Autor Wątek: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!  (Przeczytany 58721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #390 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 16:18:25 »

Jest immersja godna nextgenowej wielo-elementowej implementacji w Wiedźminie 3? Było grane na Ps5? Jak tła, efekt światłocienia, płynność całej rozgrywki w 30 i zarazem 60 klatkach na sekundę? Różnice, niedogodności, stabilizacja bądź jej brak? Właśnie, byłbym zapomniał o tym tytule do ogrania, skoro nie mam go jeszcze zaliczonego, a mam ku temu w miarę dobre warunki (Ps5 + 65 cali średnio wysokiego standardu TV OLED LG), oraz skoro ,,Redsi" wypuścili aktualkę do gry na wersje nextgenowe do wszystkich platform gier video.  8) 8)

ukaszm84

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #391 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 16:21:56 »
Ja nie mam aż tak dobrych warunków jak ty, ale śmiga spoko w 60 fps.

Offline gashu

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #392 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 17:51:07 »
Internety donoszą, że CD Projekt w ramach nowogeneracyjnej aktualizacji usunął z "Wiedźmina 3" ekhem... "momenty".

Jednak to nieprawda.

Offline Death

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #393 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 18:47:54 »
Wiedźmin 3 po patchu z nowej generacji tylko z wyłączonym ray tracingiem i 60 klatkami (mam zainstalowane na Xbox Series X). Początki Cyberpunka 2077, to arcydzieło w porównaniu z trybem jakości w Dzikim Gonie czyli z 30 klatkami i włączonym Ray tracingiem. Ray zażyna tę grę. W obu przypadkach włączyłem na Xboxie Series X. Cyberpunka 2077 przeszedłem na premierę w całości i błędy to były przeważnie jakieś latające nad ziemią frytki, a w Wiedźmina 3 z włączonym ray tracingiem nie da się grać. Nawet nie jechałem konno. Spacerowałem sobie wsią Podgaje i ja nie wiem czy tam było 10 klatek na sekundę. :D Kolejna wtopa Redów.
W 60 klatkach i z wyłączonym rayem wydawało się w porządku, ale zainstalowałem tylko, żeby zobaczyć i teraz gram w Horizon: Forbidden West. Jak skończę, to pewnie pogram trochę w Wiedźmina. Niby mam Wiedźmina też na PlayStation i mógłbym zainstalować na Ps5, ale znowu ściągać tyle GB z tym moim słabym netem? No nie wiem...

Offline plast

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #394 dnia: Pt, 16 Grudzień 2022, 15:03:19 »
mam ku temu w miarę dobre warunki (Ps5 + 65 cali średnio wysokiego standardu TV OLED LG)

Właśnie ogrywam po raz trzeci, w tym po raz pierwszy na takiej właśnie jak wyżej opisałeś konfiguracji - widać, że ta gra ma 7 lat i tego nie przypudrują żadnym modem, ale poza tym gra się wyśmienicie w 60 fpsach i hdrze, bawie sie prawie tak dobrze jak w 2015.

ukaszm84

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #395 dnia: Pt, 16 Grudzień 2022, 15:12:10 »
Ja tam gram drugi raz w Elden Ringa innym buildem, bez używania duchów i się jaram tak samo jak za pierwszym razem, zero znużenia, genialna gra.

Offline Death

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #396 dnia: Pt, 16 Grudzień 2022, 16:40:06 »
Ja bym chętnie zagrał w tego Elden Ringa, ale jestem totalnym lamusem jeśli chodzi o gry typu soulslike. Absolutnie nie na moje możliwości.

ukaszm84

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #397 dnia: Pt, 16 Grudzień 2022, 16:56:18 »
Ja bym chętnie zagrał w tego Elden Ringa, ale jestem totalnym lamusem jeśli chodzi o gry typu soulslike. Absolutnie nie na moje możliwości.

Ja nie będę namawiał, bo pewnie i jest to nie dla każdego. Ale, po pierwsze, też tak myślałem kiedyś, dopóki nie zagrałem. A po drugie, Elden Ring ma ogrom mechanik sprawiających, że nowym graczom jest naprawdę łatwo (może nie tak łatwo jak w ubisoftowych kopiuj-wklejach, ale nadał łatwo). Ja od kiedy parę lat temu zagrałem w DS3 to najchętniej nie grałbym w nic innego, jak próbuję to zupełnie się nie mogę w inne gry zaangażować :P Na xboxie mam tylko 3 gry wymaksowane i dwie to soulsy, a ja naprawdę jestem totalny casual i gram mało.


