Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Rodrigues

Strony: [1]
1
Dział ogólny / Promocja krajowych autorów i imprez
« dnia: Cz, 08 Wrzesień 2022, 09:19:01 »
Temat był już w małym stopniu poruszony w wątku "33 MFKiG w Łodzi", ale chyba warto temu zagadnieniu przyjrzeć się dokładniej w osobnej dyskusji.

Mam wrażenie, że obecnie większość promocji odbywa się za pomocą facebooka (z którego część forumowiczów w ogóle nie korzysta). W sumie nie ma co się dziwić, że wybierany jest ten kanał, skoro reklama na portalach internetowych to już spore koszty. W ramach facebooka reklama powinna trafić do części zainteresowanej społeczności, a dalej rozchodzi się marketingiem szeptanym. Wydaje mi się, że w ten sposób obracamy się w zamkniętej grupie i nie docieramy dalej.

Jakie Wy macie spostrzeżenia w tej kwestii? Albo pomysły? W jaki sposób dotrzeć do ludu?

2
Dział ogólny / Konkursy na komiks
« dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 11:55:25 »
Cytuj


Weź udział w konkursie na komiks zainspirowany książką “ZŁY” Leopolda Tyrmanda. Tchnij nowe życie w kultową powieść, ubierz w obrazy dobro i zło w odradzającym się powojennym mieście!
Komiks może być wierną lub luźną adaptacją książki.
Czekamy zarówno na formy krótkie (minimum 7 stron), jak i dłuższe.
Styl dowolny.
Komiks powinien być przesłany w formie elektronicznej w PDF – w wersji podglądowej 150 dpi na maila zly@reddeer.games nieprzekraczalnym terminie do: 30.09.2022 r. wraz z Formularzem Zgłoszeniowym do Konkursu.
W przypadku pracy zbiorowej każdy ze współautorów musi wypełnić
i przesłać swój formularz.

-------------------

Zapraszamy do nadsyłania prac.
NAGRODY:

I nagroda – 5.000 zł
II nagroda – 4.000 zł
III nagroda – 2.500 zł

Dodatkową nagrodą jest wydanie najlepszego komiksu i jego dystrybucja globalna, którą organizator może zaproponować nie tylko laureatom ale każdemu autorowi, który weźmie udział w konkursie.

-----------------------

Co zrobić by wziąć udział w konkursie:

    Polubić profil na facebooku: https://www.facebook.com/TheEvilOneGame oraz dołączyć do grupy https://www.facebook.com/groups/974661553137698 gdzie będziemy zamieszczać informacje o konkursie.
    Dołączyć do naszego Discorda https://discord.gg/t725uVGZzw i na kanale #contests pochwalić się wysłaniem pracy wraz z jej fragmentem, okładką lub samym tytułem.
    Przesłać pracę w formie elektronicznej w PDF – w wersji podglądowej 150 dpi na maila zly@reddeer.games nieprzekraczalnym terminie do: 30.09.2022 r. wraz z Formularz zgłoszeniowy konkursu W przypadku pracy zbiorowej każdy ze współautorów musi wypełnić i przesłać swój formularz.
    Pobierz:
    – Regulamin
    – Polityka prywatnosći
    – Formularz

https://theevilone.games/_konkurs-na-komiks-kultowej-powiesci-kryminalnej-zly-leopolda-tyrmanda/

3
Filmy i seriale / Pan Wiedźma
« dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 16:45:57 »
Cytuj
Zapraszamy do oglądania nowego, polskiego, animowanego serialu fantasy.

„Pan Wiedźma" to polska odpowiedź na amerykańskie produkcje typu „The Witcher". Amerykanie od lat zachwycają miliony czytelników, widzów i graczy stworzonym przez siebie wiedźmińskim uniwersum. Chcieliśmy pokazać, że Polacy nie gęsi i nasze fantasy nie kończy na takich tytułach jak: „Stara baśń", „Siodło i Godło" oraz „Rarytasy Zawiszy Czarnego". Nasz oryginalny cykl „Pan Wiedźma" to zachwycająca rozmachem saga mogąca z powodzeniem konkurować ze współczesnymi zachodnimi produkcjami.

