Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Dział ogólny / Odp: Nagrody Orient Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michał81 dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 21:41:27 »
nie głosowałem na "Alchenit", bo go jeszcze nie czytałemmoże.
Jesteś na forum i jeszcze nie czytałeś? Jaszczu jak mogłeś? Normalnie idzie zgłoszenie do adminów, aby ci zablokowali konto do czasu, aż nie przeczytasz. Przy okazji pójdzie też donos do kurii i wszystkich świętych, aby zadali ci odpowiednią pokutę. I dopiero po jej odprawieniu odpowiednich egzorcyzmów i przeczytaniu Alchenitu będziesz mógł wstąpić na wyższy poziom forumowego wtajemniczenia, umożliwiającego tworzenie ankiet związanych z honorem.  8)
12
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Darth Lexus dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 21:30:23 »
za wczesnie bym mogl podac takie informacje - zawsze cena zalezy od tak naprawde ilosci stron

hunter killer - kolo 150

cyberforce - to ma ponad 600 str - 200

Aphrodite IX - 190

Jasne, rozumiem. Fajnie, że podałeś kwoty, bo będzie łatwiej rozplanować wydatki. A przy okazji dopytam jeszcze tutaj, bo na Facebooku nie miałem odpowiedzi :) Czy po sukcesie pierwszych albumów jest szansa na Codename Styke Force? To chyba podobna grupa do Cyber Force?

No i szkoda, że nikt nie chce wydać tego biednego Spawna, chętnych jest sporo, a ja jestem jednym z nich ;)
13
Dział ogólny / Odp: Nagrody Orient Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jaszczu dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 21:24:47 »
Podaj swoje typy jak głosowałeś ;)

Właśnie chciałem to dziś sprawdzić, ale jak się zalogowałem to tam już nie ma tych list i oddanych głosów. A szczegółowo z głowy trudno mi jest to odtworzyć.Na pewno głosowałem na Tomka Leśniaka, "Fungae", w rysownikach na Fila, którego jestem fanem od 1410. Na pewno głosowałem też na "Szaloną zagrodę". Przepraszam, ale nie głosowałem na "Alchenit", bo go jeszcze nie czytałem. Czy to mnie dyskwalifikuje jako głosującego? Być może.
14
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez donT dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 21:17:36 »
Male sprostowanie - wszystkie 3 rysowane sa przez Benidsa, Marc Andreyko pomagal tylko przy scenariuszu w Torso. Graficznie jest to najlepszy album i wyglada nieco inaczej niz poprzednie. Chyba wlasnie to zmylilo  mnie w kwestii artysty odpowiedzialnego za rysunki.
15
Dział ogólny / Odp: Timof Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Eyeless dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 21:13:05 »
Zgadzam się z przedmówcą, typ narracji jest trochę męczący dla osoby nie ogarniającej sceny hiphopowej tamtych czasów. Pewnie przy większej orientacji w temacie docenił bym część historii bardziej. Też wychowałem się w latach 80/90, aczkolwiek w rockowo-metalowym klimacie, niemniej kolegów z tej strony mocy miałem i jakiś tam kontakt z muzyką był. Zdecydowanie pierwszy tom o początkach wszedł mi dobrze, aczkolwiek po drugim sobie odpuściłem, chyba ze względu na bardziej poszatkowany styl (trochę jak kronika), a może też dlatego, że dużo "dobra" się wydaje i zawsze jestem w stanie znaleźć pilniejsze zakupy.
16
Dział ogólny / Odp: Nagrody Orient Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leyek dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 21:10:24 »
Osobiście nie mam nic przeciwko opublikowaniu takich danych. Sam jestem ciekaw jak dużo z tych 140 osób głosuje. Ale to nie ja organizuję te nagrody, więc przepraszam, ale nie pomogę.

Podaj swoje typy jak głosowałeś ;)
17
Literatura / Odp: Komiksowe książki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Spiff dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 21:07:00 »
Cytuj
Jest to pozycja wartościowa, chociaż trzeba brać poprawkę, że to opracowanie naukowe, więc ma wszystkie wady i zalety takich książek
:P
...