Offline Leyek

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #398 dnia: So, 17 Grudzień 2022, 21:48:07 »
Muszę do tego Eldena wreszcie wrócić. Podobał mi się, po premierze trochę pograłem, ale zrobiłem sobie wyskok do wysokolevelowego regionu
Spoiler: PokażUkryj
i ubiłem tego smoka co wystarczyło w ogon atakować (leżał to żal było nie spróbować zaatakować ;) potem dopiero na youtubie sprawdziłem, że to popularny trick).
Wpadło dużo dusz (czy jak to się tutaj nazywa) to zacząłem się zastanawiać na co wydać (a tu się nie da jak w innych grach wydać później, bo zgon i z dużą szansą przepada) więc zacząłem się zastanawiać na jakie statystyki wydać i tak się zastanawiałem, że zacząłem grać w co innego :)

Offline HugoL3

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #399 dnia: Wt, 20 Grudzień 2022, 21:02:23 »
U mnie w ostatnim czasie przewinęły się takie tytuły jak:

1. Yakuza: Like a Dragon - Bardzo intrygowało mnie jaki gameplay zaoferują twórcy w związku z porzuceniem głównego bohatera, który towarzyszył tej serii oraz zmiany systemu walki z chodzonej bijatyki na turowe walki oraz więcej elementów RPG. Wyszło rewelacyjnie, bo całość upiększono absurdalnym humorem, charakterystycznym dla konwencji używanej w mandze/anime. Jest również kilka ukłonów w stronę wiernych fanów serii, ale i nowicjusze świetnie się odnajdą. Mamy możliwość stworzenia drużyny: główny protagonista + 3 osoby napotkane na drodze fabuły. Do wyboru będzie między innymi menel, były policjant i jeszcze kilka innych postaci. Gra na 50 godzin, podczas których kompletnie nie wieje nudą.

2. The Dark Pictures: Man of Medan - Ogrywam w tym momencie. Nie jest to Detroit, Until Dawn ani Life is Strange. Pierwsza część antologii składającej się z 4 lub 5 gier, które nie są ze sobą powiązane fabularnie. Trochę fikcyjne "każdy wybór ma znaczenie". Mamy ekipę 5 osób i odpowiadamy za to, aby przeżyły na wraku nawiedzonego statku, w dodatku w trakcie sporej burzy. Na pierwszy raz fajne, ale później już nuży.

3. Steins Gate Elite. Piękne anime, które zostało oparte na tej grze, ale na jej pierwotnej wersji, bowiem Elite zawiera scenki właśnie z anime. Brzmi fajnie, bowiem jest to visual novel, w którym podobnie jak w anime - od nas zależy jak potoczą się losy historii. Wszystko odbywa się poprzez wysyłanie smsów. Tylko, że... możemy smsa wysłać lub nie. Nie mamy wpływu na jego treść... Więc wszystko jest ultra nużące i mimo możliwości odblokowania 9 zakończeń czułem się zablokowany praktycznie przez całą grę. Więcej oglądania niż gry. Mimo fantastycznej historii, nie jestem w stanie polecić gry, ale anime śmiało.

4. Injustice 2. Dawno nie robiłem tak pokręconej platyny. Online totalnie nie dla mnie - wszystkie pojedynki przegrywałem. Niby fajny koncept gildii, ale tryb jest praktycznie martwy. Duży grind by cokolwiek ugrać - nie polecam. Fabułka nawet spoko, pewnie znana wielu osobom z racji komiksu o tym samym tytule.

5. AC: Valhalla - jest to mój pierwszy AC od wielu lat. Ostatnim była 3 na PS3 i nie bardzo załapałem koncept gry i sam pomysł na to wszystko. Raczej bliżej było mi do watch dogsów, ale akurat to assasyni są flagowym produktem Ubisoftu zaraz obok Far Cry. Nawet się wkręciłem, ale monotonia zrobiła swoje i potrzebowałem przerwy. Na pewno do niego wrócę.

6. Far Cry 6 - duży zjazd w porównaniu do bardzo klimatycznej 5. Miało być nawiązanie do korzeni, tymczasem dużo fikcji jeśli chodzi o arsenał. Na plus fabuła, ale powtarzalność też męcząca na dłuższą metę, zwłaszcza że po przeniesieniu save ps4 do ps5 nie załadowało z automatu trofeów za już wykonane czynności i trzeba było powtarzać. Ale dwa calaki wpadły. Tylko zabrakło cierpliwości na dlc, pomimo że przepustkę mam.

7. It Takes Two - fantastyczna gra na kanapowego coopa. Odnajdą się starzy wyjadacze jak i nowi. Bardzo kreatywna historia o tym jak zapobiec rozwodowi rodziców. Mama i tata budzą się jako zabawki (mama jest szmacianą laką, tata chyba wystruganym chłopcem) i od tej pory będą próbowali zwrócić uwagę swojej córeczki, dzięki czemu będą mogli wrócić do swojej dawnej, ludzkiej formy. Ale to będzie od nich wymagać współpracy - czegoś, o co trudno im było przez ostatnie kilka lat związku. Mama dużo czasu poświęcała nadgodzinom, a ojciec zajął się domem, ogródkiem i jeszcze innymi sprawami, na które matka czasu nie miała. Oddalili się przez to od siebie na tyle, że podjęli decyzję o rozwodzie. Ja gry nie skończyłem, bo dozujemy ją sobie z partnerką. W drodze do odbudowania związku pomaga naszym bohaterom personifikacja Księgi Miłości, która prowadzi ich przez różne plansze takie jak: ogródek, drzewo, śnieżna kula, pokój dziecięcy, warsztat itd itp. Na każdym poziomie czeka nas coś innego, ale zawsze będzie wymagało to współpracy. Nie ma tak, że jeden bardziej skillowy gracz odwali robotę za całą parę. Polecam! Podobno w przygotowaniu serial/film dla HBO Max, ale zweryfikowałbym tę informację po tym, co słyszymy o tej platformie w ostatnich kilku tygodniach.



