Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Nawimar III

Strony: 1 ... 68 69 [70] 71 72
1036
Komiksy amerykańskie / Odp: Aquaman
« dnia: Wt, 19 Luty 2019, 15:22:15 »
Swego czasu "rednacz" Klubu Świata Komiksu nie powiedział "nie" w kontekście ewentualnej publikacji wybranych tytułów z okresu "Nowego DC Comics!". Więc kto wie... Od siebie dodałbym jeszcze "Green Arrow" w wykonaniu Lemire'a oraz "Swamp Thinga" i "Animal Mana".

1037
Komiksy amerykańskie / Odp: Aquaman
« dnia: Wt, 19 Luty 2019, 14:09:18 »
Gazza - przynajmniej jak dla mnie w dwóch kolejnych tomach daje się odczuć rozwój tytułowej postaci i całkiem dobrze ukazane rozdarcie Aquamana na tle z jednej strony zobowiązań wobec społeczności, której przewodzi, a z drugiej przywiązania do towarzyszy walki z Ligi Sprawiedliwości. Zwłaszcza, że Abnett zdecydował się podążyć w kierunku czegoś na kształt political fiction co przyczyniło się do wygenerowania kilku istotnych dylematów. Ciekawie prezentuje się także udział Mery, ale nie ukrywam, że momentami także mam poczucie pewnego niedosytu. Nie dlatego, że seria jest słaba, a z tego względu, że ma się wrażenie, że dałoby się prowadzić ją jeszcze lepiej. Dlatego sam nie wiem czy warto abyś dał jej drugą szansę. U mnie na pewno spore znaczenie ma sympatia wobec tytułowej postaci i ogólnie podwodnego świata w ramach uniwersum DC.

1038
Komiksy amerykańskie / Odp: Aquaman
« dnia: Wt, 19 Luty 2019, 13:42:45 »
W takim razie oby tak właśnie było bo pożegnanie z tą serią mi nie leży. Dobra rozrywka.

1039
Komiksy amerykańskie / Aquaman
« dnia: Wt, 19 Luty 2019, 12:41:51 »
Nie da się ukryć, że filmowa emanacja tej jeszcze do niedawna bezceremonialnie obśmiewanej postaci zrobiła swoje i tym samym popularność "Władcy Siedmiu Mórz" znacząco wzrosła. Jeszcze wcześniej doczekaliśmy się polskiej edycji solowej serii z udziałem Aquamana w ramach linii wydawniczej "DC Odrodzenie". Do tej pory opublikowano trzy tomy, a na luty zapowiedziany był czwarty. Przesunięcie w czasie tej odsłony cyklu (najwcześniej pojawi się w maju) może niestety oznaczać jego kasacje, tak jak to niebawem będzie miało miejsce w przypadku "Green Arrow" i "Nightwinga", a może także "Flasha". Póki co dobre jednak i to oraz pokaźnej objętości, przekrojowy album "Aquaman. Antologia". Przy okazji recka pierwszego zbioru wspomnianej serii.
 

1040
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« dnia: Wt, 19 Luty 2019, 11:23:52 »
Kolejny zaległy tom nadrobiony. "Sentry" zrobił na mnie jak najlepsze wrażenie. Zdaję sobie sprawę, że sporej części czytelników dane było przeczytać tę opowieść trochę od końca, w sytuacji gdy dobrze znane jest nam kluczowe zawirowanie fabularne. Mimo wszystko nastrój przytłoczenia i napięcia jest wciąż łatwo uchwytny i zachowuje swoją "siłę rażenia" z okresu pierwszej prezentacji tej historii. Pomysł na tego typu "apokryf" był (i nadal jest) niemal "vertigowski", a sposób jego przeprowadzenia umiejętny, ze sprawnym wykorzystaniem swoistego "zaplecza" jakim są dzieje uniwersum Marvela. Dobra pointa i trafny dobór plastyków zaangażowanych do tego projektu (Sienkiewicz!) sprawiły, że jak dla mnie to jeden z najbardziej udanych tomów tej kolekcji.

1041
Komiksy polskie / Odp: Magazyn "Komiks i My"
« dnia: Pt, 15 Luty 2019, 20:45:29 »
Spokojnie sobie poradzą. Więcej wiary w człowieka, a tym bardziej w komiksiarza :)
 

A przy okazji jedna z plansz z najnowszej odsłony "KiM" w wykonaniu Marka Baranowskiego:
 
 

1042
Komiksy polskie / Odp: Magazyn "Komiks i My"
« dnia: Pt, 15 Luty 2019, 20:33:47 »
W kontekście "Zeszytów Komiksowych" to miała być ironia ale najwyraźniej mi nie wyszła :)
 

1043
Jako zagorzały fan Vertigo (raczej starszego niż tego po 2000 r.) nie mogłem nie zagłosować :)
 
Po pierwsze więcej Swamp Thinga. Nie liczę oczywiście na najstarsze opowieści z udziałem tego protagonisty, choć wbrew padającym niekiedy opiniom "Vol.1" z lat 70. też był bardzo dobry i to nie tylko w wymiarze plastycznym (Berni Wrightson! Nestor Redondo!). Natomiast liczyłem ze strony Egmontu na to co po "Murze", bo potem też jest co najmniej nieźle a panowie - m.in. - Veight i Delano ciała nie dali. No i przydałby się także staż Scotta Snydera z okresu "Nowego DC Comics!". Najlepiej w połączeniu z tym co Jeff Lemire wyrabiał na stronicach "Animal Mana vol.2".
 
