Autor Wątek: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!  (Przeczytany 58737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HugoL3

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #285 dnia: Śr, 16 Luty 2022, 19:32:17 »
Jestem właśnie po 60h gry i robię ostatni pałac. Jeszcze czeka mnie maxowanie na NG+, ale warto. Dopracowany tytuł, z super napisanymi postaciami, klimatyczną ścieżką dźwiękową.
Ale jeśli ktoś waha się między P5 a P5 Royal to polecam tę drugą ze względu na dodanie nowych historii.
Warto pamiętać że dla posiadaczy ps5 tytuł w pierwotnym wydaniu jest za darmo do pobrania z kolekcji.

ukaszm84

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #286 dnia: Śr, 16 Luty 2022, 20:10:06 »
Rzadko gram w cokolwiek, raz na rok mnie najdzie. Po premierze parę lat temu zakochałem się w Dark Souls 3 i tak się zawziąłem, że praktycznie ją wymaksowałem. No i teraz gram DS2 SotFS. Pod każdym względem słabsze (projekty poziomów i bossowie głównie, plus opisy przedmiotów, z których w trójce można było sobie zajebistą historię stworzyć tutaj są prawie zawsze generyczne), ale nie jest źle, pykam sobie z przyjemnością, choć ze sporo mniejszym zaangażowaniem niż przy trójce.

Offline Rodrigues

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #287 dnia: Cz, 17 Luty 2022, 17:34:38 »
Pozdro z Lost Heaven mordeczki  ;)


Offline Pan M

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #288 dnia: Pt, 18 Luty 2022, 08:03:49 »
Rzadko gram w cokolwiek, raz na rok mnie najdzie. Po premierze parę lat temu zakochałem się w Dark Souls 3 i tak się zawziąłem, że praktycznie ją wymaksowałem. No i teraz gram DS2 SotFS. Pod każdym względem słabsze (projekty poziomów i bossowie głównie, plus opisy przedmiotów, z których w trójce można było sobie zajebistą historię stworzyć tutaj są prawie zawsze generyczne), ale nie jest źle, pykam sobie z przyjemnością, choć ze sporo mniejszym zaangażowaniem niż przy trójce.

Jak na osobę, która tak rzadko gra to wybierasz mocno wymagające gry  ;D Co do samych Soulsów to wydaje mi się, że fenomen leży jednak bardziej w wymagającej rozgrywce a to lepienie sobie fabuły z rozsianych po świecie gry informacji niby wydaje się spoko, ale jednak dużo to akurat pracy od twórców nie wymagało. Szczególnie jak się spojrzy na filmową narrację w innych grach.

ukaszm84

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #289 dnia: Pt, 18 Luty 2022, 08:56:41 »
No właśnie zupełnie do mnie nie trafiają te "filmowe" gry, które się same przechodzą, w takim wypadku wolę film obejrzeć.

Offline HugoL3

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #290 dnia: Pt, 18 Luty 2022, 09:15:18 »
No właśnie zupełnie do mnie nie trafiają te "filmowe" gry, które się same przechodzą, w takim wypadku wolę film obejrzeć.

Rozwiń proszę ten termin "filmowe".
Chodziło Ci o takie gry jak: Heavy Rain, Detroit lub Beyond?
Ich plusem jest to, że w zależności od podjętych przez Ciebie wyborów losy postaci będą inne. I mówimy tu o realnym wpływie, a nie jakichś drobiazgach.

Seria Life is Strange z tego co pamiętam ma mniej niespodzianek, ale tam również mamy do czynienia z wieloma zakończeniami. Tylko, że tam mamy już chyba 4 tytuły i z gry na gry poziom spada, więc poczekałbym na jakieś obniżki.

To są fajne gry, aby zainteresować płeć piękną, która rzadko grywa w gry i lubi filmy. Zawsze jakaś alternatywa.

A, jeszcze była taka gra jak Until Dawn, ale była trochę męcząca i słabo zrealizowana mimo budżetu i gwiazdorskiej obsady.

ukaszm84

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #291 dnia: Pt, 18 Luty 2022, 09:31:57 »
Miałem na myśli wszystkie gry, które nie stanowią żadnego wyzwania gameplayowego. Czyli zarówno Life is Strange jak i sandboxy typu Assassin's Creed. I to nie tak, że ja takie gry krytykuję, ludzie potrzebują się odstresować często i lubią jak gra sama sobie płynie. Po prostu to nie moja bajka, lubię jak gra jest wyzwaniem, w ostatnich latach więcej niż parę godzin spędziłem tylko nad Dark Souls i nad remakiem Crasha Bandicoota, gdzie trzepałem wszystkie te chore czasówki.

Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #292 dnia: Pt, 18 Luty 2022, 10:21:14 »
A, jeszcze była taka gra jak Until Dawn, ale była trochę męcząca i słabo zrealizowana mimo budżetu i gwiazdorskiej obsady.

