Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: 1 2 [3] 4 5
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Batman Noir - ankieta
Skoro więc nowe pozycje powodowałyby przesyt, to duble robią to tym bardziej.

Nie w tym wypadku, bo to zupełnie inny sektor. To nie jest zwykłe wydanie Egmontu do czytania. To jest kolekcjonerskie wydanie dla bogatych fanów, które jest do podziwiania i szpanowania. 90% targetu standardowych publikacji Egmontu tego nie kupi, więc nie ma kolizji w grupach klientów docelowych.

Śr, 17 Lipiec 2019, 19:04:47
2
Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi Oooo, post o komiksach gwiezdnowojennych! Coś dla mnie  :)

Na początek odniosę się tylko do części o "Rycerzach Starej Republiki" - później dodam jeszcze coś o reszcie, jak pozwoli czas.

  Akcja umiejscowiona jest kilka lat przed wydarzeniami znanymi z gry, Malak jest jeszcze członkiem zakonu Jedi (inne postacie znane z gry być może też się pojawiają, nie pamiętam to było tak dawno temu).

Spoiler: PokażUkryj
Są jeszcze m.in. mistrzowie Vandar Tokare i Vrook Lamar, pilot Carth Onasi, Mission Vao, rakgule... no i Revan :)


W przeciwieństwie do Ciebie mnie bardzo spodobali się komiksowi "Rycerze Starej Republiki", i to nawet mimo tego, że nigdy nie grałem w grę. Ale ja ogólnie lubię taki humor "all-ages", no i byłem trochę młodszy, kiedy ich czytałem, bo kupowałem wydania z Egmontu. Ciągle jednak zachowałem do serii sentyment.

Może przyczyną naszego różnego odbioru jest to, że Ty przeczytałeś całą serię w szybkim tempie, podczas gdy ja musiałem czekać na kolejne trejdy? Możliwe, że w takim układzie różne zagadki i tajemnice wywarły na mnie większy wpływ, bo musiałem czekać dłużej na ich rozwiązanie, miałem czas potworzyć sobie różne teorie i poukładać sobie na spokojnie wszystkie plot twisty, odczuwałem satysfakcję, kiedy jakieś moje przewidywania się sprawdziły...

Wiem na pewno, że scenarzysta włożył dużo wysiłku w to, żeby wszystko logicznie poukładać i uniknąć sprzeczności - no i miał całość fabuły rozplanowaną od początku. Zerknij na przykład, jakie fałszywe imię podaje Jarael na tej bankowej planecie Telerath :) Bardzo fajne są obszerne komentarze J.J. Millera do wszystkich zeszytów serii, które zamieścił na swojej stronie: https://www.farawaypress.com/comics/swknights.html

Co do słabszych stron, mogę się zgodzić, że serii zaszkodziły częste zmiany rysowników. Ching i Weaver są dla mnie świetni, reszta... już nie tak bardzo. Oprócz tego bez wątpienia po rozwiązaniu głównego wątku w "Oczyszczeniu" (nie wiem, jak ten arc nazwali w kolekcji) poziom zauważalnie spada - no i ta sequelowa miniseria, "Wojna", to IMHO jednak coś raczej miernego.

Nie wiem, o co dokładnie chodzi Ci z tym planem Vandara Tokare.
Spoiler: PokażUkryj
Jeżeli o to, co mówił do ojca Zayne'a po tym, jak zatrudnił go w akademii Jedi, to kilka tomów później, podczas spotkania z Shel i Malakiem, wspomina, że jego księgowy znalazł dowody na podejrzane transakcje Przymierza Jedi. Jeżeli o to, że wspomniał, że zgodził się na nominację Luciena do Rady, by poznać prawdę o masakrze padawanów... no, to wyjaśniło się dość szybko.