Po drugie "Animal Man vol.1" bo to "must have" po dzień dzisiejszy ścinający z nóg. Porównywalne zjawiska jak w tej serii to wymyślał bodajże tylko Papcio Chmiel ;) (nie będę wnikał w detale). Tylko tak jak w przypadku "Swampka" przydałoby się nie ograniczać wyłącznie do tego co rozpisał bezcenny Wariat ze Szkocji ale też podążyć dalej, ku epizodom autorstwa m.in. Petera Milligana.
 
Po trzecie "Sandman Mystery Theatre". Trochę tego mieliśmy ("Dni pośród Nocy"). W moim przekonaniu wprost cudne. I to zarówno wizualnie jak i fabularnie. Poza tym szczerze wielbię reinterpretacje osobowości Złotej Ery w wykonaniu łabskich twórców a właśnie z czymś takim mieliśmy do czynienia w przypadku tej serii.
 
Po czwarte "Kid Eternity". Czyste szaleństwo w pozytywnym rozumieniu tego sformułowania. Do tego pewnie zmieściłoby się w ledwie jednym tomie. Udana i niesłusznie zbyt szybko zakończona seria.
 
Po piąte "Shade The Changing Man" - bo to Milligan w czasach swojej świetności. Po prostu pycha! Jakbym mógł to bym łyżkami jadł.
 
P.S. Od siebie dodałbym jeszcze "Starmana vol.2", specyficzny przypadek serii w którą na starcie prawie nikt (poza scenarzystą tej produkcji) nie wierzył, a której wpływ na główny nurt uniwersum DC (odrodzenie - i to na dobre! - zainteresowania Amerykańskim Stowarzyszeniem Sprawiedliwości) nie podlega dyskusji. Jeśli komuś spodobał się wydany przed miesiącem "Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości" to w tym przypadku prawdopodobnie również nie doznałby rozczarowania.

1044
Komiksy polskie / Odp: Magazyn "Komiks i My"
« dnia: Pt, 15 Luty 2019, 18:47:54 »
Grzmichuju, niewykluczone, że grono imprezianych decydentów nie docenia tych autorów nie tyle z powodów stricte merytorycznych lecz właśnie osobistych ograniczeń wynikłych z uwarunkowań ideologicznych i towarzyskich. Wiadomo przecież, że tolerancja być musi, ale tylko dla tzw. swoich ;) A obecna władza faktycznie nie wspiera zaangażowanych doktrynalnie projektów komiksowych (poprzednia zresztą też tego nie robiła :) ). Np. "Zeszytów Komiksowych", których naczelny definiował się swego czasu jako marksista ;) Natomiast czy racjonalnym powodem jest cieszenie się z profesjonalnie wykonanych projektów komiksowych, różnogatunkowych, cieszących oko i percepcje mentalną odbiorców tego przedsięwzięcia to już pozostawiam ocenie czytelników "Komiks i My". Oczywiście mylisz się także całkowicie w kontekście poszerzania pejzażu komiksowego. Zdaje sobie sprawę, że osobnicy Twego sortu najchętniej funkcjonowaliby w mydlanej bańce ciesząc się towarzystwem sobie tylko podobnych (rzecz jasna w ramach kultywowania "tolerancji" :) ). Pechowo dla Was są także inni odbiorcy komiksowych produkcji i ani nam w głowie zakopywać się dajmy na to huryckim cmentarzysku tylko po to by Wam poprawić samopoczucie :) Mało tego; jak nam się zechce to będziemy ekspandować. Z kolei jeśli Wam się nie podoba to pakujecie manatki i nie zapuszczajcie się w nasze rewiry bo w przypływie dobroci dla zwierząt dostaniecie od nas drzwiami w nos :) Pozdrawiam czule :)

1045
Komiksy polskie / Odp: Wydział 7
« dnia: Pt, 15 Luty 2019, 13:11:04 »
Opinia Kolegi o drugiej odsłonie tej serii:

https://paradoks.net.pl/read/37116-wydzial-7-larinae-recenzja

1046
Komiksy polskie / Odp: Magazyn "Komiks i My"
« dnia: Pt, 15 Luty 2019, 12:49:26 »
Turucorp - również nie znam szczegółów "detalicznych" (pomijając to co naczelny napisał we wstępniaku do bodajże szóstego numeru) ale teza o której wspominasz jest jak najbardziej zasadna. Sęk w tym że realia rynkowe mamy takie a nie inne (o czym sam zresztą nie raz pisałeś). Cieszmy się zatem, że jest chęć ze strony obecnych władz by chociaż symbolicznie wspierać ten projekt. Dzięki temu jest możliwość zapoznawania się przejawami twórczości zarówno uznanych jak i obiecująco rokujących fachowców od komiksu. No i co by nie mówić poszerza nam to środowiskowy "pejzaż" o grono osób nie zawsze docenianych np. przez decydentów głównych komiksowych imprez.