A mi bardzo do gusty przypadł Until Dawn, choć miała irytujące momenty, i w sumie w dużej mierze to symulator chodzenia. Ale tak się wciągnąłem, że skończyłem parę razy, by zaliczyć wszystkie zakończenia. I muszę przyznać, że nie odniosłem wrażenia, żeby była męcząca, a realizacja stała na najwyższym poziomie, łącznie ze świetną polska wersją językową.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline OokamiG

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #293 dnia: Pt, 18 Luty 2022, 10:25:49 »
Mi Until Dawn podpasował jako interaktywny slasher, ale polskiej wersji nie nazwałbym świetną.

Offline Rodrigues

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #294 dnia: Pt, 18 Luty 2022, 10:55:21 »
No właśnie zupełnie do mnie nie trafiają te "filmowe" gry, które się same przechodzą, w takim wypadku wolę film obejrzeć.

Zamysł tych gierek jest właśnie taki, że oprócz oglądania jesteś częścią tego filmu. Mafia: Definitive Edition również taka jest. Fabuła gry jest oczywiście jej największą zaletą i to dla niej warto nabyć grę.
Jeżeli lubisz katowanie czasówek to zapraszam do trybu Jazdy Swobodnej i zawartych w niej 12 misji. Gram na najwyższym poziomie trudności (tzw. klasycznym) i misje takie jak The Old Switcheroo i Mister Fancy Bike próbowałem przejść po kilkadziesiąt razy zanim opanowałem jazdę danym pojazdem i trasę do perfekcji. Przede mną jeszcze misja Electric Trick Track, która na razie mnie pokonuje. Po jej przejściu uzyskam dostęp do ostatniego zadania, czyli Curse of the Baskervilles.

Wrzucę jeszcze parę cieszących oko screenów:











Offline Pan M

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #295 dnia: Pt, 18 Luty 2022, 20:38:26 »
No właśnie zupełnie do mnie nie trafiają te "filmowe" gry, które się same przechodzą, w takim wypadku wolę film obejrzeć.

Soulsy to tylko jeden z wielu typów gier, a po drugiej stronie wcale nie musi być Life is Strange bo rodzajów gier na dobrą sprawę są dziesiątki i nie ma tutaj wcale takiego proste podziału jak casual a hardrocre gaming.

Gry Rockstara, Horizon, God of War, Batmany od Rocksteady to się jednak same nie przechodzą. Jasne nie są to może jakieś kosmicznie wymagające gry przy Solusach, ale nie podchodziłbym tez do tego tak lekceważąco bo przejście na  100%  Red Dead Redmeption 2 albo niektóre Walkirie w God of War to spore wyzwanie.


Produkcje, które najczęściej bawią się rozbudowane fabuły i mają ogrom świetnie przygotowanych custcenek to jest zdecydowanie dobry kierunek dla branży gier bo przede wszystkim pozwalają wydobyć w pełni z gier potencjał interaktywnych historii. Solusy to przede wszystkim wyzwanie i w pełni rozumiem ten fenomen, ale imo ta fabuła wydłubywana z opisów itemów to już imo mało porywające bo jak coś takiego ma się równać ze świetnie napisanymi dialogami i dynamicznie zrealizowanymi custcenami? Nijak. Są też jeszcze gry typowo pod skilla, świetnie nadające się do multi,  dość wymagające ale  z dopisanymi kampaniami fabularnymi. Do głowy tutaj wpadają mi głównie strategie pokroju Starcrafta czy Total war z ostatnim Warhammerami na czele.

Porównanie Life is strange do gier Ubisfotu to tak średnio bym powiedział sensowny kierunek. AC jest jaki jest jako seria, ale to ciągle są klasyczne gry w ich pojęciu, definicji, ba tylko najtwarsli wyczyszczą tam całe mapy  a to pierwsze to już bardziej zestaw scenek przeplatanych prawie zerowym gameplayem. Filmów nie mam zamiaru deprecjonować, ale to jest jednak zupełnie inne doświadczenie grać sobie w grę z angażująca historią, na którą można mieć wpływ a oglądać film, który z grubsza można tylko biernie oglądać.
« Ostatnia zmiana: Pt, 18 Luty 2022, 20:42:30 wysłana przez Pan M »