Cytuj
Scenariusz i rysunki ...... Bartosz Minkiewicz
Reżyseria ....................... Leszek Nowicki, Bartosz Minkiewicz
Głosy .............................. Wiktor Loga Skarczewski
Animacja ........................ Krzysztof Świderski
Dźwięk i muzyka............. Robert Ostiak
Tłumaczenie................... Jacek Mackiewicz
Kierownik produkcji........ Dominika Lubańska
Producent........................ Leszek Nowicki
Produkcja......................... CRUNCH DOGPan Wiedźma Ep01 SPOILERGEISTPan Wiedźma Ep02 GRYFPan Wiedźma Ep03 OCZEKIWANIEPan Wiedźma Ep04 CMENTARNA ZARAZAPan Wiedźma Ep05 WIKINGOWIEPan Wiedźma Ep06 CHOCHLIKPan Wiedźma Ep07 PRZEDWIECZNYPan Wiedźma Ep08 ZAKLĘTA KRÓLEWNAPan Wiedźma Ep09 PRZETARGPan Wiedźma Ep10 PRZEMIENIONA W POSĄGBONUS - Pan Wiedźma trailerBONUS - Pan Wiedźma Trening

4
O stronie i forum / Wstawianie obrazków
« dnia: Pn, 30 Maj 2022, 15:07:43 »
Wstawianie obrazków na forum przy użyciu darmowego hostingu obrazów ImgBB.

1. Wchodzimy na stronę https://pl.imgbb.com/ i klikamy "Rozpocznij wysyłanie"


-------------------------

2. Wyskakuje nam okno systemowe, w którym wybieramy folder z obrazami do przesłania. Klikamy na dany obraz.


------------------

3. W kolejnym etapie strona pokazuje nam podgląd obrazka oraz daje możliwość wyboru "automatycznego usuwania grafiki" czyli czasu po jakim obraz zostanie automatycznie wykasowany z serwera (domyślnie jednak wybrana jest opcja "nie usuwaj automatycznie"). Aby rozpocząć przesyłanie obrazka klikamy zielony guzik "Wyślij".
-------------

4. Wyświetla się procentowe ładowanie obrazka. Po zakończeniu wyświetla się poniższe okno z możliwością skopiowania kodu który wklejamy na forum. Tutaj pojawia się też mały myk - ponieważ domyślnie strona koduje obrazek, który automatycznie odsyła nas na imgbb.com kiedy kliknie się w zdjęcie (a nie jest nam to potrzebne). Sprawę da się ominąć usuwając niepotrzebną część kodu podczas edytowania posta na forum (zaznaczyłem na zdjęciu B):

Zdjęcie A:


Zdjęcie B:Czyli w praktyce z tego kodu:
[url=https://imgbb.com/][img]https://i.ibb.co/vqJ13tZ/Gundog-Wing.png[/img][/url]usuwamy:
[url=https://imgbb.com/]                                                   [/url]i zostawiamy:
[img]https://i.ibb.co/vqJ13tZ/Gundog-Wing.png[/img]
------------

5. Efekt końcowy. Zdjęcie A bez wyciętej części kodu - klikniecie na fotkę i przerzuci was na imgbb.com. Zdjęcie B z wyciętą niepotrzebną częścią kodu.

Zdjęcia A:


Zdjęcie B:


---------

7. Uwagi:
- Możliwe jest również wysyłanie kilku zdjęć na raz. W takiej sytuacji w punkcie 4 dostaniemy kody do obrazków jeden pod drugim (czyli w przypadku wysłania 3 zdjęć wyświetlą się 3 linijki).
- Prawdopodobnie po rejestracji konta na stronie imgbb.com możliwe jest uzyskanie dodatkowych opcji kodu osadzenia (widoczny w punkcie 4) o nazwie "BBCode full", który można wkleić na forum bez konieczności żadnej edycji.
- Jeżeli w kodzie osadzenia (widoczny w punkcie 4) wybierzemy opcję "BBcode do miniaturki z odnośnikiem" otrzymamy poniższy efekt miniaturek, które po kliknięciu przenoszą nas na stronę imgbb.com z danym zdjęciem (w tym przykładzie posłużyłem się 3 kopiami tego samego zdjęcia):

5
Dział ogólny / Ceny trudno dostępnych komiksów
« dnia: Pn, 15 Listopad 2021, 10:05:31 »
Dyskusja o cenach trudno dostępnych komiksów wydzielona z Kończące się nakłady komiksów.
zbiorcze wydanie ekspedycji wróviło do bonito, stawiam że to dodruk:
https://bonito.pl/k-1460227-ekspedycja-bogowie-z-kosmosu-wydanie-kolekcjonerskieLament Januszy za 3... 2... 1...A tak na poważnie to fajnie, że zrobili ten dodruk  :)

Strony: [1]