Autor Wątek: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie  (Przeczytany 14566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #45 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 17:09:15 »
Powroty:
(...)
2. Batman Noir Gotham w Świetle Lamp Gazowych
(...)

Batman Noir. Gotham w świetle lamp gazowych zawiera ok. połowę nowej treści nie wydanej wcześniej u nas. Dlatego nie dodałem go do listy "powrotów", choć też umknęło mi żeby dodać go do listy tych problematycznych pozycji.
Podsumowując oryginał wydany ponad 15 lat temu + połowa nowych treści kwalifikują ten komiks do głównego głosowania.
Jeśli możesz zmodyfikuj post lub daj nowy, a ja potem napiszę do admina, żeby dodał ten komiks do listy tych problematycznych.

Offline wilk

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #46 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 18:18:29 »
Batman Noir. Gotham w świetle lamp gazowych zawiera ok. połowę nowej treści nie wydanej wcześniej u nas. Dlatego nie dodałem go do listy "powrotów", choć też umknęło mi żeby dodać go do listy tych problematycznych pozycji.
Podsumowując oryginał wydany ponad 15 lat temu + połowa nowych treści kwalifikują ten komiks do głównego głosowania.
Jeśli możesz zmodyfikuj post lub daj nowy, a ja potem napiszę do admina, żeby dodał ten komiks do listy tych problematycznych.
A jeżeli głos LukCooka w liście na wznowienia był oddany na to co było wydane 15 lat temu, a resztę albumu ocenił nisko?  8) Dlaczego odbierać głosującym możliwość wyboru?

Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #47 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 18:30:54 »
Pewnie masz w jakiejś części rację, ale niestety jakoś to trzeba usystematyzować, nieraz nawet lekko sztucznie. Głosujemy na całe tomy. A tak by mógłby się ten konkretny znaleźć na obu listach. Ktoś już wrzucił w liście KKK 26 a pewnie tez nie wszsytko mu się tam podobało. Ja np. zamierzam zagłosować na 5 tom z kolekcji DC, a przeczytałem na razie tylko 20 stron napisanych przez Moore'a, ale to już mi wystarcza, żeby zagłosować na tą pozycję.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #48 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 18:36:21 »
Ja to w ogóle jestem zdania, że powinno się móc głosować na wszystko co było wydrukowane w danym roku, czy to premiera, dodruk czy wznowienie, nie sądzę żeby to zakłamało jakoś wyniki, że nagle wszyscy zagłosują na Władcę Gór, bo miał dodruk w tym roku. Nawet te najwybitniejsze wznowienia typu Pinokio też by moim zdaniem niewiele zmieniły w całości rankingu. A nawet gdyby to trudno, widocznie ludzie wolą wznowienie Pinokia niż premierę czegoś innego. A uniknęło by się różnych rozkmin właśnie i dylematów na co można, a na co nie. Ale rozumiem inne podejście i się dostosowuję oczywiście :)

Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #49 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 21:16:27 »
Nikt się nie kwapił to założyłem też temat dot. najlepszego wydawnictwa.
Wróciłem do formuły z 2019 roku - 5 typów, bo mi się nie chce więcej liczyć ;) a poza tym z 30-40 wydawnictw liczy się głównie z 10-15 to będzie chociaż główkowanie kogo umieścić.

Jeśli uważacie, że powinno być 10 to mogę zedytować. Najwyżej @LukCook poprawi swoją listę jeszcze :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #50 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 21:32:27 »
Nikt się nie kwapił to założyłem też temat dot. najlepszego wydawnictwa.
Wróciłem do formuły z 2019 roku - 5 typów, bo mi się nie chce więcej liczyć ;) a poza tym z 30-40 wydawnictw liczy się głównie z 10-15 to będzie chociaż główkowanie kogo umieścić.