ukaszm84

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #296 dnia: Pt, 18 Luty 2022, 21:24:20 »
Ale ja w żadnym wypadku nie próbuję swojego punktu widzenia komuś narzucać. Kierunek, o którym mówisz pewnie jest dobry dla branży i nie mam z tym problemu. Czysto subiektywnie wolę gry, które stanowią wyzwanie, ale nie na zasadzie poziomu trudności na maxa, gdzie wrogowie moją kosmiczną liczbę punktów życia, tylko ze względu na mechaniki. Soulsy to przykład, bo akurat w nie grałem, ale to też nie jest tak, że one są jakieś straszliwie trudne, jak się załapie mechaniki to gra nadal jest wyzwaniem, ale nie jest frustrująca, czasówki w Crashu to był o niebo większy hardkor, jako gracz niedzielny lekką ręką to niektórych poziomów pewnie przebiłem 100 podejść zanim wbiłem platynę. Co do AC, to grałem w Origins i na normalnym poziomie trudności zginąłem dwa razy (w obozie z dwoma słoniami na raz i z tym wielkim wężem-bossem, jeśli komuś to coś mówi), więc mimo wielu różnic z interaktywnymi filmami, no to jednak odnosiłem wrażenie, że przechodzi się to samo. Co do historii w Soulsach to ja to bardzo lubię, w innych dziełach kultury (filmach, książkach, komiksach) też nie lubię mieć wszystkiego podanego na tacy, lubię włożyć trochę wysiłku, lubię mieć satysfakcję z ukończenia gry, pokonania przeciwnika, cokolwiek. I podkreślam raz jeszcze - to są tylko moje preferencje, nie uważam ich za lepszych od tych, które ma ktoś inny.

Online Leyek

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #297 dnia: Pn, 07 Marzec 2022, 22:08:31 »
Ograłem opublikowane niespodziankowo dla mnie w eShopie demo nowego Kirby'ego.
I jak się można było spodziewać jest bardzo dobrze. Utwierdziłem się w przekonaniu, że dobrze zrobiłem zamawiając już wcześniej preordera. Ogólnie to taki mały Super Mario Oddysey (choć trzeba pamietać, że przejmowanie mocy to Marian podpatrzył od Kirby'ego) - jest prościej (a grałem niby na wymagającym poziomie trudności), ale sympatycznie i bajkowo. Widać niestety niedostatki mocy Switcha, uproszczenia, animacje przeciwników w oddali w niższej liczbie klatek), ale setting nadrabia. Fajny bonusik to dwa kody na dodatki do pełnej wersji gry (za skończenie dema i zrobienia wszytkeigo na maxa). No i po przejściu dema odblokowane są mocniejsze wersje transformacji Kirby'ego co zachęca do ponownego przejścia.
Dłuższy trailer przepremierowy jako bonus ode mnie :)


Poza tym coś tam ostatnio pograłem w inną grę z ciekawym settingiem - Elden Ring (mimo, że jestem cienki w Soulsy, bo inne gry przyzwyczaiły mnie, że jak walka to trzeba mashować przyciski, to grą jestem zachwycony). Zrobiłem też parę godzin w Immortals Fenyx Rising (podobało mi się już demko ograne po premierze, za 7 dych żal było nie wziąć. Bardzo fajna gra, ładna, dużo eksploracji i brońki się nie niszczą co chwilę jak w Zeldzie :) zresztą Zeldę przez to w pewnym momencie odpuściłem i już nie wróciłem). I dziś zacząłem FAR: Changing Tides z Gamepassa (kusiła mnie zawsze 1 część, ale nigdy nie kupiłem. W dwójkę pograłem dziś z 1,5h. Jest fajnie, o ile ktoś lubi powolne dość tempo i trochę pokombinować ).

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #298 dnia: So, 12 Marzec 2022, 16:31:39 »
"Luigi's Mansion 3", gra video typowo switchowska, z genialną mechaniką rozgrywki, supcio interfejsem i tym zacnym sposobem interakcji tytułowej postaci z otoczeniem - tu się da ,,niszczyć" dosłownie... wszystko. Tytuł przechodzę - ba! prawie jestem na wykończeniu gry, więc mogę powiedzieć, że ją przeszedłem - z rogalem satysfakcji na twarzy: mam ,,w kciukach" 24 godziny z lekkim kawałkiem rozgrywki; nie obchodzi mnie czy jest to na - nazwijmy to - normalne standardy długo czy krótko. Na moim Switch OLED bawiłem się i wciąż się bawię po prostu arcy dobrze - mam około 52 300 złotych monet na koncie (na razie ich nie używam; niczego nie kupuję: żadnych ,,złotych kości", które by ożywiały Luigi), a został mi finałowy boss na finisz plus znajdźki pokroju: szukania złotych duchów jakiś ,,kulek z kasą" oraz uzupełniania gemów do kolekcji. 9/10 (pewnie do końca się ona nie zmieni) za ocenę tej produkcji; minus za niedopracowane sterowanie. Wciąż nie znalazłem idealnej gry na Nintendo Switch.

Wystartowałem z:

"Dying Light 2" na Ps5. Jest bardzo dobrze, wyczuwam jednak pewne niedopracowania w grafice. Ustawienia standardowe. Świetna mechanika parkouru plus interfejs rozwijania postaci.

"LEGO Marvel Super Heroes" na Ps4. 15% gry - będę bawił się świetnie w tym klockowym Uniwersum do momentu, gdy wbiję Platynkę. Nie ustąpię. Wszystkie gry LEGO na Ps4, w które postanowię zagrać, zawsze przechodzę na 100%.  :D


Offline Kandor

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #299 dnia: So, 12 Marzec 2022, 19:00:12 »
Do "Luigi's Mansion 3" muszę wrócić ale dziś ogram sobie to demko do "Kirby'ego"  :)