Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 103129 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #225 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 19:46:00 »
Dobrze kojarzę, że Tom Strong dzieje się w tym samym uniwersum, co Promethea? Są jakieś powiązania?

Jeśli mnie pamięć nie myli to mieli wspólny crossover. Nie wiem czy trafił do trzeciego tomu Promethei, bo jeszcze nie zacząłem czytać.

Offline perek82

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #226 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 19:58:02 »
Tom Strong pojawił się w Promethei
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online michał81

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #227 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 20:03:56 »
Tom Strong pojawił się w Promethei
Nie zupełnie, bo to Promethe'a pojawiła się gościnnie w finalnym zeszycie serii Toma Stronga. W zbiorczych wydaniach Promethei dodano te kilka stron z tego zeszytu. Zresztą nie tylko ona się w nim pojawia, ale także Smax (tak, ten Smax z Top10) i kilka innych postaci z serii napisanych przez Moore'a jeśli dobrze pamiętam.

Offline Takesh

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #228 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 20:36:05 »
A mnie ciekawi czy ktoś kiedyś wyda komiksy Alana z Awesome Comics Roba Liefilda. Jest to naprawdę kawał dobrej historii, gdyż Rob opuścił wtedy Image ze swoim Extreme Studios i założył właśnie Awesome Comics. Alan stworzył całą historię tego uniwersum od nowa, sięgając naprawdę głęboko w przeszłość i dając twór godny Marvela czy DC.

Supreme i Judgement Day należałoby wydać w miarę razem, gdyż się ciekawie przeplatają. Ale można tylko Supreme. Reszta pozycji była jedynie zaczęła przez Alana, więc raczej nie wydadzą tego. Z drugiej strony historia Glory została wydana przez Avatar Press, więc kto wie...

Ja to czytałem w zeszytach oryginalnych i nie mam pojęcia, czy istnieją jakieś zbiorcze na rynku. Ktoś coś?

Przy okazji Alan sporo zrobił fajnych rzeczy dla Image, jak 1964, 2 mini dla Spawna plus crossover Spawn/ Wild C.A.T.s. Pojedynczych  zeszytow nie liczę. Zreszta 2 numery Spawna byly juz u nas wydane...

Offline chch

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #229 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 20:40:11 »
A mnie ciekawi czy ktoś kiedyś wyda komiksy Alana z Awesome Comics Roba Liefilda. Jest to naprawdę kawał dobrej historii, gdyż Rob opuścił wtedy Image ze swoim Extreme Studios i założył właśnie Awesome Comics. Alan stworzył całą historię tego uniwersum od nowa, sięgając naprawdę głęboko w przeszłość i dając twór godny Marvela czy DC.

Supreme i Judgement Day należałoby wydać w miarę razem, gdyż się ciekawie przeplatają. Ale można tylko Supreme. Reszta pozycji była jedynie zaczęła przez Alana, więc raczej nie wydadzą tego. Z drugiej strony historia Glory została wydana przez Avatar Press, więc kto wie...

Ja to czytałem w zeszytach oryginalnych i nie mam pojęcia, czy istnieją jakieś zbiorcze na rynku. Ktoś coś?

Przy okazji Alan sporo zrobił fajnych rzeczy dla Image, jak 1964, 2 mini dla Spawna plus crossover Spawn/ Wild C.A.T.s. Pojedynczych  zeszytow nie liczę. Zreszta 2 numery Spawna byly juz u nas wydane...

1963 i Supreme nie zostały zakończone, więc może być trudno (Supreme ostatnie zeszyty dopisał chyba Larsen, zastępując Moorea). A te rzeczy dla Image to raczej mają w większości słabe opinie (chociaż Supreme sam bym przeczytał).
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Kwiecień 2021, 20:42:32 wysłana przez chch »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #230 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 20:58:21 »
Ciekawe też czy ktoś u nas wyda Camera Obscura, już chyba jest integral historii Moore'a i O'Neilla

Offline burberry

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #231 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 21:53:10 »
Warto sięgnąć po Top 10?

Online OokamiG

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #232 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 21:55:24 »
Warto, bardzo dobry komiks, bohaterowie dający się lubić. Wg. mnie to chyba najprzystępniejszy komiks Moore'a i świetnie się go czyta.

