Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: 1 ... 3 4 [5]
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
To przede wszystkim komiksy dla dzieci, w swojej kategorii wcale dobre, a jeśli chodzi o komiksy "kacze", to Rosowe i Barksowe są raczej najlepsze (...)

Z tego, co pamiętam z wywiadów, to Rosa powtarzał, że tworząc komiksy, nie skupiał się na dzieciach, tylko pisał historie, które spodobałyby się fanowi takiemu jak on - co widać np. jak zaczyna cytować wiersze Samuela Taylora Coleridge'a, analizuje, jak wyglądałby ruch obiektów pozbawionych tarcia i siły bezwładności, czy wylicza podróżników, którzy według niektórych źródeł dotarli do Ameryki przed Kolumbem... :)

Panowie, ja mam takie pytanko - skad taka podjarka? To sa po prostu bardzo dobre historie czy jak? Jaki to jest klimat, bardziej humor dla mlodszych czytelnikow? Rysunki i kaczory mnie odrzucaja, stad pytanie, bo nie wiem czy wchodzic.

To są rewelacyjne historie. Jedne z moich ulubionych komiksów i niezrównane w kategorii humorystycznych przygodówek (przy czym często jest nawet więcej przygody niż humoru). Autor, jako olbrzymi fan Barksa i perfekcjonista, drobiazgowo dbał o zgodność z komiksami Carla i wzajemną spójność oraz wykonywał OLBRZYMIĄ ilość badań, żeby zadbać o to, że wszystkie detale historyczne, które cytuje w komiksach są prawdziwe. Przygodówki Rosy to normalnie klimat jak z Indiany Jonesa.

Rzecz jasna kolekcja idzie chronologicznie, więc nie spodziewaj się, że w pierwszym tomie z samego początku kariery Dona kreska i fabuła będą już na najlepszym możliwym poziomie, ale z każdą częścią serii będzie coraz lepiej :)

Radef podaje w newsie, że tom będzie miał 208 stron, z czego wynika, że będą wszystkie dodatki - a w kolekcji Rosy od Fantagraphics jest ich duuuuużo więcej niż w "Kaczogrodzie" Barksa :) W każdym tomie jest wstęp Rosy, jego komentarze do każdego komiksu, galeria okładek i plakatów, a w paru także odcinkowa biografia Dona Rosy.

Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:19:49
2
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
To sam nie wiem co robic. I tak noe nadazam z czytaniem tego co mam, wiec chyba odpuszcze, skoro to dla dzieci.

Osobiście nigdy nie odpuściłbym komiksów Rosy. Weź też pod uwagę, że poruszane są w nich bardziej dojrzałe tematy niż w zwykłych komiksach z Kaczorem Donaldem: śmierć, rozłamy w rodzinie, utrata młodzieńczych ideałów, wątki romansowe... No i są takie kadry :) (źródło)



Ps. Czy jest jakiś spis komiksów Rosy, które nie zostały wydane w Polsce? Mam wszystkie opublikowane i chciałbym wiedzieć czego "nowego" można oczekiwać.

Tak na szybko chyba te:

Tom 2: "The Starstruck Duck" (komiks istnieje jedynie w postaci szkicu); "Back in Time for a Dime!" (komiks ze świata "Kaczych Opowieści", Don Rosa stworzył tylko scenariusz)
Tom 6: "The Universal Solvent"
Tom 7: "The Once and Future Duck", "The Treasure of The Ten Avatars", "A Little Something Special", "Gyro's Beagletrap"
Tom 8: "The Black Knight" + jednostronicowy epilog do "The Quest for Kalevala"
Tom 9: "The Three Caballeros Ride Again!"
Tom 10: "The Magnificent Seven (Minus Three) Caballeros" i "The Hot Meeting" - komiks Thomasa Schrødera i Marco Roty, w którym występuje Don Rosa.

Cz, 05 Wrzesień 2019, 20:16:36
1
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród) Postrzegał te postaci jako metafory ludzi. Podkreślanie ich zwierzęcych cech kłóciło się z jego wizją, więc przestał to robić. Nie mam pojęcia, gdzie tu miejsce na poprawność polityczną.

We wcześniejszym poście sugerowałeś, że ponieważ postaci to kaczki, ich uczucia i przeżycia nie będą interesujące. Wskazałem w odpowiedzi, że autor widzi bohaterów bardziej jako ludzi niż kaczki, więc interakcje między nimi będą bardziej psychologicznie realistyczne, niż w stereotypowej bajeczce ze zwierzątkami.

