Autor Wątek: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce  (Przeczytany 146783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1320 dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 07:43:38 »
potem duble #66-67 i #87-92, i #101, #121-122, i #141-150, a potem dopiero ponad 100 zeszytów, których jeszcze nikt u nas nie wydał. Mimo to czekam, aż będę miał wszystko.

Nope, bo w 100 numerach MO dojdzie tylko do ASM #65. A przedłużenia raczej nie będzie, ze względu na to, że większość kupuje głównie Spider-Mana, a resztę serii olewa. Widać to wyraźnie po postach na forum, kto co tam bierze. No chyba że ta msza w intencji przedłużenia MO którą zamówiłem u proboszcza, odniesie jakiś skutek. ;)

Daredevil w sumie też w całości jest dublem po Mandragorze.

Offline Bushiken

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1321 dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 07:51:47 »
Już naprawdę darowałbyś nazywanie dublem wydanie w normalnej wersji jakichś czarno białych Bazgrołów na papierze toaletowym.
Każdy normalny czytelnik kupi aby przeczytać jak człowiek w kolorze a nie trzymać swoje Essentiale.
Jak komuś one wystarczają to gratuluje samozaparcia.

Offline Takesh

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1322 dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 08:16:26 »
Nasze Essentiale były wydane na dobrym papierze, zdecydowanie lepszym od gazetowego. I wydanie Mandragory miało słabe punkty (brak korekty, słabsza jakość Sagi), to wydania typu Essential są dla mnie taką formą Artist's Edition. Świetnie widać kreskę i można nią cieszyć oko. Co kto lubi. Mi one się bardzo podobają.

Przy okazji akurat ten fragment X-Men mam w kilku różnych wydaniach, także językowych. Widocznie mam spore samozaparcie.

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1323 dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 08:28:19 »
Spoko Bushiken. Przecież też kupuję Spider-Mana, mimo że zawartość trzech Essentiali kupimy za cenę pięciu. :) Z Daredevilem jestem pół na pół - kupiłem sobie Essential tom 2 ale zawartość pierwszego biorę z MO i będę miał porównanie jak to się czyta. Jeśli czerń i biel mi nie będzie odpowiadać, zawsze jeszcze zdążę sobie kupić te tomy.

Kiedyś, dawno temu przeczytałem pożyczone oba Essentiale Spider-Mana i mimo braku koloru, nie miałem innych złych wrażeń. Wszystko było czytelne i cieszyłem się fabułą. Oczywiście nie stawiam równości między tamtym wydaniem, a wersją kolorową. Każdy sobie zdecyduje jak sam woli czytać i co posiadać. Ale w moim przypadku brak koloru aż tak wielką wadą nie jest. Mam jeszcze Essential Conana i Punishera i też jestem z nich zadowolony. Zastanawiam się, czy by sobie nie kupić jeszcze Ghost Ridera gdzieś na Allegro, bo zawartości tego tomu w innym polskim wydaniu na razie raczej nie dostaniemy.

Offline Crono

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1324 dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 08:46:43 »
Ja sobie odświeżam właśnie X-Men Claremonta i jestem pod koniec pierwszego Essentiala. Lubię te polskie wydania, chociaż jak czytam po raz n-ty X-Mani to trochę mnie krew zalewa. Ale papier w naszych wydaniach był bardzo dobry.
Niestety, mieliśmy (i nadal mamy) kilka kolekcji, mamy obecnie dwa wydawnictwa które publikują Marvela, a dziur w takim The Amazing Spider-Man czy Uncanny X-Men jest bez liku. Zamiast tego np. dostaniemy w Punktach zwrotnych Sagę o Feniks, którą wydał Tm-Semic, wydała Mandragora, wydało Hachette no i wyda Egmont. A ja to i tak kupię, pomimo że mam wszystkie te wydania plus dodatkowo mam epika 🙄

Offline Gustavus_tG

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1325 dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 09:31:08 »
Dlatego bądź co bądź Mandragora zrobiła dobrą robotę dając w postaci essentiali początki tych kilku bohaterów Marvela. Chyba jedyny sposób żeby się z nimi zapoznać po polsku. Takiego Spidermana to od czasu do czasu ktoś tam zawsze z którejś strony skubnie. Ale takich x-men Claremonta to nikt u nas chronologicznie nie wyda. O pozostałych bohaterach nawet nie wspominając. Już pal licho ten rozlany tusz w X-Men, ale jednak pierwszych 50 numerów dostaliśmy. W kolekcji MO też tego nie będzie, bo startujemy od pierwszego numeru. A wydanie punktów zwrotnych chyba całkowicie położyło sprawę. Zresztą ich sprzedaż też chyba bez szału bo często widzę w sklepach z dużym rabatem. A dark Phoenix Saga to kwintesencja tamtych x-men i każdy fan powinien mieć przynajmniej w sześciu różnych wydaniach

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1326 dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 09:42:38 »
Już pal licho ten rozlany tusz w X-Men, ale jednak pierwszych 50 numerów dostaliśmy. W kolekcji MO też tego nie będzie, bo startujemy od pierwszego numeru.