Być może na problemy ze zrozumieniem wątków wpłynęła też polska strona językowa. Z lektury innych tomów od DeAgostini odnoszę wrażenie, że ten aspekt kolekcji zauważalnie szwankuje i teksty są mniej jasne w porównaniu z wydaniami Egmontu, a nawet Jacek Drewnowski wszystkiego wyłapać nie może (zresztą i tak jego robota to sprawy merytoryczne, a nie dziwny styl czy nie do końca zrozumiałe oddanie tekstu źródłowego).


Śr, 17 Lipiec 2019, 19:38:59
1
Odp: Ciekawe kadry z komiksów Kolejna porcja:

"I am vengeance! I am the night! I am... Vader!"

Spoiler: PokażUkryj


(Star Wars: Empire #19/ "Komiksy Star Wars. Kolekcja", t. 34: "Imperium 3")


Ciekawe, ile zabrało Dougowi Wheatleyowi rysowanie tego kadru. Dla porządku: główny bohater to ten zakapturzony masywny na samej górze. Prawie cała reszta to koloryt do smaku :)

Spoiler: PokażUkryj


(Star Wars: Republic #79/ "Komiksy Star Wars. Kolekcja", t. 26: "Wojny Klonów 7")


W zasadzie można by tu wkleić każdy pierwszy kadr ze "Spirita"...

Spoiler: PokażUkryj


Will Eisner's The Spirit. A Celebration of 75 Years


Taki drobiazg z "Nowej granicy".

Spoiler: PokażUkryj

Pt, 19 Lipiec 2019, 21:24:48
1
Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi Tak jak zapowiadałem, dodaję też komentarz do Twojego komentarza do "Wojen Klonów":

Podobnie jak Tobie, mnie także bardzo podoba się ta seria. To jeden z moich ulubionych komiksów gwiezdnowojennych.

W pełni zgadzam się, że byłoby rewelacyjnie, gdyby miała więcej zeszytów, a poboczne wątki rozwinięte były szerzej. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że te historie wychodziły niejako "w czasie rzeczywistym": "Ofiara" (Republic 49) ukazała się siedem miesięcy po premierze Epizodu II, a kolejne komiksy wypełniały czas do Epizodu III, który wszedł na ekrany w środku "Oblężenia Saleucami". Nie było więc za bardzo przestrzeni na rozbudowanie dodatkowych fabuł, bo trzeba było zdążyć dostosować chronologię do premiery. Myślę, że to też tłumaczy, dlaczego w serii nie było zbyt dużo Grievousa: po prostu przez jej większą część ta postać nie została jeszcze ujawniona opinii publicznej.

Istotne jest także to, że nie wszystkie wątki mogły znaleźć się w komiksach. Opowiadanie historii pomiędzy Epizodem II a III było w swoim czasie bardzo zorganizowanym przedsięwzięciem opartym na współpracy różnych mediów: część fabuły przypadła komiksom, część - powieściom, część - serialowi Clone Wars Genndy'ego Tartakovsky'ego, część jeszcze innym treściom... Każdy licencjobiorca musiał dostać swój kawałek tortu. Współpracowali jednak ze sobą, żeby uniknąć znaczących sprzeczności, i naprawdę fajnie to wyglądało pod względem spójności, zanim pojawił się Filoni ze swoim serialem The Clone Wars i pod egidą Lucasa zaorał całą misternie budowaną chronologię... Ale to temat na inną dyskusję.

Pod względem rysunków muszę powiedzieć, że ja uważam pracę Jan Duursemy za rewelacyjną. To jedna z moich ulubionych artystek komiksowych w ogóle. Moim zdaniem (choć może to być niepopularna opinia tutaj :) ) w dziedzinie "realistycznych rysunków" wypada znacznie lepiej od Jima Lee: jego postaci męskie i kobiece są tak napompowane w niektórych rejonach, że "realistyczne" wypada nierealnie: u Duursemy nie mam tego odczucia. Bohaterowie są ładni i przystojni (przynajmniej niektórzy/-e), ale w granicach rzeczywistości. Poza tym jej dokładność i detale, jakimi ozdabia swoje rysunki, bardzo mi się podobają. Wydaje mi się, że z tego, co wyszło w kolekcji z "Republic", najwyższy poziom osiągnęła w "Jedi: Dooku".

