Autor Wątek: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie  (Przeczytany 14581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #60 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 10:01:18 »
Ale nadal superhero zaliczamy do ogólnego top 10 też?

Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #61 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 10:39:36 »
Dalej tak jak komiks polski :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #62 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 10:46:23 »
Ja to bym chętnie zobaczył ranking sklepów, w których się zaopatrują forumowicze. Osobiście mam z tym coraz większy problem, nie ma żadnego sklepu, z którego byłbym w 100% zadowolony. W zeszłym roku najczęściej robiłem zakupy w Gildii, sklepie Róbmy Dobrze i do pewnego momentu w Tantisie. Gildia byłaby nadal najlepsza, rabat 30% jest dla mnie ok patrząc na całokształt, choć w dyskontach potrafi być sporo większy. Ale regularnie Gildia ma spadki tego rabatu do 10% i powoduje to wielkie trudności w złożeniu zamówienia, wydaje mi się, że dzieje się to coraz częściej. Nie kupię czegoś z rabatem 10% skoro za tydzień albo dwa znowu ten rabat wzrośnie do 30% i zamiast kupować to co chcę to muszę szukać czegoś co ma odpowiedni rabat, bez sensu. Róbmy Dobrze jest super, najlepsze pakowanie, bardzo spoko ceny jak na mały sklep, ale nadal niestety to tylko wybrane wydawnictwa, Egmontu nie ma w ogóle, nie ma Screamu, Studia Lain itd, w zasadzie w ciemno to tam mogę się zaopatrywać w KG, Timofa, Centralę i wydania niezależne (tak też robię). No a Tantis od kiedy oficjalnie przestał korzystać z jakichkolwiek zabezpieczeń poza cienkim kartonem to dla mnie nie istnieje. No i jest pytanie, jak żyć.

Offline PJP

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #63 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 11:33:22 »
W zasadzie u mnie został tylko tantis do grubszych zakupów 8) Gildia też ok, ale raczej do uzupełnień. Zrezygnowałem z taniejksiazki i multiszopa - przeciąganie zamówienia. Okazjonalnie robię w czytam, chodniku, empiku czy swiecieksiazki i nie było problemów, ale to pojedyncze komiksy czy książki. Na pakowanie w tantisie nie narzekam, folii mniej, ale kartonu nie żałują.

Offline adamarluk

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #64 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 11:44:51 »
Ja to bym chętnie zobaczył ranking sklepów, w których się zaopatrują forumowicze...
Gildia - obowiązujący termin płatności to dwa miesiące od złożenia zamówienia. Składam więc na bieżąco zmówienia na interesujące mnie komiksy, a raz w miesiącu kompletuję paczkę opłacając wybrane tytuły. Przy takim rozwiązaniu rzadko kiedy umyka mi pożądany przeze mnie komiks. Należy pamiętać, że rabaty potrafią się zmniejszać po miesiącu od chwili wydania.
Tantis - składam niewielkie  zamówienia (najlepiej komiksy w zbliżonych gabarytach) by tylko kwotowo załapać się na darmową dostawę. Jeśli w paczce są tylko 3-4 komiksy to z reguły docierają bez szwanku. Dawniej, gdy zamawiałem jednorazowo kilkanaście sztuk, wewnątrz paczki była miazga.

Offline misiokles

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #65 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 12:19:31 »
To, że rabat po miesiącu w Gildii spada do 10% jest regułą. Ten sklep działał tak zawsze. A jak robi promocje na wybrane tytuły, to oczywistym jest że rabat na nie się zwiększa.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #66 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 12:30:56 »
To, że rabat po miesiącu w Gildii spada do 10% jest regułą. Ten sklep działał tak zawsze. A jak robi promocje na wybrane tytuły, to oczywistym jest że rabat na nie się zwiększa.

To wcale nie jest reguła - wejdź sobie nawet teraz na całą serią Lucky Luke'a albo Carla Barksa, niektóre tomy mają 30% rabatu, a niektóre 10%. I tak jest z każdą praktycznie serią. A są okresy, że całość jest po 30%, bez żadnej promocji. I teraz też tak z pewnością będzie za jakiś czas.

Offline amsterdream

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #67 dnia: So, 08 Styczeń 2022, 10:29:46 »
Dalej tak jak komiks polski :)

A takie Epic TASM traktować jako serie czyt każdy tom pojedynczo?

Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #68 dnia: So, 08 Styczeń 2022, 10:33:31 »
@up

Jako seria.

Online michał81

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #69 dnia: So, 08 Styczeń 2022, 22:58:46 »
10. Punisher
Jak to jest z Punisherem? Bo finalnie w 2021 wyszły dwie różne serie: ostatni tom Punisher MAX i pierwszy tom Punisher. Marvel Knights.
Będzie to liczone jako jedna seria? Ja bym to jednak rozróżnił.

Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #70 dnia: So, 08 Styczeń 2022, 23:20:00 »
Też jestem za rozróżnieniem tych Punisherów. Akurat dzisiejsze głosy to tylko rano patrzyłem, to jeszcze do tego nie doszedłem.

@wujekmaciej określ proszę, o którą serię Punishera Ci chodziło.

@elitarnyy - Fear Agent to chyba jednak nie superhero (choć faktycznie 3 tom po słabawym drugim jest niezły). Daj proszę info co za niego dajesz na 10 miejscu.

Offline bibliotekarz

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #71 dnia: So, 08 Styczeń 2022, 23:31:31 »
Mi w ogóle przeszkadza ten brak rozróżnienia o który tom chodzi. Ktoś głosuje na SM Epic Collection a przecież tom OŁK to coś kompletnie innego niż Inferno. Inni scenarzyści, inni rysownicy, inny etap rozwoju postaci. To może w ogóle zagłosować tak:
1. Spider-Man
2. Punisher
3. Batman
Batman returns
his books to the library

Offline wujekmaciej

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #72 dnia: Nd, 09 Styczeń 2022, 00:19:28 »
Też jestem za rozróżnieniem tych Punisherów. Akurat dzisiejsze głosy to tylko rano patrzyłem, to jeszcze do tego nie doszedłem.

@wujekmaciej określ proszę, o którą serię Punishera Ci chodziło.

@elitarnyy - Fear Agent to chyba jednak nie superhero (choć faktycznie 3 tom po słabawym drugim jest niezły). Daj proszę info co za niego dajesz na 10 miejscu.

nie mogę edytować posta z listą, więc napiszę tu, że niech będzie ten z Marvel Knights.

Offline amsterdream

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #73 dnia: Nd, 09 Styczeń 2022, 00:30:09 »
Ja też chcę edytować na Marvel Knights. Pomyliłem się z tym MAXem, myślałem że to jedna seria  :-[

Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #74 dnia: Nd, 09 Styczeń 2022, 00:37:46 »
@amsterdream
Ok, a wrzucisz listę jeszcze raz z tą zmianą? Nie zrobiłem jeszcze sobie Excela do zliczania, to żebym potem nie zapomniał. Daj ew. na górze wiadomości info, że zmieniasz jedną z pozycji. 

@bibliotekarz
Ale z Ciebie złośliwiec ;) Pojechałem zasadą jaka zawsze była w ogólnych listach, że dana seria liczy się razem. Teraz już nie ma co mieszać, jak format tego głosowania się przyjmie to za rok się zmieni. A zresztą to dla Epic SM lepiej, bo więcej punktów dostanie będąc liczony razem niż jakby był "rozczłonkowany" :)