No to trzeba poprawnie powiedzieć, że Mandragora dała nam 50 drugich pierwszych zeszytów. :) Bo zaczęli historię od restartu z 1975 roku. To MO da nam tą pierwszą piędziesiątkę, a ściślej rzecz biorąc 40-tkę w 100 numerach. Będziemy mieli lukę do zeszytu 50-tego, w którym zaczyna się historia "Upadek Mutantów" publikowana w WKKM. Szkoda, bo zeszyty 41-45 to we Włoszech jest numer 101. Coś jak zakończenie WKKDC niedługo przed New Gods i Kingdom Come.

Ja jeszcze poczekam z nabyciem Essentiali X-Men. Na razie mam co czytać i co kupować. A oba tomy zawierają już historie publikowane w WKKM, więc miałbym zdublowaną treść za pełną cenę.


Offline ThePinkFin

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1327 dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 11:34:33 »
Nope, bo w 100 numerach MO dojdzie tylko do ASM #65. A przedłużenia raczej nie będzie, ze względu na to, że większość kupuje głównie Spider-Mana, a resztę serii olewa. Widać to wyraźnie po postach na forum, kto co tam bierze. No chyba że ta msza w intencji przedłużenia MO którą zamówiłem u proboszcza, odniesie jakiś skutek. ;)
Zaciąłeś się?
Forum nie zbiera wszystkich czytelników, nie każdy też wypowiada się na dany temat, choć mógłby. Najbardziej widoczne są negatywne opinie, bo ci z pozytywnymi są zajęci  cieszeniem się nimi.
mimo braku koloru, nie miałem innych złych wrażeń.
"Mimo" i "innych", wybierz jedno.

Offline bibliotekarz

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1328 dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 15:52:13 »
Ze Spider-Manem będzie trochę ciężej. Zaraz dojdziemy do #44 i od tego momentu do #52 będą duble (choć uwzględniając Mandragorę, cały czas mamy duble), a zaraz potem duble #66-67 i #87-92, i #101, #121-122, i #141-150, a potem dopiero ponad 100 zeszytów, których jeszcze nikt u nas nie wydał.
Drugim wydaniem są/będą też zeszyty Amazing #13, #94 i #129.
Batman returns
his books to the library

Offline Bushiken

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1329 dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 18:19:03 »
Nasze Essentiale były wydane na dobrym papierze, zdecydowanie lepszym od gazetowego.

Przy okazji akurat ten fragment X-Men mam w kilku różnych wydaniach, także językowych. Widocznie mam spore samozaparcie.

Ciekawe, może mi pamięć już szwankuje (34 lata na karku dziś stuknęły)  ale pamiętam je jako właśnie na takim bardzo cienkim papierze  dużo gorszym od typowego egmonotwego z tego czasu na poziomie bardzo słabej jakości mang jakie wydawał Egmont na początku jak pierwsze Inuyashe czy Miecz nieśmiertlenego.

Samozaparcie tyczyło się czytania tylko w czerni i bieli jeśli ktoś nie kupił nigdy tego materiału w kolorze bo to dla niego dubel i tu chodziło konkretnie o Bazyliszka.
Jeśli kochasz X-men i masz z nimi wszystko w każdym możilwym formacie od zeszytów, essentiali, TPB, HC i Omnibusów to zupełnie inna bajka :)

Rozumiem jak ktoś czytał Essentiale wtedy kiedy wychodziły. Jednak obecnie nie widzę sensu polowania na używki w internecie jeśli mamy tak wiele alternatyw Marvel Origins, oryginalne Masterworsky, Epicki, Omnibusy.


Offline ThePinkFin

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1330 dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 20:47:30 »
Drugim wydaniem są/będą też zeszyty Amazing #13, #94 i #129.
#13 to już przeszłość, #129 przegapiłem, przepisując, ale nie wiem, skąd jest #94. Widzę też, że popełniłem błąd - nie było #87, a #86.
(34 lata na karku dziś stuknęły)
Najlepszego!