Myślę, że bolączką wydania kolekcyjnego jest brak poprzednich historii z serii (wcześniej znanej po prostu jako Star Wars). Niektóre były słabe bądź bardzo słabe, ale część jest niezbędna do zrozumienia w pełni wątku Vosa i pewnych późniejszych wydarzeń. Jeżeli spodobały Ci się komiksy z Quinlanem, na pewno dobrze byłoby, żebyś poznał też początki jego przygód, czyli następujące zeszyty:

- "Star Wars" #19-22: Twilight (w Polsce jako "Zmrok" w SWKomiks Wydanie Specjalne 2/2012)
- "Star Wars" #32-35: Darkness (w Polsce jako "Ciemność", cz. 1 i 2 wydane przez Amber)
- "Star Wars" #42-45: Rite of Passage (w Polsce jako "Rytuał przejścia" w SWKomiks Wydanie Specjalne 4/2011)

Vos jest także główną postacią w niewydanym w Polsce "Infinity's End" (SW #23-26), ale to zapychacz od innego scenarzysty, który nie łączy się z jego głównymi przygodami. Oprócz tego pojawia się jako padawan w historii "The Stark Hyperspace War" (SW #36-39), która jest jedną wielką retrospekcją, ale nie odgrywa tam pierwszoplanowej roli.

No i podzielam Twoją opinię na temat jakości wydania: na tę pikselozę w pierwszych tomach to naprawdę aż żal patrzeć. W zeszytówkach od Egmontu wyglądało to o niebo lepiej. Oprócz tego dostałem jakieś koszmarne przesunięcie kolorów w tomie z bitwą o Jabiim, ale odfoliowałem ten egzemplarz dużo czasu po premierze i już nie chciało mi się bawić w reklamacje, zwłaszcza że mam tę historię także w innym wydaniu. Dobrze, że potem się poprawiło.

I jeszcze parę drobnych uwag:


Dodatkowi rysownicy, którzy odciążają od czasu do czasu Duursemę, sprawiają się przyzwoicie (na plus Randy Stradley) i tyle.

Hmm... Randy Stradley to scenarzysta.

Ayla Secura (podejrzewam, że druga po Bobie ulubiona postać fanów, która pojawiła się w filmie na kilka sekund)

Aayla była jedną z niewielu postaci, które zadebiutowały w Expanded Universe, ale spodobały się George'owi Lucasowi na tyle, że włączył je do później filmów.

postać Ventress wydaje się dobrym materiałem na interesujący czarnych charakter, ale tylko wydaje, bo w rzeczywistości jest strasznie płaska (charakterologicznie bo fizycznie obdarzona jest przez Duursemę jak zresztą wszelkie inne postacie kobiece sporym biustem) i przydałoby się jej więcej "czasu antenowego".

Projekt postaci Ventress nie został stworzony przez Duursemę, tylko przez Dermota Powera jako jedna z propozycji na czarny charakter w Epizodzie II (ostatecznie został nim Dooku). Poniżej szkic jego autorstwa. Później tę postać poddano recyklingowi :) No i na pewno ma więcej czasu antenowego - tyle że w powieściach i animacjach...




Jeszcze raz dzięki za Twoją obszerną wypowiedź o komiksach SW!

Nd, 21 Lipiec 2019, 20:02:33
1
Odp: Dyskusje światopoglądowe
Czy te plakaty z Matką Boską Tęczową to profanacja? Jeżeli ja wychowuje się w Polsce, żyje w tej samej kulturze, przyjmuje tę same wartości oraz religię i obchodzę wszystkie święta. Posiadam wszystkie sakramenty: chrzest, komunia, bierzmowanie i nagle ktoś mówi, że wiara/ kościół jest tylko dla hetero, to tworząc taki plakat chcę pokazać, że kościół i wiara jest dla wszystkich i ja jestem jego częścią, możliwe, że dla wielu nieheteronormatywnych osób religia jest bardzo ważna. W czym tu jest profanacja?