1047
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« dnia: Cz, 14 Luty 2019, 11:21:10 »
W ramach nadrabiania zaległości przyswoiłem sobie ostatnio "Kapitan Marvel/Carol Danvers" oraz "War Machine". Obie "drugie" historie tych tytułów to upokarzające wręcz swoich twórców dowody na regres superbohaterskiej konwencji jaki przynajmniej w niektórych jej obszarach dokonał się po roku 2000. Zwłaszcza ten pierwszy tytuł to bolesny wręcz przykład nic nie wnoszącej i nieprzemyślanej tzw. waty fabularnej. Z "War Machine" sytuacja niewiele tylko lepsza; historia rozpisana przez Grega Packa rozłazi się mniej więcej w połowie. Na tym tle wcześniejsze chronologicznie opowieści obu tomów prezentują się o niebo lepiej.

1048
Komiksy polskie / Kanon rodzimego komiksu
« dnia: Śr, 13 Luty 2019, 15:21:00 »
Za sprawą inspiracji kolegi Johna_ pozwalam sobie rozpocząć temat swego czasu przerabiany też na Gildii.
 Propozycja pierwszego tytułu, który warto znać z rodzimej komiksowej klasyki to "Przygody bezrobotnego Froncka", bohatera tzw. pasków z publikowanej w międzywojniu śląskiej popołudniówki "Siedem Groszy". Co więcej ów jegomość "przetrwał" nawet II wojnę światową dzięki czemu jego przygody można było odnaleźć w lokalnych gazetach aż do 1950 r.
 
Jesienią 2016 r. ów "twór" karykaturzysty Franciszka Struzika doczekał się publikacji opasłego wyboru swoich perypetii nakładem Wydawnictwa Komiksowego. Rzecz ukazała się jako czwarty i jak do tej pory ostatni tom serii "Dawny Komiks Polski" (swoją drogą warto zainteresować się również trzema poprzednimi odsłonami tego cyklu).
 
 

 
Gdyby ktoś miał ochotę wstępnie rozpoznać ten tytuł to zapraszam do lektury swoistego "wydania specjalnego" przygód tego bohatera.

1049
Komiksy europejskie / Komiksy ukraińskie
« dnia: Śr, 13 Luty 2019, 12:26:03 »
Komiksy ukraińskie nie są co prawda jakoś przesadnie u nas reprezentowane ale kilka tytułów w Polsce już opublikowano – choćby przygodową serię „Daogopak” (opublikowano trzy tomy) czy autorskie projekty Igora Baranki (m.in. „Egipskie księżniczki” i „Maksym Osa”). Tymczasem u naszych południowo-wschodnich sąsiadów trochę się w tej dziedzinie artystycznej aktywności dzieje.

Podczas zeszłorocznego pobytu w Zaporożu dorwałem w tamtejszej księgarni jeden z epizodów serii „Cyborgi”, jednostce ukraińskiej armii uczestniczącej m.in. w walkach o port lotniczy w Doniecku. Tytuł może nie najlepiej rysowany ale całkiem udany w sposobie prowadzenia narracji. Jednak szczególnie ciekawie prezentował się jeden z albumów serii „Wola”, część znacznie większego przedsięwzięcia obejmującego nie tylko komiksowe albumy ale też liczne gadżety (figurki, modele pojazdów etc.). Ekipa odpowiedzialna za ten projekt jest również bardzo aktywna na ukraińskich konwentach, a w pobliżu ich stoiska na ogół nie brakuje urokliwych cosplayerek. Pod względem przynależności gatunkowej „Wola” to mieszanka quasi-historycznej przygodówki z silnymi akcentami steampunkowymi. Sporo mechów, czołgów napędzanych parą i tłuczenia zombie-bolszewików. Podejrzewam, że ogólny klimat serii mógłby przypaść do gustu czytelnikom m.in. „Pierwszej brygady”.

Link na stronę projektu.


1050
O stronie i forum / Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« dnia: Wt, 12 Luty 2019, 23:11:43 »
Wszystko już zostało powiedziane (czy może raczej: napisane) więc jedyne co mi pozostaje dodać to tylko to, że warto docenić trud osoby/osób, które zafundowały nam to forum w sytuacji gdy "nadszyszkownictwo" Gildii de facto olało temat. Tu jest dobra chemia, a podejrzewam, że będzie jeszcze lepiej.

Strony: 1 ... 68 69 [70] 71 72