Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Eguaroc

Strony: [1] 2 3 ... 76
1
Dział ogólny / Odp: Planeta Komiksów
« dnia: Pt, 03 Grudzień 2021, 15:26:09 »
Jak lubię Ennisa, tak do tej serii kompletnie się nie przekonałem... Odkąd dotarłem gdzieś do połowy drugiego tomu, nic mnie nie ciągnie, żeby wchodzić dalej.

2
Filmy i seriale / Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« dnia: Pt, 03 Grudzień 2021, 09:50:15 »
Wszyscy tutaj już wiemy, że MCU i łączenie go z kanonem seriali i filmów na licencji Marvela ale poza MCU to jest totalnie ruska ruletka.
Ja się generalnie zgadzam, ale widzę jedną furkę - seriale Netfliksa w momencie premiery Marvel oficjalnie określał częścią MCU. Nowy Jork, w którym toczy się akcja "Daredevila" to Nowy Jork po ataku Chitauri z pierwszych "Avengers". Więc to nie jest coś totalnie z zewnątrz, co trzeba by teraz podpinać pod uniwersum, bo od początku było tworzone z myślą o byciu jego częścią.

3
Filmy i seriale / Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« dnia: Cz, 02 Grudzień 2021, 19:56:25 »
Ogólnie to jak w 2015 wjechał pierwszy sezon "Daredevila", a wtedy jeszcze komunikacja Marvela i Netfliksa była taka, że to taki sam kanon, jak filmy kinowe, to z miejsca według mnie zamiótł resztę MCU i z chęcią zobaczę powrót w jakiejś formie. Nie widzę sensu tego rebootować (a już na pewno nie z tymi samymi aktorami - jak już to odciąć się totalnie), to jednak nieco inna sytuacja niż tacy X-Meni czy Spider-Man.

4
Komiksy amerykańskie / Odp: Ptaki Nocy
« dnia: Cz, 02 Grudzień 2021, 19:38:12 »
Krytykowanie wyglądu atrakcyjnych postaci (czy to fikcyjnych czy realnych) jest dla mnie przejawem kompleksów i zawiści.
Tak, wszyscy komentujący negatywnie są zazdrośni o narysowany tyłek postaci z komiksu...

Kobiety mogą być przedstawione seksownie i atrakcyjnie. Natomiast może to być zrobione ze smakiem i przykuwać oko, a może wyglądać jak z taniego erotyka. Nie rozumiem, dlaczego w rozumowaniu niektórych, to że kogoś razi ta druga forma, oznacza automatycznie, że oczekuje postaci brzydkich i grubych?

5
Filmy i seriale / Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« dnia: Cz, 02 Grudzień 2021, 19:32:09 »
W trzecim odcinku "Hawkeye'a" pojawiają się wzmianki o tzw. "wujku" stojącym nad Echo i bandziorami, który już poznaliśmy, o którym nawet Clint mówi, że lepiej z nim nie zadzierać.

W retrospekcji z młodą Echo widać dłoń i ubiór tej postaci - internet już podłapał, że to będzie nią Kingpin D'Onofrio, co pasowałoby do komiksowego rodowodu Echo.Chciałbym, chociaż wiem, że mogę się rozczarować.

7
Filmy i seriale / Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« dnia: Cz, 02 Grudzień 2021, 10:27:19 »
No tak, wiadomo że możemy tylko gdybać, ale osobiście dalej uważam, że skoro seriale Netfliksa w momencie premiery były oficjalnie określane jako część MCU, to Marvel musiał mieć jakieś zabezpieczenie i jeśli tylko będą chcieć, to te postacie mogą powrócić. Tak jak chociażby postać z serialowej "Agent Carter" pojawiła się w filmowych "Avengers: Endgame", mimo że sam serial też nie był produkowany przez Marvel Studios.

8
Komiksy amerykańskie / Odp: Ptaki Nocy
« dnia: Cz, 02 Grudzień 2021, 10:22:31 »
Tylko, że patrząc na dolary/liczby to powinno się tworzyć wyłącznie kolejne taśmowe Marvele, Transformers czy 50 twarzy Greya.

9
Komiksy amerykańskie / Odp: Ptaki Nocy
« dnia: Cz, 02 Grudzień 2021, 08:43:11 »
Przede wszystkim to można znaleźć jakiś kompromis, bo dla niektórych istnieją tylko skrajne opcje - albo postępowość, feminizm, lgbt, czy co tam jeszcze albo komiksy, gdzie cytat
postaci kobiece wyglądają w niej jak dmuchane lale

Ludzie krytykują to w recenzjach, bo po prostu wygląda to tanio, a nie dlatego, że są tacy postępowi. Podobnie zresztą wkurzało mnie to w Alicie, gdzie główna bohaterka na co drugim kadrze wyglądała jak wyciągnięta z hentaia.

10
Zakupy / Odp: Egmont.pl
« dnia: Cz, 02 Grudzień 2021, 08:35:28 »
Napiszą to jeszcze coś się poprawi i jak tu potem narzekać ;D

11
Dział ogólny / Odp: Egmont 2021
« dnia: Cz, 02 Grudzień 2021, 07:47:58 »
Przecież klasyka Marvela to żadna seria. Równie dobrze mógłbyś narzekać, że w Mistrzach komiksu są wydawane różne formaty albo że komiksy Vertigo nie są wszystkie w jednej szacie. Daredevil pasuje do Daredevila, FF do FF i wszystko się zgadza.

12
Dział ogólny / Odp: Egmont 2021
« dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 17:38:13 »
Ale jasnoniebieski nie pasuje do niczego.
Będzie pasować do następnych tomów. Zrozumiałbym żale, gdyby od drugiego tomu wszystkie FF miały nagle czerwony lub czarny kolor. Ale z jakiego powodu mają wyglądać jak komiks o Daredevilu albo Spider-Manie?

13
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 17:15:23 »
Dał do zrozumienia, że wypuszczą któryś z najstarszych tomów, nie że polecą od razu całość. I według mnie dobra opcja dawać te nowsze na przemian z najstarszymi, które mogą się gorzej przyjąć.

14
Dział ogólny / Odp: Egmont 2021
« dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 17:06:49 »
Ale przecież każda seria w klasyce Marvela ma inny kolor i styl grzbietu. A czerwone logo też już bywało (jak i brak jakiegokolwiek loga).

15
Filmy i seriale / Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 21:13:13 »
A tak naprawdę były jakieś wypowiedzi, jak to wygląda od strony prawnej? Przecież te seriale Netfliksa od początku były podpinane jako część MCU, więc trochę byłoby dziwne, gdyby Marvel nie zabezpieczył się na ewentualność późniejszego wykorzystania tych wersji postaci.

Strony: [1] 2 3 ... 76