To złożona kwestia, ale zauważ, proszę, że wysyłając komunikat, musimy wziąć pod uwagę, jak zostanie odebrany. Ogólne przesłanie, które tu przedstawiasz, nie wydaje mi się sprzeczne z nauką Kościoła (punkt 2358 Katechizmu Kościoła Katolickiego), jednak tworząc taki plakat, trzeba też zauważyć, że część osób może zinterpretować tęczową aureolę jako sugestię, że Kościół ma poprzeć sprzeczne ze swoim nauczaniem postulaty na temat małżeństwa i rodziny prezentowane przez różne grupy używające tęczowych emblematów, bądź też jako budzącą oburzenie katolików aluzję do postaci samej Maryi, otaczanej przez nich (nas) szczególną czcią. Dlatego wydaje mi się, że taki przekaz należałoby raczej stworzyć w sposób, który nie rodziłby ryzyka błędnych interpretacji, i być bardzo ostrożnym w używaniu symboli postrzeganych jako święte.

W swoim czasie, gdy zastanawiałem się, jak odebrać ten wizerunek, czytałem przesłanie osób stojących za tą akcją - nie pamiętam go teraz dokładnie, ale wskazywało, że raczej nie chodziło im o motywację, którą tu przytaczasz. Poza tym w kwestii profanacji to, co mocno mnie wtedy dotknęło, to fakt umieszczania takich wlepek na koszach na śmieci i toi-toiach.

To propaganda czy oficjalna wykładnia?

Nie znam strony, do której linkujesz, ale artykuł mówi chyba, że cytowane przez Ciebie tezy to opinie dwóch profesorów teologii, a nie oficjalna wykładnia.

Cóż, skoro już tu się odezwałem, to może, jeśli to kogoś obejdzie, napiszę też, że choć jako katolik nie popieram sprzecznych z nauczaniem Kościoła postulatów prezentowanych na paradach równości, to również jako katolik jestem bardzo zasmucony tym, co stało się w Białymstoku i w żadnym przypadku nie popieram agresji czy przemocy wobec osób o odmiennych poglądach. Podobnie za nietrafiony uważam ten pomysł z wlepką.

Martwi mnie, że dyskusja na te tematy przybrała tu tak ostrą formę. Mam nadzieję, że nie zaszkodzi to naszym stosunkom na forum w ogóle.

Cz, 25 Lipiec 2019, 23:45:10
1
Odp: Nowy nabytek zakupowy
A Egmont będzie wznawiał to czy trzeba poszukiwać na rynku wtórnym? Widzę też Usagiego w kosmosie, też niedostępne...

W ramach tego wydania Dark Horse, które teraz dostajemy od Egmontu, jest też tom "Legends" m.in. z Senso i Usagim w kosmosie.

Nd, 04 Sierpień 2019, 13:45:17
2
Odp: Superman Ostatnio miałem okazję sobie odświeżyć "Supermana: Na wszystkie pory roku" i utwierdziłem się w przekonaniu, że jest to tytuł, który chyba najchętniej widziałbym jako następną zapowiedź w DC Deluxe (obok "Batman: Black and White").

Komiks jest bardzo odmienny od standardowej superbohaterskiej nawalanki, bliski klimatem "kolorowej serii" z Marvela. Jednym z największych problemów w tworzeniu historii o Supermanie jest to, jak stworzyć zajmującą opowieść z bohaterem, który z definicji jest niemal nieśmiertelny. Dzieło Loeba i Sale'a znakomicie daje sobie z tym radę, skupiając się nie tyle na sile fizycznej i bijatykach, co na przemyśleniach, rozterkach  i wątpliwościach Clarka na wczesnym etapie jego kariery. Dodatkowo monotonii pomaga uniknąć to, że w każdej z czterech części komiksu (zgodnie z jego tytułem odpowiadających czterem porom roku) jest inna związana z Supermanem osoba, co daje nam bardzo rozbudowany obraz głównego bohatera. "Superman: Na wszystkie pory roku" jest hołdem dla "Człowieka ze Stali" i nie chodzi tu tylko o osadzenie fabuły w ścisłym związku z miniserią Byrne'a, ale też o to, że oba dzieła opierają się mocno na założeniu że "Superman" jest tylko aliasem przybieranym przez Clarka Kenta (podczas gdy przed Kryzysem często było odwrotnie) oraz że to człowieczeństwo Kenta stanowi najważniejszą cechę tego superherosa.

