Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 103129 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #540 dnia: Nd, 17 Wrzesień 2023, 15:31:25 »


Cytuj
W swoim pierwszym zbiorze opowiadań, obejmującym ponad czterdzieści lat pracy, Alan Moore przedstawia serię szalenie różnych, ale równie niezapomnianych postaci, które odkrywają – a nawet niszczą i tworzą – niezbadane zakamarki egzystencji.

Konkubiny w fantastycznym domu rozkoszy i tragiczna historia miłosna. Paranormalna grupa badawcza zinfiltrowana przez jedną z nieziemskich istot, które chce zbadać. Surrealistyczna, kafkowska historia głównych graczy przemysłu komiksowego na przestrzeni ostatnich siedemdziesięciu pięciu lat. Pierwsze dni apokalipsy i specjalistka od prawa, która musi posprzątać ten bałagan. Duchy i stworzenia z innego świata, a także przygody mózgów Boltzmanna – i wiele innych.

Iluminacje to seria błyskotliwych, zaskakujących opowieści, które ujawniają pełną moc wyobraźni i magii, jak również dogłębną znajomość ludzkiej natury.


Wydawnictwo: Echa
Tytuł oryginału: Illuminations
Data wydania: 8 Listopad 2023
ISBN: 9788382521405
Oprawa: Twarda
Format: 135 x 215
Liczba stron: 560
Cena: 59,99
Rok wydania oryginału: 2022
Źródło: https://katedra.nast.pl/nowosci/32999/Alan-Moore-w-ksiegarniach/

Offline Leyek

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #541 dnia: Nd, 17 Wrzesień 2023, 21:20:20 »
Ulala mój ulubiony autor scenariuszy komiksowych + mój ulubiony gatunek literacki (opowiadanie) szykuje się prawdziwa uczta :)

Online Kandor

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #542 dnia: Nd, 17 Wrzesień 2023, 21:32:54 »
Ulala mój ulubiony autor scenariuszy komiksowych + mój ulubiony gatunek literacki (opowiadanie) szykuje się prawdziwa uczta :)
Ci z Katedry muszą się szczególnie cieszyć: z reguły kiedy tam pojawia się wzmianka o jakiejś pozycji komiksowej (zazwyczaj powiązanej z jakimś pisarzem fantastycznym lub cyklem), to nie brak komentarzy sprowadzających się do "o, nie! KOMIKS!!!" ;-D
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Wrzesień 2023, 21:44:05 wysłana przez Kandor »

Offline laf

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #543 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 09:16:31 »

Już wiem co Mikołaj położy mi pod choinką  :D

Offline Leyek

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #544 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 18:40:36 »
Już wiem co Mikołaj położy mi pod choinką  :D

Tyle czekać, no co Ty ;) Żaden z Ciebie fan w takim razie :P

Offline laf

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #545 dnia: Śr, 20 Wrzesień 2023, 07:51:19 »
Tyle czekać, no co Ty ;) Żaden z Ciebie fan w takim razie :P
Oj tam, niecałe dwa miesiące od premiery. Za to przeczytam od razu  :D. Właśnie zacząłem "Providence", następnie dokończę "Zgrozę w Dunwich i inne przerażające opowieści" (zostało mi ostatnie opowiadanie i posłowie z biografią HPL), później cała seria "Locke & Key" oraz "Opowieści jutra" (mam nadzieję że Egmont nie zawali premiery) i wtedy zrobi się miejsce dla "Iluminacji".

Offline Leyek

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #546 dnia: Śr, 20 Wrzesień 2023, 12:45:18 »
Tylko uważaj, bo Locke & Key to będzie przy reszcie duuuży zjazd jakości ;)

Offline laf

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #547 dnia: Śr, 20 Wrzesień 2023, 13:14:28 »
Locke & Key jest powiązane z twórczością HPL-a, stąd też znalazło się na mojej rozpisce.

Niemalże równo od dwóch lat czytam na przemian komiksowe serie Moore'a i opowiadania Lovecrafta ze zbioru Zgroza w Dunwich... . W tym czasie przeczytałem chyba wszystkie dzieła Moore'a, które wyszły w Polsce (poza niedostępnymi "Zagubionymi dziewczynami" i "Kompletnym szokiem przyszłości" oraz pojedynczym i zeszytami zawartymi w tomach z kolekcji BiZ). Ciągle czekam na zapowiedziane już kilka lat temu "Uniwersum DC według Alana Moore'a", ale mam wrażenie, że Egmont już chyba zapomniał o tym tytule  >:(

Offline chch

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #548 dnia: Śr, 20 Wrzesień 2023, 13:23:35 »
Ciągle czekam na zapowiedziane już kilka lat temu "Uniwersum DC według Alana Moore'a", ale mam wrażenie, że Egmont już chyba zapomniał o tym tytule  >:(

O tym już się parokrotnie tłumacz wypowiadał - jest przetłumaczony, ale nie wiadomo co dalej, bo są problemy ze strony licencjodawcy.

Podziękuj Hachette, które postanowiło wydać komiksy z tego tomu w kolekcji BiZ i zablokowało Egmont.

Offline jalawnik

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #549 dnia: Śr, 20 Wrzesień 2023, 18:45:49 »
Postaram się kolejny raz dopytać w redakcji, ale obawiam się, że szanse na wydanie tego zbioru są marne, czego cholernie żałuję.

Offline Castiglione

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #550 dnia: Śr, 20 Wrzesień 2023, 19:55:19 »
Ale w czym leży problem?

Offline zombie001

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #551 dnia: Śr, 20 Wrzesień 2023, 21:56:41 »
Chyba coś z materiałami było nie tak. Przynajmniej tak to zapamiętałem. Może coś im tam zaginęło na komputerach w DC i są niekompletne


KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Castiglione

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #552 dnia: Śr, 20 Wrzesień 2023, 22:39:15 »
Nie łapię, jak mogły im zaginąć materiały do Moore'a, które sami wydali już kilka razy.

Offline Zwirek

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #553 dnia: So, 30 Wrzesień 2023, 17:02:19 »
Czy Alan Moore jest feministą? Wiecie coś o tym?

Offline Popiel

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #554 dnia: So, 30 Wrzesień 2023, 20:34:13 »
Ma ogromny szacunek do kobiet, optuje za ich równouprawnieniem, chętnie z nimi współpracuje i o nich pisze. Czy to jest definicja feministy?