Offline misiokles

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #233 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 22:06:04 »
Warto [2], choć jeśli traktujesz fabuły mocnoświatopoglądowo - zakończenie może cię wkurzyć.

Offline burberry

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #234 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 22:25:19 »
Diversity i inclusion?  :-X

Offline Pan M

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #235 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 22:53:05 »
Diversity i inclusion?  :-X

To brzmi komicznie w kontekście Moore'a, który jest lewicowy od dawna, na długo przed całą tą modą. "Promethea" to manifest feministyczny, V to hołd ku anarchizmowi, "Watchmen" krytykuje pod postacią Rorschacha prawice itd. No i przy tym Moore jest chociaż autentyczny bo robił te rzeczy na długo przed obecnym trendem. Samo "top 10" to komiks sprzed 20 lat, więc jakich by zarzutów nie mieć, to wrzucanie go w ramki obecnych pojęć w ramach współczesnego wymiotowania nachalnie na odbiorców treściami ideologicznymi jest akurat od czapy i nie pasuje.

Offline Komediant

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #236 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 23:00:18 »
A mnie ciekawi czy ktoś kiedyś wyda komiksy Alana z Awesome Comics Roba Liefilda. (...)
Supreme i Judgement Day należałoby wydać w miarę razem, gdyż się ciekawie przeplatają. Ale można tylko Supreme. Reszta pozycji była jedynie zaczęła przez Alana, więc raczej nie wydadzą tego. Z drugiej strony historia Glory została wydana przez Avatar Press, więc kto wie...

Ja to czytałem w zeszytach oryginalnych i nie mam pojęcia, czy istnieją jakieś zbiorcze na rynku. Ktoś coś?


Są dwa tomy zbiorcze Supreme, jest tpb Judgement Day, wydane prawie 20 lat temu, oczywiście dawno wyprzedane, wszystkie mają słabą jakość użytych materiałów i druk wygląda jak przez mgłę. Na lepsze wydanie się nie zanosi bo Liefeld nie wie gdzie są orginały plansz (chyba też stwierdził kiedyś że nie chce mu się szukać) a nie ma skanów dobrej jakości.
1963 wyszło tylko w zeszytach, do zakończenia (i wydania potem w zbiorczym tomie) został jeden zeszyt (podwójnej albo potrójnej objętości) który miał rysować Jim Lee, ale że Jim Lee jest bardzo zajętym człowiekiem to nie narysował i zakończenia nie ma.

Ciekawe też czy ktoś u nas wyda Camera Obscura, już chyba jest integral historii Moore'a i O'Neilla

Camera Obscura? Chodzi o Cinema Purgatorio? Pewnie wyda Egmont.

Jeszcze jako ciekawostka to w zapowiedziach DC są Tom Strong Compendium (zbierające całość serii, 36 zeszytow, ciekawe że w formacie deluxe wyszły tylko dwa tomy po 12 czyli te które pisał Moore) i Top 10 Compendium (zbierające wszystko co wyszło w Polsce plus kilka zeszytów niedokończonego sezonu drugiego głównej serii autorstwa Cannona i Ha). Te kompendia to budżetowe wydania w miękkiej okładce, na cienkiej kredzie i bez żadnych dodatków, w sumie dość estetycznie wydane, myśle że jeszcze sporo ciekawego w tym formacie wyjdzie.

Offline Takesh

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #237 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 06:52:26 »
Supreme jest bardzo dobre. Dla mnie najlepsze sh Alana.

Larsen narysował Supreme do scenariusza Alana i dodał kilka zeszytów od siebie. Czyli zakończenie jest. Judgement też jest cały, włącznie z ciekawym Aftermath.

Ale jak Robowi nie chce się szukać oryginałów... To może Ongrys pomoże???? Serio pytam!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #238 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 07:28:03 »
Camera Obscura? Chodzi o Cinema Purgatorio? Pewnie wyda Egmont.

Oczywiście, dzięki za poprawienie, nie mam pojęcia co miałem na myśli pisząc tak a nie inaczej.

Offline chch

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #239 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 07:32:54 »
Larsen narysował Supreme do scenariusza Alana i dodał kilka zeszytów od siebie. Czyli zakończenie jest.
Jest zakończenie, ale Larsena a nie Moorea. Moore nie napisał scenariusza do ostatniego zeszytu Supreme. Nie zakończył swojego runu.