Mam nadzieję, że jeśli zdecydujesz się dzięki temu przeczytać komiksy Rosy, przyniosą Ci tyle przyjemności, co mnie :) Weź tylko poprawkę na to, co pisałem Szekakowi - jeśli chcesz ominąć trochę słabsze, zacznij dopiero od tomu 4.

Pt, 06 Wrzesień 2019, 20:06:14
1
Odp: Magazyn Marvel Komiks Stare Spidery to pierwsze numery tego tytułu o Pająku, który teraz idzie w nowym Marvel Komiks (Egmont zrobił w nowym magazynie przeskok do początku vol. 2 tej serii), ale to dzieło innego scenarzysty i fabularnie raczej nie znajdziesz żadnych powiązań między tymi starymi a nowymi. Iron Man też chyba nie ma powiązań.

 Ogólnie rzecz biorąc, te serie z imprintu Marvel Adventures raczej nie tworzą jednego spójnego uniwersum.

Nd, 08 Wrzesień 2019, 17:44:11
1
Odp: Magazyn Marvel Komiks Ja do kutwy nic nie mam i jako dzieciak nigdy nie kojarzyłem tego słowa z wulgaryzmami. Bardzo mi się podoba jako mniej częsty synonim "skąpca" i jest moim zdaniem przejawem bogactwa językowego, tak jak "centuś", "liczykrupa", "dusigrosz", "skąpiradło" i inne takie, którymi raczą nas tłumacze komiksów ze Sknerusem :)
Śr, 11 Wrzesień 2019, 19:58:42
2
Odp: Catwoman Brubakerowi zaszkodziło chyba to, że musiał się wpasować w crossover "War Games", bo zaczęty w drugim tomie ciekawy wątek wyznawców orientalnych bóstw kończy się jakby pośpiesznie i zbyt szybko (oprócz tego zeszyty "Catwoman" z tego crossoveru trudniej mi się czytało, bo widać, że brakuje między nimi kawałków historii z innych tytułów, których w zbiorczym wydaniu nie uświadczymy).

Poza tym rysunki Gulacy'ego jakoś mnie nie zachwyciły.

Pn, 16 Wrzesień 2019, 23:43:25
3
Odp: Egmont.pl Po prostu Egmont nie może w swoim własnym sklepie sprzedawać komiksów zbyt tanio, bo innym sklepom nie będzie się opłacało brać książek od Egmontu do sprzedaży (skoro u nich byłyby droższe). Zdaje się, że kiedyś już o tym mówiliśmy - chyba że są jeszcze jakieś czynniki tego procesu, które mi umykają.
Wt, 17 Wrzesień 2019, 21:58:27
1
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
Ok, czyli się ustawia człowiek w kolejce, bierze 4 numerki do wybranych ludzi i rusza na festiwal, a potem z numerkiem jak dany artysta zaczyna rozdawać autografy i wchodzi po numerku bezbólowo?

W zasadzie tak, ale posiadanie numerka nie gwarantuje, że dostaniesz wrys. Daleki numerek może oznaczać, że załapiesz się tylko na sam autograf albo nie zdążysz w ogóle się zmieścić w przedziale czasowym na autografy.

Z drugiej strony dobre jest to, że zawsze wpuszczany jest najniższy numerek spośród obecnych, czyli jeśli zamarudzisz na stoiskach i przyjdziesz ze swoim nr 7, kiedy u artysty będzie już nr 10, to wchodzisz jako następny.

Śr, 18 Wrzesień 2019, 17:12:06
1
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019 Dwa lata temu wziąłem autograf od Jacka Drewnowskiego na jednym z "Gigantów". Może w tym poproszę Jakuba Sytego o podpis na "Lesterze Cockneyu". Tłumacze też zasługują na uznanie :)
So, 21 Wrzesień 2019, 23:21:03
1
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
Mnie zastanawiam jedna kwestia w jakim miejscu będą wydawane numerki, aby komitet kolejkowy mógł zacząć swój tegoroczny byt  ;) ?

Na to też już jest mapka :)

https://komiksfestiwal.com/mapy-festiwalu/

Nd, 22 Wrzesień 2019, 11:18:37
1