Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Rodrigues

Strony: [1] 2 3 ... 64
1
Pan Wiedźma 1?

2
Dział ogólny / Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« dnia: Dzisiaj o 22:53:40 »
@Michał81, do Dema też zawsze stoi gromadka dziewczyn. Na Komiksowej Warszawie sam widziałem jak jedna z nich przyniosła mu nawet kwiaty. Jak to wszystko w takim razie interpretować? Nie jesteśmy w stanie stwierdzić ile osób przyciągnie autor na swoim stoisku i jak to się przełoży na poszerzenie rynku. Kwoty za sketchbooki (gdzie te komiksy?) Kima były bardzo wysokie, więc nie bardzo jestem w stanie uwierzyć, że zafascynowana jego rysunkiem dziewczyna (której do tej pory nie interesował rysunek komiksowy) kupuje taki produkt.

3
dorohedoro tom2 ?

4
Dział ogólny / Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« dnia: Dzisiaj o 18:52:29 »
Napiszę post pod postem, ale w każdym jest odpowiedź na odrębny wątek.

W większości podzielam opinię Itachiego na temat Kima. Niewątpliwie facet ma talent i potrafi tworzyć wielkoformatowe ilustracje (i to w szybkim tempie). Ale co z komiksem? Przekartkowałem "McCurry, Nowy jork, 11 września 2001". Pierwsze co rzuca się w oczy to połączenie komiksu z fotografiami, co działa na mnie drażniąco i wybija z rytmu (nawet jeżeli te fotografie są bardzo dobre). Mam też wrażenie, że Kim nie lubi zamknięcia w ramkach kadru i ma z tym problem, tak samo jak z drugim planem - na niektórych kadrach jakby go nie było. Całość pokpił też, według mnie, człowiek od kolorów, który spłaszczył jeszcze bardziej te rysunki, przez co nie czuć w nich życia. Zaczynam się zastanawiać czy zaproszenie Kima nie był transakcją wiązaną z zaprojektowaniem murala na budynkach EC1. Swoją drogą muszę sprawdzić na jakiej zasadzie wybrano twórcę do tego projektu. To wszystko zdaje się potwierdzać opinie, które pojawiały się tutaj wcześniej - Kim jest artystą, ale nie komiksiarzem. Być może traktował tę książkę jako eksperyment, a może wróci jeszcze do tego medium i całkowicie odmieni nasze opinie. Zobaczymy. Osobiście mam bardzo mieszane uczucia co do traktowania go jako głównej gwiazdy Strefy Komiksu.

5
Dział ogólny / Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« dnia: Dzisiaj o 18:31:30 »
@Kandor, sprawdź 20-tą stronę tego wątku.

6
Komiksy amerykańskie / Odp: Witcher
« dnia: Dzisiaj o 14:28:03 »
Jeżeli dobrze wywnioskowałem z rozmowy przy stoliku, to Jacek Rembiś jest zaangażowany w realizację kolejnego projektu, czyli opowiadania "Mniejsze zło". Nie wiem czy będzie je ilustrował Scharf. Jonas powiedział tylko, że z chęcią weźmie jeszcze udział w takim projekcie i że sam jest fanem Wiedźmina. Przed oficjalnymi decyzjami autorzy raczej nie chcieli opowiadać więcej o przyszłych planach.

----

Edit:

The Ballad of Two Wolves #1 otrzyma variant z okładką Jakuba Rebelki:
7
Dział ogólny / Odp: Ongrys
« dnia: Nd, 25 Wrzesień 2022, 18:37:20 »
Leszek z Ongrysa wspomniał, że planowane są dodruki "Planety robotów" zarówno w wersji zwykłej jak i kolekcjonerskiej.

8
Dział ogólny / Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 12
« dnia: So, 24 Wrzesień 2022, 21:17:27 »
"8 razy przed ślubem"?

 ??? ??? ??? ??? :D

9
Nie, jak sam go sobie pokolorujesz ;)

To może zaniosę mój egzemplarz do Szanownej Grazy i poproszę o kolor  :o ;D. To mógłby być ciekawy projekt.

10
Nie wiedziałem, że nie wiesz :D Myślałem, że dosiadłem się do tej karuzeli śmiechu :D

A żebyś brzydkie wrysy dostał Ty śmieszku  ;D ;D ;D

11
Poza tym zaczął się MFKiG, więc nie wiadomo czy to nie jakiś komiks z przyszłości, jak na przykład:
https://www.gildia.pl/komiksy/380330-bruno-brazil-wyd-zbiorcze-tom-2
W zapowiedziach tylko część druga, ale kto wie co tam jeszcze wydawcy wyciągną z kapelusza ;)

W sumie fakt. Wszędzie pisaliśmy zbiorcze a tymczasem jest 1 zbiorcze i normalne 4 mięczaki. No i trudno  ;D. Nie mam tego komiksu to mogę nie wiedzieć.


----------------

Jeśli zeob8sz to teraz to co będzie zaraz?

Chopie, ale to jest B&W  :P

12
Po prostu próbuję myśleć jak Srogin XD  ;D

13
Szanowni Koledzy, pozostając niezmiennie w niewypowiedzianym szacunku do Waszej ogromnej wiedzy i/lub umiejętności skojarzenia czy też wyszukania kadru, jestem absolutnie zdziwiony, że po tej podpowiedzi:poleciało 6 odpowiedzi z inną cyferką. Dziękuję Wam bardzo za umożliwienie podtrzymania fantastycznej serii 1 punktu na każdy etap :)

 ??? Człowieku tak gadasz jakbyś Srogina nie znał.... Jego podpowiedź mogła oznaczać równie dobrze Królika Bugsa (bo znak zapytania się pojawił, a on mówił przecież "co jest doktorku?") trzymającego na okładce encyklopedię (no i mamy wydanie zbiorcze) a jedynka dlatego bo to było wydane w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym którymśtam, a przecież w tej dacie 1 jest pierwsza.  ::)  ::)  ::) Proste.

14
Strzelanina o 17...


15
Dział ogólny / Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 12
« dnia: Pt, 23 Wrzesień 2022, 17:18:48 »
Jonathan - Wydanie zbiorcze tom 1

Strony: [1] 2 3 ... 64