znaczenia).
Ten wątek nie pojawia się w "Death Metal".  Po prostu zakończenie "Death Metal" mówi, że wszystkie historie są kanoniczne.  :)

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2064 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 10:44:15 »
Ty wiesz, że przeczą, ja mogę się domyślać, ale nic to nie zmienia. New52 jest w kontinuum, czyli 3J też.
 
Cytuj
Po prostu zakończenie "Death Metal" mówi, że wszystkie historie są kanoniczne

Jak ja lubię takie chwyty - jednym rozwiązaniem fabularnym (jak się domyślam) przyklepać niekompetencję i brak spójnej wizji tzw. redaktorów.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2065 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 10:54:31 »
Ty wiesz, że przeczą, ja mogę się domyślać, ale nic to nie zmienia. New52 jest w kontinuum, czyli 3J też.
Nie musisz się domyślać, wystarczy że przeczytasz sobie Ligę z New52 oraz Ligę Syndera z Uniwersum DC.
Jak ja lubię takie chwyty - jednym rozwiązaniem fabularnym (jak się domyślam) przyklepać niekompetencję i brak spójnej wizji tzw. redaktorów.
Może i ma to pozamiatać bałagan jaki powstał w wyniku tych wszystkich Kryzysów, Restartów i Rebootów uniwersum. Jak napisałem wcześniej dopóki nie odniosą się do historii z "Trzech Jokerów" to może być kanoniczna, ale nie musi.

Inna sprawa, że patrząc po strojach bohaterów, ciężko jest ją umiejscowić w konkretnym timeline batrodziny.
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Maj 2021, 11:07:11 wysłana przez michał81 »

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2066 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 11:07:11 »
Cytuj
Nie musisz się domyślać, wystarczy że przeczytasz sobie Ligę z New52 oraz Ligę Syndera z Uniwersum DC.

Wolę się domyślać. ;) Szkoda czasu na czytanie tego bełkotu.

Co to jest "konkretny timeline"? Jest ich więcej niż jeden? ;)
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2067 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 11:12:21 »
Co to jest "konkretny timeline"? Jest ich więcej niż jeden? ;)
Czytałeś i nie zwróciłeś uwagi, że kostium Red Hooda nie zgadza się z tym jaki nosił w innych tytułach? Batgirl też ma już inny kostium, niż ten w Trzech Jokerach, tak samo Batman (ale on ma tyle wersji swojego bat-kostiumu, że tu można na to przymknąć oko). Finalnie nie zgrywają się te zmiany ze sobą.
Uprzedzam od razu odpowiedź. Nie można przyjąć, że to się dzieje po zakończeniu JL z New 52. Piszesz o kontinuum, ale ta mini seria rozjeżdża się z nim ;). Nadal nie ma to znaczenia, bo jak wspomniałem wcześniej - dopóki nikt się nie odniesie to tej historii to może, ale nie musi być w kontinuum.
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Maj 2021, 11:14:31 wysłana przez michał81 »

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2068 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 12:01:30 »
No nie, Panie Kolego, jeszcze nie jest ze mną tak źle żebym nie rozróżniał kostiumów. ;)

Mnie kompletnie nie interesuje kiedy to się dzieje (bo się nie dzieje :D). Ja się nabijam po prostu z tego, że najpierw reklamuje się 3J jako majstersztyk korzeniami tkwiący w kontinuum, odsłaniający Wielka Tajemnicę, a potem pakuje się go do Black Label (bo tak naprawdę nie wiadomo co z tym zrobić).

I nadal nie wiem co to jest "konkretny timeline". Czy wg Ciebie w DC Universe - Earth (Któreś Tam, To Główne W Każdym Razie) jest więcej linii czasu niż jedna?
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #2069 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 21:07:09 »
Nie znam się na tych wszystkich wersjach/kontinuum/liniach czasowych, itp., ale jak dla mnie pomysł żeby super-hiper-wielki detektyw dopiero po 80-ciu latach zorientował się, że jego największego przeciwnika jest trzech to po prostu nieśmieszny żart.
Jak on do takich wniosków dochodzi po tylu latach to niech lepiej odwiesi pelerynę na kołku i zamiast tego założy prywatną szkółkę detektywistyczną, bo jego najlepszy czas ewidentnie minął.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".