Poczekam jeszcze na recenzję opis wrażeń z lektury użytkownika nori.
18
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Eyeless dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 21:01:46 »
Wysyłka pocztą, wczoraj miałem awizo, dzisiaj odbiór . Delikatnie ściśnięte grzbiety z jednej strony, akceptowalne.
19
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gustavus_tG dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 20:59:15 »


Teraz nie miało być kolejnego tomu z nowymi kolorami?

Z 6. przesyłką.

20
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Alfman dnia Cz, 25 Kwiecień 2024, 20:57:44 »
Najlepsze zakupy komiksowe to zazwyczaj te nieplanowane. Z antykwariatu. Tego, ktorego dawno sie nie odwiedzalo. Wchodzisz, patrzysz na polki i widzisz cos co wiesz, ze jest dobre, a cena jaka sobie zycza jest nizsza niz polowa okladkowej. Kupujesz bez zastawowienia i wychodzisz z bananem na gebie. W taki wlasnie sposb udalo mi sie wejsc w posiadanie kilku komiksow z Bendisowego Jinxworld - Goldfish, Jinx oraz Torso. Od dawna wiedzialem, ze to swietne komiksy, ale nasze drogi sie nigdy nie zeszly. Pierwsze dwa sa ze soba powiazane bohaterami, ale mozna je czytac niezaleznie, bo to zamkniete historie. Oba to rasowe kryminaly w klimacie Criminal Brubakera. Mamy wiec wszystkie cechy charakterystyczne dla takich opowiesci, a ktore kazdy bedacy w temacie, dobrze zna. Stary Bendis slynal z zajebistych, "meskich" dialogow i Jinxworld jest tego 100% dowodem. Chociaz jest ich momentami naprawde duzo, to nie nuza, a wrecz przeciwnie - czyta sie je z prawdziwa przyjemnoscia. Goldfish i Jinx to rzeczy w calosci autorskie, wiec za rysunki rowniez odpowiada BMB. Pod tym wzgledem jest niespodziewanie dobrze, choc momentami nieco nierowno. Niektore plansze sa przekozackie, inne wrecz przeciwnie. W ogolnym rozrachunku obu komiksom daje mocne 4/5, choc Goldfish podobal mi sie bardziej, glownie ze wzgledu na przejmujacy final. Torso to z kolei historia oparta na faktach. Jest to opowiesc o seryjnym mordercy z Cleveland, ktory zaslynal z bardzo "finezyjnego" (mowiac dyplomatycznie) traktowania zwlok swoich ofiar. Sledztwo w jego sprawie prowadzil Eliott Ness, ale nigdy nie udalo mu sie sprawcy schwytac. Ten tytul jest bardzo mroczny oraz klimatczny i z calej trojki w moich oczach wypada najlepiej. Torso powstal w kolaboracji z Marciem Andreyko, ktory odpowiada za strone graficzna. Chociaz artysta przyjal bardzo podobna stylistyke, to jest lepiej. Nie jest to jakis dramatyczny skok jakosciowy, ale rysunki ciesza oczy bardziej niz te Bendisa. Wszystkie 3 sa czarno-biale, grubo tuszowane z fajnym, nieco filmowym kadrowaniem. Jezeli mialbym sie do czegos przyczepic i wystepuje we wszystkich 3 tytulach to to, ze czasem nie do konca wiadomo w jakiej kolejnosci czytac dymki z dialogami. Na splash page'ach czasem jest to strona po stronie, a czasem od lewej do prawej strony poprzez obie strony. Momentami mozna sie nieco pogubic. To tylko maly zgrzycik, bo lektura Jinxworld daje mnostwo frajdy. Jestem pewien, ze predzej czy pozniej ktorys z polskich wydawcow sie tym "uniwersum" zainteresuje. To tylko kwestia czasu.

Chyba muszę sobie odświeżyć  :)

A tak a propos, jest jescze Fire Bendisa  ;)
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10