Jeśli uważacie, że powinno być 10 to mogę zedytować. Najwyżej @LukCook poprawi swoją listę jeszcze :)

Ja się mocno zastanawiałem nad piątką, musiałem wywalić np. Kurca, Ongrysa, Muchę, więc przyjąłem trochę inne kryterium i zamiast patrzeć na to kto wydał najwięcej rzeczy, które mi pasują, zastanawiałem się nad pozytywnym wpływem danego wydawnictwa na rynek bardziej.

Online LukCook

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #51 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 21:52:49 »
Dla mnie podział na nowe wydania i wznowienia ma sens, nie żebym unikał kolejnej poprawki  ;)

Też miałem problem z wytypowaniem 5 wydawnictw, moim kryterium nie była liczna wydanych tytułów ale jakość i dobór tytułów.

Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #52 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 22:01:29 »
1. Raport Brodecka.
2. Zakazany port
3. Życie i czasy Charliego Chan Hock Chye.

A to Ci niespodzianka:
1. Mandioca.

:)

Offline kenji

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #53 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 22:07:48 »
A to Ci niespodzianka:
:)

ma to sens. dziwne jakby było inaczej

Offline Murazor

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #54 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 08:43:24 »
Jeśli uważacie, że powinno być 10 to mogę zedytować. Najwyżej @LukCook poprawi swoją listę jeszcze :)
Trochę późno, ale wydaję mi się, że przy 10 pojawiłaby się większa różnorodność, jak w 2020.

Offline OokamiG

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 13:44:35 »
"Co się stało z krzyżowcem w pelerynie" traktować jako powrót? Tam z połowa materiału jest premierowa.

Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #56 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 14:49:00 »
@up
Jako nowość.

Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #57 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 16:20:00 »
Zazdroszczę tym co przeczytali większość lub wszystko co zamierzali w tamtym roku. Ja sobie dziś zrobiłem listę i po ostrej selekcji wyszło mi ponad 20 pozycji, które chciałbym jeszcze nadrobić, doczytać lub powtórzyć (Miotacz śmierci), żeby w miarę z czystym sumieniem zagłosować, w tym na szczęście na polską listę tylko 3 (choć pewnie coś jeszcze zapomniałem). Nawet nie liczę ile to stron. Pewnie za 2-3 tygodnie zrobię selekcję selekcji :)

Cytuj
Spider-man Historia Życia
Miotacz śmierci
Dom
Vuzz
Moonshadow
Raport Brodecka
Duchy zmarłych
Aldobrando
Klemzerzy
Jonathan
Zakazny port
Batman Sekta
Mroczne Miasta: Wieża
Maska

Mr. Silence
Słodkie chłopaki
Fastnachtspiel

Na razie patrząc o pierwsze miejsce będzie chyba mniej zażarta walka niż rok i dwa lata temu, faworyt chyba dość mocno już odjechał. Osobiście dziwi mnie brak choć jednego punkciku dla mojego tegorocznego  (jak na razie) top1. Ale mam nadzieję, że jeszcze paru użytkowników (@misiokles, @Nawimar III o nim nie zapomni :) ).

Offline Leyek

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #58 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 16:27:57 »
I jeszcze jeden post. Osobno, żeby nie mieszać, bo trochę z innej beczki.

Co byście powiedzieli na osobne głosowanie na komiksy superhero? Dajcie znać czy bylibyście zainteresowani takim głosowaniem, jak tak to jakiś temat wieczorem czy jutro ogarnę.

Robiąc sobie dziś wstępną listę za 2021 stwierdziłem, że trochę solidnego SH przez rok przeczytałem (np. Niezniszczalny Hulk, Venom i Thanos Coatesa, nowy AMS, Black Beetle), ale w ogólnym rozrachunku  pozycje te nie mają żadnych szans na moją top10 wskoczyć (wyjątek Tom Strong i może Invincible). Możnaby tez rozważyć głosowanie na "komiks popularny/rozrywkowy" ale wtedy ciężej już określić granice.


Offline Murazor

Odp: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie
« Odpowiedź #59 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 09:17:27 »
Ja lubię wszelkiego rodzaju topki, więc jestem za ;)