Przy braku monotonii odczuwamy jednocześnie pewną rytmiczność - niektóre sceny i postaci powracają w różnej formie w kolejnych częściach. Możemy też obserwować, jak pory roku zmieniają wygląd pewnych miejsc - jednocześnie rozpoznajemy w nich tę samą scenerię (moim zdaniem widać tu ładne nawiązanie do dorastania i przemiany, które są jednym z głównych tematów komiksu). Natura jest zresztą równoprawnym bohaterem tej opowieści, co podkreślają wspaniałe rysunki Tima Sale'a i Bjarne Hansena. Doskonale podkreślają one też odrębność między Supermanem i Clarkiem - pierwszy jest rysowany śmiało i posągowo, drugi wydał mi się bardziej łagodny i misiowaty :)

Biorąc pod uwagę związki z popularną u nas od czasu TM-Semic wersją Supka wg Byrne'a oraz istnienie oryginalnego Deluxa z dorzuconymi paroma dodatkowymi historyjkami Loeba i Sale'a o Supermanie, uważam, że przedstawiciele Egmontu (w tym czytający to forum :) ) powinni jak najszybciej zastanowić się nad włączeniem "Na wszystkie pory roku" do zapowiedzi. Moim zdaniem to świetny tytuł zarówno dla tych, którzy zaczynają przygodę z Supermanem, jak i dla zagorzałych fanów tej postaci - a do tego tak ciepła, optymistyczna i mistrzowska graficznie opowieść, że zainteresuje także osoby, które zwykle komiksów superbohaterskich nie czytują.

Nd, 04 Sierpień 2019, 20:30:55
2
Odp: Egmont 2019 Parsom chyba był jakiś czas temu w podobnej sytuacji i reklamował pomyślnie w wydawnictwie. Może użyczy Ci kontaktu :)
Wt, 06 Sierpień 2019, 21:14:04
1
Odp: Batman
Spoko. Ja bym nie obraził się o dodruk Człowieka, który się śmieje. Jak był dostępny to mnie jakoś ominął , a dubla z Azylem jakoś nie widzi mnie się kupować.

Mnie się "Człowiek..." całkiem podobał. Rzecz jasna nie leży nawet blisko "Roku pierwszego", ale moim zdaniem to bardzo zgrabna historyjka z dobrą grafiką. Wydanie Egmontu miało też inny komiks Brubakera, "Z drewna zrobiony", który był chyba tym, za czym tak wiele osób w tym wątku tęskni: zwykłą, fajną i porządnie zrobioną opowieścią kryminalno-detektywistyczną bez multiwersalnych kryzysów i 5464541 tie-inów.

Śr, 07 Sierpień 2019, 18:37:34
2
Odp: Batman Noir - ankieta
Czy ja dobrze widzę? W sklepie Egmontu nie ma już Batmana Noir? W wyszukiwarce nie znajduję nic, ani pakiety, ani pojedynczych tomów...

I teraz pytanie, czy sie wyprzedalo, czy E wycofalo ze spezedazy z uwagi na wade.

No, gluta pisała:

(...)
Sprzedaz na sklepie Egmont zostanie zablokowana. Nie wiem co zrobia inne sklepy.
Czekamy na wyjaśnienie sytuacji


Pn, 12 Sierpień 2019, 18:57:14
1