Autor Wątek: Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023 (20-23.04)  (Przeczytany 3155 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023 (20-23.04)
« dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 15:52:38 »
Dziwne, że jeszcze ten festiwal nie ma tematu, więc zakładam.
Plakat:



i jeszcze takie spellowe koziołki:



Program: https://komiksy-poznan.pl/program/

Autografy - jeszcze raczej niepełna rozpiska (Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, Galeria):
Sobota:
Cytuj
12:00
Dyżur autografowy autorów antologii Rzeźzin:
Zvyrke, Tomxyz, Kamil Dukiewicz, Łukasz Godlewski, Slaviiik, Tomasz Kontny i Przemek Jachnik

13:00
Keren Katz

14:00
Krzysztof Owedyk (Prosiak), Daniel Chmielewski, Michał Siromski, Jarosław Jaro Wojtasiński

15:00
Grzegorz Wawrzyńczak, Dawid Żurawski

16:00
Rafał Jankowski, Tomasz Grodecki

Niedziela:
Cytuj
12:00
Jakub Dębski – Dem

13:00
 
14:00
Marcin Podolec

15:00

Offline Leyek

Odp: Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023 (20-23.04)
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 15:56:17 »
Zajawka AKT-u przygotywanego na festiwal w Poznaniu. Jakby ktoś kto będzie na imprezie dał radę zdobyć dla mnie kopię, będę wdzięczny ;)

Cytuj
Już niedługo odbędzie się Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023. Na okazję tego wydarzenia szykujemy AKT #0,000 złotych. Tak jak w przypadku poprzednich edycji komiks ten będzie rozdawany tam za zupełną darmoszkę.
A co w środku?
M. in. nowa seria Zvyrke pisana do scenariusza Michał Gasewicz. Będą to krwawe przygody Misia Kubusia w mrocznym Stumilowym Lesie.
W pierwszym odcinku poznacie odpowiedzi na pytania jakim zwyrolem jest Krzysztof i gdzie podział się Prosiaczek.
Już wkrótce 🙂





Offline qprime

Odp: Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023 (20-23.04)
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 20:39:15 »
Dorzucę tylko info o koszulce bo mi się bardzo spodobała :)



Cytuj
Przede wszystkim to, co najważniejsze, czyli wzór autorstwa Łukasz Godlewski art
 Dostępne są wersje damska (w rozmiarach S, M, L, XL) i męska (S, M, L, XL, XXL, XXXL)
 100% bawełna o gramaturze 185 g/m2
Gustowny odcień głębokiej czerni

Możecie wejść w jej posiadanie w 3 łatwych krokach. Wystarczy:
1️⃣ Wysłać maila na adres pfsk.koszulki@gmail.com, podając imię i nazwisko oraz rozmiar koszulki
2️⃣ Wpłacić 50 zł tytułem KOSZULKA PFSK2023 IMIĘ NAZWISKO na konto:
19 1090 1476 0000 0001 2313 6018
Fundacja Instytut Kultury Popularnej
ul. Geodetów 30
60-447 Poznań
3️⃣ Odebrać koszulkę podczas Festiwalu na stanowisku z darmowymi komiksami.

Offline Leyek

Odp: Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023 (20-23.04)
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 20:54:03 »
Dorzucę tylko info o koszulce bo mi się bardzo spodobała :)

Też mi się spodobała, ale gdzieś mi mignęło, że zamówienia były do 31.03, więc już nie wrzucałem :)

Offline qprime

Odp: Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023 (20-23.04)
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 21:49:18 »
Faktycznie - niestety zamówienia tylko do końca marca. Ciekawe czy będzie pula dostępna na festiwalu.

Offline Alexandrus888

Odp: Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023 (20-23.04)
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 03 Kwiecień 2023, 07:00:59 »
Ja zdążyłem zamówić. Dali mi możliwość płatności do 10.04 za co jestem dozgonnie wdzięczny :)

Offline Alexandrus888

Odp: Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023 (20-23.04)
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 03 Kwiecień 2023, 10:12:38 »
Możliwość zamawiania koszulek przedłużona ze względu na duże zainteresowanie. Do 11.04

Online Bazyliszek

Odp: Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023 (20-23.04)
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 05 Kwiecień 2023, 20:12:10 »
Ja zdążyłem zamówić. Dali mi możliwość płatności do 10.04 za co jestem dozgonnie wdzięczny :)

Dziesiąty - najpiękniejszy dzień miesiąca. :)
Czyli Pyrkon też się rozwalił na dwa festiwale, tak jak WTK? Co to się porobiło z tymi organizatorami po tej pandemii, to ja nie wiem. :)

Offline Alexandrus888

Odp: Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023 (20-23.04)
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 05 Kwiecień 2023, 22:16:07 »
 ???
Pyrkon jest jeden PFSK to incjatywa biblioteki uniwersyteckiej zupełnie nie zależna ::)

Online Bazyliszek

Odp: Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023 (20-23.04)
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 06 Kwiecień 2023, 14:57:56 »
Tyle że odbywa się w czasie, w którym zwykle był Pyrkon. Wiadomo czemu przenieśli to na czerwiec?

sum41

  • Gość
Odp: Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023 (20-23.04)
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 06 Kwiecień 2023, 15:21:37 »
Bo jest lepiej gdy jest cieplo?