Offline Leyek

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #400 dnia: Śr, 21 Grudzień 2022, 22:40:43 »
Do jutro do 17 na Epic Game Store za darmo do odebrania: LEGO Builder's Journey:

No i sobie pograłem. GTX 760 + Core2Quad co prawda nie spełniają minimalnych wymagań, ale masa gier która też wymagała wyżej mi się odpalała, szczególnie że ten 760 to niewiele niżej niż poziom 1050Ti :)
Trzeba będzie poczekać jak będzie na konsolach w abonamencie albo w promce :)

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #401 dnia: Śr, 28 Grudzień 2022, 16:30:40 »
4. Injustice 2. Dawno nie robiłem tak pokręconej platyny. Online totalnie nie dla mnie - wszystkie pojedynki przegrywałem. Niby fajny koncept gildii, ale tryb jest praktycznie martwy. Duży grind by cokolwiek ugrać - nie polecam. Fabułka nawet spoko, pewnie znana wielu osobom z racji komiksu o tym samym tytule.

5. AC: Valhalla - jest to mój pierwszy AC od wielu lat. Ostatnim była 3 na PS3 i nie bardzo załapałem koncept gry i sam pomysł na to wszystko. Raczej bliżej było mi do watch dogsów, ale akurat to assasyni są flagowym produktem Ubisoftu zaraz obok Far Cry. Nawet się wkręciłem, ale monotonia zrobiła swoje i potrzebowałem przerwy. Na pewno do niego wrócę.

6. Far Cry 6 - duży zjazd w porównaniu do bardzo klimatycznej 5. Miało być nawiązanie do korzeni, tymczasem dużo fikcji jeśli chodzi o arsenał. Na plus fabuła, ale powtarzalność też męcząca na dłuższą metę, zwłaszcza że po przeniesieniu save ps4 do ps5 nie załadowało z automatu trofeów za już wykonane czynności i trzeba było powtarzać. Ale dwa calaki wpadły. Tylko zabrakło cierpliwości na dlc, pomimo że przepustkę mam.

Czyli "Far Cry 6" odpada - jak dla mnie. A "Mortal Kombat 11" też będzie ciężkie do ogrania kompletnego, tam na 100%. "AC: Valhalla" na Ps5 - nie odpuszczę! Hell yeah! Ale... "Biomutant" w wersji Ps5 z polskim dublarzem - w ten tytuł zacząłem grać; jest na razie dość dobrze. Piękna szata graficzna (chodzi o ogólną przestrzeń), i to polskie tłumaczenie feerii obszarów rozgrywki, postaci etc.! Duży pozytyw dla tej gry!


ukaszm84

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #402 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 17:20:53 »
Jest Sylwester, więc gram w grę - Sekiro. DS2, DS3 i Elden Ring przeszedłem na maxa w 100%. Tutaj czuję się jak totalny nowicjusz, zupełnie inny system walki, ginę co chwilę dosłownie, masakra :P

Offline Leyek

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #403 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 17:21:39 »
Eee jak nie Tomb Raider to się nie liczy :)

PS. A Lego Builder's Journey udało mi się odpalić :) Okazuje się, że gra domyślnie odpalała się w wersji na DirectX 12. Pogrzebałem w folderze instalki, był launcher gdzie można było wybrać DX11 i śmiga. Nawet na całkiem wysokich ustawieniach graficznych. Był też do wyboru jakiś "classic mode", ale tego już nie sprawdzałem.
« Ostatnia zmiana: So, 31 Grudzień 2022, 17:24:20 wysłana przez Leyek »

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #404 dnia: Pt, 06 Styczeń 2023, 18:05:36 »
https://www.gry-online.pl/newsroom/avatar-frontiers-of-pandora-moze-byc-troche-inne-niz-typowy-sandb/z023c5c

"Avatar: Frontiers od Pandora" - byłbym zapomniał o tym specyfiku. Na to czekam chyba równie mocno, jak na premierę filmowej "Istoty wody"
 Wstawiłem info o tej grze akurat w tym wątku tematycznym; proszę więc o nie kasowanie wiadomości. Sądzę, że tak samo jak film Camerona, gra w Uniwersum Pandory/Avatara będzie pod wieloma względami rewolucyjna - wprowadzi sporo zmian do mechaniki gry, struktury i typu gier akcji oraz rozgrywki w tytułach FPP/TPP.