Bo w cosplayu skapym sie nie marznie😉

Offline michał81

Odp: Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023 (20-23.04)
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 06 Kwiecień 2023, 18:22:18 »
Pyrkon nie jest w ogóle festiwalem komiksowym. Jest tam powiedzmy spory segment poświęcony komiksowi, ale ten festiwal głównie skupia się na fantastyce. Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej jest typowym festiwalem komiksowym.

A przesunięcie Pyrkonu odbyło się po pandemii, kiedy jedna edycja była "onilne" i chyba była totalną wtopą.

Offline Leyek

Odp: Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023 (20-23.04)
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 09 Kwiecień 2023, 20:17:28 »
Cytuj
Wprawne oczy mogły już dostrzec tę informację ukrytą na plakacie Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023, ale czas by oficjalnie przyznać się, że jednym z darmowych komiksów, które odwiedzający będą mogli zgarnąć podczas Poznańskiej Imprezy (20-23 kwietnia) będzie "Beletrystyka Darmowa" - selekcja moich ulubionych komiksów z pierwszych trzech numerów serii. W sam raz by przekonać jeszcze nieprzekonanych.

Do zobaczenia w Poznaniu!



Polecam tym co nie znają, bo seria jest bardzo dobra.

Online Adolf

Odp: Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023 (20-23.04)
« Odpowiedź #13 dnia: So, 22 Kwiecień 2023, 05:35:55 »
Tyle że odbywa się w czasie, w którym zwykle był Pyrkon. Wiadomo czemu przenieśli to na czerwiec?

Kolego, Pyrkon to Pyrkon. Jest w czerwcu, bo wtedy organizatorzy maja dostęp do terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. To przeogromne Targi FANTASTYKI, którym rozmachem mogą dorównać co najwyżej targi GIER - PGA. Nie przypadkowo zbaczam z tematu, ponieważ Biblioteka Uniwersytecka w październiku organizowała zawsze event Comics Wars lub 24 H rysowanie komiksów. Często wtedy nachodziły się targi dla mangozjebów - Japanicon i właśnie PGA. Dlatego Biblioteka poszła w innym kierunku. O tym poniżej.

Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej powstał na podwalinach imprezy Dzień Darmowego Komiksu. Był to event podobny do tych w Stanach - w pierwszy weekend maja sklepy rozdają tysiące numerów zerowych, bądź innych próbek. Biblioteka zaopatrzona przez sklep Multiversum przez wiele lat z powodzeniem organizowała takowe wydarzenie i jego kameralny wydźwięk razem z pasją komiksową dawały niesamowite rezultaty. Fakt. zawsze przed lub po wydarzeniu pojawiał się ten Pyrkon i trochę mu umniejszał. Lata sukcesów jednak sprawiły, że ludzie z Biblioteki chcieli zrobić coś z prawdziwym rozmachem i na bazie ich poprzednich imprez odbywających się dwa razy w roku, powstał jeden większy festiwal. Letnia data Pyrkonu choć wynikła z wielu przyczyn, to mi bardzo pasuje - warunki pogodowe są stabilne i można do nocy spędzać czas na powietrzu, nie trzęsąc się z zimna.

Wracając do Biblioteki Uniwersyteckiej - to impreza w zamkniętym budynku, lecz starająca się wyjść na miasto, gdzie pojawiają się punkty współpracujące. Jednak serce tkwi w zabytkowym gmachu, który... jest trochę ciasny. I ma to swój urok. Nie jest to wielki festiwal. Wszystkie stoiska są blisko. Sale z panelami są mniejsze, ale zazwyczaj się wszyscy mieszczą. Prelegenci co roku narzekają na słońce zaburzające widzialność obrazu z rzutnika, ale i tak jest fajnie, kameralnie. Historyczny budynek, piękne schody gdzie zazwyczaj stoją cosplayerzy, czy kolejki po darmowe komiksy to cechy, których nie znajdziemy nigdzie indziej.

Wspominałem, że podwalinami był Dzień Darmowego Komiksu i dzięki temu impreza nabrała swojego charakteru - rozdawane są komiksy. Jednak nie tyle co Marvele i DC, a mocniej promuje się polskich twórców, których ziny są odpowiednio dotowane. Tradycją stało się również zbieranie mniejszych historyjek i umieszczaniu i w tzw. Darmozinie. Do tego wydania co roku prowadzona jest rekrutacja i każdy może wysłać swoją krótką historię obrazkową, a potem chwalić się nią wnukom.

Podsumowując - nie ma co się spinać, że Poznań to tylko Pyrkon, bo akurat imprez związanych z fantastyką jest sporo, a oferta Biblioteki, gdzie mieści się słynna Czytelnia Nova, to teraz poważny punkt do zaliczenia na mapie festiwalowej dla każdego komiksiarza. Jak nie teraz to za rok. Kolego Bazyl, może zgłosisz nam swój punkt programu, jakiś panel o niesamowitości kolekcji komiksów?

Offline Rodrigues

Odp: Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023 (20-23.04)
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 23 Kwiecień 2023, 13:54:58 »